Zonky.cz
Půjčky od lidí

,

Vyzkoušejte Zonky místo banky. Celou půjčku zařídíte na internetu bez zbytečného papírování. Zonky neplatí stovky poboček, ani tisíce zaměstnanců. A právě proto dokáže půjčit levněji než banky.

Půjčka od Zonky

S půjčkou od Zonky.cz si můžete půjčit levněji, výhodněji a rychleji než v bance. Neplatíte zbytečné náklady a zvládnete to odkudkoliv. Řekněte investorům svůj příběh. Když je zaujmete, peníze jsou vaše. Půjčka na Zonky.cz je bezúčelová a hotovostní. Lze si půjčit takřka na cokoliv. Refinancovat drahé půjčky, zaplatit vybavení, rekonstrukci nebo pořídit nové auto. Navíc můžete úvěr kdykoliv předčasně splatit a zdarma.

Pár vět o Zonky

Projekt Zonky se v České republice objevil v červnu roku 2015. Funguje tak, že zprostředkovává online půjčky mezi lidmi. Tzv. peer-to-peer leanding (P2P půjčky). Hlavním investorem tohoto projektu je nizozemský inovační fond Home Credit Lab N.V. Dceřiná firma Home Creditu, který patří skupině PPF.

Do dubna roku 2017 stála v čele projektu Lucie Tvarůžková a Zonky spravoval startupový inkubátor CreativeDock. V dubnu pak správu převzal právě Home Credit a změnil se i šéf projektu. Lucii Tvarůžkovou nahradil Pavel Novák.

Projekt Zonky zaznamenal velký úspěch. Za první rok fungování si lidé navzájem vypůjčili 600 miliónů korun. Na konci roku 2017 už to byly takřka 2 miliardy korun.

Služba Zonky.cz je registrovaná u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu. Má přístup i do Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. Funguje pouze jako platforma nebo chcete-li jako zprostředkovatel. Lidé si zde půjčují vzájemně. Na jedné straně člověk, který chce peníze investovat a na druhé straně někdo, kdo je potřebuje a chce si půjčit.

Pouze zprostředkovatel

Zonky samo o sobě není subjektem, který půjčuje peníze, ale funguje jako zprostředkovatel. Podle rizikovosti ohodnotí zájemce o půjčku s daným úrokem a vystaví poptávku na tržišti (internetovém ne fyzickém). Tam si ji může vyhlídnout investor a rozhodnout se, že tohle je pro něj ta správná investice. Zonky také hlídá právní a administrativní záležitosti, rozděluje splátky pro investory a pokud je to potřeba, řeší i vymáhání pohledávek.

Společnost ctí diskrétnost všech zúčastněných. Dbá na to, aby zájemci o finance i investoři našli to nejlepší řešení ušité přímo na míru.

Základní parametry půjčky

 • Výše úvěru: 20 000 – 750 000 Kč
 • Splatnost: od 6 měsíců do 6 let
 • Úroková sazba: od 3,99 do 19,99 % p.a.
 • Předčasné splacení: ano a zdarma
 • Sjednání úvěru: online nebo na pobočce
 • Poskytnutí půjčky: za poplatek 2 % z půjčené částky
 • Další výhody: rychlé vyřízení online, peníze na účtu do dvou dnů od schválení žádosti, výhodná úroková sazba
 • Sazebník Zonky

Poplatky

U Zonky platíte pouze za sjednání půjčky, a to navíc až poté, co svou půjčku doopravdy získáte. Poplatek je ve výši 2 % z celkové výše úvěru. Co máte od Zonky zdarma a mohlo by vás zajímat?

Založení a vedení účtu 0 Kč
Mimořádné splátky 0 Kč
Předčasné splacení 0 Kč

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 360 000 Kč na 6 let a 6 měsíců, se splátkou 5 253 Kč a úrokem 3,99 % p.a. Na účet dostanete 352 800 Kč (odečteny 2 % na poplatek pro Zonky). Celkem zaplatíte 409 685 Kč s RPSN 4,73 %. Výše poslední splátky je 5 204 Kč. Jednorázový poplatek Zonky je 7 200 Kč. Poskytovatelem úvěru je Zonky s.r.o.

Televizní reklama

Výhody a nevýhody půjčky u Zonky

I když se půjčka od Zonky.cz jeví jako velmi výhodná, má také své nedostatky. Podívejte se na výhody a nevýhody půjčky P2P.

Výhody:

 • Kompletní sjednání přes internet
 • Možnost získat i velmi nízkou úrokovou sazbu, lepší než v bance
 • Seriózní jednání, férové a přímé podmínky
 • Možnost půjčku kdykoliv předčasně splatit
 • Poplatek jen 2 % ze sjednané částky
 • Možnost využít pojištění neschopnosti splácet

Nevýhody:

 • Rizikovější klienti platí vyšší úrokové sazby
 • Může trvat až několik dní, než se objeví peníze na účtu
 • Nezaměstnaní nebo lidé v insolvenci půjčku nemohou získat

Co znamená P2P půjčování?

P2P půjčky známé také pod názvem peer-to-peer leanding, person-to-person lending, social lending či sociální půjčky. Jednoduše také můžete říct, že lidé mezi sebou „sdílí“ peníze. Původně však tento pojem s půjčkami nemá nic společného. Používá se v počítačovém prostředí a tam toto slovní spojení znamená, že je něco určené k přímému sdílení bez prostředníka. Takto lze sdílet hudbu, filmy, hry i počítačové programy. Ale zpátky k půjčkám.

Pomalu ale jistě se P2P půjčky stávají fenoménem hlavně v zahraničí, ale i u nás už si, především díky velké reklamní kampani Zonky.cz, přichází na své. Do jejich vstupu na český trh byly hlavními poskytovateli úvěrů banky a nebankovní společnosti. Nyní se zde objevují obyčejní lidé, kteří mají nějaké volné peníze a hledají vhodné investiční možnosti. A investice je to opravdu zajímavá. Může velice dobře vyplnit portfolio investora. Nenabízí sice ohromující zhodnocení, ale také není tak riziková, jako například akcie nebo digitální měny.

Princip P2P půjček je úplně jednoduchý. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze (zájemci), na druhé straně pak lidé ochotní půjčit (investoři). Tyto dvě strany využívají prostředníka (například Zonky.cz), který zajistí registraci zájemců a investorů, zveřejní žádost a hlídá veškeré administrativní náležitosti.

Jak půjčka u Zonky funguje?

Půjčka Zonky funguje velmi jednoduše. Vše vyřídíte pohodlně online, ale můžete využít i služeb pobočky. Těch zatím ale není mnoho, proto doporučujeme spíš internet. Na stránkách Zonky.cz vyplníte dotazník, který vám zabere chvilku.

Každá poptávka se posuzuje individuálně, tudíž se nemusíte bát, že bude jen tak smetena ze stolu. I proto je důležitý váš životní příběh, který vysvětluje to, proč a na co si chcete půjčit. Nemusíte ho uveřejňovat, ale určitě vám to pomůže a můžete získat nižší úrok.

Úrok se stanovuje podle tzv. ratingu (rizika). Značí se písmeny od A do D. U každé půjčky na Tržišti pak můžete vidět příslušné písmeno a lidé, kteří se na vaši půjčku budou skládat, vědí, jak na to jste. Čím vyšší je riziko, tím větší je úrok.

Vaše poptávka je pak vyvěšena na Tržišti, kde sledujete, jak se pro vás hromadí peníze. Na každou půjčku na Tržišti se totiž vybírají peníze od investorů.

Komu tedy půjčku splácím?

Půjčku splácíte Zonky, které splátku zpátky rozdělí mezi investory, kteří ji zainvestovali. Znamená to, že vždy komunikujete pouze se Zonky. Všechny vaše osobní údaje zůstanou samozřejmě pro investory tajné.

Pojištění schopnosti splácet

Stát se může kdykoliv a cokoliv. Proto se hodí záchranná vesta v podobě pojištění schopnosti splácet a benefity okamžité pomoci a férovosti. Když se dostanete do nesnází, stačí ukázat neschopenku nebo potvrzení z úřadu práce a máte odložené splátky. Za pojištění zaplatíte 6,9 % z měsíční splátky. Za každých 12 měsíců po sobě, kdy službu nevyužijete, získáte zpět peníze ve výši měsíčního poplatku.

Refinancování půjček u Zonky

U Zonky je možné půjčky také refinancovat, tedy sloučit přechozí půjčky do jedné. Výhodou je to, že platíte jen jednu splátku. Navíc ušetříte i na celkové ceně půjčky. Refinancovat můžete dokonce i meziúvěr ze stavebního spoření. Nejvyšší částka, která vám bude poskytnuta, činí 750 000 Kč se splatností maximálně 84 měsíců.

Musím si sjednat i účet?

NE. Zonky není bankou, a proto ani žádný účet nenabízí. Po schválení úvěru budou peníze zaslány na vámi zvolený běžný účet.

Jak o půjčku zažádat?

Při vyplňování žádosti o půjčku bude potřeba také nahrát do systému několik dokladů. Nejdůležitější jsou dva doklady totožnosti, tedy občanský průkaz či doklad o trvalém pobytu. Druhý doklad může být pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartička pojištěnce. Další částí jsou příjmy, které musíte doložit. Nejlepší jsou výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce. V některých případech jsou pak potřeba další doklady, např. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, rozhodnutí o alimentech apod.

Průběh žádosti

V prvním kroku je třeba vybrat, zda máte zájem o čerpání nové půjčky, nebo refinancování půjčky stávající.

Žádost o půjčku – nová půjčka, nebo refinancování

V druhém kroku nastavíte výši půjčky, o kterou máte zájem a výši měsíční splátky, která vám bude vyhovovat.

Žádost o půjčku – výše půjčky a splátek

V třetím kroku zadejte emailovou adresu, kterou běžně využíváte. Na tuto adresu vám bude banka zasílat důležité dokemnty a oznámení.

Žádost o půjčku – email

Ve čtrtém kroku je nutné vyplnit Jméno, Příjmení a telefonní číslo.

Žádost o půjčku – jméno, příjmení a telefon

V pátém kroku zvolte svůj aktuální rodinný stav.

Žádost o půjčku – rodinný stav

V šestém kroku vyberte, kde aktuálně bydlíte.

Žádost o půjčku – kde bydlíte

V sedmém kroku zvolte dosažené vzdělání.Žádost o půjčku – dosažené vzdělání

V osmém korku vyberte jestli jste zaměstnanec, živnostník, student, nezaměstnaný, důchodce, pobíráte rodičovskou, nebo máte jiný způsob obživy.

Žádost o půjčku – jak se živíte

V devátám kroku je nezbytné přiznat výši vašich měsíčních příjmů.

Žádost o půjčku – výše měsíčních přijmů

V desátém kroku musíte naopak uvést výši vašich měsíčních výdajů.

Žádost o půjčku – výše měsíčních výdajů

V jedenáctém kroku vyplňíte rodné číslo a je nezbytné souhlasit s dotazem k mobilnímu operátorovi a dalšími obchodními podmínkami. Tyto souhlasy jsou nezbytné k pokračování v žádosti.

Žádost o půjčku – rodné číslo a obchodní podmínky

Ve dvanáctém a posledním kroku zadejte adresu trvalého bydliště.

Žádost o půjčku – trvalá adresa

Co potřebujete k vyřízení půjčky?

K vyřízení půjčky toho nepotřebujete mnoho:

 • Musí vám být víc než 18 let
 • Jste občanem České republiky nebo občanem EU či Ukrajiny a máte v ČR trvalý pobyt
 • Vlastníte bankovní účet v České republice

Komu doporučujeme půjčku od Zonky?

P2P půjčky už jsou v zahraničí zcela běžné. A u nás se stávají stále populárnější. Zonky se tedy stává stále vyhledávanější službou. Jednoduše proto, že je to výhodné pro všechny. Proto bez obav doporučujeme tuto půjčku všem, kdo aktuálně potřebují peníze. Nedůvěru v ní nejspíš budou mít zejména starší ročníky, kteří více důvěřují stabilním bankám s dlouholetou tradicí. Jak si stojí půjčka od Zonky nebo i úvěry jiných bank, se můžete podívat v našem srovnání půjček 2019.

Spočítat půjčku Zonky
Zonky.cz_Půjčky od lidí 4.0 5 1
Spočítat půjčku Zonky
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček