Náhledový obrázek článku

Jaká jsou nejdůležitější připojištění ve vaší úrazovce?

Ondřej Pokorný

Přemýšlíte o sjednání úrazové smlouvy nebo si nevíte rady s její kompletací? Připravili jsme článek právě pro vás! V tomto článku se dočtete, které připojištění ve správně nastavené úrazové smlouvě nesmí chybět. V článku můžete klikem na konkrétní připojištění přejít na stránku, kde zjistíte více informací.

Co je to úrazové pojištění?

Úrazové pojištění je specifický druh pojištění, které zajišťuje výplatu pojistného plnění v případě, že v důsledku úrazu dojde k následujícím újmám na zdraví:

  • Přechodné tělesné poškození
  • Trvalé tělesné poškození
  • Smrt pojištěného

Úrazové pojištění se může vztahovat nejen na jedince, ale také na skupinu osob. Pojistné bývá vypláceno až po skončení šetření události. Pokud došlo k trvalým následkům, často se na výplatu pojistného plnění čeká několik let, dokud se nezjistí výše následků. Rozsah plnění určuje právě pojistná smlouva, a toto plnění je omezeno maximálním limitem.

Pokud vás zajímá více informací o úrazovém pojištění, určitě mrkněte na náš článek, kde se dozvíte vše důležité.

Jaký je rozdíl mezi úrazovkou a životkem?

Než se pustíme do samotných připojištění, objasníme si ještě rozdíl mezi úrazovým a životním pojištěním. Úrazové pojištění vás kryje v případě úrazu a následků z něho vyplývajících, zatímco životní pojištění má za úkol stát se kompletní ochranou životních rizik a současně obsahuje garantovanou rezervotvornou spořicí složku.

Možná by vás mohla zajímat recenze jednoduchého online životního pojištění Mutumutu.cz.

Nejdůležitější připojištění

Tato připojištění by neměla chybět v žádné kvalitní smlouvě. Aby je smlouva pouze obsahovala je však málo. Nejdůležitější je správné nastavení připojištění. To je navíc pro každého člověka odlišné!

Pojištění smrti

Pojištění smrti nese hlavní smysl celé úrazovky. Jsou situace, kdy by mělo být sjednáváno bez jakýchkoliv výjimek. Také je však nutné dát si pozor při sjednávání.

Nemusí být pojištění smrti, jako pojištění smrti. Proto nikdy neuzavírejte smlouvu, ve které vám nebude vše důkladně vysvětleno. Důležitější však je, abyste dotyčného pochopili a všemu rozuměli. Jsou poradci, kteří rádi mluví nejasně.

Známé rčení "Zapomněl na to jako na smrt" je zde velmi příhodné. Nikdo na smrt myslet nechce, ale bohužel ohrožuje náš všechny, bez ohledu na věk nebo zdravotní stav.

A jaký je vlastně účel Pojištění smrti? Toto pojištění kryje vaši rodinu či příbuzné před finančními problémy, které mohou nastat v případě vaší smrti. Důležité je toto pojištění dobře nastavit, na míru nejen pojistníkovi, ale také jeho rodině.

Pro více informací o pojištění smrti pokračujte ve čtení.

Pojištění invalidity

Často opomíjené, ovšem velmi důležité připojištění. Je třeba si uvědomit krutou, avšak pravdivou skutečnost. V případě smrti vám klesnou příjmy a zároveň náklady. V případě invalidity vám klesnou příjmy, ale náklady však rapidně porostou!

Invalida v rodině tak způsobuje nejen silnou psychickou, ale také finanční zátěž. S pojištěním tomu však vůbec tak být nemusí. Invalidita se navíc dělí na tři stupně, l., ll. a lll. stupeň, případě také na neoficiální lV. stupeň.

Při pojišťování je důležité se nenechat nachytat levnějším pojištěním invalidity z důvodu úrazu a pojistit se na invaliditu způsobenou úrazem i nemocí.

Pro více informací o pojištění invalidity přejděte na náš článek.

Trvalé následky

Těžké úrazy se dějí dnes a denně. Co je horší, dokáží pěkně zatočit se životem. Když k tomu dojde, je dobré vědět, že nejsme bez peněz. Pojištění nikdy nikomu zdraví nevrátí. Ani za vás nevyřeší všechny problémy, které přijdou. Ovšem mít finance, od kterých se dá odrazit, je dobrý začátek.

Co jsou to vlastně trvalé následky? Jedná se o stav, kdy se nám následky po úraze již nezhojí a zůstanou nám trvale. To může způsobit mnoho komplikací v životě a velkou finanční zátěž – např. pokud nemůžeme kvůli trvalým následkům již chodit do zaměstnání.

Stejně jako u všech připojištění, i u trvalých následků má pojišťovna své tabulky, podle kterých pojistné plnění vyplácí.

Chcete se dozvědět více o pojištění trvalých následků? Přejděte na náš článek.

Závažná onemocnění

S nemocemi někteří lidé bojují od malička. Ti šťastnější se jim celý život vyhýbají. Ovšem nikdy nevíte, kdy vás jaká závažná nemoc může potkat. Ta nám totiž může způsobit dlouhodobý výpadek příjmů a mnoho neočekávaných výdajů souvisejících s léčbou.

Komerčně se lze připojistit na různé zdravotní problémy, způsobené nemocemi jako například na: rakovina, Alzheimerova choroba, encefalitida, roztroušená skleróza, AIDS apod. Pojistit se můžete i před rizikem operace aorty nebo na nezhoubný mozkový nádor. Chorob je samozřejmě mnohem více.

Více o pojištění závažných onemocnění se dozvíte v našem článku.

Pracovní neschopnost

Jedna z vysoce stresujících záležitostí. Situace, kdy zdraví neumožňuje člověku pracovat. Mnoho lidí ví, že nemocenská není žádná hitparáda. Pojišťovny tedy přišly s řešením. Pokud je připojištění správně nastaveno, lze si za pomocí něj příjem pěkně dorovnat.

Pracovní neschopnost je stav vznikající ze zdravotních důvodů, nejčastěji z důvodu nemoci nebo úrazu. Kvůli tomu nemocný člověk nemůže chodit do zaměstnání a přichází o svůj výdělek. Plnění z pojištění pracovní neschopnosti mu pomůže udržet se nad vodou, i když má úvěr, hypotéku nebo musí platit alimenty.

Pro více informací o pojištění pracovní neschopnosti pokračujte na náš článek.

Denní odškodné

Při sjednávání úrazového pojištění si žadatel musí zvolit jeden ze dvou typů: tělesné poškození nebo denní odškodné. V případě denního odškodného je základem počet dnů léčby, který se obvykle rovná počtem dnů pracovní neschopnosti.

Avšak, háčkem je, že hrazení délky léčby neurčují lékaři, ale stanovují si ji pojišťovny ve svých oceňovacích tabulkách. Při správném nastavení je toto připojištění velice dobrý sluha.

Pro více informací o pojištění denního odškodného pokračujte ve čtení.

Pojištění hospitalizace

Pojištění hospitalizace vám může pomoci alespoň trochu zpříjemnit pobyt v nemocnici. I v tomto případě se jedná o částku vyplácenou denně, tedy za každý den, který strávíme na nemocničním lůžku.

Toto připojištění není jistě tak důležité jako předešlé. V kvalitní smlouvě však má určitě své místo a lze jej dokonce považovat a velmi výhodné z hlediska poměru cena a výkon.

Pro více informací o pojištění hospitalizace pokračujte ve čtení.

Kde se dozvíte více?

Přemýšlíte o úrazovce? Nemusíte vše řešit sami. Pokud by vás zajímalo, jak fungujeme s našimi klienty, přečtěte si článek Jak správně nastavit úrazovou smlouvu.

Máte-li nejasnosti o úrazovém pojištění, jak funguje a zda má smysl, mrkněte na náš článek Co je to úrazové pojištění.

Mám zájem o pojištění

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email