Životní pojištění Mutumutu
Jasné, stručné a online!

Český startup Mutumutu slibuje revoluci v oblasti životního pojištění. Chce změnit zajeté stereotypy a přinést jednoduché služby pro všechny. Bez desítek výluk a výhodně. Může být konkurencí velkým pojišťovnám?

O Mutumutu

Mutumutu je jednoduché online pojištění, které bylo spuštěno v říjnu 2018. Myšlenka se zrodila v dílně tuzemského startupového studia Creative Dock, které má za sebou i projekty jako Zonky nebo HoppyGo.

Nyní přišlo s životním pojištěním, které láká zákazníky na jednoduchost, férovost a transparentnost s možností ušetřit, když se klient stará o své zdraví. Mutumutu není pojišťovna, ale pojišťovací zprostředkovatel. Zázemí mu poskytuje Komerční pojišťovna.

Jak Mutumutu funguje?

Mutumutu vás finančně zajistí, když onemocníte nebo nemůžete pracovat kvůli invaliditě. Vaši rodinu ochrání i v případě vaší smrti. Pojistit si můžete i bolest zad nebo psychické nemoci. A to v případě pracovní neschopnosti žádná jiná pojišťovna na trhu neřeší.

Nikdo vám nebude vnucovat investiční spoření! Zde si nemyslím, že investice a spoření na důchod je vhodné kombinovat s životním pojištěním.

V případě invalidity dostanete měsíční rentu oproti běžně vyplácené jednorázové částce. Máte jistotu, že po dobu sjednaného pojištění každý měsíc dostanete pravidelný příjem. Peníze dostanete i při výpadku příjmu, který způsobí nemoc či úraz. Jakmile nemůžete pracovat 60 a více dní, dostanete peníze bez zbytečných formalit a velmi rychle.

Co si můžete pojistit?

 • Pojištění pracovní neschopnosti: měsíční renta pro vyrovnání příjmů, když nepracujete. Plnění i 1,5 roku za jednu pojistnou událost. Krytí úrazů a vážných nemocí
 • Pojištění invalidity: pravidelná měsíční renta po celou dobu platnosti pojištění. Akceptace rozhodnutí státní správy. Pojištění na smrt nebo ostatní stupně stále platí, i když je přiznaná invalidita jiného stupně.
 • Pojištění v případě smrti: peníze ve chvíli, kdy rodinu zasáhne velká ztráta
 • Úrazové pojištění: pravidelná renta za jakýkoliv úraz, který znemožní vydělávat.
 • Vážné nemoci: pokrytí výpadku příjmu, jakmile nemůžete vydělávat dva měsíce a víc

Mutumutu – připojištění

Výluky pojištění

V pojištění je jen 8 výluk, které každý dokáže pochopit oproti několika desítkám výluk, které se tak často objevují u konkurenčních pojišťoven. Pojistné podmínky mají jen 6 stran popsaných běžně velkým písmem. Žádné poznámky pod čarou nebo hvězdičky.

 • Pojištění nekryje škody související s válkou, vzpourami, teroristickými činy Pokud budete teroristou vy. Jiné je to v případě, že byste se stali obětí terorismu. V takovém případě pojišťovna plní bez průtahů
 • Sebevražda nebo pokus o ni
 • Škody vzniklé pod vlivem alkoholu nebo drog
 • Choroby či úrazy diagnostikovány ještě před vznikem pojištění Pokud jste je neuvedli při sjednávání v dotazníku
 • V důsledku řízení auta nebo stroje při absenci příslušného oprávnění
 • U rizikových sportů není kryta pracovní neschopnost nebo invalidita
 • Škody po jaderné havárii či v důsledku radioaktivní kontaminaceNekryje žádná pojišťovna
 • Pracovní neschopnost související s těhotenstvím, potratem nebo porodem

Poplatky

Neplatíte žádné nesmyslné poplatky za správu pojištění, vstupní či měsíční nebo za zrušení smlouvy. Tu dokonce zrušíte bez výpovědní lhůty a zbytečných průtahů.

Mutumutu – poplatky

Výhody a nevýhody Mutumutu

Mutumutu se může jevit jako naprosto bezkonkurenční produkt, ale i toto pojištění má nějaké vady na kráse.

Výhody

 • Jednoduché sjednání, stručnost podmínek a důraz na vážná rizika
 • Minimum výluk, klient je kryt i v případě psychických příčin pracovní neschopnosti
 • Při pravidelném životním stylu odměny a nižší cena pojištění
 • Není potřeba lékařská prohlídka, pojištění jste ihned po zaplacení pojistného
 • Smlouvu je možné zrušit ihned bez výpovědní lhůty
 • Krátká a přehledná smlouva
 • Žádné nesmyslné poplatky

Nevýhody

 • Omezené možnosti v podobě limitů pojistných částek (smrt můžete pojistit jen na 3,5 mil. Kč apod.)
 • Některé výluky jsou přísnější než jinde
 • Klient sjednává smlouvu bez poradenství a zhodnocení konkrétní situace odborníkem
 • Ne všechna zaměstnání lze pojistit nebo je to náročnější proces

Odměna za zdravý životní styl

Mutumutu odměňuje ty, kdo se zajímají o své zdraví a správný životní styl. Motivuje je k tomu, aby nekouřili, chodili na lékařské prohlídky a věnovali se nějakému sportu. Zdraví klienti znamenají menší náklady, a tak je jim možné nabídnout výhodnější pojistné. Za sportování můžete získat slevu 20 %, za pravidelné preventivní prohlídky 5 % a když nebudete kouřit, dostanete dalších 5 %. A jak na to?

 • Nainstalujte si do svého telefonu aplikaci Mutumutu
 • Nainstalujte si Google Fit
 • Propojte obě aplikace. Je to jednoduché, v aplikaci Mutumutu vás povedou
 • Pravidelně synchronizujte Google Fit a Apple Health s vaší aplikací na trackování, jestliže už nějakou máte nainstalovanou a používáte ji
 • Zapněte si GPS

Mutumutu – zdravý životní styl

Jen další životní pojištění?

Co je vlastně životní pojištění a proč je důležité ho mít? Má chránit jednotlivce i rodinu před finančními důsledky různých životních situací.

K nejdůležitějším patří životní pojištění v případě úmrtí, proti riziku invalidity nebo ztráty zaměstnání. Samo o sobě je poměrně složitým a komplexním produktem.

Před uzavřením životního pojištění si sedněte a důkladně si promyslete, co od něj čekáte, na co se chcete pojistit i jak velké měsíční pojistné můžete platit. Nabídka pojišťoven je poměrně velká, ale většina z nich má dost zastaralé přístupy, složité podmínky a spoustu výluk, ve kterých se laik jen těžko vyzná.

Právě proto vzniklo životní pojištění Mutumutu, které přináší jednodušší podmínky, férové jednání a bezproblémové plnění. Cílem společnosti je to, aby klienti přesně rozuměli tomu, na co jsou pojištěni.

Sjednání pojištění Mutumutu

Mutumutu se prezentuje jako pojištění nové generace a jako takové si ho můžete sjednat jednoduše online. I proto ušetříte. Nejsou placeni žádní agenti, kanceláře ani drahá služební auta. Tím jsou minimalizovány náklady na provoz a vás potěší nižší cena za pojištění.

Na internetu si vyplníte dotazník a zadáte e-mail. Na ten vám pak přijde nabídka. Tu buď přijmete nebo ne. V případě jakýchkoliv nejasností můžete volat na telefonní linku 800 810 210. Pojistnou dohodu i veškeré potřebné informace si můžete stáhnout v dokumentech na stránkách společnosti.

Mutumutu – sjednání

FAQ – Často kladené otázky

Je Mutumutu pojišťovna?

Mutumutu není pojišťovna, ale pojišťovací zprostředkovatel. Klienti jsou pojištěni u Komerční pojišťovny.

Mohu se pojistit na bolestné?

Ne. Mutumutu věnuje pozornost pouze větším úrazům. Na drobné poranění se nevztahuje.

Jak si pojistit nemocenskou jako OSVČ?

Nejjednodušší možností je připojištění pracovní neschopnosti. To pokryje příjem v případě úrazu i nemoci.

Jak vybrat to správné životní pojištění?

Kolik je stupňů invalidity?

Jak a kdy můžu pojištění zrušit?

Pojištění lze vypovědět kdykoliv. Nejste vázáni žádným výročím ani absurdní výpovědní lhůtou.

Závěrem

Mutumutu může odstartovat revoluci v českém pojišťovnictví a probudit zkostnatělý trh životních pojistek. Nakročeno k tomu má dobře. Již od počátku dokázal tento startup vymazat některé tradiční problémy pojišťoven, a to si rozhodně zaslouží obdiv. Je jasné, že do budoucna se máme na co těšit.

Nezávazně spočítat cenu
78 100 0

Komentáře (1)

Johnnapsal(a)…

Pojištění invalidity od Mutumutu je absolutně nevýhodné. Nabízí pevnou rentu vázanou na názor OSSZ. Ta umí být hodně kreativní, resp. její zaměstnanci. Může se tak snadno stát, že po přezkumu reálný problém pojištěného nezmizí, zatímco papírově ano, a dříve uznaná invalidita je fuč a s ní i renta od Mutumutu. A klient je nově nepojistitelný! Proto je lepší jednorázová výplata, ze které si mohu vyřešit např. úpravu bydlení či nákup pomůcek, než renta. Některé pojišťovny se proti přezkumu jistí vyplacením 50 % částky hned a 50 % po roce (po přezkumu).

Další věcí je valorizace částky: při inflaci 3 % je po pěti letech z 10.000 již jen 8.587 měsíčně, po deseti letech 7.374. A vy můžete být invalidní desítky let...

Mutumutu má dobrý marketing, pojistnou ochranu nikoliv. Do rukou této firmy bych se nesvěřil. Komerční pojišťovna přitom umí životní pojištění dělat kvalitně. U té bych se pojistit nechal.

Napište komentář

Nezávazně spočítat cenu