Zonky půjčka Lidé půjčují lidem

 • Možnost kompletního sjednání online.
 • Půjčujete si od lidí, nikoliv od banky.
 • Neplatíte stovky poboček a tisíce zaměstnanců.
Úroková sazba
Výše půjčky
20 000 – 900 000 Kč
Doba splácení
1 rok – 7 let
Schválení
do 2 minut

Tomáš Korábečný

Vyzkoušejte Zonky místo banky. Celou půjčku zařídíte na internetu bez zbytečného papírování. Zonky neplatí stovky poboček, ani tisíce zaměstnanců. A právě proto dokáže půjčit levněji než banky.

Půjčka od Zonky

S půjčkou od Zonky.cz si můžete půjčit levněji, výhodněji a rychleji než v bance. Neplatíte zbytečné náklady a zvládnete to odkudkoliv. Řekněte investorům svůj příběh. Když je zaujmete, peníze jsou vaše. Půjčka na Zonky.cz je bezúčelová a hotovostní. Lze si půjčit takřka na cokoliv. Refinancovat drahé půjčky, zaplatit vybavení, rekonstrukci nebo pořídit nové auto. Navíc můžete úvěr kdykoliv předčasně splatit a zdarma.

Pár vět o Zonky

Projekt Zonky se v České republice objevil v červnu roku 2015. Funguje tak, že zprostředkovává online půjčky mezi lidmi. Tzv. peer-to-peer leanding (P2P půjčky). Hlavním investorem tohoto projektu je nizozemský inovační fond Home Credit Lab N.V. Dceřiná firma Home Creditu, který patří skupině PPF.

Do dubna roku 2017 stála v čele projektu Lucie Tvarůžková a Zonky spravoval startupový inkubátor CreativeDock. V dubnu pak správu převzal právě Home Credit a změnil se i šéf projektu. Lucii Tvarůžkovou nahradil Pavel Novák.

Projekt Zonky zaznamenal velký úspěch. Za první rok fungování si lidé navzájem vypůjčili 600 miliónů korun. Na konci roku 2017 už to byly takřka 2 miliardy korun.

Služba Zonky.cz je registrovaná u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu. Má přístup i do Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. Funguje pouze jako platforma nebo chcete-li jako zprostředkovatel. Lidé si zde půjčují vzájemně. Na jedné straně člověk, který chce peníze investovat a na druhé straně někdo, kdo je potřebuje a chce si půjčit.

Pouze zprostředkovatel

Zonky samo o sobě není subjektem, který půjčuje peníze, ale funguje jako zprostředkovatel. Podle rizikovosti ohodnotí zájemce o půjčku s daným úrokem a vystaví poptávku na tržišti (internetovém ne fyzickém). Tam si ji může vyhlídnout investor a rozhodnout se, že tohle je pro něj ta správná investice. Zonky také hlídá právní a administrativní záležitosti, rozděluje splátky pro investory a pokud je to potřeba, řeší i vymáhání pohledávek.

Společnost ctí diskrétnost všech zúčastněných. Dbá na to, aby zájemci o finance i investoři našli to nejlepší řešení ušité přímo na míru.

Základní parametry půjčky

 • Výše úvěru: 20 000 – 900 000 Kč
 • Splatnost: od 6 měsíců do 6 let
 • Úroková sazba: od 2,99 do 19,99 % p.a.
 • Předčasné splacení: ano a zdarma
 • Sjednání úvěru: online nebo na pobočce
 • Poskytnutí půjčky: za poplatek 2 % z půjčené částky
 • Další výhody: rychlé vyřízení online, peníze na účtu do dvou dnů od schválení žádosti, výhodná úroková sazba
 • Sazebník Zonky

Poplatky

U Zonky platíte pouze za sjednání půjčky, a to navíc až poté, co svou půjčku doopravdy získáte. Poplatek je ve výši 2 % z celkové výše úvěru. Co máte od Zonky zdarma a mohlo by vás zajímat?

Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Mimořádné splátky 0 Kč :)
Předčasné splacení 0 Kč :)

Půjčka Zonky kalkulačka

Spočítejte si svou půjčku v kalkulačce

Zonky půjčka kalkulačka

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 360 000 Kč na 6 let a 6 měsíců, se splátkou 5 253 Kč a úrokem 3,99 % p.a. Na účet dostanete 352 800 Kč (odečteny 2 % na poplatek pro Zonky). Celkem zaplatíte 409 685 Kč s RPSN 4,73 %. Výše poslední splátky je 5 204 Kč. Jednorázový poplatek Zonky je 7 200 Kč. Poskytovatelem úvěru je Zonky s.r.o.

Výhody a nevýhody půjčky u Zonky

I když se půjčka od Zonky.cz jeví jako velmi výhodná, má také své nedostatky. Podívejte se na výhody a nevýhody půjčky P2P.

Výhody:

 • Kompletní sjednání přes internet
 • Možnost získat i velmi nízkou úrokovou sazbu, lepší než v bance
 • Seriózní jednání, férové a přímé podmínky
 • Možnost půjčku kdykoliv předčasně splatit
 • Poplatek jen 2 % ze sjednané částky
 • Možnost využít pojištění neschopnosti splácet

Nevýhody:

 • Rizikovější klienti platí vyšší úrokové sazby
 • Může trvat až několik dní, než se objeví peníze na účtu
 • Nezaměstnaní nebo lidé v insolvenci půjčku nemohou získat

Co znamená P2P půjčování?

P2P půjčky známé také pod názvem peer-to-peer leanding, person-to-person lending, social lending či sociální půjčky. Jednoduše také můžete říct, že lidé mezi sebou „sdílí“ peníze. Původně však tento pojem s půjčkami nemá nic společného. Používá se v počítačovém prostředí a tam toto slovní spojení znamená, že je něco určené k přímému sdílení bez prostředníka. Takto lze sdílet hudbu, filmy, hry i počítačové programy. Ale zpátky k půjčkám.

Pomalu ale jistě se P2P půjčky stávají fenoménem hlavně v zahraničí, ale i u nás už si, především díky velké reklamní kampani Zonky.cz, přichází na své. Do jejich vstupu na český trh byly hlavními poskytovateli úvěrů banky a nebankovní společnosti. Nyní se zde objevují obyčejní lidé, kteří mají nějaké volné peníze a hledají vhodné investiční možnosti. A investice je to opravdu zajímavá. Může velice dobře vyplnit portfolio investora. Nenabízí sice ohromující zhodnocení, ale také není tak riziková, jako například akcie nebo digitální měny.

Princip P2P půjček je úplně jednoduchý. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze (zájemci), na druhé straně pak lidé ochotní půjčit (investoři). Tyto dvě strany využívají prostředníka (například Zonky.cz), který zajistí registraci zájemců a investorů, zveřejní žádost a hlídá veškeré administrativní náležitosti.

Jak půjčka u Zonky funguje?

Půjčka Zonky funguje velmi jednoduše. Vše vyřídíte pohodlně online, ale můžete využít i služeb pobočky. Těch zatím ale není mnoho, proto doporučujeme spíš internet. Na stránkách Zonky.cz vyplníte dotazník, který vám zabere chvilku.

Každá poptávka se posuzuje individuálně, tudíž se nemusíte bát, že bude jen tak smetena ze stolu. I proto je důležitý váš životní příběh, který vysvětluje to, proč a na co si chcete půjčit. Nemusíte ho uveřejňovat, ale určitě vám to pomůže a můžete získat nižší úrok.

Úrok se stanovuje podle tzv. ratingu (rizika). Značí se písmeny od A do D. U každé půjčky na Tržišti pak můžete vidět příslušné písmeno a lidé, kteří se na vaši půjčku budou skládat, vědí, jak na to jste. Čím vyšší je riziko, tím větší je úrok.

Vaše poptávka je pak vyvěšena na Tržišti, kde sledujete, jak se pro vás hromadí peníze. Na každou půjčku na Tržišti se totiž vybírají peníze od investorů.

Komu tedy půjčku splácím?

Půjčku splácíte Zonky, které splátku zpátky rozdělí mezi investory, kteří ji zainvestovali. Znamená to, že vždy komunikujete pouze se Zonky. Všechny vaše osobní údaje zůstanou samozřejmě pro investory tajné.

Pojištění schopnosti splácet

Stát se může kdykoliv a cokoliv. Proto se hodí záchranná vesta v podobě pojištění schopnosti splácet a benefity okamžité pomoci a férovosti. Když se dostanete do nesnází, stačí ukázat neschopenku nebo potvrzení z úřadu práce a máte odložené splátky. Za pojištění zaplatíte 6,9 % z měsíční splátky. Za každých 12 měsíců po sobě, kdy službu nevyužijete, získáte zpět peníze ve výši měsíčního poplatku.

Refinancování půjček u Zonky

U Zonky je možné půjčky také refinancovat, tedy sloučit přechozí půjčky do jedné. Výhodou je to, že platíte jen jednu splátku. Navíc ušetříte i na celkové ceně půjčky. Refinancovat můžete dokonce i meziúvěr ze stavebního spoření. Nejvyšší částka, která vám bude poskytnuta, činí 900 000 Kč se splatností maximálně 7 let.

Jak o půjčku zažádat?

Při vyplňování žádosti o půjčku bude potřeba také nahrát do systému několik dokladů. Nejdůležitější jsou dva doklady totožnosti, tedy občanský průkaz či doklad o trvalém pobytu. Druhý doklad může být pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartička pojištěnce. Další částí jsou příjmy, které musíte doložit. Nejlepší jsou výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce. V některých případech jsou pak potřeba další doklady, např. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, rozhodnutí o alimentech apod.

Průběh žádosti

V prvním kroku je třeba vybrat, zda máte zájem o čerpání nové půjčky, nebo refinancování půjčky stávající.

Žádost o půjčku – nová půjčka, nebo refinancování

V druhém kroku nastavíte výši půjčky, o kterou máte zájem a výši měsíční splátky, která vám bude vyhovovat.

Žádost o půjčku – výše půjčky a splátek

V třetím kroku zadejte emailovou adresu, kterou běžně využíváte. Na tuto adresu vám bude banka zasílat důležité dokemnty a oznámení.

Žádost o půjčku – email

Ve čtrtém kroku je nutné vyplnit Jméno, Příjmení a telefonní číslo.

Žádost o půjčku – jméno, příjmení a telefon

V pátém kroku zvolte svůj aktuální rodinný stav.

Žádost o půjčku – rodinný stav

V šestém kroku vyberte, kde aktuálně bydlíte.

Žádost o půjčku – kde bydlíte

V sedmém kroku zvolte dosažené vzdělání.Žádost o půjčku – dosažené vzdělání

V osmém korku vyberte jestli jste zaměstnanec, živnostník, student, nezaměstnaný, důchodce, pobíráte rodičovskou, nebo máte jiný způsob obživy.

Žádost o půjčku – jak se živíte

V devátám kroku je nezbytné přiznat výši vašich měsíčních příjmů.

Žádost o půjčku – výše měsíčních přijmů

V desátém kroku musíte naopak uvést výši vašich měsíčních výdajů.

Žádost o půjčku – výše měsíčních výdajů

V jedenáctém kroku vyplňíte rodné číslo a je nezbytné souhlasit s dotazem k mobilnímu operátorovi a dalšími obchodními podmínkami. Tyto souhlasy jsou nezbytné k pokračování v žádosti.

Žádost o půjčku – rodné číslo a obchodní podmínky

Ve dvanáctém a posledním kroku zadejte adresu trvalého bydliště.

Žádost o půjčku – trvalá adresa

Co potřebujete k vyřízení půjčky?

K vyřízení půjčky toho nepotřebujete mnoho:

 • Musí vám být víc než 18 let
 • Jste občanem České republiky nebo občanem EU či Ukrajiny a máte v ČR trvalý pobyt
 • Vlastníte bankovní účet v České republice

Musím si sjednat i účet?

NE. Zonky není bankou, a proto ani žádný účet nenabízí. Po schválení úvěru budou peníze zaslány na vámi zvolený běžný účet.

Často kladené otázky

Proč si půjčit od Zonky namísto banky?

Protože u Zonky si půjčujete od lidí, jako jste vy. Tato služba je výhodnější, nežli půjčka v bance, a to z toho důvodu, že u ní neplatíte za zbytečné náklady jako v bance. Zonky funguje online, nemá žádné bankéře, a tím odpadá velké procento nákladů. Půjčku můžete samozřejmě splatit dřív a zdarma. Zonky navíc zajímá váš příběh.

Na co mohu půjčku využít?

Půjčka od Zonky je bezúčelový úvěr, to znamená, že vypůjčené peníze můžete využít na cokoliv. Lidé je často použijí na refinancování půjček, rekonstrukci domácnosti či koupi nového auta.

Kolik mi Zonky půjčí a na jak dlouho?

Půjčka od Zonky může činit od 20 000 Kč až po 900 000 Kč. Půjčit si můžete na dobu 1 rok až 7 let. Záleží na vás, kolik budete měsíčně splácet a na jak dlouho půjčku budete chtít.

Mohou si půjčit i cizinci?

Od Zonky si mohou půjčit i občané celé EU nebo Ukrajiny. Nutností je trvalý pobyt v České republice.

Jak nahrát doklady na Zonky?

Doklady jednoduše vyfoťte fotoaparátem v telefonu, webkamerou na počítači nebo je naskenujte. Pak je nahrajte přímo do poptávky, kterou vyplňujete, nebo je pošlete na e-mail doklady@zonky.cz. Všechny vaše údaje jsou v bezpečí. Zonky je pod dohledem České národní banky a vše tedy probíhá pod kontrolou.

Mám záznam v registrech, půjčí mi Zonky?

Každý, kdo si někdy vzal půjčku, má záznam v registrech. Zonky se soustředí pouze na to, abyste neměli negativní záznam, který svědčí o tom, že nesplácíte řádně a včas. Pokud tedy vše splácíte tak, jak máte, naopak je to pro vás velké plus. Z registrů je možné vyčíst a zhodnotit klientovu platební morálku. Dokonce, i pokud jste měli někdy v minulosti exekuci či insolvenci, ale vše máte již řádně splacené a v pořádku, Zonky vám rádo půjčí. Naopak, je-li vidět, že neradi platíte včas a máte mnoho neuhrazených závazků, v tom případě nečekejte rozumnou nabídku.

Je možné si půjčku pojistit?

Ano, můžete si sjednat pojištění schopnosti splácet. Tato služba se jmenuje Zonkyho záchranná vesta a je možné si ji sjednat, pokud vám je méně než 65 let, nejste v žádném stupni invalidity a ani nejste držitelem průkazu ZTP/P. Dále také nejste-li v pracovní neschopnosti. Půjčku, kterou již u Zonky máte delší dobu, však nyní pojistit nelze. Proto tak učiňte vždy hned při sjednávání půjčky od začátku.

Jak dlouho bude trvat vyřízení žádosti?

Vyplnění poptávky na Zonky.cz vám zabere přibližně 10 minut. Nabídka je pak připravena během pár minut, maximálně do dvou pracovních dnů. Celý proces se výrazně zrychlí, když dodáte Zonky všechny potřebné informace. Smlouvu poté podepíšete pomocí SMS kódu. Následně vám budou peníze ihned odeslány na účet. To trvá většinou pár minut, maximálně 1 – 2 pracovní dny.

Lze si u Zonky snížit nabídnutý úrok?

Pokud vám nevyhovuje výše úroku, můžete se ozvat na info@zonky.cz nebo zavolat na 800 449 999. Zonky si ověří, zda nepřehlédli nějaké informace které by vedly ke snížení úroku. Zajímají je nejen čísla, ale i ostatní informace o vás.

Je možné půjčku předčasně splatit?

Ano, předčasné splacení je zcela zdarma. Na svém profilu na si zobrazíte aktuální dlužnou částku a tu přepošlete na účet Zonky.

Komu doporučujeme půjčku od Zonky?

P2P půjčky už jsou v zahraničí zcela běžné. A u nás se stávají stále populárnější. Zonky se tedy stává stále vyhledávanější službou. Jednoduše proto, že je to výhodné pro všechny. Proto bez obav doporučujeme tuto půjčku všem, kdo aktuálně potřebují peníze. Nedůvěru v ní nejspíš budou mít zejména starší ročníky, kteří více důvěřují stabilním bankám s dlouholetou tradicí. Jak si stojí půjčka od Zonky v porovnání s ostatními, se můžete podívat v našem srovnání půjček 2022.

Získat půjčku Zonky
80 100 0
Získat půjčku