Běžný účet mBankmKonto, vyplatí se i v roce 2020?

, Tomáš Korábečný

mKonto je běžný účet bez poplatků ambiciózní mBanky. Během posledních let tento účet sesbíral řadu prestižních ocenění nejen v rámci soutěže Zlatá koruna. Na následujících odstavcích si zodpovíme důležitou otázku, kdy a jestli vůbec se vyplatí připojit k 700 000 klientům v České republice.

O mBank

Již v roce 2000, kdy nebyl internet ani zdaleka rozšířený tak jako dnes, se v Polsku zrodila internetová banka mBank. Vsadila na službu, která v té době byla velmi netradiční, a začala nabízet běžný účet bez poplatků za vedení.

Nutno podotknout, že se tato sázka vyplatila. V České republice disponuje mBank bankovní licencí od listopadu 2007 a od té doby dokázala na našem malém trhu získat okolo 700 000 klientů.

Získaná ocenění

 • Zlatá koruna 2017 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2017 – Hodnocení poroty – 3. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2018 – Novinka roku – 2. místo za mobilní aplikaci 3.0
 • Zlatá koruna 2018 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2018 – On-line aplikace – 2. místo za mobilní aplikaci 3.0
 • Zlatá koruna 2019 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2020 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto

Poplatky mBank

Z aktuálního sazebníku jsem vytáhnul poplatky za nejčastější služby. Odchozí platby zahrnují jednorázové i trvalé příkazy, inkasa a SIPO.

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Vedení platební karty 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v ČR 0 / 29 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 0 / 29 Kč
Dotaz na zůstatek v bankomatu 9 Kč

Výběry z bankomatu

mBanka mívala obrovskou konkurenční výhodu – 3 výběry v jakékoliv výši z jakéhokoliv bankomatu. Jak se věci mají nyní?

Zdarma budete mít jakýkoliv výběr (ze všech bankomatů po celém světě), pokud se jedná o výběr v hodnotě alespoň 1500 Kč. Bude-li výběr v nižší hodnotě, zaplatíte jednorázový poplatek 29 korun.

Nevýhody mKonta

Málo poboček

Hlavní nevýhodou je skromný počet poboček. Kdy naposledy jste však opravdu potřebovali pobočku navštívit? Účet mKonto se dá založit kompletně přes internet. Jeho správa přes internet je snadná a intuitivní.

Vklady hotovosti

mBank se řadí mezi tzv. bezhotovostní banky, které nepodporují hotovostní vklady. Jak tedy vložit peníze na účet?

 1. Využít vkladomat. Jejich síť je zatím poměrně řídká. mBank však na jejím rozšíření intenzivně pracuje. Mrkněte na mapu vkladomatů mBank.
 2. Použít složenky typu A. Pomocí ní jednoduše vložíte peníze na účet na každé poště. Vklad tímto způsobem obvykle vyjde na 29 korun. Více přímo na stránkách České pošty.

Další informace o vkladech hotovosti naleznete v našem článku mKonto vklad hotovosti.

Google Pay a Apple Pay

Používáte smartphone s operačním systémem Android? Pak můžete platební kartu nechat doma a směle platit mobilem – pomocí služby Google Pay.

Nosíte v kapse iPhone? Žádný problém. I s ním můžete platit, mBank totiž podporuje také Apple Pay.

Internetové bankovnictví

Úvodní stránka – internetové bankovnictví mBank

Přihlášení – internetové bankovnictví mBank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví mBank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví mBank

Naše videorecenze

Založení účtu v mBank

Založit účet můžete na pobočce nebo online.

Založení online

 1. Na stránkách mBank vyplňte žádost.
 2. Můžete si zvolit založení buď:
  1. kompletně online (pokud už máte účet v jiné bance), nebo
  2. podpis papírové smlouvy, kterou vám doručí kurýr kamkoliv na území ČR.

Pro koho je mKonto vhodné?

Vybírejte jen 1 500 Kč nebo více a pak pro vás bude mKonto zdarma.

Ideální cílovou skupinou pro tento účet jsou obecně lidé mladší a střední věkové kategorie. Je totiž nutné zvládnout ovládání účtu přes internetové a mobilní bankovnictví.

Založit mKonto
78 100 0

Komentáře (23)

Dannapsal(a)…

Po 5 letech jsem mKonto zavřel. Konto a kreditka přestaly být výhodné v porovnání s jinými nabídkami. Navíc mi banka neuznala dvě reklamace. Přijde mi, že si svých klientů zrovna neváží.

Drahomíranapsal(a)…

Mlinka je placená, dva kratší hovory mě stály dohromady asi sto korun. Vyšlo během nich najevo, že u sebe nevidí změny, které jsem provedla, tedy 100% chyba v jejich interním systému. Podstatné základní informace mi taktéž nebylo možno sdělit, neměli k nim přístup. Bonus při založení mkonta má několik háčků - peníze vám například zašlou až za 60 dní, a musíte mít celou dobu otevřený cíl v mspoření, což vám nikdo neřekne a lze to jedním kliknutím bez upozornění zrušit. Chce to u všeho pečlivě číst detaily, působí to na mě tak, že se na tyto detaily snaží záměrně napálit důvěřivce.

Alicenapsal(a)…

Souhlasím,že Mbank se rapidně zhoršila po výměne starých přehledných stránek.Na netu při hledání na Google mají - Založení 2000 a ukončení 2013. Divné.Máme 2 účty , jeden od založení M bank,jede bez,problemů,jen přestaly chodit na email. výpisy.Na novějším,kde vypisy chodí a stále nějaké nabídky i na mobil,tak tam se stačí jen mírně překlepnout v hesle při přihlášení a hned napoprvé se zablokuje. Nelze se opravit.Musí se znovu dalekosáhle zadávat nová hesla a pod. nebo volat m linku.Nejméně půlhodiny zdržení.

Kristýnanapsal(a)…

je to tak pět dnů, co jsem se rozhodla založit účet od mbank online, byla to veliká chyba. Dnes je to pátý den, a pořád nemám účet. Zpočátku se zdála komunikace v pořádku, vyplnila jsem osobní údaje, na konec vyplňování údajů mě zarazila otázka na zdroj příjmů a jak budu nakládat s účtem, zda budu provádět transakce a za kolik nebo spíš spořit. Poté chtěli poslat OP a druhý doklad totožnosti emailem, vše probíhalo v pořádku, následující den mi poslali email s návrhem smlouvy a s informací, že jestliže mám účet u jiné banky, mám poslat min. 1 Kč, která mi bude později připsaná na můj nový účet od Mbank, vše jsem poslala téměř obratem. Následující den po mě chtěla banka výpis, protože dle jejich názoru mě nemohli identifikovat. Tak jsem poslala email s výpisem. A pořád nic, ve čtvrtek už mě to nedalo, volala jsem na mlinku, kde velice neprofesionálně mě přepojili na jiné oddělení...Do dnešního dne nemám účet a už o něj ani nemám zájem, velice neprofesionální komunikace!!!

Mirunapsal(a)…

ano, mám tu samou zkušenost. Po potvrzující platbě přišel mail, že nesouhlasí jméno pod kterým jsem si účet zakládala se jménem účtu z kterého jsem platbu poslala. Zdá se mě to celé jak podvod jak z lidí tahat data. Zvažujete proti tomu jednání nějaké další kroky? Se mnou komunikují stylem jeden mail denně na téma proč pro vás nejsme důvěryhodní, váš názor nás zajímá :-D

Janahabrnapsal(a)…

V této bance jsme založili účet ihned po jejím příchodu na český trh. Zpočátku jsme byli velmi spokojeni, postupem času naše spokojenost mizí a klesá téměř k odporu. Internetové bankovnictví se stalo labyrintem ve smyslu "kdo hledá najde", komunikace je složitá, nesrozumitelná, byrokracie vládne... Uvažuji o odchodu.

Napište komentář

Založit mKonto