Hello spoření
Bez zbytečných podmínek

,

Spořit si na horší časy, nebo i na ty lepší, je určitě chvályhodné. K tomu ale potřebujete výhodný spořicí účet. Hello spoření má přesně to, co potřebujete. Alespoň se o tom dočtete na jejich stránkách. Skutečnost posuďte sami prostřednictvím naší recenze.

Spořicí účet Hello bank

Spořit na horší časy by měl každý. Jenže když už máte spořit, nejspíš chcete mít k penězům rychlý přístup. Spořicí účet od Hello bank garantuje, že své úspory máte kdykoliv k dispozici. Úroková sazba 1,5 % ročně je k dispozici ihned a bez zbytečných podmínek. Navíc neplatíte za založení, vedení a ani za zrušení.

Parametry Hello spoření

 • Vedení spořicího účtu: zdarma
 • Příchozí a odchozí platby: zdarma
 • Úroková sazba do 300 000 Kč včetně: 1,5 % ročně
 • Úroková sazba nad 300 000 Kč: 0 % ročně
 • Výše vkladů: neomezená
 • Založení: online, na pobočce nebo po telefonu

Založení spořicího účtu

Založit si spořicí účet u Hello bank je velmi jednoduché. Nejrychleji si ho zřídíte on-line, ale jde to i na pobočce nebo po telefonu (telefonní linka: 257 080 080). On-line žádost máte hotovou asi za pět minut. Jak to celé probíhá?

 • V on-line žádosti budete muset vyplnit několik svých osobních údajů.
 • V internetovém bankovnictví nahrajete ofocenou občanku a další doklad totožnosti. Musíte převést na účet Hello bank 1 Kč ze svého současného účtu.
 • Počkejte, až vám přijde smlouva. Buď elektronicky (rychlejší varianta) nebo poštou (zdlouhavější varianta). Po podpisu smlouvy máte účet aktivní.

Pokud nechcete vyplňovat žádost on-line, dojděte si na pobočku, kde vám spořicí účet aktivují na počkání. Stačí jen mít u sebe potřebné doklady.

Musíte mít běžný účet?

NE. Hello spoření není podmíněné vlastnictvím běžného účtu u Hello bank. Klidně můžete vlastnit jakýkoliv jiný běžný účet u konkurenční banky. Ze svého účtu ale musíte poslat 1 Kč na účet Hello bank při zakládání svého spořicího účtu.

Pokud však žádný běžný účet nemáte, určitě si ho spolu s Hello spořením můžete založit. Podívejte se, jak moc je pro vás výhodný v našem Srovnání běžných účtů 2020.

Výhody a nevýhody Hello spoření

Hello spoření je určitě z těch výhodnějších, a tudíž by se mohlo zdát, že žádné nevýhody nemá. Nějaké se ale najdou.

Výhody

 • Spořicí účet bez poplatků a podmínek
 • Do 300 000 Kč úroková sazba 1,5 % ročně
 • Peníze kdykoliv k dispozici
 • Možnost pojmenovat si svůj cíl spoření
 • Založení on-line
 • Ovládání přes moderní internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci

Nevýhody

 • Při aktivaci spořicího účtu musíte ze svého běžného účtu poslat aktivační poplatek ve výši 1 Kč
 • Nad 300 000 Kč úroková sazba 0 %
 • Založení on-line trvá jen pár minut, ale aktivace proběhne až po podpisu smlouvy

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Hello bank je přehledné a jednoduché. Kdykoliv a kdekoliv uděláte přesně to, co potřebujete. Abyste ho měli kdykoliv při sobě, můžete si stáhnout mobilní aplikaci do svého mobilního telefonu. Do mobilní aplikace se přihlašujete stejným heslem jako na svém počítači. Snadno a rychle si najdete to, co se vám právě hodí.

Hello bank se stará o bezpečnost svých klientů. Internetové bankovnictví je tak jištěné dvoufaktorovu autorizací, autorizační SMS, notifikace o mnoha akcích na účtu nebo pokročilé přihlašování k účtu.

Poplatky

Odstavec o poplatcích bude velmi krátký a pro klienta potěšující. Spořicí účet máte totiž zdarma. Neplatíte za zřízení, vedení, zrušení a ani za běžné transakce. Zadarmo vám chodí měsíční elektronické výpisy, informační e-maily o platbách, transakcích a zůstatcích. Zaplatíte pouze za výpis z účtu zaslaný poštou a mimořádný výpis.

Závěr

Spořicí účet od Hello bank má jistě mnoho předností. Skvělé na něm je to, že si ho můžete založit kompletně on-line, což v době, kdy nikdo nemá moc čas, určitě oceníte. Je ideální pro každého, kdo hledá jednoduchý spořicí účet bez nutnosti zakládat si k němu i běžný účet a s poměrně slušným zhodnocením.

Naopak nenadchne příliš ty, kdo by chtěli na tento účet ukládat úspory ve větších částkách. V takovém případě by vás možná zajímalo, jak si stojí spořicí účty ostatních bank. Podívat se můžete v našem Srovnání spořicích účtů 2020.

Srovnání spořicích účtů 2020
Hello spoření_Bez zbytečných podmínek 4.2 5 1

Komentáře (4)

Jerry

Dobrý den, jak prosím mohu na hallo spořící účet přidávat peníze? Lze převodem z účtu z jiné banky? Předem moc děkuji za odpověď

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, v případě převodů peněz se spořící účet nijak neliší od běžného účtu, takže ano, můžete si na něj poslat peníze z jiné banky.

Děkujeme za dotaz

LukášG

fajn článek, užitečné info

Tomáš - DuoFinance.cz

Děkujeme! Jsem rád, že se sem tam objeví někdo, kdo nás pochválí :)

Martin Schwarz

Účet jsem si založil online. To trvalo asi 4 dny než začal oficiálně fungovat. Příjemné, jednoduché internetové bankovnictví. S odesláním peněz z účtu nebyl žádný problém. Já doporučuji. Dávám 5 hvězdiček z 5.

Mart

Když už se dopouštíte recenzí, snažte se informace alespoň držet aktuální. V době vydání článku již banka měla zveřejněné nové sazby, podstatně vyšší než tu tvrdíte. Informační hodnota článku téměř nula. Takhle návštěvnost těžko získáte. Kdo by sem chodil pro zavádějící, nepřesné informace.

Tomáš - DuoFinance.cz

Díky za (byť kritickou) zpětnou vazbu. V roce 2019 to určitě zlepšíme.

Napište komentář