Pojištění smrti – ctnost, nebo povinnost?

,

Život. Krásný, nevyzpytatelný a křehký. To nejcennější co máme. Žádná smlouva nám jej nikdy nevrátí. K čemu tedy uzavírat pojištění smrti? Někomu se to může zdát hloupé, někomu samozřejmé. Ovšem zřejmě se shodneme, že to děláme pro naši rodinu, pro naše blízké. Jedna z možností, jak jim můžeme pomoci, i když zde už nebudeme. Jak na to?

Členění připojištění

V první řadě je důležité si uvědomit, že není pojištění smrti jako pojištění smrti. Obzvláště pozor si při sjednávání dejte na rozdíl mezi:

  • Smrtí z jakýchkoliv příčin
  • Smrtí úrazem

Zde název mluví za vše. Ovšem v praxi se setkáváme s lidmi, kteří nevědí, jakou z možností disponuje jejich smlouva. Zdá se to banální, avšak výsledek může mít katastrofální následky.

Smrt z jakýchkoliv příčin je oproti smrti úrazem dražší. To má své opodstatnění. Pokud by vás k tomuto zajímalo více, napište do formuláře pod článkem.

Na jakou částku smrt pojistit?

Na tuto otázku nikdy neodpovídám přesnou částkou. Každý, kdo o takovém pojištění přemýšlí, by měl vědět, jaká finanční částka je pro zajištění jeho rodiny dostačující.

Můžu uvést pouze doporučení, která předáváme klientům. Česká asociace pojišťoven dle svých statistických výzkumů spočítala, že po smrti rodiče, trvá přibližně 3 roky, než se rodina zcela vzpamatuje.

Jde sice o statistiku osekanou o jakékoliv empatie, ovšem dává smysl.

Kde by nemělo připojištění chybět?

Pojďme si říci dva nejdůležitější případy, u kterých by v žádném případě nemělo pojištění smrti chybět.

Hlavní živitel rodiny

Pakliže přinášíte své rodině významné příjmy, jsou na vás členové rodiny více závislí. Proto byste měli mít na paměti, že výpadek vašeho příjmu bude mít daleko kritičtější následky než kdyby váš příjem tolik důležitý nebyl.

Hypotéka, či úvěr

Druhý případ se týká situace, ve které jste zatížen jakýmkoliv typem úvěru. V takové situaci vystavujete svou rodinu a blízké do opravdu nebezpečné situace. V těchto situacích považuji pojištění smrti za samozřejmost.

Dnešní produkty jsou naštěstí poměrně přátelsky nastavitelné. Výše připojištění se dá nastavit s výší úvěru. To znamená, že stejně jako bude klesat jistina úvěru, bude klesat výše připojištění a bude se tak snižovat jeho cena.

Obmyšlená osoba

Je důležité zmínit ještě jeden pojem. Obmyšlená osoba – tedy osoba, které připadne následné plnění. Tato osoba se volí při sepisování smlouvy a může se kdykoliv změnit.

Také je možnost mít ve smlouvě uvedeno více obmyšlených osob a plnění rozdělit dle procent.

Závěrem

Tento článek byl věnován jedné z nejdůležitějších částí smlouvy. Žádná smlouva však není úplná pouze s jedním správně nastaveným připojištěním. Mohu například zmínit připojištění invalidity. To je dle mého názoru přinejmenším stejně důležité, ne-li více. Uvědomme si, že pokud se člověk stane invalidním, nejen že klesnou příjmy. Také rapidně zvednou náklady.

Proto je důležité klást důraz na úrazovou smlouvu jako celek. Pakliže si v tomto nevíte rady a hodila by se vám pomocná ruka, jsme připraveni pomoci.

Máte dotaz? Rád jej zodpovím na telefoním čísle 777 205 170.

Také by vám mohl pomoci článek: Jak správně nastavit úrazové pojištění.

Pojištění smrti – ctnost, nebo povinnost? 4 5 1 1 hlas, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček