Náhledový obrázek článku

Zonky půjčka Lidé půjčují lidem

 • Možnost kompletního sjednání online.
 • Půjčujete si od lidí, nikoliv od banky.
 • Neplatíte stovky poboček a tisíce zaměstnanců.
Úroková sazba
Můžete si půjčit
5 000 až 1 200 000 Kč
Doba splácení
1 rok – 10 let
Schválení
do 2 minut

Tým duofinance.czAutor článku

Vyzkoušejte Zonky místo banky. Celou půjčku zařídíte na internetu bez zbytečného papírování. Zonky neplatí stovky poboček, ani tisíce zaměstnanců. A právě proto dokáže půjčit levněji než banky.

Půjčka od Zonky

S půjčkou od Zonky.cz si můžete půjčit levněji, výhodněji a rychleji než v bance. Neplatíte zbytečné náklady a zvládnete to odkudkoliv. Půjčka na Zonky.cz je bezúčelová a bezhotovostní.

Lze si půjčit takřka na cokoliv. Můžete refinancovat drahé půjčky, zaplatit vybavení, rekonstrukci nebo pořídit nové auto. Navíc můžete úvěr kdykoliv předčasně splatit a zdarma.

Pár vět o Zonky

Projekt Zonky se v České republice objevil v červnu roku 2015. Funguje tak, že zprostředkovává online půjčky mezi lidmi, konkrétně tzv. peer-to-peer leanding (P2P půjčky). Hlavním investorem tohoto projektu je nizozemský inovační fond Home Credit Lab N.V., dceřiná firma Home Creditu, který patří skupině PPF.

Projekt Zonky zaznamenal velký úspěch. Za první rok fungování si lidé navzájem vypůjčili 600 miliónů korun. Od svého vzniku do roku 2021 Zonky půjčila lidem již přes 15 miliard korun.

Služba Zonky.cz je registrovaná u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu. Má přístup i do Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Funguje pouze jako platforma, nebo chcete-li jako zprostředkovatel. Lidé si zde půjčují vzájemně. Na jedné straně je člověk, který chce peníze investovat, a na druhé straně někdo, kdo je potřebuje a chce si půjčit.

Pouze zprostředkovatel

Zonky samo o sobě není subjektem, který půjčuje peníze, ale funguje jako zprostředkovatel. Podle rizikovosti Zonky ohodnotí zájemce o půjčku určitou úrokovou sazbou, kterou bude následně splácet. Zonky také hlídá právní a administrativní záležitosti, rozděluje splátky pro investory, a pokud je to potřeba, řeší i vymáhání pohledávek.

Společnost klade důraz na diskrétnost všech zúčastněných. Dbá na to, aby zájemci o finance i investoři našli to nejlepší řešení ušité přímo na míru.

Základní parametry půjčky

 • Výše úvěru: 5 000 – 1 200 000 Kč
 • Splatnost: od 1 do 10 let
 • Úroková sazba: od 4,99 % p.a. do 19,99 % p.a.
 • Předčasné splacení: zdarma
 • Sjednání úvěru: online
 • Poskytnutí půjčky: za poplatek 2 % z půjčené částky
 • Další výhody: rychlé vyřízení online, peníze na účtu do dvou dnů od schválení žádosti, výhodná úroková sazba

Poplatky

U Zonky platíte pouze za sjednání půjčky, a to až poté, co svou půjčku doopravdy získáte. Poplatek je ve výši 2 % z celkové výše úvěru. Co máte od Zonky zdarma?

Poplatek za poskytnutí půjčky 2 % :(
Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Mimořádné splátky 0 Kč :)
Předčasné splacení 0 Kč :)

Půjčka Zonky kalkulačka

Spočítejte si svou půjčku v kalkulačce

Zonky půjčka kalkulačka

Výše půjčky Délka půjčky Úrok* Měsíční splátka
20 000 Kč 12 měsíců 4,99 % 1 750 Kč Mám zájem
50 000 Kč 24 měsíců 4,99 % 2 424 Kč Mám zájem
80 000 Kč 24 měsíců 4,99 % 3 586 Kč Mám zájem
100 000 Kč 36 měsíců 4,99 % 3 062 Kč Mám zájem
200 000 Kč 48 měsíců 4,99 % 4 706 Kč Mám zájem
400 000 Kč 48 měsíců 4,99 % 9 411 Kč Mám zájem
600 000 Kč 60 měsíců 4,99 % 11 567 Kč Mám zájem
800 000 Kč 108 měsíců 4,99 % 9 410 Kč Mám zájem
1 200 000 Kč 120 měsíců 4,99 % 12 998 Kč Mám zájem

* Úroková sazba je uvedená v p.a.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 6,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky Zonky vyplatí na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 181 738 Kč.

Jak si stojí půjčka od Zonky v porovnání s ostatními půjčkami? Podívejte se na naše srovnání půjček 2024.

Výhody a nevýhody půjčky u Zonky

I když se půjčka od Zonky.cz jeví jako velmi výhodná, má také své nedostatky. Podívejte se na výhody a nevýhody půjčky P2P.

Výhody

 • Kompletní sjednání přes internet.
 • Možnost získat i velmi nízkou úrokovou sazbu, lepší než v bance.
 • Seriózní jednání, férové a přímé podmínky.
 • Možnost půjčku kdykoliv předčasně splatit.
 • Možnost využít pojištění neschopnosti splácet.

Nevýhody

 • Rizikovější klienti platí vyšší úrokové sazby.
 • Poplatek 2 % ze sjednané částky.
 • Může trvat až několik dní, než se objeví peníze na účtu.
 • Nezaměstnaní nebo lidé v insolvenci půjčku nemohou získat.

Co znamená P2P půjčování?

P2P půjčky známé také pod názvem peer-to-peer leanding, person-to-person lending, social lending či sociální půjčky. Jednoduše také můžete říct, že lidé mezi sebou „sdílí“ peníze. Původně však tento pojem s půjčkami nemá nic společného. Používá se v počítačovém prostředí a tam toto slovní spojení znamená, že je něco určené k přímému sdílení bez prostředníka. Takto lze sdílet hudbu, filmy, hry i počítačové programy. Ale zpátky k půjčkám.

Pomalu ale jistě se P2P půjčky stávají fenoménem hlavně v zahraničí, ale i u nás už si, především díky velké reklamní kampani Zonky.cz, přichází na své. Do jejich vstupu na český trh byly hlavními poskytovateli úvěrů banky a nebankovní společnosti.

Nyní se zde objevují obyčejní lidé, kteří mají nějaké volné peníze a hledají vhodné investiční možnosti. A investice je to opravdu zajímavá. Může velice dobře vyplnit portfolio investora. Nenabízí sice ohromující zhodnocení, ale také není tak riziková, jako například akcie nebo kryptoměny.

Princip P2P půjček je úplně jednoduchý. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze (zájemci), na druhé straně pak lidé ochotní půjčit (investoři). Tyto dvě strany využívají prostředníka (například Zonky.cz), který zajistí registraci zájemců a investorů, zveřejní žádost a hlídá veškeré administrativní náležitosti.

Jak půjčka u Zonky funguje?

Půjčka Zonky funguje velmi jednoduše. Vše vyřídíte pohodlně online. Ostatně jinak, než online to u Zonky nejde, protože nemá ani jedinou pobočku. Na stránkách Zonky.cz vyplníte dotazník, který vám zabere chvilku. Každá poptávka se posuzuje individuálně, tudíž se nemusíte bát, že bude jen tak smetena ze stolu.

Úrok se stanovuje podle tzv. ratingu (rizika). Zonky zkoumá např. to, jak vám splátky zasáhnou do života a jak velké je riziko, že půjčené peníze nebudete splácet. Podle toho každému nabídce individuální úrokovou sazbu.

Až do roku 2021 se každá žádost o půjčku objevila na tzv. tržišti, kde měli jednotliví investoři možnost do této půjčky zainvestovat. Od té doby je tomu jinak. Investoři již nemají možnost sami si zvolit půjčku, do které chtějí zainvestovat. V současnosti rozděluje Zonky peníze od investorů do jednotlivých půjček automaticky podle svého algoritmu.

Komu tedy půjčku splácím?

Půjčku splácíte Zonky, které splátku rozdělí zpátky mezi investory. Znamená to, že vždy komunikujete pouze se Zonky. Všechny vaše osobní údaje zůstanou samozřejmě pro investory tajné.

Pojištění schopnosti splácet

Stát se může kdykoliv a cokoliv. Proto Zonky nabízí službu "Záchranná vesta" v podobě pojištění schopnosti splácet. Pojištění se vztahuje na pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání, ošetřování člena rodiny, invaliditu a smrt. Za pojištění zaplatíte 8,9 % z měsíční splátky.

Refinancování půjček u Zonky

U Zonky je možné půjčky také refinancovat, tedy sloučit přechozí půjčky do jedné. Výhodou je to, že platíte jen jednu splátku. Navíc můžete ušetřit i na celkové ceně půjčky. Nejvyšší částka, která vám bude poskytnuta, činí 1 200 000 Kč se splatností maximálně 10 let.

Jak o půjčku zažádat?

Při vyplňování žádosti o půjčku bude potřeba také nahrát do systému několik dokladů. Nejdůležitější jsou dva doklady totožnosti, tedy občanský průkaz či doklad o trvalém pobytu.

Druhý doklad může být pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartička pojištěnce. Další částí jsou příjmy, které musíte doložit. Nejlepší jsou výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

V některých případech jsou pak potřeba další doklady, např. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, rozhodnutí o alimentech apod.

1. krok: Osobní údaje

V prvním kroku je třeba vybrat, zda máte zájem o čerpání nové půjčky, nebo refinancování půjčky stávající.

Žádost o půjčku – nová půjčka, nebo refinancování

2. krok: Výše půjčky

Ve druhém kroku nastavíte výši půjčky, o kterou máte zájem a výši měsíční splátky, která vám bude vyhovovat.

Žádost o půjčku – výše půjčky a splátek

3. krok: Emailová adresa

Ve třetím kroku zadejte emailovou adresu, kterou běžně využíváte. Na tuto adresu vám bude banka zasílat důležité dokumenty a oznámení.

Žádost o půjčku – email

Následně stačí postupovat podle dalších pokynů. Budete nahrávat doklady totožnosti, vyplňovat osobní údaje, příjmy a další informace o vás. Postup je intuitivní a Zonky vás bude vést každým krokem, není se tedy čeho bát.

Co potřebujete k vyřízení půjčky?

K vyřízení půjčky toho nepotřebujete mnoho:

 • Musí vám být víc než 18 let.
 • Jste občanem České republiky nebo máte v ČR trvalý pobyt.
 • Vlastníte bankovní účet v České republice.

Musím si sjednat i běžný účet?

NE. Zonky není bankou, a proto ani žádný účet nenabízí. Po schválení úvěru budou peníze zaslány na vámi zvolený běžný účet v jakékoliv bance.

Reklamní video

Často kladené otázky

Proč si půjčit od Zonky namísto banky?

Protože u Zonky si půjčujete od lidí, jako jste vy. Můžete tedy dosáhnout na nižší úrok než v bance. Zonky funguje online, nemá žádné bankéře, a tím odpadá velké procento nákladů. Půjčku můžete na rozdíl od většiny bank splatit dřív a zdarma. Platíte však poplatek za zprostředkování půjčky ve výši 2 % z výše půjčky. Doporučujeme vám důkladně si spočítat, zda se vám půjčka v Zonky opravdu vyplatí více než v bance.

Na co mohu půjčku využít?

Půjčka od Zonky je bezúčelový úvěr, to znamená, že vypůjčené peníze můžete využít na cokoliv. Lidé je často použijí na refinancování půjček, rekonstrukci domácnosti či koupi nového auta.

Kolik mi Zonky půjčí a na jak dlouho?

Půjčka od Zonky může činit od 20 000 Kč až po 1 200 000 Kč. Půjčit si můžete na dobu 1 rok až 10 let. Záleží na vás, kolik budete měsíčně splácet a na jak dlouho půjčku budete chtít.

Mohou si půjčit i cizinci?

Od Zonky si mohou půjčit kdokoliv. Nutností je trvalý pobyt v České republice.

Jak nahrát doklady na Zonky?

Doklady jednoduše vyfoťte fotoaparátem v telefonu, webkamerou na počítači nebo je naskenujte. Pak je nahrajte přímo do poptávky, kterou vyplňujete, nebo je pošlete na e-mail doklady@zonky.cz. Všechny vaše údaje jsou v bezpečí. Zonky je pod dohledem České národní banky a vše tedy probíhá pod kontrolou.

Mám záznam v registrech, půjčí mi Zonky?

Každý, kdo si někdy vzal půjčku, má záznam v registrech. Zonky se soustředí pouze na to, abyste neměli negativní záznam, který svědčí o tom, že nesplácíte řádně a včas. Pokud tedy vše splácíte tak, jak máte, naopak je to pro vás velké plus. Z registrů je možné vyčíst a zhodnotit klientovu platební morálku. Dokonce, i pokud jste měli někdy v minulosti exekuci či insolvenci, ale vše máte již řádně splacené a v pořádku, Zonky vám rádo půjčí. Naopak, je-li vidět, že neradi platíte včas a máte mnoho neuhrazených závazků, v tom případě nečekejte rozumnou nabídku.

Je možné si půjčku pojistit?

Ano, můžete si sjednat pojištění schopnosti splácet. Tato služba se jmenuje Zonkyho záchranná vesta a je možné si ji sjednat, pokud vám je méně než 65 let, nejste v žádném stupni invalidity a ani nejste držitelem průkazu ZTP/P. Dále také nejste-li v pracovní neschopnosti. Půjčku, kterou již u Zonky máte delší dobu, však nyní pojistit nelze. Proto tak učiňte vždy hned při sjednávání půjčky od začátku.

Jak dlouho bude trvat vyřízení žádosti?

Vyplnění poptávky na Zonky.cz vám zabere přibližně 10 minut. Nabídka je pak připravena během pár minut, maximálně do dvou pracovních dnů. Celý proces se výrazně zrychlí, když dodáte Zonky všechny potřebné informace. Smlouvu poté podepíšete pomocí SMS kódu. Následně vám budou peníze ihned odeslány na účet. To trvá většinou pár minut, maximálně 1 – 2 pracovní dny.

Lze si u Zonky snížit nabídnutý úrok?

Pokud vám nevyhovuje výše úroku, můžete se ozvat na info@zonky.cz nebo zavolat na 800 449 999. Zonky si ověří, zda nepřehlédli nějaké informace, které by vedly ke snížení úroku. Zajímají je nejen čísla, ale i ostatní informace o vás.

Je možné půjčku předčasně splatit?

Ano, předčasné splacení je zcela zdarma. Na svém profilu si zobrazíte aktuální dlužnou částku a tu přepošlete na účet Zonky.

Získat půjčku Zonky
80 100 0
Mám zájem o půjčku