Náhledový obrázek článku

Rixo recenze – jak je na tom vaše pojištění?

Veronika CvejnováAutor článku

Rixo je originální online pojišťovací služba, která vám pomůže najít nejvýhodnější pojištění. Prověří vaše stávající pojistné smlouvy a vyhledá pro vás lepší nabídky. Díky tomu nemusíte řešit pojištění a můžete se věnovat příjemnějším věcem! Jak Rixo funguje a s čím vším vám pomůže? Podívejte se na naši recenzi Rixo.

Máte zamotanou hlavu z těch všech nabídek pojišťoven a podmínek svých pojistných smluv? Raději jste sáhli po smlouvě, kterou vám náhodně vybraný poradce doporučil? Tak to je klidně možné, že vaše pojištění není ani trochu výhodné a možná vám ani dostatečně nekryje záda!

Pokud se ve světě pojištění ztrácíte a nevíte, jak se v nepřeberné nabídce pojišťoven zorientovat, tak možná právě pro vás vzniklo Rixo. Nebo ne?

Co je to Rixo

Rixo je online pojišťovací služba, která za pomocí moderních technologií zajišťuje, aby byli všichni zákazníci správně a výhodně pojištěni. V Rixo aplikaci mají uživatelé vše na jednom místě a získají tak perfektní přehled o svých smlouvách.

Rixo prověří zcela zdarma stávající smlouvy svých klientů, zkontroluje jejich výhody a nevýhody, případně vyhledá ty nejvýhodnější konkurenční nabídky pojištění. Klienti nemusí navštívit žádnou pobočku, kde by jim byl vnucován nějaký produkt, vše probíhá online.

Za touto internetovou službou stojí silná investiční skupina PPF, která pod sebou sdružuje také například Air Bank, Zonky či O2. Rixo navíc spolupracuje pouze s tuzemskými prověřenými pojišťovnami.

Rixo je dalším z inovativních a v ČR originálních projektů, stejně jako například český startup Mutumutu, který slibuje revoluci v životním pojištění. Mutumutu mění zajeté stereotypy a poskytuje jednoduché online pojištění výhodně a bez výluk. Přečtěte si více v naší recenzi Mutumutu.

Reklamní video

Podívejte se na reklamní video služby Rixo. Znáte ho z televize?

Kolik to stojí

Veškeré služby jsou od Rixo zcela zdarma. Rixo inkasuje provize přímo od pojišťoven, se kterými spolupracuje. Díky tomu, že celá služba funguje online, nejsou vynakládány finance na kamenné pobočky, manažery, jejich auta či call centra.

Jak šel čas s Rixo

Společnost Rixo se rozvíjela od roku 2017, kdy začala s výzkumem v oblasti pojišťovnictví. Otázka byla jasná: jak má vypadat pojištění budoucnosti? Nakonec se jí podařilo dát v roce 2018 dokupy tým a odstartovat první podobu své služby – ještě pod názvem DOK, který si jistě dobře pamatujete.

V tentýž roce získala od investora stamilionovou investici a mohla se pustit do dalšího rozvoje. Nabrala nové zaměstnance a rozšířila portfolio partnerských pojišťoven.

Postupně se jí podařilo zrychlit technologický vývoj, zamakat na marketingu a do světa vypustit mobilní aplikaci, která využívání služby ještě více zjednodušila. Také vypilovala technologické procesy, jako např. vyhodnocování smluv, hlídání dat apod.

V zastoupení silné skupiny PPF se nejedná o žádného nováčka v oboru. To dokazuje také oblíbenost této služby. Své pojistné smlouvy si u Rixo nechalo zkontrolovat již více než 11 000 lidí.

Rixo aplikace

Rixo aplikace Zdroj: Rixo.cz

Jak Rixo funguje

Rixo pomůže vyřešit několik starostí s pojistkami, a to na jednom místě. Bezplatně prověří vaše stávající pojištění a pomůže vám vyhledat nejvýhodnější pojištění – na základě porovnání většiny pojištění na českém trhu. Případně také zprostředkuje sjednání nové smlouvy.

Výhodou je, že finální rozhodnutí je vždy na vás. Společnost vám nebude volat a vnucovat daný produkt, pouze vám poskytne přehled o výhodných pojistkách, a i když si z nabídek nevyberete, nic platit nemusíte.

Co Rixo nabízí (bezplatně)

 • Prověří vaše stávající pojištění na základě pojistné smlouvy
 • Navrhne výhodnější pojištění
 • Porovná a zprostředkuje zcela nové pojištění
 • Průběžně kontroluje vaše smlouvy a upozorní na data a změny

Jak Rixo založit a používat?

Abyste mohli začít využívat službu Rixo, je nutné se nejprve zaregistrovat na stránkách Rixo.cz a vytvořit si Rixo účet.

Rixo založení účtu

V registračním formuláři vyplníte několik informací a kliknete na potvrzovací link, který obdržíte emailem.

Rixo založení účtu

Po vytvoření Rixo účtu jednoduše nahrajete své smlouvy. Na výběr máte několik způsobů: nahrání smluv v elektronické podobě či vyfocení dokumentace v papírové podobě (pomocí mobilního telefonu). Další možností je udělení plné moci a doložení totožnosti dokladem přímo společnosti Rixo, která následně získá smlouvy přímo od vaší pojišťovny.

Smlouvy jsou následně prověřeny Rixo indexem, který objektivně zhodnotí, jestli jsou výhodné či nikoliv. Výhodnost smluv je ohodnocena od 1 do 10. Služba vám také vysvětlí silné i slabé stránky vašeho pojištění.

Tím, že smlouvy nahrajete do Rixo účtu, služba vám současně pohlídá a upozorní vás na končící platnost a další důležitá data, abyste na nic nezapomněli.

Pokud má vaše smlouva nedostatky nebo je pro vás nevýhodná, Rixo vám navrhne výhodnější alternativy. Vy si pak můžete z navržených nabídek v klidu vybrat tu, která vás zaujme. Pokud si žádnou jinou pojistku nezvolíte, nevadí, nic samozřejmě platit nebudete.

Sjednáním nové pojistky to ale nekončí. Služba za vás bude podmínky pojistky pravidelně kontrolovat a hodnotit, zda je pojistka pro vás stále výhodná. Pokud se po čase opět objeví výhodnější varianta, Rixo vás na ni upozorní. Vy si tak můžete dát nohy nahoru a s pojištěním se nemusíte stresovat.

Co je to Rixo index?

Rixo si vytvořilo svůj vlastní Rixo index, který hodnotí a vyjadřuje kvalitu vaší pojistné smlouvy. Hodnocení je prováděno na stupnici od 1 do 10, nejvyšší index je 10. Pokud se výsledný index vaší smlouvy blíží k tomuto číslu, tím je smlouva kvalitnější a současně výhodnější. Nižší index naopak vyjadřuje horší kvalitu smlouvy.

Do Rixo indexu se promítá několik faktorů a vzniká tak komplexní odborné hodnocení pojištění. Tento index je specifickým know how celého projektu. Porovnává veškeré oblasti pojištění, od pojištění auta, domácnosti, zdraví a života či odpovědnosti.

Které smlouvy vám může Rixo zkontrolovat?

Rixo vám zkontroluje, porovná a případně sjedná hned několik typů pojištění:

Výhody Rixo

 • Rychlé zhodnocení pojistné smlouvy
 • Přehlednost a jednoduchost
 • Doporučení výhodnější pojistky
 • Zohlednění individuálních potřeb klienta
 • Vše probíhá online – není nutné nikam docházet nebo volat
 • Veškeré pojistky na jednom místěaplikace pohlídá data, jednodušší aktualizace údajů

Nevýhody Rixo

 • Poskytování údajů třetí osoběRixo však důsledně dodržuje GDPR při nakládání s osobními údaji
 • Ne každému může vyhovovat online aplikaceněkomu vyhovuje konzultace s odborníkem osobně

Závěr

Rixo je na českém trhu originální služba, která pracuje se zcela novým přístupem ke sjednávání pojištění. Hlavní výhodou je, že klientovi bezplatně zkontroluje stávající pojistku a případně doporučí výhodnější pojištění, nic mu však nevnucuje.

Díky tomu, že spolupracuje s většinou pojišťoven na českém trhu, může poskytnout opravdu objektivní pohled na danou pojistku a nemá potřebu vyzdvihovat konkrétní produkt.

Rixo vám navíc ušetří mnoho času, který byste jinak strávili hledáním výhodného pojištění či porovnáváním nabídek pojišťoven. Výhodou jsou také přehledné webové stránky a uživatelsky přívětivá aplikace.

Pokud upřednostňujete osobní konzultaci na pobočce, možná vám nebude vyhovovat, že celý proces probíhá zcela online. Na druhou stranu, získáte tak perspektivu, aniž by vám někdo vychvaloval jeden konkrétní produkt. Navíc tuto službu můžete využít pouze pro váš přehled, před samotným setkáním s pojišťovacími agenty.

Velkým plusem je možnost nahrát do Rixo účtu veškeré pojistné smlouvy, přičemž je za vás bude služba průběžně kontrolovat a upozorňovat vás na konce smluv či další změny.

Pokud tedy hledáte nové pojištění nebo si chcete ověřit, zda je vaše stávající pojistka výhodná, určitě by vám Rixo mohlo pomoci!

Přejít na Rixo.cz
79 100 0
Přejít na Rixo.cz