Co je úrazové pojištění?

,

Tento článek jsem se rozhodl napsat z jednoho prostého důvodu. Poslední dobou totiž poměrně často slýchám otázku: „K čemu vůbec je to úrazové pojištění?“ Pevně doufám, že na následujících řádcích se mi podaří objasnit, co je úrazové pojištění a jak ho můžeme využít v praxi. Tak hurá do toho.

Stručná definice

Úrazové pojištění je v podstatě osekaná verze životního pojištění. Na rozdíl od životního pojištění se v úrazovém pojištění nespoří, je určeno pouze pro krytí všech více či méně pravděpodobných zdravotních rizik. Pro fajnšmekry co je úrazové pojištění na Wikipedii.

Funkce úrazového pojištění

V případě úrazu resp. jeho trvalých následků hrozí často kritický propad příjmu. Hlavním cílem úrazového pojištění je udržet současný životní standard pojištěného. Pokud se budeme bavit o závažných onemocněních, je cílem zajištění prostředků pro kvalitní léčbu. V případě úmrtí je úkol úrazového pojištění jasný. Pokud má pojištěný jakékoliv závazky (hypotéku, úvěr…) a zemře, správně nastavené úrazové pojištění zajistí, aby na jeho pozůstalé nespadlo nečekané finanční břemeno.

Připojištění mají smysl

Kromě povinné součásti každého úrazového pojištění (úmrtí) jsou nejčastější tato připojištění: invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu, denní odškodné po dobu léčení úrazu, hospitalizace a pracovní neschopnosti. Zajímají vás funkce jednotlivých připojištění? Průběžně budu o jednotlivých připojištěních psát samostatné články, tak buďte trpěliví :)

Jak vypadá správné úrazové pojištění?

Odpověď na tuto otázku není bohužel vůbec jednoduchá. Málo které pojištění je tak komplexní jako úrazové. Každý člověk má jiné příjmy, výdaje, závazky, povolání, věk…Mám však pro vás dobrou zprávu. Optimální pojištění se sestavit dá. Je jen potřeba sestavení věnovat patřičnou pozornost. Pokud nevíte kde začít, zavolejte nám. Se sestavením kvalitního úrazového pojištění jsme pomohli již mnoho klientům.

Co je úrazové pojištění?

Věřím, že po přečtení toho článku již znáte odpověď na tuto otázku. Pokud vám stále něco není jasné, napište do poradny nebo zavolejte na telefonní číslo 777 205 170.

Co je úrazové pojištění? 4 5 1 1 hlas, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček