P2P půjčky – když si lidé půjčují navzájem levněji

,

Slýcháte často o tzv. P2P půjčkách a nevíte, co si pod tím představit? Pojem peer-to-peer půjčky vám nic neříká? Hlavní informací je, že v těchto půjčkách nehrají roli banky. Pouze lidé. Chcete si půjčit? Leží vám peníze ladem a chtěli byste je investovat? Získejte více informací o tomto druhu půjčování. Následující řádky vám poskytnou odpovědi na zmíněné otázky.

Hlavní informace

Tyto půjčky zprostředkovávají servery, které dbají na dodržování pravidel. Každý server má svá pravidla, princip je však stejný. Na jednu půjčku je zapotřebí více investorů, kdy každý může dát jinou částku. Úroky jsou většinou výhodnější oproti bankám. V České republice P2P půjčky zatím nejsou příliš zaběhnuté, ale jejich popularita stoupá.

Chtěl bych si půjčit

U P2P půjčky musí žadatel obvykle uvést částku a dobu splácení. Případně také maximální úrokovou sazbu, za kterou je ochoten si půjčit (některé servery vám tuto sazbu spočítají samy).

Případné investory rovněž zajímá i jak bude naloženo s jejich penězi. Platí, že čím více informací poskytnete, tím lépe. Obvykle lze zažádat o půjčku v jakékoliv výši. U těch nevyšších je však třeba ručit majetkem.

Proč jsou půjčky výhodné?

  • Žádné poplatky bance
  • Předčasné splátky jsou vítány
  • Výhodná úroková sazba

Mám peníze, chci je zhodnotit

Po žadateli přichází na řadu investor. Investorem se člověk stane registrací na server poskytující P2P půjčky. Dle rizikovosti a možnosti výdělku se rozhodne, do jaké půjčky chce investovat. Jinými slovy – komu půjčí peníze.

Výnos bývá rozdílný právě v závislosti na rizikovosti investice. V každém případě se jedná o zajímavou cestu k navýšení osobního jmění.

Úroky jsou zde vyšší než na spořicích účtech a dalších konzervativních spořících produktech.

Proč se vyplatí investovat?

  • Nenáročné na čas
  • Vlastní volba investice
  • Začít se dá od pár stovek

Nebojte se a vyzkoušejte P2P půjčky. Například na serverech Zonky nebo Bankerat. Zde také můžete zužitkovat výše získané informace.

Chci půjčku od lidí
P2P půjčky – když si lidé půjčují navzájem levněji 3.8 5 1 6 hlasů, přidejte svůj!

Komentáře (2)

Stela

U Zonky jsem si půjčila poprvé a jsem maximálně spokojená. Vše se vyřídilo hladce bez zbytečených průtahů a peníze mi přišly na účet rychleji, než jsem čekala. Jsou tam velice milí lidé, kteří vždy rádi pomohou. Určitě doporučuji.

Marki

Zde můžete najít portály poskytující P2P půjčky a nějaké recenze na ně http://www.mojepenize.com/prehled-p2p-pujckovych-portalu-recenze-zkusenosti-diskuze/

Napište komentář

Chci půjčku od lidí