Náhledový obrázek článku

ZUNO Bank v Česku v roce 2017 skončila! A co klienti?

Ondřej PokornýAutor článku

ZUNO Bank byla ryze internetová banka. Lákala své klienty nejen na přívětivé a intuitivní bankovnictví, ale také na zajímavé bonusy, což už dávno neplatí. 21. října 2017 ukončila své služby v Česku i na Slovensku. Co to znamenalo pro klienty? A jaká banka převzala její aktivity?

Proč ZUNO skončila?

Důvody jsou zcela jednoduché. Jako jediná z nízkonákladových bank, ke kterým patří ještě Equa bank, Air Bank a další, hospodařila se ztrátou, pravděpodobně z toho důvodu, že klienty neoslovila produktová nabídka…

V roce 2015 se proto mateřská Raiffeisenbank rozhodla, že banku prodá. Z koupě ale sešlo. Další zájemci se nenašli, což odstartovalo začátek konce.

Co se stalo s klienty?

Bankovní aktivity byly převedeny na českou Raiffeisenbank a slovenskou Tatra banku. Pobočky Zuno bank se uzavřely, což proběhlo do konce prvního pololetí roku 2017. Pro téměř 266 tisíc klientů Zuno se nic neměnilo a ani nemuseli podnikat žádné kroky, nadále jim byl poskytován potřebný servis.

Loď se potápí, proč tedy zůstat?

Vedení Raiffeisenbank si zřejmě myslelo, že konec banky je běžná záležitost a klienti zůstanou zcela klidní. Poté si nechají bez problému převést svůj účet do banky Raiffeisenbank a budou dělat, jako že se nic nestalo.

Ne, že by byl účet eKonto SMART od Raiffeisen úplně špatný. Ovšem pro velkou spoustu lidí to bude krok k horšímu.

Změna banky jako řešení

Pokud se bude podobná situace opakovat, jako tato se Zuno a Raiffeisenbank, nemusíte takové chování trpět. Vyřešte celou situaci jednoduše tak, že se porozhlédnete po férovější bance. Vyhnete se možným problémům a nejen to, získáte i lepší a výhodnější účet.

Tip.: Mrkněte na náš článek, jak vybrat vhodný bankovní účet.

Jak postupovat při změně banky?

Výběr vhodného účtu a banky

Prvním krokem je založení nového účtu. Ze stran návštěvníků dostáváme neustále jednu otázku: "Který účet je nejlepší?" Srovnání dnes nabízených účtů přináší jasnou odpověď. Pro studenty i pracující lidi dnes vchází nejlépe například osobní účet od Equa bank. Proč?

  • Je bez jediného poplatku
  • Nabízí výběry ze všech bankomatů zdarma
  • Má moderní a přehledné internetové bankovnictví
  • Více informací o účtu zde

Pokud vás zajímá více o bance Equa bank, mrkněte na naši recenzi. Máte-li rovnou zájem si účet založit, navštivte web Equa bank.

Zrušení účtu u stávající banky

Samozřejmě výběrem vhodného účtu to nekončí. Důležité je také zrušit stávající účet. Naštěstí díky Kodexu mobility to může nová banka za vás snadno udělat sama.

Nevíte, jak přesně probíhá zrušení účtu a co to obnáší? Přečtěte si náš článek – Zrušení bankovního účtu.

Srovnání běžných účtů 2024
Srovnání běžných účtů 2024