Náhledový obrázek článku

Jak kvalitně nastavit úrazové pojištění?

Ondřej Pokorný

Rozhodli jste se sjednat úrazovku? Skvělý první krok. Následuje však spousta dalších otázek. U které pojišťovny? Jaké připojištění zvolit? Jakou výši připojištění zvolit? Jen správné zodpovězení těchto otázek vede ke kvalitní smlouvě. Mnoha lidem se však tyto otázky zdají složité či matoucí. Proto jsme se rozhodli, že vám celou tuto fázi pomůžeme ulehčit.

Pokud se bavíme o nastavení úrazového či životního pojištění, nejde o jeden, nýbrž o několik kroků. Jen ty vedou ke kýženému výsledku.

Krok 1 – rozhodnutí

První rozhodnutí se týká jen a pouze Vás. Jde o přístup, kterým budete k Vaší úrazovce přistupovat. Budete-li ji brát jako něco nepodstatného, dříve nebo později se vám to může vymstít. Pokud ji však věnujete náležitou důležitost již při uzavření, v budoucnu se tím nebudete muset dále zatěžovat.

Krok 2 – volba připojištění

Následně byste měli znát nejdůležitější připojištění, které úrazovka obsahuje. Důležitost se pak liší pojištěný od pojištěného (pracující, nepracující, student, dítě atd.). Každý má v úrazovce své místo. Také je nutno si uvědomit, že rodiče živitelé mají odlišnou pozici například oproti dětem.

S tímto vám může pomoci článek, který jsme připojištěním věnovali. Nejdůležitější připojištění ve Vaší úrazovce.

Krok 3 – výše připojištění

Máme-li zvolené připojištění, dochází řada na nastavení jejich částky. Zde se jedná zřejmě o nejdůležitější část. V první řadě ovlivní následné plnění. V druhé řadě také částku, kterou do smlouvy budete investovat. Je proto žádoucí balancovat na pomezí těchto dvou veličin.

Důležité je také vědět, co za „nepořádek“ může způsobit jaká pojistná událost. Proto je nutné znát, jaký by měl být poměr mezi příjmy pojištěného a výši částek připojištění.

Krok 4 – výběr pojišťovny

Dostáváme se do finále – výběr pojišťovny. Proč je tento krok důležitý? Každá pojišťovna je odlišná. Stejně jako je odlišný každý člověk. Jedna pojišťovna zvýhodňuje toto druhá tamto. Například je výhodnější pojistit se jinde, pokud máte velkou rodinu, jste sportovec, měl jste více úrazů a tak dále. Příkladů může být mnoho.

Důležité je také, že u každé pojišťovny je cena připojištění odlišná. To znamená, že výběr pojišťovny zásadně ovlivní výslednou cenu.

Krok 5 – administrativní část

Jsme na konci. Následuje pouze administrativní část. Vypsat smlouvu, zdravotní dotazníky a oběhat pojišťovnu.

Kolik to zabere času?

Troufnu si říci, že pokud se budete snažit a investujete do správně nastavené smlouvy všechen svůj mimopracovní čas a energii, máte hotovo tak za týden. Nechci být přehnaně pesimistický. Jen pojišťovny obvykle nedávají přístup do svých kalkulaček běžným občanům. Musíte si tak sami nastudovat potřebné informace a nakonec i sami oběhat pojišťovny.

Co si o tom myslíme my?

Mé doporučení je jednoduché. Netrapte se s tímto sami.

Obraťte se na nás

Co to pro vás bude znamenat?

  1. Všechny kroky uděláme za vás a Vy budete pouze diktovat, jak to má vypadat.
  2. Jednoduše vám podáme všechny důležité informace.
  3. S tímto průběhem máme již dlouhou praxi, proto vše celkově nezabere více než 3 schůzky po půl hodině.
  4. Vyřídíme za vás všechnu administrativu.
  5. Získáte „přítele na telefonu“, kterého můžete kdykoliv využít.
  6. Zdarma

Máte dotaz? Rád jej zodpovím na telefoním čísle 777 250 170.

Mám zájem o pojištění

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email