Studentský účet U konto pro mladé od UniCredit Bank

Veronika Cvejnová

Porozhlížíš se po vychytaném studentském účtu, abys už nemusel platit maminčinou kartou? Tak to tě možná nadchne účet U konto pro mladé, kde získáš všechny běžné operace bez poplatku a ani nemusíš dokládat potvrzení o studiu! Pojď omrknout, jestli ti bude vyhovovat. UniCredit neotálela a v nabídce má také dětský účet, který naučí děti hospodařit s penězi. Má smysl si zakládat účty pro mladé u této banky?

O UniCredit Bank

UniCredit Bank funguje na bankovním trhu již od roku 1473, tehdy samozřejmě v jiné podobě a s jiným názvem Bankovní dům Rolo Banca. Několikrát se slučovala a zase odlučovala, přičemž posledním sloučením bylo spojení dvou úspěšných bank HVB a Živnostenské banky v roce 2007.

Od roku 2013 banka užívá obchodní název UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. Kromě toho, že poskytuje kompletní bankovní služby jak pro firmy, tak pro fyzické osoby, zaměřuje se také na děti a studenty.

Nabízí široké portfolio produktů a služeb, přičemž působí v 17 zemích Evropy. Podle kapitálových ukazatelů je jednou z nejodolnějších bank v Evropě.

Centrálu banky najdeš v Praze 4 v ulici Želetavská – administrativní komplex BB centrum. Majitelem je rakouská banka UniCredit Bank Austria AG, která vlastní 100 % akcií.

Zajímá tě víc o této bance? Mrkni na náš článek UniCredit Bank – odolná nadnárodní banka.

Jaké účty pro mladé UniCredit nabízí?

Účet U konto pro mladé

UniCredit ušila účet U konto pro mladé od 15 do 26 let na míru mladší generaci. Za vedení účtu nic neplatíš, navíc získáš výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma a zadáčo jsou také domácí online platby.

Krom toho, součástí je nejen běžný účet v korunách, ale také v cizí měně. Konto si sjednáš v pohodě s nohama nahoru online na stránkách UniCredit nebo na obchodním místě. A potřebuješ pouze doklad totožnosti.

Účet pro děti Dětské konto

Ani na ty roztomilejší z nás banka nezapomíná. Děti je potřeba od malička vést k finanční gramotnosti. Učit je hospodařit s penězi, aby se zvládly v klidu osamostatnit.

Proto banka vytvořila Dětské konto, balíček služeb zdarma pro děti od narození do 15 let. Součástí je platební karta (od 8 let) a internetové bankovnictví. Vše, co v dnešní době člověk i malý človíček k placení potřebují.

Poplatky

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Odchozí a příchozí platby v rámci ČR 0 Kč :)
Vydání a vedení debetní karty Visa 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Výběry ze všech bankomatů po celém světě 0 Kč :)
Odchozí a příchozí SEPA platby 6 Kč :(
Věk 27+ a nesplnění podmínek vedení účtu 199 Kč :(
Platba za nastavení inicializačního klíče 200 Kč :(

Pozor! Při dosažení věku 27+ se na tebe začne vztahovat podmínka příjmu na účet, a to minimálně 12 000 korun měsíčně. Do tohoto příjmu se nezahrnují vklady hotovosti a převody mezi vlastními účty v rámci UniCredit.

V případě nesplnění této podmínky tě tedy čeká poplatek za vedení 199 Kč. Proto si vždy pohlídej, aby po dosažení věku 27 let tvůj měsíční příjem na účet činil alespoň 12 000 korun. Podívej se na sazebník banky.

Výhody oproti konkurenci

 • Vedení zdarma do věku 27 let
 • Výběry z bankomatů po celém světě zdarma
 • Příchozí a odchozí tuzemské transakce zdarma
 • Vklad hotovosti zdarma na pobočkách UniCredit
 • Běžný účet v Kč i v cizí měně

Slabé stránky účtů pro mladé

 • Ve věku 27+ let nutnost splnit podmínku příjmu na účet
 • Studenti mladší 18 let musí založit účet na pobočce

Co dalšího si můžeš založit?

Platební karta

K účtu U konto dostaneš k dispozici platební kartu Visa, se kterou můžeš vybírat ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma. A tady se dostáváme k tomu, že už nemusíš platit mamči kartou! Konečně!

Výhody Debit MasterCard

 • Vybereš hotovost ze všech bankomatů ČR i ve světě zdarma
 • Karta podporuje bezkontaktní platby
 • Zajišťuje bezpečné platby na internetu pomocí 3D Secure
 • Je možné s ní platit faktury či dobíjet kredit
 • Je napojena na korunový i cizoměnový účet

Slevový program U-šetřete

Slevy ze slevového programu jsou propojeny přímo s tvojí platební kartou. Takže už žádné zbytečné kartičky, vouchery nebo slevové kódy. O slevu si navíc nemusíš při placení říkat a automaticky ti bude připsaná na účet.
Nabídky na slevy jsou vybrány podle tvých předchozích nákupů.

Kontokorent

Pokud potřebuješ mít k účtu finanční rezervu, skvělou možností je kontokorent, za jehož založení nic neplatíš. A získáš tak jistotu peněz, které budeš mít neustále po ruce. Limit přečerpání účtu je od 5 000 korun do 150 000 korun bez dokazování příjmů.

Při čerpání tě však čeká vysoký úrok 18 % p.a. ze zapůjčené částky. Výhodou je, že není nutné dokládat příjmy a banka nepožaduje ručitele. Kontokorent si můžeš založit až od 18 let.

Internetové bankovnictví

Svůj účet v UniCredit Bank můžeš obsluhovat v novém, zmodernizovaném internetovém bankovnictví Online Banking. V bankovnictví získáš přehled o historii svého účtu a debetních i kreditních kartách.

Můžeš si v něm stáhnout výpis z účtu ve formátu PDF, zadat či změnit trvalý příkaz nebo si dobít předplacenou SIM kartu. Podepisování plateb je zabezpečeno pomocí bezpečnostního klíče.

Více o Online bankingu UniCredit Bank se dozvíš v našem článku Jak si vede internetové bankovnictví UniCredit Bank.

Smart banking v mobilu

Smart Banking ti umožní ovládat účet pohodlně přímo z mobilu. Appka je nyní v novém hábitu! Těšit se můžeš nejen na nový design, ale také rychlejší přihlášení, QR platby a Face ID i přehled o příjmech či výdajích v jednoduchých grafech.

Co vše umí Smart banka?

 • Detailní přehled o transakcích na účtech a kartách
 • Podepisování plateb otiskem prstu nebo Face ID
 • Platby naskenováním QR kódu, čár. kódu nebo složenky
 • Správa trvalých příkazů
 • Dobití kreditu v mobilu na pár kliků
 • Splácení kreditní karty
 • Aktivace debetní karty

Smart banku stáhneš v Google Play i App Store.

Google Pay a Apple Pay

UniCredit Bank podporuje obě služby, jak Google Pay tak Apple Pay. Obojí ti usnadní placení, nemusíš s sebou na nákupy totiž vůbec brát peněženku, ale můžeš si užívat rychlé a jednoduché platby mobilem.

Více o Apple Pay si přečti v našem článku Apple Pay v Čechách.

Jak si založit U konto

Založení U konta je hračka. Můžeš si vybrat ze dvou způsobů. Vyplň údaje do online formuláře a nech se kontaktovat. Pokud se na to cítíš, můžeš si účet sjednat online sám/sama, ale to až od 18 let.

Často kladené otázky (FAQ)

Ještě ti není cokoliv jasné? Mrkni do odpovědí na nejčastěji kladené otázky!

Dětský účet

Jaké jsou podmínky pro založení?

Podmínkou je věk dítěte do 15 let, předložení rodného listu a podpis smlouvy zákonným zástupcem. Pro získání platební karty musí být dítěti minimálně 8 let.

Jaké doklady je nutné předložit?

Při založení je nutné předložit jeden doklad dítěte a jeden doklad zákonného zástupce.

Kde mohu Dětský účet UniCredit založit?

Účet lze založit na všech pobočkách UniCredit Bank a UniCredit Bank Expres nebo prostřednictvím Partners bankovních služeb.

Jaké jsou výhody účtu?

Vedení účtu bez poplatku, všechny výběry z bankomatů UniCredit po celém světě zdarma a plná kontrola zákonným zástupcem.

Dostane dítě k účtu platební kartu?

Ano, dítě obdrží platební kartu, ale až od 8 let. U karty k dětskému kontu lze zvolit jeden z denních limitů: 200 Kč, 400 Kč nebo 500 Kč.

Úročí se Dětský účet?

Ano, částky do 30 000 Kč se úročí 0,25 % p. a. a částky nad 30 000 Kč 0,01 % p. a. Zůstatek je úročen denně, úrok připisován měsíčně.

Co se stane po dovršení 15 let?

Dětské konto se v následujícím měsíci po 15. narozeninách automaticky změní na U konto, které je vedeno až do dovršení 27 let zdarma a bez podmínek.

Studentský účet

Co potřebuji k založení Účtu pro mladé?

Pro založení je třeba věk 15–26 let a předložení dokladu totožnosti.

Jakým způsobem mohu účet založit?

Účet pro mladé si můžeš založit na pobočce, online nebo ve franšízových obchodních místech či prostřednictvím Partners bankovních služeb.

Dostanu platební kartu?

Ano, samozřejmě, k účtu dostaneš platební kartu Visa zdarma.

Je možnost pořízení dalších produktů?

K účtu pro mladé si můžeš od 18 let sjednat kontokorent i další úvěrové produkty. Zapojit se můžeš do slevového programu U-šetřete.

Jaké výhody účet nabízí?

Pokud je ti 15–26 let nebo více než 26, ale splnil/a jsi podmínky příjmu na účet minimálně ve výši 12 000, získáš zdarma: vedení konta bez poplatků, všechny výběry z bankomatů po celém světě zdarma i trvalé a jednorázové příkazy zdarma.

Co se s účtem stane v mých 27 letech?

Ve věku 27 let se tě již týká podmínka bezhotovostního kreditního obratu účtu v minimální výši 12 000 Kč měsíčně. Pokud tuto podmínku nesplníš, bude ti účtován poplatek 199 Kč i veškeré provedené transakce či výběry.

Úročí se Účet pro mladé?

Zůstatek účtu vedeného v korunách je úročen úrokovou sazbou 0,01 % p. a. Zůstatek účtu v cizí měně není úročen.

Alternativy k U kontu

Nezaujalo tě U konto? Možné by ti mohl vyhovovat jiný účet pro mladé, který bude zcela bez podmínek. Co říkáš například na účet od Equa bank, kde nenajdeš žádné nesmyslné poplatky?

Nebo pokud toužíš po snadné správě svých financí v mobilu, pak pro tebe bude ideální Tom účet Plus. I malé děti si přijdou na své, Air Bank totiž snížila věkovou hranici disponenta na 10 let. Rodiče jim tak mohou sjednat disponentský přístup a jejich ratolesti se mohou vesele učit bankovat.

Mrkej také na srovnání studentských účtů 2020.

Komu účet doporučujeme

Vzhledem k tomu, že U konto nabízí vedení účtu i veškeré transakce pro mladé do 27 let zdarma, účet určitě doporučuji studentům a všem ve věku 15 až 26 let.

Nejen, že je tento účet pro studenty obzvlášť výhodný, ale navíc umožňuje výběry po celém světě zdarma. Jen doporučujeme dávat si pozor při dovršení věku 27 let a pohlídat si příjmy na účet ve výši minimálně 12 000 korun.

Dětský účet je vhodný pro děti do věku 15 let, přičemž poté se automaticky převede na U konto pro mladé, které bude zdarma bez podmínek až do věku 27 let. Pro začátek skvělý start pro mladé a výborný způsob pro vytvoření bankovní historie v případě žádosti o hypotéku.

Založit účet v UniCredit
84 100 0
Založit účet v UniCredit