4 důvody, proč dětem založit mKonto pro děti

, Tomáš Korábečný

mBank v srpnu 2016 pustila do světa hned dva nové produkty pro naši budoucnost národa. Jedná se o mKonto pro děti do 15 let a mKonto pro teenagery od 15 do 18 let. Nejedná se jen o výkřik do tmy? Proč zvolit zrovna účet od mBank? Pojďme se těmto novinkám podívat pod pokličku.

mKonto pro děti do 15 let

Proč zakládat účet dítěti v tak útlém věku? Tato otázka vás možná napadla jako první. I když sám děti ještě nemám, zkusím se na to podívat z pohledu rodiče. Rodiče, který chce pro své potomstvo to nejlepší.

Doba jde dopředu

To je jednoduchá odpověď. Za našich mladých let žádné internetové bankovnictví nebylo. Nebo možná bylo, ale jen pro hrstku vyvolených.

Je zcela jisté, že naše děti se již bez znalosti internetového bankovnictví neobejdou. A čím dříve je to naučíme, tím dříve budeme mít splněn jeden z úkolů, jenž je na seznamu každého správného rodiče 21. století.

Co získáte s mKontem pro děti

  1. Účet vedený zcela zdarma
  2. Až 4 spořící účty eMax plus se zvýhodněným úrokem 0,5 % p.a.
  3. Dítě má pasivní přístup do internetového a mobilního bankovnictví
  4. Vy máte nad účtem plnou kontrolu ve svém bankovnictví

mKonto pro "puberťáky" od 15 let

Má váš skoro dospělák výkyvy nálad, akné nebo je drzý? To už bude nejspíš vhodný adept na založení "mKonto #navlastnitriko". Jinak řečeno mKonta pro mladistvé od 15 do 18 let.

Dopřejte mu nejlepší dostupný účet

Narovinu říkám, že pro svého skoro dospěláka budete lepší účet hledat marně. Zde jsou důvody:

  1. Založení a vedení účtu zdarma + platby v rámci ČR zdarma
  2. Tři výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma
  3. Platební karta vedená zdarma bez jakýchkoliv podmínek
  4. Mobilní bankovnictví pro Android, iOS nebo Windows Phone zdarma

Napadá vás, co jiného by ještě naši dospívající mohli potřebovat? Stačí je naučit vybírat hotovost z bankomatu maximálně 3× měsíčně. To vás pak nebude dítko nic stát. Alespoň co se bank týče. Čtvrtý a každý další výběr v rámci jednoho měsíce stojí 29 Kč.

Zvýhodněný spořící účet

K oběma výše uvedeným účtům náleží také zvýhodněná sazba 0,5 % p.a. na spořícím účtu eMax Plus. V obou případech si může vaše ratolest založit až 4 tyto spořící účty. Na každém z nich může spořit za jiným účelem.

Zvýhodněná sazba 0,5 % p.a. bude aktivní, pokud zůstatek daného spořícího účtu nepřesáhne 10 000 Kč.

Mince

Závěr

Buďte moderní a založte svým dětem bankovní účet v mBank. Až dítě dospěje, vybere si samo, kde chce mít vedený účet. mBank je dle mého názoru správné místo, kde začít.

Založit mKonto pro děti
86 100 0

Komentáře

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Založit mKonto pro děti