Vyplatí se mKonto od mBank i v roce 2020?

,

mKonto je běžný účet bez poplatků ambiciózní mBanky. Během posledních let tento účet sesbíral řadu prestižních ocenění nejen v rámci soutěže Zlatá koruna. Na následujících odstavcích si zodpovíme důležitou otázku, kdy a jestli vůbec se vyplatí připojit k 700 000 klientům v České republice.

O mBank

Již v roce 2000, kdy nebyl internet ani zdaleka rozšířený tak jako dnes, se v Polsku zrodila internetová banka mBank. Vsadila na službu, která v té době byla velmi netradiční, a začala nabízet běžný účet bez poplatků za vedení.

Nutno říct, že se tato sázka vyplatila. V České republice disponuje mBank bankovní licencí od listopadu 2007 a od té doby dokázala na našem malém trhu získat okolo 700 000 klientů.

Získaná ocenění

 • Zlatá koruna 2017 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2017 – Hodnocení poroty – 3. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2018 – Novinka roku – 2. místo za mobilní aplikaci 3.0
 • Zlatá koruna 2018 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto
 • Zlatá koruna 2018 – On-line aplikace – 2. místo za mobilní aplikaci 3.0
 • Zlatá koruna 2019 – Hlasování veřejnosti – 1. místo za osobní účet mKonto

Poplatky

Z aktuálního sazebníku jsem vytáhnul poplatky za nejčastější služby. Odchozí platby zahrnují jednorázové i trvalé příkazy, inkasa a SIPO.

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Vedení platební karty 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v ČR 0 / 29 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 0 / 29 Kč
Dotaz na zůstatek v bankomatu 9 Kč

Výběry z bankomatu

mBanka mívala obrovskou konkurenční výhodu – 3 výběry v jakékoliv výši z jakéhokoliv bankomatu. Jak se věci mají nyní?

Zdarma budete mít jakýkoliv výběr (ze všech bankomatů po celém světě), pokud se jedná o výběr v hodnotě alespoň 1500 Kč. Bude-li výběr v nižší hodnotě, zaplatíte jednorázový poplatek 29 korun.

Nevýhody mKonta

Málo poboček

Hlavní nevýhodou je skromný počet poboček. Kdy naposledy jste však opravdu potřebovali pobočku navštívit? Účet mKonto se dá založit kompletně přes internet. Jeho správa přes internet je snadná a intuitivní.

Vklady hotovosti

mBank se řadí mezi tzv. bezhotovostní banky, které nepodporují hotovostní vklady. Jak tedy vložit peníze na účet?

 1. Využít vkladomat. Jejich síť je zatím poměrně řídká. mBank však na jejím rozšíření intenzivně pracuje. Mrkněte na mapu vkladomatů mBank.
 2. Použít složenky typu A. Pomocí ní jednoduše vložíte peníze na účet na každé poště. Vklad tímto způsobem obvykle vyjde na 29 korun. Více přímo na stránkách České pošty.

Další informace o vkladech hotovosti naleznete v našem článku mKonto vklad hotovosti.

Internetové bankovnictví

Přihlášení – internetové bankovnictví mBank

Úvodní stránka – internetové bankovnictví mBank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví mBank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví mBank

Naše videorecenze

Google Pay a Apple Pay

S mKontem můžete již nyní platit jednoduše mobilním telefonem s operačním systémem Android díky službě Google Pay, resp. Apple Pay v případě telefonů se systémem iOS.

Bonus 500 Kč k novým účtům

Založte si účet u mBank a získejte 500 Kč jako příjemný dárek na uvítanou.

Není potřeba plnit žádné podmínky. Stačí účet založit. Pro získání bonusu klikněte na tento speciální odkaz nebo na zelené tlačítko "Založit mKonto".

Bonus se na vašem účtu objeví do několika dní od založení. Tato speciální akce platí od 1. března do 30. dubna 2020.

Možnosti založení mKonta

Založit účet můžete na pobočce nebo online.

Založení online

 1. Na stránkách mBank vyplňte žádost.
 2. Můžete si zvolit založení buď:
  1. kompletně online (pokud už máte účet v jiné bance), nebo
  2. podpis papírové smlouvy, kterou vám doručí kurýr kamkoliv na území ČR.

Alternativy k mKontu

Pokud hledáte účet bez poplatků, určitě mrkněte také na běžný účet Equa bank. Za zmínku stojí rovněž běžný účet Fio banky.

Pro koho je mKonto vhodné?

Vybírejte jen 1 500 Kč nebo více a pak pro vás bude mKonto zdarma.

Ideální cílovou skupinou pro tento účet jsou obecně lidé mladší a střední věkové kategorie. Je totiž nutné zvládnout ovládání účtu přes internetové a mobilní bankovnictví.

Založit mKonto
Vyplatí se mKonto od mBank i v roce 2020? 3.9 5 1

Komentáře (13)

Leoš Drda

Mbank? Docela problém. Písemné odpovědí neposkytují poskytují jen telefonické odpověďi. Písemná odpověď je zpoplatněna. Filtry jako vyhledávání plateb nefungují. No prostě hrůza

PetrS

Refinancovali jsme hypotéku k jiné bance , ale k úspěšnému završení papírové války nám chybí dokument kde by Mbank potvrdila že z jejich strany není žádná překážka k výmazu jejich zástavního práva z katastru nemovitostí. Na ten si máme počkat 60 dní! Ok. Po devíti týdnech stále nic. Podaná reklamace skrz info linku a Mbank má dalších 15 dní na její vyřízení! Ten výmaz by mohla (podle mě měla) udělat banka sama od sebe. Osobní účet u Mbank po zkušenostech s vaší infolinkou převedu jinam.

Milan Hubacek

Zatim nejhorsí produkt s kterým jsem se v zivote setkal. Nesmyslně komplikované. Každy dokument zaheslovaný sms. Dohledavat mezi desitky sms tu spravnou je opravdu zabava. Nekolik kroku overeni identity a nakonec stejne neprovedete vse protoze stejne nejste provereni i kdyz si pisi skoro desitky emailu x krat jsem se prokazal prihlasenim sms prihlasenim z mobilni aplikace. Za me nejhorsí produkt chce to opravdu silne nervy. Polsti ajtaci by si meli uvedomit ze v jednoduchosti je síla.

Soňa Zvelebilová

tVRDE NEDOPORUCUJI. BANKA JE SHOPNA NECHAT VAS V CIZINE BEZ PROSTREDKU. ZABLOKUJE VAS UCET A VY NATE BEZ PENEZ VOLAT NA JEJICH POSR... MLINKU, KDE SE NEDOVOLARTE ANI PO 10 MINUTACH. VSECHNO JE V CESTINE TAKZE CIZINCI JSOU NAHRANI TOTALNE. NECHAJI VAS V SRABU . Z BANKY ZDRAHAM CO NEJRYCHLEJI

Bobo

Píšete nesmysly!

boBOr

Nepíše, jsou to žabaři.

Vojta

mBank má super mKartu svět. To je karta s dobrým kurzem a plně využitelná v zahraničí a bez hromady omezení, jaké má třeba Revolut. A po pravdě, je to jediný důvod, proč mít v mBank účet. Jinak je všechno špatně.

Číslo účtu si nezapamatujete, protože z neznámého důvodu musí mít 16 čísel. Internet banking i apka jsou hrozně nepřehledné. Zaplatit ještě zvládnete, ale cokoliv nastavit, upravit trvalý příkaz, zamknout kartu, atd. Nic z toho není logicky umístěné, mnoho věcí hledáte dlouhé minuty a pak to vzdáte. Navíc vždy musíte vyplnit zprávu pro příjemce, aspoň jeden znak. Ale proč, proboha...

Neustále volají a chtějí něco nabízet, deadline pro odeslání platby, aby byla doručena D+0, je někdy brzy ráno, vklad do vkladomatu se na účtu objeví za několik hodin...

Pokud hodně necestujete, ani o mBank neuvažujte. Pošetříte svoje nervy.

Lada K

U banky jsme přes 10 let. Z počátku to byla revoluce účet bez poplatku a do dnešního dne jsem zaplatil minimum poplatků.

Ale internetové bankovnictví :-( Musím naprosto souhlasit s Jaroslavem Orlíkem. Zprvu to bylo jasné stručné přehledné. Dnes už asi sté vylepšení vedoucí k šílenosti. Každý příkaz či platbu raději 3x kontrolovat jestli zadání klaplo. Asi před rokem sem řešil, že platbu za mobil jsme zadával snad 3 než opravdu odešla (odešla 2 dny po splatnosti )

KateřinaSuk

Já od banky odcházím. Aby mi volala nějaká drzá ženská a neustále mě agresivně přesvědčovala a pletla se i do záležitostí mého partnera, který ani u banky není a furt mi vnucovala nějakou zlatou kartu, na to vážně nemám čas a navíc by se paní měla naučit slušnému chování a taktu. A to byl teprve začátek. Zrušení pojištění karty: jenom telefonicky. A to jako proč? Abych zase poslouchala někoho, kdo se mi vnucuje a nedá si říct?

Miroslav Pravda

Už nejsou co bývali ! Zpočátku špička mezi CZ bankami. Dnes jak jejich maso. Je toho na drobno více, ale proč jsem odešel: vysáli mi z účtu bankovní lupiči bez mé autorizace peníze. Banka odpověděla v podstatě, že je to můj problém, ať se obrátím na lupiče z Dánska. Pojišťovna Paradis mele to samé. Takže pozor přátelé, banka za nic neodpovídá !

Arnošt Dopita

Pozor na výběr hotovosti v zahraničí z bankomatů nad 1500 Kč podle banky zdarma. Doma kurz 26.20 a bankomat při výběru 100eur mě napálil kurz 27.30. Rozdíl 110Kč!!!!!

Martin Petrů

Banka, která nedokáže být partnerem klienta v případě nouze. Na první pohled se tváří, že mají všechno dostupné. Neustále nabízejí půjčky, kontokorenty, kreditní karty. Když však chcete řešit problém, je to běh na dlouhou trať. Když pominu to, že při volání na mLinku se klidně po 20 minutách stále nedovoláte, mají vás jako klienta v řiti. Na návrhy řešení problému odpovídají suše v pár větách a nenabízí žádné možnosti. NEDOPORUČUJI.

Martin Babický

V roce 2014 jsme refinancovali hypotéku na byt u mBank (původně od Modré pyramidy). Na začátku si trochu vymýšleli jaké dokumenty potřebují, ale po cca 6 týdnech jsme ji získali. Tak jsme platili, platili až jsme ji 3. ledna 2019 doplatili. V zástavní smlouvě k mHypotéce bylo uvedeno, že po doplacení zašlou dokumenty pro smazání zástavy na katastru a zrušení vinkulace pojištění nemovitosti do 10 kalendářních dnů po obdržení výzvy. Hned 3.1.2019 jsem odeslal doporučeně dopis do sídla mBank, kde jsem jim oznámil doplacení hypotéky a že žádám o zaslání požadovaných dokumentů. Tak jsem tedy čekal. Dny ply nuly a nic. 30.1.2019 jsem volal na mLinku, slečna nebo paní mi řekla, že vše probíhá automaticky do 30 kalendářních dnů od doplacení hypotéky. Řekl jsem ji tedy, že počkám do následujícího týdne. Volal jsem tedy pak 4.2.2019, 5.2.2019, 8.2.2019, 12.2.2019, 14.2.2019. Stále jsem slyšel sliby, třeba, že to dnes nebo max. zítra odesílají, popř. že zaurgují požadavek na oddělení, které tyto

Martin Babický

dokumenty odesílá atd... Při těchto telefonátech jsem si občas rýpnul, že jestli by také byli takhle vstřícní ke klientům, kteří by se např. o pár zpozdili s platbou nebo že ve smlouvě jsou tisícové a desetitisícové sankce ze strany klienta, ale pokud něco zkazí banka, tak se nic neděje a samozřejmě to zamluvili... Když jsem je ž ádal, aby na oddělení, které odesílá smlouvy zavolali přímo, tak prý to nejde, opět jsem si rýpnul, že asi chudáci z tohoto oddělení jsou zavření v trezoru a ani jejich kolegové z mLinky se k nim nedostanou :-) Pro dokumenty bych si i zajel na centrálu osobně, ale taktéž toto nejde. 18.2.2019 jsem konečně obdržel dokumenty poštou. Byly odeslány 15.2.2019, ale datum na dokumentech je uvedený 1.2.2019, takže 2 týdny někde ležely. Slušný pořádek :-) Jinak jenom jedna operátorka se omluvila za zdržení, ostatní slovo omluva neznají. V dopise, ve kterém mi dokumenty zasílali se taktéž žádná omluva neobjevila...

Jaroslav Orlík

mBanka je dobrá v případě, že nemáte vyšší nároky. Je tu tolik neuvěřitelných kopanců, že jsem si zřídil účet ještě jinde a mKonto používán jen jako záložní a pro pro příjem peněz a provádění trvalých plateb. Ale kdybych měl používat, například mobilní bankovnictví, asi bych skončil na psychině. Nepřeholedné, co nová verze nepřehlednější, šílená grafika na sněhobílém pozadí vypadá jakoby byla dělaná v DOSu, příšerné. Ale nejdůležitější je navigace v obou bankovnictvích, kdy už z diskusí je zřejmé, že lidé nemohou najít, co potřebují, neboť v záplavě možností se zcela ztrácejí. Jsem názoru, že především ten, kdo bankovnictví dělá, by měl být vyměněn. Postgrádá to, totiž, jakoukoli myšlenku. Obé bankovnictví jsou uživatelsky krajně nepřívětivé. Například tady padl dotaz, že si uživatel není schopen vytisknout výpis za konkrétní období. Ono to, sice, jde, ale není na to žádný odkaz. Proč neexistuje vysouvací roletka, kde by se dalo cokoli udělat jedním kliknutím?

Vašek

Zdravím,

jak to je v případě plného zrušení účtu? Je v tom nějaký problém?

Tomáš - DuoFinance.cz

Dobrý den, účet můžete zrušit na pobočkách či kioscích.

Mára

No vidíte a teď mi na m-lince tvrdili, že jedině přes internetové bankovnictví.

Tomáš - DuoFinance.cz

Mohla nastat změna. Myslím, že k lepšímu. Ušetříte trochu času :)

Paladin

Po zřízení platebních karet u mBank jsem se chtěl podívat na smlouvy. Ano, dáme Vám je k nahlédnutí, ale poplatek je 500 korun.... neuvěřitelné. Okamžité zrušení jak karet tak účtu...

Napište komentář

Založit mKonto