Náhledový obrázek článku

Internetové bankovnictví mBank – zjednoduší vám život?

Veronika CvejnováAutor článku

Moderní banka mBank se v roce 2018 pustila do inovací svého internetového bankovnictví. Cílem bylo intuitivní ovládání, přehledný i moderní design a zavedení nových funkcí. Jak se podařilo mBank tyto inovace zapracovat, jaké jsou výhody bankovnictví, a co naopak nemusí klientům vyhovovat? Přinášíme vám podrobnou recenzi internetového a mobilního bankovnictví mBank.

Internetové bankovnictví mBank

Pro snadnou správu peněz slouží klientům mBank zmodernizované internetové bankovnictvímobilní aplikace. Banka zde vsadila na intuitivní a přehledný vzhled, snadnou dostupnost nejčastěji používaných funkcí a jednoduché přihlášení.

Během vylepšování svých služeb mBank pracovala především se zpětnou vazbou svých klientů. Ti požadují jednoduchost a snadný přístup ke správě financí. Proto se internetbanking vyznačuje minimalismem, přehledností a flexibilitou. Banka tak chce maximálně vyhovět požadavkům svých klientů.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví mBank

Otevřít galerii
Galerie obsahuje 4 obrázky

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví mBank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví mBank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví mBank

O mBank

Kořeny mBank sahají do polské BRE Bankněmecké Commerzbank. Samotná mBank, jak ji nyní známe, se v České republice poprvé objevila roku 2007. Stala se první bankou, která svým klientům představila nový samoobslužný model online bankovnictví.

Pro klienty bylo tehdy její jednoznačnou výhodou možnost svůj účet zcela sami řídit a spravovat. Pobočku bylo nutné navštívit pouze v případě žádosti o hypotéku. Nyní tímto způsobem již funguje většina bank, a proto se mBank snaží vynikat alespoň v jednoduchosti, přehlednosti a inovativnosti.

V roce 2014 prošla banka přeměnou v internetovém bankovnictví, změnila své firemní logo i design. Na základě požadavků klientů přistoupila k dalším inovacím v roce 2018. Bankovnictví by tak mělo být opět o něco jednodušší a přehlednější.

Samotná mBank se stala v Polsku jednou z nejúspěšnějších bank a značka jako taková je velice silným brandem na bankovním trhu.

V České republice, Polsku a na Slovensku má přes 7 000 000 klientů, pouze v ČR pak přes 670 000.

Rádi byste se o mBank dozvěděli více? Přečtěte si naši recenzi o mBank.

Co bankovnictví mBank nabízí

Internetové bankovnictví mBank je přehledné, moderní a intuitivní. Cílem banky je svým klientům usnadnit přístup k financím, k jejich správě a zajistit důkladný přehled o všech příjmech i výdajích. Proto banka na hlavní stránku bankovnictví umístila Panel financí, díky kterému má uživatel přístup k nejčastěji prováděným operacím.

Ihned pod Panelem financí má klient k dispozici seznam posledních operací a nejdůležitější informace o financích. Chcete-li získat přehled o jednotlivých transakcích, stačí pouze najet kurzorem na danou transakci a ihned se tak dozvíte veškeré potřebné informace.

Panel financí

Tato funkce ukazuje stav vašeho účtu, a to hned na titulní stránce bankovnictví.

Správce financí

Další skvělou funkcí je správce financí, díky kterému máte dokonalý přehled o svých příjmech i výdajích, a můžete si tak naplánovat svůj rozpočet.

Správce financí umožňuje:

  • Zobrazit transakční historii pro všechny vaše účty i karty
  • Přehled podle útrat a srovnání s vaším finančním plánem
  • Nastavení vlastních pravidel pro zařazení příjmů i útrat do kategorií
  • Nastavení vlastního rozpočtu a kontrola jeho plnění

Kalendář

Díky kalendáři, který si zobrazíte jedním kliknutím, máte přehled o tom, kdy máte co zaplatit. Pro změnu splatnosti lze snadno platbu přesunout v kalendáři na jiný den.

Seznam příjemců

Příjemce plateb lze uložit do seznamu příjemců a vždy, když budete potřebovat provést platbu, můžete pouze zadat jméno příjemce a číslo účtu se vám vyplní automaticky. Příjemce také můžete označit hvězdičkou, čímž jej uložíte do oblíbených. Při platbách tyto kontakty ihned vidíte.

Vyhledávání s našeptávačem

Ztrácíte se v historii plateb? Nemůžete najít to, co potřebujete? V internetovém bankovnictví mBank mají na tento problém snadné řešení. Pro své klienty vytvořili vyhledávání s našeptávačem, které funguje podobně jako ten od Googlu. V platbách už byste se tedy ztrácet neměli.

Jak funguje vyhledávání s našeptávačem?

  • Ve vyhledávači zadejte první tři písmena a systém vám sám nabídne několik možností.
  • Hledat lze podle jména příjemce, částky i kategorie transakce
  • Výsledky vyhledávání uvidíte v reálném čase pod vyhledávací lištou.

Založení mBank bankovnictví

Internetové bankovnictví získáte snadno online založením účtu u mBank. Začít můžete například zde, kde snadno vyplníte jednotlivé kroky.

mKonto lze založit on-line, na pobočce nebo pomocí kurýra.

Přihlášení do internetového bankovnictví

Pokud máte problém si zapamatovat přihlašovací údaje, lze si vybrat přihlášení pomocí čísla karty nebo zvolené přezdívky.

Mobilní aplikace mBank

Ke správě vašich financí prostřednictvím mobilního telefonu slouží mobilní aplikace mBank. Pojďme se rovnou podívat na to, co umožňuje a jaké má funkce.

Co nabízí mobilní aplikace mBank?

  • Bezkontaktní platby mobilem
  • Kontrola výdajů
  • Přihlášení otiskem prstu
  • Bezplatné notifikace o pohybech na účtu
  • Okamžitá změna limitů
  • Platby faktur QR platbou
  • Potvrzení plateb mKlíčem

Aplikace mBank podporuje platby pomocí Google Pay či Apple Pay.

Karta pod kontrolou

Pomocí funkce bezpečná karta má uživatel přístup ke správě karty. Může ji tak dočasně blokovat, změnit limity či zablokovat zahraniční transakce.

Moje výdaje

Kontrolu nad svým rozpočtem získáte díky funkci Moje výdaje. Základem této funkce je barevný kruh, který vám pomocí barev ukazuje, jak moc utrácíte. Vidíte v něm zůstatek na účtu, i kolik jste již utratili od začátku měsíce.

Přihlášení otiskem prstu

Nechcete-li složitě zadávat PIN kód, můžete využít funkci Přihlášení otiskem prstu. Otisk si pro začátek definujte v nastavení telefonu.

Upozornění o pohybech na účtu

Bezplatné notifikace vás upozorní o pohybech na účtu. Sami si můžete vybrat situace, o kterých chcete být upozorňováni (příchozí transakce, odchozí transakce, platby kartou, neprovedené platby, speciální nabídky).

Mobilní autorizace mKlíč

Novinkou je potvrzení plateb a bankovních operací v internetovém bankovnictví jedním kliknutím pomocí mKlíče. Díky tomu již nemusíte přepisovat dlouhé SMS kódy. mKlíč snadno aktivujete v sekci Moje produkty.

Mobilní aplikaci mBank si můžete snadno stáhnout na Google Play či App Store.

Výhody

  • Moderní a přehledné bankovnictví
  • Bankovní účet lze založit přes internet, smlouvu doveze kurýr
  • Funkce, které uživatelům usnadní správu financí
  • Přehled o transakcích díky Správci financí
  • Snadné přihlášení otiskem prstu
  • Jednoduché a bezpečné potvrzování plateb mKlíčem

Nevýhody

  • Vkládání peněz na účet je komplikovanéprostřednictvím vkladomatů
  • Nové změny nemusí vyhovovat zcela každému
  • Banka samotná má jedny z nejhorších měnových kurzů pro platby v zahraničí

Zajímají vás novinky o mBank? Na serveru Měšec.cz. napsali o změnách v sazebníku banky mBank v roce 2020.

Závěr

Internetové bankovnictví mBank se řadí do generace moderních a přehledných bankovnictví. Správa vašich financí by díky němu měla být snazší a intuitivnější. Avšak každému uživateli vyhovuje zcela něco jiného a tam, kde jednoho osloví inovace a moderní výdajové grafy, druhý může vidět problém a nepřehlednost.

Srovnání běžných účtů

Komentáře (1)

V porovnání s KB nebo Raiffeisen je neuvěřitelně nepřehledné - jak internetové, tak mobilní bankovnictví. Alespoň už přešli na dvoufaktorové ověřování pro internetové bankovnictví. Chybí mi možnost omezení počtu stržení inkasa v měsíci. Také jsou obě platformy plné chyb (často se v mobilní bance točí kolečko a nenačte se stránka s kartami - na iOS, občas polské či slovenské texty,... vypadá to dost neprofesionálně a moc bych nevěřil zabezpečení, když neumí ani pořádně lokalizovat aplikaci).

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání běžných účtů