Náhledový obrázek článku

Nezapomeňte na pojištění smrti!

Veronika CvejnováAutor článku

Známá fráze "Zapomněl na to jako na smrt" je v tomto případě víc než příhodná. O smrti se moc nemluví, ale často se vplíží do našeho života tak rychle a nečekaně, jak si to ani nedokážeme představit. Proto vám vysvětlíme, jak může pojištění smrti zaopatřit vaši rodinu, když váš život skončí.

Proč uzavřít pojistku na smrt?

Ačkoliv je smrt ožehavé téma a lidé o ní neradi mluví, bohužel si nevybírá a přijít může kdykoliv. Ať už následkem úrazu nebo zákeřné nemoci. Smrt ohrožuje každého z nás, nehledě na věk či zdravotní stav. Právě pojištění smrti kryje vaši rodinu či příbuzné před finančními problémy, které mohou nastat v případě vaší smrti.

Aby mělo takové pojištění smysl, je potřeba jej správně nastavit, a to přesně na míru nejen pojistníkovi, ale i dané rodině.

Vysvětlíme si, v jakém případě je vhodné sjednat si pojištění smrti a na jaké faktory brát ohled.

Férové životní pojištění vám nabízí start-up Mutumutu.cz, o kterém jsme se rozepsali v našem článku Mutumutu – revoluční online pojištění. Dozvíte se v něm například, jak získáte odměnu 30 % nazpět.

Komu se pojištění smrti doporučuje

Toto pojištění je vhodné pro všechny živitele rodinypro ty, na jejichž příjmu je závislá další osoba nebo dokonce osoby (partner/partnerka, manžel/manželka, děti, rodiče…).

Zejména pokud splácíte úvěr, hypotéku či leasing, nebo máte vysoké finanční závazky, a vaše rodina by se tak mohla dostat do tíživé situace či finančních problémů.

V případě smrti tak bude pojistná částka vyplacena obmyšleným osobám – to jsou osoby určené v pojistné smlouvě k vyplacení sjednaného pojistného plnění. Ve smlouvě jich můžete stanovit více a částky mezi ně budou rozděleny procentuálně.

Vyplacení peněžní částky nezmírní emocionální bolest, kterou smrt blízkého způsobí, ale pomůže udržet životní standard pozůstalýchzabrání tomu, aby se dostali do finančních problémů.

Na jakou částku se pojistit pro případ smrti

Správné nastavení pojištění smrti je klíčové, jeho cílem je krytí správných rizik a také vyplacení dostatečné výše pojistného plnění vámi nastaveným obmyšleným osobám.

Je proto na zvážení každého klienta, aby zhodnotil míru svého rizika, ale také celkovou finanční situaci rodiny.

Výše této částky se mění v závislosti na tom, zda je na vás rodina finančně závislá, máte hypotéku či úvěry, nebo platíte vysoký nájem či si udržujete v domácnosti vyšší životní standard. Částku mohou ovlivnit také rezervy domácnosti, rodinné zázemí a pasivní příjmy.

Nastavení výše částky je opravdu individuální záležitostí. Tato výše navíc významně ovlivňuje cenu měsíčního pojistného.

Podle průměrných výpočtů by měla pojistná částka odpovídat až 3 ročním příjmům pojištěného. Za tuto dobu by se podle odhadů měla rodina finančně vzpamatovat z toho nejhoršího.

Více informací se také dozvíte na www.penize.cz.

Co vše zvážit při nastavování pojistné smlouvy?

  • Jaká rizika mohou nastat (smrt úrazem, nemocí…)
  • Vliv zaměstnání
  • Volnočasové aktivity
  • Koho byste chtěli zaopatřit
  • Jakou částku bude obmyšlená osoba/osoby potřebovat

Jak probíhá pojistné plnění

Dojde-li k vaší smrti, vznikne obmyšleným osobám nárok na výplatu pojistného plnění. Tato částka je závislá na mnoha faktorech (viz výše) a blíže specifikovaná v pojistné smlouvě. Obmyšlená osoba nemusí být ve smlouvě určená jenom jménem, ale například vztahem k pojištěnému.

Může se jednat o fyzickou i právnickou osobu.

Pojistné výlohy, které budou vašemu blízkému vyplaceny, nepodléhají zdanění ani nespadají do dědického řízení.

Na co si dát pozor

Některé pojišťovny také rozlišují smrt z jakýchkoliv příčinsmrt následkem úrazu. Určitě dbejte na to, abyste měli pojistnou smlouvu nastavenou tak, aby pokrývala obě příčiny, a zajistila vám tak opravdu 100% ochranu.

Tím předejdete problémům s vyplacením pojistných výloh vašim blízkým.

Pojistěte se s Mutumutu.cz, kde na vás nečekají žádné skryté podmínky, výluky ani zbytečné poplatky. Pojištění Mutumutu.cz vás podpoří ve zdravém životním stylu a ještě vás odmění 30 % z měsíčního pojistného nazpět.

Další připojištění

Pojištění smrti je součástí životního pojištění, přičemž je možné ho nadále kombinovat s dalšími připojištěními a zajistit si tak 100% ochranu.

Ať už se jedná o pojištění pracovní neschopnosti, pojištění invalidity nebo úrazové pojištění, vždy si pečlivě promyslete veškerá rizika a nechte si sjednat pojištění na míru. Nic neponechte náhodě!

Závěr

Pojištění pro případ smrti by mělo být absolutním základem každé životní pojistky. Jeho účelem je zabezpečit rodinu a ochránit ji před nepříznivou finanční situací. Pokud tedy jste živitelem rodiny nebo má váš příjem významný podíl na finanční stránce rodiny, určitě se sjednáním pojištění smrti neotálejte. Stejně tak důležité by pro vás mělo být pojištění invalidity, pracovní neschopnosti či úrazové pojištění, o kterých jsme také připravili články:

Nevíte jak na sjednání správného pojištění?

Jděte na Mutumutu.cz, kde si sjednáte výhodné pojištění on-line a na míru vašim požadavkům. A to navíc v pár jednoduchých krocích!

Mám zájem o pojištění

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Mám zájem o pojištění