777 205 170
info@duofinance.cz

Vyplatí se mKonto od mBank?

-

mKonto je běžný účet bez poplatků a zároveň je esem v rukávu rychle rostoucí a perspektivní mBanky. V následujích odstavcích se tomuto osobnímu účtu podíváme na zoubek a zodpovíme si důležitou otázku, kdy a jestli vůbec se vyplatí připojit k dalším více než 500 000 klientům v České republice.

Troška historie

Již v roce 2000, kdy ještě nebylo internetové připojení zdaleka rozšířené tak jako dnes, se v Polsku zrodila internetová banka mBank. Vsadila na v tu dobu velmi netradiční službu - běžný účet bez poplatků za vedení. Nutno říct, že se tato sázka vyplatila. V České republice disponuje mBank bankovní licencí od roku 2007 a za 7 let působení dokázala na našem malém trhu získat přes 500 000 klientů.

Hlavní rysy mKonta

Úroky z vkladu jsou 0% jako u většiny moderních bank. Běžné účty totiž už dávno nejsou určeny ke spoření. Důležité však je to, že mKonto je osobní účet bez poplatků. Co to znamená? Ve zkratce: za vedení účtu, příchozí i odchozí platby v Česku, inkasa, SIPO a trvalé příkazy neplatíte ani korunu. Účet si může založit každá osoba starší 18 let.

Od března 2015 ještě výhodněji

V březnu došlo u mKonta ke kosmetické úpravě sazebníku. Nově budou 3 výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu v Česku zdarma, každý další v rámci jednoho měsíce vyjde na 35 Kč.

Kreditní i platební karta bude zdarma i nadále, pokud měsíčně kartou zaplatíte alespoň 500 Kč nebo máte u mBank sjednaný jakýkoliv úvěrový produkt. Jinak Vás bude stát vedení karty měsíčně 29 Kč. Tomuto kroku se nelze divit. Banky mají s vedením karet spojeny režijní poplatky. Pro banku není efektivní sponzorovat karty klientů, kteří je dlouhodobě nevyužívají.

Nevýhody mKonta

Jak už jsem zmínil, hlavní nevýhodou je skromný počet poboček. Položte si však otázku, kdy naposledy jste opravdu potřebovali pobočku navštívit. Účet mKonto se dá založit kompletně přes internet. Jeho správa přes internetové rozhraní je snadná a intuitivní.

mBank se řadí mezi tzv. bezhotovostní banky, které nepodporují hotovostní vklady. Jak tedy vložit peníze na účet? Jako první se nabízí možnost složení hotovosti na přepážce jiné banky a následný převod na Váš účet v mBank. Toto vložení je obvykle nepříjemně zpoplatněno. Druhou možností je použití složenky typu A. Pomocí ní jednoduše vložíte peníze na účet na každé poště.

Pro koho je mKonto vhodné?

Ideální cílovou skupinou pro tento účet jsou lidé mladší a střední věkové kategorie. Je totiž nutné zvládnout ovládání účtu přes internetové bankovnictví. Tomu je přizpůsobeno i to, že si účet můžete založit bezpečně online. Bez jediného papíru. mKonto je vhodné pro všechny, kteří si chtějí své peníze užívat nebo spořit. Určitě ne pro ty, kteří chtějí peníze hrnout do chřtánu bankám. mBank se snaží získat další klienty akcí “doporuč mKonto”, ve které si můžete přivydělat až 3500 Kč doporučením účtu známým. Tato akce běží cca každé 4 měsíce.

I když je zdarma, není pro každého

mKonto určitě není pro všechny. Ale pokud jste ochotni oželet “úsměv” paní na přepážce, mKonto bude dobrá volba. Nový klient mBanky totiž průměrně na poplatcích ušetří přes 2 000 Kč za rok.

Založit mKonto
Vyplatí se mKonto od mBank? 3.1 5 7 hlasů, přidejte svůj!
Máte dotaz? Rádi vám pomůžeme
Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou (*).
Odpovíme do dvou pracovních dnů na váš email.