Životní pojištění nebo život

,

Tento druh pojištění slouží dle odborných definic k: „Zajištění zdraví v případě nenadálých životních situací.“ Co si pod tím představit je zřejmé. Nenadálou situací je myšlen úraz, popřípadě nemoc. Také nám tyto produkty nabízejí možnost investování/spoření. Je-li to výhodné, to už je věc druhá. Pojďme se na to kouknout blíže.

Jak produkt rozdělit?

Nejprve se podívejme, na kolik produktů se životní pojištění dělí. Obecně můžeme říci. Životní pojištění se dělí na rizikové a rezervotvorné.

U rizikového pojištění si každý jednoduše nastaví rizika ve smlouvě. Ty by měly odpovídat jeho příjmům a životní situaci. Zajímalo by vás, jak vypadají optimální hodnoty pro vás?

Druhý typ jak již název napovídá, vytváří z vašich peněz rezervu. Tato spořící složka vám pak peníze zhodnocuje.

Úrazové pojištění

Tento produkt tedy pouze zajišťuje rizika úrazu, nemoci, či smrti. Co je potřeba vědět dále? Ačkoli to zní velice jednoduše, správné nastavení takovéto smlouvy může být problém.

Mezi první úskalí bych zařadil skutečnost trhu. Dnes se v Česku nachází minimálně 12 pojišťoven poskytujících kvalitní služby. Můžeme říci, že rozdíly jsou jen v marketingu? Bohužel ne. V produktech se nacházejí odlišnosti.

Chtělo by se vám oběhnout všechny pojišťovny a nechat si vytvořit nabídku? A to jsme se ještě nedostali k různým připojištěním. Po sečtení je pro nezaujaté lidi obtížné, ne však nemožné vytvořit ideální smlouvu.

Pakliže přemýšlíte jak na to, využijte našich služeb. Se správným nastavením jsme pomohli již mnoho klientům.

Rezervotvorné životní pojištění

Produkt spořící peníze. Jednoduchá definice. Jde však o produkt, který spoří peníze za obdobných nákladů a podmínek jako úrazové pojištění. Již zde se vybízí otázka. A je to vůbec výhodné?

Kapitálové životní pojištění

Zřejmě nejnákladnější a nejméně „průhledný“ produkt ze všech. Obsahuje pojistnou částku pro případ smrti, nebo dožití. Zbytek peněz pak vytváří tzv. kapitálovou hodnotu.

Klienti netuší, kolik stojí připojištění smrti a kolik si pojišťovna účtuje na poplatcích. Existuje garance zhodnocení ve výši technické úrokové míry. Avšak i tady člověk netuší co se s jeho penězi děje.

Investiční životní pojištění

Odlišností od kapitálového životního pojištění je několik. Není zde pojistná částka pro případ dožití. Na konci člověk dostane jen naspořené peníze. Ty jsou zhodnoceny podle toho, kam byly investovány.

Tento produkt je mnohem transparentnější. Klient ví, kolik platí na poplatcích. Může si sám zvolit kam, i s jakou mírou rizika chce investovat. Také můžete získat daňovou úlevu až 12.000 Kč ročně. To vše může dát do kombinace s rizikovými připojištěními.

Důchodové životní pojištění

Můžeme říct, že jde o převlečené kapitálové životní pojištění. Spoří se zde peníze pro případ dožití. Ty jsou vyplaceny v předem určené době. Nejčastěji jde o přechod do důchodu a to jednorázově, nebo pravidelnými částkami. Nemělo by být zaměňováno s penzijním připojištěním.

Odpověď na naši otázku není jednoduchá. Můžeme však říci jedno. Pro klienty je efektivnější kombinace úrazového pojištění s čistě investičními produkty. A to v drtivé většině případů. V případě dotazů k životnímu pojištění neváhejte napsat na náš email pod článkem.

Životní pojištění nebo život 4 5 1 1 hlas, přidejte svůj!

Komentáře (1)

Hana Macková

Můj dotaz - životní pojištění ČP Můj život je jaký druh životního pojištění? Investiční nebo kapitálové? Co se stane, když ho po třech letech zruším? Děkuji za odpověď. S pozdravem Macková.

Ondřej - DuoFinance.cz

Dobrý den, zde se jedná o životní pojištění.

Pokud si při uzavření smlouvy nesjednáte investiční složku, ale pouze rizikovou, nestane se vůbec nic. V opačném případě byste mohla přijít o část investovaných peněz.

Doporučuji Vám kontaktovat finančního poradce, který Vám porovná produkty životního pojištění a smlouvu uzavřít s ním. Pokud by Vám radil, abyste na stejném produktu i investovala, utíkejte tak daleko, jak to jen půjde :)

Děkujeme za dotaz, hezký den

Napište komentář

Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček

Máte zájem o životní pojištění?
Vyplňte prosím všechna pole.