Náhledový obrázek článku

Spořicí účet mSpoření od mBank

(Veškeré informace o účtu)

Tým duofinance.czAutor článku

Chcete spořit a hledáte účet se zajímavou úrokovou sazbou? Možná by se vám mohl líbit spořicí účet mSpoření od mBank. Tento účet se od jiných trochu liší. Jak funguje a stojí vůbec za pozornost?

Úroková sazba

To nejdůležitější patří samozřejmě hned na začátek. Jakou úrokovou sazbou se budou vaše odložené peníze zhodnocovat?

 • Vklady do 100 000 Kč na každém z 8 cílů: 5,50 % p.a.
 • Vklady nad 100 000 Kč na jednom cíli: 0,01 % p.a.

Vaše úspory na mSpoření se zhodnotí úrokovou sazbou 5,50 % p.a., která je platná až pro 8 cílů. Na každém z cílů je stanoven maximální limit pro úročení ve výši 100 000 Kč.

V ideálním případě si můžete založit 8 cílů a na každý z nich si uložit 100 000 Kč. Úročit se vám tedy bude maximálně 800 000 Kč. Veškeré úspory nad 100 000 Kč na jednom cíli se prakticky neúročí, čistě formálně se úročí sazbou 0,01 %.

Charakteristika mSpoření od mBank

mSpoření od mBank je ideální k ukládání volných financí, které z něj můžete kdykoliv a bez jakýchkoliv poplatků vybrat. Výše a četnost vkladů není nijak omezena a záleží jen na vás, kolik si na spořicí účet uložíte. Založení a vedení spořicího účtu je zdarma.

Automatické spoření

Na mSpoření si můžete spořit i automaticky. Co to znamená? Při placení platební kartou nebo při převodech peněz se vám bude určitá částka převádět z běžného účtu na mSpoření. Můžete si odkládat pevnou částku, procento nebo zaokrouhlení částky.

Příklad:

Dan má nastavené 2 cíle s názvem „Rozmary“ a „Železná rezerva“. Na cíli „Rozmary“ si automaticky pravidelně odkládá 5 % z každé platby. Na cíli „Železná rezerva“ si automaticky pravidelně odkládá 20 Kč z každé platby. Za nákup v obchodě zaplatil 600 Kč. Na cíl „Rozmary“ se mu odložilo 30 Kč (což je 5 % z 600 Kč), na cíl „Železná rezerva“ se mu odložilo 20 Kč (fixně nastavená částka).

Spoření na určitém cíli si můžete v případě potřeby pozastavit. Jednotlivé cíle si lze libovolně upravovat a měnit.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte. Výše a termín uložení prvního i dalších vkladů je pouze na vás. Tento spořicí účet je tedy vhodný, když chcete k našetřeným financím ukládat další v libovolné výši.

Mám peníze kdykoliv k dispozici?

U mSpoření není stanovena žádná výpovědní lhůta. Finance tak můžete kdykoliv a bez poplatku vybrat. To stejné platí u většiny spořicích účtů.

Pro zrušení spoření stačí otevřít např. mobilní aplikaci a kliknout na červený kroužek ve spodní časti obrazovky. Zde uvidíte všechny možnosti, co můžete udělat se svým cílem. Pokud kliknete na "Zrušit", peníze se automaticky převedou na váš běžný účet.

Kdy dostanu slíbený úrok?

Úrok je vypočítáván každý den na základě uložené částky. Reálně vám však bude připsán na začátku každého měsíce. Banky vždy uvádějí pouze celkovou roční úrokovou sazbu, neboli p.a.

Z připsaného úroku vám bude odečtena 15% daň, kterou za vás odvede banka. Dani podléhají pouze připsané úroky, nikoliv celá naspořená částka.

Poplatky na mSpoření

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Příchozí i odchozí tuzemské platby 0 Kč :)
Internetové bankovnictví a appka 0 Kč :)

Poplatky vztahující se k běžnému účtu mKonto naleznete v naší recenzi.

Výhody a nevýhody účtu

Výhody

 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Možnost (nutnost) spořit do tzv. cílů
 • Automatické spoření při placení
 • Příchozí i odchozí platby zdarma
 • Přehledné internetové a mobilní bankovnictví

Nevýhody

 • Zajímavá úroková sazba pouze do 100 000 Kč/cíl

Krátce o mBank

mBank je ambiciózní nízkonákladová banka, která se v České republice objevila v roce 2007. Jako první banka s sebou přinesla nový samoobslužný model bankovnictví, který umožňuje klientům spravovat si své finance zcela sami online.

mBank se od své konkurence výrazně liší. Běžný účet mohou vlastnit i dva spolumajitelé, ke spořicímu účtu lze využívat platební kartu a spotřebitelský úvěr má automatickou možnost obnovy po jeho splacení.

V Polsku je mBank jednou z nejúspěšnějších bank a celkově se řadí k silným brandům.

Chcete se o této bance dozvědět více? Mrkněte na naši recenzi.

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví mBank je velmi intuitivní a přehledné. Kromě běžných bankovních operací si v něm také můžete hlídat svůj rozpočet pomocí Správce financí. Díky této funkci získáte dokonalý přehled o svých příjmech a výdajích.

Přehled o nejdůležitějších informacích máte přímo na titulní stránce v Panelu financí. Nejčastěji používané funkce jsou snadno dostupné na pár kliknutí. Také přihlášení probíhá jednoduše, a to buď pomocí čísla karty nebo vámi zvolené přezdívky.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví mBank

Otevřít galerii
Galerie obsahuje 4 obrázky

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví mBank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví mBank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví mBank

Mobilní aplikace

Jako moderní banka 21. století mBank samozřejmě nabízí mobilní aplikaci, díky které můžete vaše finance ovládat z chytrého mobilního telefonu. Aplikaci si můžete stáhnout přímo z Google Play, kde jí uživatelé udělili hodnocení 4,5 z maximálních pěti. Pro Apple je k dispozici v App Store.

Co všechno aplikace zvládne?

 • Placenípřevody mezi vlastními účty, jednorázové platby, trvalé platby i QR platby
 • Přihlašování otiskem prstu či obličejem
 • Potvrzování karetních transakcí
 • Upozornění na pohyby na účtu
 • Zobrazení transakční historie
 • Vyhledávání bankomatů a poboček
 • Přímé spojení s operátorem bez ověřování
 • Nastavení limitů či blokaci karty
 • Žádost o půjčku v mobilní aplikaci
 • Založení běžného účtu v mobilní aplikaci

Jaké funkce jsou dosud nedostupné?

 • Sjednání cestovního pojištění

Jiné varianty spoření u mBank

mBank vedle mSpoření nabízí ještě dvě další varianty spoření: Spořicí účet eMax Plus a Termínovaný vklad. Pojďme na ně mrknout!

Spořicí účet eMax Plus

Spořicí účet eMax úročí vaše úspory do částky 500 000 Kč. Jedná se tedy o alternativu k běžným spořicím účtům, jak je známe z jiných bank.

Založení a vedení eMax Plus je zdarma, vést si lze až čtyři eMaxy, které si můžete zvlášť pojmenovat

Termínovaný vklad mVklad

mVklad je depozitní účet s fixním úrokem na předem stanovenou dobu. Lze si jej snadno zřídit v internetovém bankovnictví. Sjednání, vedení i zrušení termínovaného vkladu je zdarma. Minimální vklad je stanoven na 1 000 Kč. Výpovědní lhůta činí 3, 6 nebo 12 měsíců.

Založení spořicího účtu mBank

mSpoření si můžete snadno založit online, telefonicky nebo na některé z poboček.

Podmínky zřízení účtu online

 • Věk od 15 let
 • Občanský průkaz
 • Druhý doklad totožnosticestovní pas nebo řidičský průkaz
 • Číslo účtu u vaší původní banky

Jak postupovat při založení spořicího účtu?

Pokud se rozhodnete založit mSpoření online (a ještě nejste klientem banky), je nejprve nutné otevřít si běžný účet a k němu si následně zřídíte spoření.

Při sjednávání spoření si nastavíte vybraný způsob spoření, tedy zda chcete, aby se vám peníze spořily pomocí trvalých plateb nebo se vám odkládala určitá částka z nákupu. Pokud jste již byli klientem jakékoliv jiné banky, založení účtu je možné zcela online, vše vyřídíte během 10 minut.

Založení mSpoření

mSpoření pouze k běžnému účtu

Založit mSpoření si můžete pouze společně s běžným účtem mKonto. Sjednání i vedení mKonta je zcela zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby v rámci ČR a výběry ze všech bankomatů nad 1 500 Kč.

Založit mKonto + mSpoření

Často kladené otázky (FAQ)

Z jakých transakcí se mi odkládají peníze na mSpoření?

Na mSpoření se peníze odkládají z následujících transakcí: platby kartou, převody i výběry z bankomatů. Za platbu kartou se považují i platby pomocí Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Jak se peníze rozdělují mezi jednotlivé cíle?

Pokud máte nastavených více cílů, při každé transakci se vám převede patřičná suma na každý z těchto cílů.

Mohu svůj cíl během spoření změnit?

Ano, samozřejmě můžete. Své cíle můžete kdykoliv upravit. Změnit můžete způsob odkládání peněz, cílovou sumu i dobu spoření.
Jak na to? Stačí v mobilní appce rozkliknout konkrétní cíl a kliknout na červený kroužek ve spodní části obrazovky. Poté kliknete na "Změnit" a upravíte si cíl podle potřeby.

Co se stane, až cílovou sumu našetřím?

Pokud dosáhnete cílové částky, v podstatě se pro vás nic nemění. Buď můžete dál pokračovat a našetřit si víc, nebo tento cíl zrušíte, peníze si vyberete a založíte si cíl nový.

Co když se mi na mSpoření převede příliš velká suma?

S penězi na mSpoření můžete libovolně manipulovat, takže si lze jakoukoliv částku převést zpět na mKonto. Opět vše snadno provedete v mobilní appce. Kliknete na cíl a následně na červený kroužek ve spodní části obrazovky. Zde uvidíte volbu "Převod", prostřednictvím které převod částky provedete. Stejně jednoduše převod vyřešíte i v internetovém bankovnictví.

Založit mSpoření
87 100 0
Založit mSpoření