Spořicí účet mSpoření od mBank

Veškeré informace o účtu

Veronika Cvejnová

Chcete spořit a hledáte účet se zajímavou úrokovou sazbou? Možná by se vám mohlo líbit mSpoření od mBank, která na to jde jinak! mSpoření není klasický spořicí účet, jak ho znáte od jiných bank. Jak funguje a stojí vůbec za pozornost?

O bance

mBank je ambiciózní nízkonákladová banka, která se v České republice objevila v roce 2007. Jako první banka s sebou přinesla nový samoobslužný model bankovnictví, který umožňuje klientům spravovat si své finance zcela sami online.

mBank se od své konkurence výrazně liší. Běžný účet mohou vlastnit i dva spolumajitelé, ke spořicímu účtu lze využívat platební kartu a spotřebitelský úvěr má automatickou možnost obnovy po jeho splacení.

V Polsku je mBank jednou z nejúspěšnějších bank a celkově se řadí k silným brandům.

Chcete se o této bance dozvědět více? Mrkněte na naši recenzi.

Akce pro nové klienty

Noví klienti, kteří si společně se spořicím účtem založí i běžný účet mKonto, získají jeden "cíl" se zvýhodněným úrokem 3,0 % p.a. až do sumy 200 000 Kč.

Úročení ostatních cílů sazbou 1,5 % se nemění.

Charakteristika spořicího účtu mSpoření

mSpoření je chytrá funkce, která spadá pod běžný účet mKonto. Od ostatních spořicích účtů se liší tím, že z každé vaší platby automaticky odkládá peníze z běžného účtu stranou (na mSpoření). Záleží na každém klientovi, jestli se bude jednat o pevnou částku, určité procento z platby nebo zaokrouhlení částky.

Peníze se spoří do tzv. cílů. V rámci jednoho spořicího účtu je možné vytvořit si až 8 těchto cílů, které si můžete pojmenovat – např. "Dovolená", "Děti" nebo "Železná rezerva". Peníze na každém z těchto cílů se úročí sazbou 1,50 % až do výše 100 000 Kč.

Své cíle máte plně pod kontrolou ve své mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Spořicí účet slouží k bezpečnému ukládání a zhodnocení volných finančních prostředků bez časového omezení. Jedná se o typ bankovního účtu, který nenabízí všechny funkce jako běžný účet, ve většině případů k němu není ani platební karta.

Mrkněte na naše srovnání spořicích účtů 2022.

Důležité informace k účtu

Pojďme si spořicí účet mSpoření o chlup více přiblížit. Jakou úrokovou sazbou se finance zhodnocují? Jaká jsou pásma úročení a je nutné pravidelně spořit?

Úroková sazba

Vaše úspory na mSpoření se zhodnotí úrokovou sazbou 1,50 % p.a., která je platná až pro 8 cílů. Na každý z cílů je stanoven maximální limit 100 000 Kč. Tato úroková sazba platí pro vklady od 1 Kč až do 800 000 Kč celkem.

S mSpořením šetříte při každé platbě kartou nebo při převodu již od 100 Kč.

Pásma úročení účtu

 • Vklady do 100 000 Kč

Vklady do 100 000 Kč na každém z 8 cílů se úročí sazbou 1,50 % p.a.

 • Vklady nad 100 000 Kč

Vklady nad 100 000 Kč na jednom cíli se úročí sazbou 0,01 % p.a.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte pravidelně spořit, záleží pouze na vás, jakou formu spoření si vyberete. Můžete si s každou platbou odkládat pevnou částku, procento z platby nebo si zvolit zaokrouhlení částky. Spoříte tak zcela jednoduše a přirozeně, s každým nákupem nebo platbou.

Jaká je výpovědní lhůta?

mSpoření nemá žádnou výpovědní lhůtu. Úspory tak máte vždy k dispozici. Pro zrušení spoření stačí kliknout v appce na červený kroužek ve spodní časti obrazovky. Zde uvidíte všechny možnosti, co můžete udělat se svým cílem.

Pro zrušení jednoduše kliknete na "Zrušit". Peníze se vám automaticky převedou na váš běžný účet (mKonto nebo mKonto #navlastnitriko).

Poplatky na mSpoření

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Příchozí i odchozí tuzemské platby 0 Kč :)
Vedení platební karty 0 Kč :)
Internetové bankovnictví a appka 0 Kč :)
1. až 3. výběr měsíčně 0 Kč :)
Dotaz na zůstatek v bankomatu 9 Kč :(
4. a další výběr 29 Kč :(
Výběr hotovosti na pobočce 29 Kč :(

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Zajímavá úroková sazba
 • Možnost spořit do tzv. cílů
 • Příchozí i odchozí platby zdarma
 • Přehledné internetové a mobilní bankovnictví

Nevýhody

 • Zajímavá úroková sazba pouze do 100 000 Kč/cíl
 • Zpoplatněné výběry z bankomatů (4. a další výběr)

Kde můžu spravovat své peníze?

Přístup k penězům máte v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví mBank, kde budete také spravovat svůj běžný účet mKonto.

Internetové bankovnictví mBank

Internetové bankovnictví mBank je velmi intuitivní a přehledné. Kromě běžných bankovních operací si v něm také můžete hlídat svůj rozpočet pomocí Správce financí.

Co bankovnictví mBank umí?

Přehled o nejdůležitějších informacích máte přímo na titulní stránce v Panelu financí. Nejčastěji používané funkce jsou snadno dostupné na pár kliknutí.

Díky funkci Správce financí získáte dokonalý přehled o svých příjmech a výdajích. Také přihlášení probíhá jednoduše, a to buď pomocí čísla karty nebo vámi zvolené přezdívky.

Jak vypadá internetové bankovnictví mBank? Podívejte se na naše video.

Mobilní aplikace

Své finance můžete spravovat v mobilním telefonu prostřednictvím mobilní aplikace mBank. Ta obsahuje pokročilé funkce, díky kterým získáte skvělý přehled.

Co umí mobilní appka?

 • Potvrzení transakce pomocí biometrie nebo PIN kóduPlatí i pro přihlášení
 • Nastavení limitů pro platby a změna PINuNebo zablokování karty
 • Notifikace pro přehled o pohybech na účtu
 • Snadné a bezpečné potvrzování plateb mKlíčem

Aplikaci lze bezplatně stáhnout na Google Play a App Store. Níže se můžete podívat na hodnocení uživatelů přímo z těchto online obchodů.

Hodnocení uživatelů v Google Play

mBank hodnocení Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

mBank App Store

Zajímá vás více o internetovém nebo mobilním bankovnictví mBank? Mrkněte na náš článek.

Jiné varianty spoření u mBank

Nejvýhodnější variantou je bezpochyby mSpoření, které nabízí úrokové zhodnocení až 1,50 %. mBank má však ještě dvě další varianty spoření: Spořicí účet eMax Plus a Termínovaný vklad. Pojďme na ně mrknout!

Spořicí účet eMax Plus

Spořicí účet eMax Plus by měl zhodnocení vašich financích vytáhnout ještě výš. Moc se mu to ale nedaří, nabízí totiž úrokovou sazbu pouhých 0,01 % p.a.

Založení a vedení eMax Plus je zdarma, vést si lze až čtyři eMaxy, a dokonce si je můžete i pojmenovat.

Termínovaný vklad mVklad

mVklad je depozitní účet s fixním úrokem na předem stanovenou dobu. Lze si jej snadno zřídit v internetovém bankovnictví. Sjednání, vedení i zrušení termínovaného vkladu je zdarma.

Minimální vklad je stanoven na 1 000 Kč. Výpovědní lhůta činí 3, 6 nebo 12 měsíců. Úroková sazba na 3 nebo 6 měsíců je 0,01 % p.a., na 1 rok potom 0,1 % p.a.

Jak účet založit?

mSpoření si můžete snadno založit online, telefonicky nebo na některé z poboček.

Podmínky zřízení účtu

 • Věk od 15 let
 • Občanský průkaz
 • Číslo účtu u vaší původní banky

Jak postupovat při založení spořicího účtu?

Pokud se rozhodnete založit mSpoření online (a ještě nejste klientem banky), je nejprve nutné otevřít si běžný účet a k němu si následně zřídíte spoření.

Při sjednávání spoření si nastavíte vybraný způsob spoření, tedy zda chcete, aby se vám peníze spořily pomocí trvalých plateb nebo se vám odkládala určitá částka z nákupu. Pokud jste již byli klientem jakékoliv jiné banky, založení účtu je možné zcela online, vše vyřídíte během 10 minut.

Založení mSpoření

mSpoření pouze k běžnému účtu

Založit mSpoření si můžete jedině v případě, že máte nebo si založíte i mKonto. Sjednání i vedení mKonta je zcela zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby v rámci ČR, první tři výběry ze všech bankomatů a vedení platební karty.

Založit mSpoření

Často kladené otázky (FAQ)

Z jakých transakcí se mi odkládají peníze na mSpoření?

Na mSpoření se peníze odkládají z následujících transakcí: platby kartou, převody i výběry z bankomatů. Za platbu kartou se považují i platby pomocí Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Jak se peníze rozdělují mezi jednotlivé cíle?

Pokud máte nastavených více cílů, při každé transakci se vám převede patřičná suma na každý z těchto cílů.

Mohu svůj cíl během spoření změnit?

Ano, samozřejmě můžete. Své cíle můžete kdykoliv upravit. Změnit můžete způsob odkládání peněz, cílovou sumu i dobu spoření.
Jak na to? Stačí v mobilní appce rozkliknout konkrétní cíl a kliknout na červený kroužek ve spodní části obrazovky. Poté kliknete na "Změnit" a upravíte si cíl podle potřeby.

Co se stane, až cílovou sumu našetřím?

Pokud dosáhnete cílové částky, v podstatě se pro vás nic nemění. Buď můžete dál pokračovat a našetřit si víc, nebo tento cíl zrušíte, peníze si vyberete a založíte si cíl nový.

Co když se mi na mSpoření převede příliš velká suma?

S penězi na mSpoření můžete libovolně manipulovat, takže si lze jakoukoliv částku převést zpět na mKonto. Opět vše snadno provedete v mobilní appce. Kliknete na cíl a následně na červený kroužek ve spodní části obrazovky. Zde uvidíte volbu "Převod", prostřednictvím které převod částky provedete. Stejně jednoduše převod vyřešíte i v internetovém bankovnictví.

Komu účet doporučujeme

Spořicí účet mSpoření doporučujeme všem, kdo chtějí spořit se zajímavou úrokovou sazbou a jinak. Pokud rádi a často platíte, převádíte peníze nebo vybíráte z bankomatů, mohli byste si díky mSpoření ušetřit pár kaček navíc, které se vám určitě budou hodit! A alespoň tak nenecháte peníze požírat inflací. Konečně tak budete mít důvod utrácet, protože přece spoříte!

Rádi byste klasický spořicí účet s férovou bonusovou sazbou? Mrkněte na spořicí účet HIT od Equa bank.

Založit mSpoření
74 100 0
Založit mSpoření