Nenechat úraz znepříjemnit život? Jde to!

,

Odškodnění za den léčení vašeho úrazu. Rozhodně patří mezi nejdůležitější připojištění ve vaší smlouvě. Jeho správné nastavení sehraje důležitou roli při plnění jakýchkoliv úrazů. Také se velmi promítne na celkové ceně vaší úrazové smlouvy. Pojďme si proto říci, jak toto připojištění funguje a jak jej správně nastavit.

Funkce denního odškodného

Plnění denního odškodného přichází na řadu, nastane-li jakýkoliv úraz. Toto připojištění se vztahuje jak na úrazy lehké, tak i na úrazy vážnější. U úrazů vážných se však na něj nemůžeme spoléhat (proto jsou ve smlouvě připojištění typu trvalých následků, či invalidity).

Jak se úrazy plní?

Odškodné za úraz se vyplácí od prvního dne úrazu. Nejčastěji se však setkáme s minimální dobou léčení. Ta je u většiny pojišťoven 8 dní. Po překročení této lhůty se úraz plní zpětně po dobu léčení úrazu. Tuto dobu má pojišťovna stanovenu ve svých oceňovacích tabulkách.

Kolik dostaneme za den?

Tuto částku vybíráme vždy při založení úrazové smlouvy. Může se pohybovat od 100 Kč/den až do výše několik tisíc. U částek nad 500 Kč/den je však nutné dokázat příjmy.

Kolik je optimální částka pro vás?

Obdobně jako u všech připojištění je to vysoce individuální. Opět tedy mohu jen doporučit statisticky optimální částku. Ta se odvíjí od výše příjmů. Proto pokud by vás zajímalo, jak správně nastavit denní odškodné, či jak celkově sestavit úrazovou smlouvu, jsme připraveni pomoci.

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 205 170.

Také by vám mohl pomoci článek: Jak správně nastavit úrazové pojištění.

Mám zájem o pojištění
Nenechat úraz znepříjemnit život? Jde to! 4 5 1 1 hlas, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář