Spořicí účet Creditas – bez poplatků a podmínek

,

Creditas se jako banka dobře uchytila na trhu a je to vidět i na poskytovaných službách. U svého spořicího účtu zavedla spoření s neomezeným limitem. Co to pro vás znamená? Může vůbec v době minimálních úroků příjemně překvapit?

Spořicí účet Creditas

Spořicí účet od Creditas je ideální prostředek, když chcete ukládat někam své peníze, ale zároveň k nim mít i neustále přístup. Výše a četnost vkladů není nijak omezena a záleží jen na vás. Úroky jsou připisovány vždy na konci měsíce. Založení a vedení spořicího účtu je zdarma.

Parametry spořicího účtu Creditas

 • Vedení spořicího účtu: zdarma
 • Příchozí a odchozí platby: zdarma
 • Úroková sazba: 0,8 % do 750 000 Kč
 • Úroková sazba: 1,1 % nad 750 000 Kč
 • Výše vkladů: není nijak omezena a ani určena
 • Založení: online, na pobočce, v internetovém bankovnictví

Založení spořicího účtu

Spořicí účet od Creditas si můžete založit na některé z poboček nebo jednodušším způsobem přes internet, kdy si vyplníte online žádost a máte hotovo. Pokud již jste klientem Creditas, stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a založit si účet tam.

K založení potřebujete jen dva doklady totožnosti (občanský průkaz a pas nebo řidičský průkaz) a mít zřízený běžný účet u nějaké banky. Také vám musí být více než 18 let.

Je nutný běžný účet?

Běžný účet Creditas není podmínkou toho, abyste si mohli u banky založit spořicí účet. Stačí vlastnit bankovní účet vedený v českých korunách u banky se sídlem v České republice. Jak si jednotlivé účty stojí se můžete podívat v našem Srovnání běžných účtů 2018.

Výhody spořicího účtu Creditas

 • Nemusíte si zakládat běžný účet u Creditas
 • Nad 750 000 Kč se zvedne úroková sazba na 1,1 %
 • Výše vkladu není nijak omezena
 • Peníze máte kdykoliv k dispozici
 • Získání nejvyšší úrokové sazby není podmíněno využíváním služeb od Creditas
 • Vedení, založení i zrušení účtu je zdarma

Nevýhody spořicího účtu

Spořicí účet Creditas je platební účet s omezením. Je na něm možné uskutečňovat běžné platby, ale už si nemůžete zřídit inkaso, SIPO či platební karty. Není k němu vydávána ani platební karta.

Internetové bankovnictví

Celý spořicí účet můžete pohodlně ovládat prostřednictvím svého internetového nebo mobilního bankovnictví.

Poplatky

Výpočet poplatků je v tomto případě jednoduchý. Všechny běžné služby a transakce máte zdarma. Neplatíte tak za zřízení, vedení nebo zrušení spořicího účtu, za převod peněz nebo za internetové bankovnictví. Zaplatíte za podání jednorázového příkazu k úhradě na pobočce, který stojí 10 Kč nebo za neprovedení platebního příkazu 30 Kč. O všech poplatcích si můžete přečíst v sazebníku.

Závěr

Spořicí účet banky Creditas určitě není špatný. Není nutné si kvůli jeho zřízení zakládat běžný účet u Creditas, což ho nad ostatní značně vyzdvihuje. Takové výhody nabízí i ING konto, které zvládá i pravidelné platby. Další velkou předností účtu Creditas je neomezený limit uložených peněz a zvyšující se úroková sazba při částce nad 750 000 Kč. Hanit se nedá ani základní úroková sazba, která je vyšší než úroky velkých bank.

Pokud byste hledali lepší úrokovou sazbu, můžete se zaměřit na Spořící účet HIT od Equa bank a Spořící účet Air Bank. Obě banky nabízí schodně 1 %. Přesvědčit se můžete v našem Srovnání spořících účtů 2018.

Srovnání spořicích účtů 2018
Spořicí účet Creditas – bez poplatků a podmínek 2.0 5 1

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Srovnání spořicích účtů 2018
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček