eKonto SMART sice nabízí vedení účtu zdarma, ale…

,

Raiffeisenbank umí vytvořit účty na míru. Minule jsme se o tom přesvědčili u studentského účtu eKonto STUDENT. Dnes máme v hledáčku chytrý osobní účet eKonto SMART, který vám nabízí vedení zdarma, musíte však splnit stanovené podmínky. Jaké? To se dozvíte v dnešním článku.

O Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vstoupila na český trh v roce 1993. Poté v roce 2006 koupila eBanku a převzala její oblíbené eKonto. V té době bylo eKonto prvním bankovním účtem s vedením zdarma při splnění stanovených podmínek. Nyní jsou účty podobného typu rozšířené a nabízí je téměř všechny banky.

Raiffeisenbank je klientsky oblíbenou bankou. Podle aktiv je pátou největší bankovní institucí na českém trhu. V roce 2018 oslavila 25. výročí působení v České republice. V Evropě však působí již od 19. století. Její ochrannou známkou je zajímavý architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak zdobil v dávných dobách štíty budov a byl symbolem ochrany rodin.

Získaná ocenění

Kvalitu služeb Raiffeisenbank dokazují mnohonásobná domácí i mezinárodní ocenění. Raiffeisenbank v roce 2018 dosáhla již počtvrté v řadě na titul Klientsky nejpřívětivější bankasoutěži Hospodářských novin.

V roce 2016 získala banka ocenění v soutěži Zlatá koruna. Na první příčce se umístila v kategorii Platební karty.

Poplatky eKonto SMART

Bankovní účet eKonto Smart je běžný osobní účet, který nabízí vedení zdarma při splnění stanovených podmínek. Pojďme se podívat blíže, jaké podmínky musíte splnit, abyste se mohli těšit z účtu zdarma.

Vedení účtu je zdarma při splnění následujících podmínek:

 • Na účet vám přijde minimálně 15 000 korun měsíčně. Počítá se součet všech příchozích plateb.?
 • Uskutečníte alespoň 3 odchozí transakce.

Při nesplnění těchto podmínek zaplatíte poplatek 99 korun měsíčně.

Ze sazebníku poplatků jsem pro vás vycucla poplatky za nejčastější služby.

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 0 Kč / 99 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení základní platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů Raiffeisenbank 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 0 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 100 Kč + 0,5 %

Poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí znamená, že zaplatíte 100 Kč a navíc 0,5 % z hodnoty výběru.

Výhody eKonta SMART

 • Vedení zdarma při splnění podmínek
 • Výběry z bankomatů v ČR zdarma
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Vklad na pobočce zdarma
 • Kreditní karta zdarma

Nevýhody eKonta SMART

 • Při neaktivitě klienta poplatek za vedení účtu 99 korun
 • Výběry z bankomatů v zahraničí za 100 korun + 0,5 % z vybírané částky
 • Vedení účtu v cizí měně 29 korun
 • Drahé europlatby odchozí 200 korun, příchozí 220 korun

Platební karty

K eKontu SMART je vedení kreditní karty EASY, debetní karty BASIC a bezkontaktní nálepky zdarma. Je možnost si připlatit za embosované platební karty, jejichž vedení stojí 65 korun (Debit Mastercard Standard), 85 korun (Debit Mastercard Gold Base).

Kreditní karta EASY

Kreditní karta EASY je v rámci eKonta SMART zdarma. V roce 2014 dokonce získala bronzovou medaili v soutěži Zlatá koruna 2014. Karta nabízí spoustu slev a výhod.

Svému uživateli přináší:

 • Finanční limit až 100 000 korun
 • Neustálý přehled o platbách
 • Získáte slevy u obchodníků díky programu PREMIUM RB CLUB
 • Prodloužená záruka až o 1 rok na zboží placené kartou?
 • Je bezkontaktní
 • Na výběr máte 3 různé designy

Kontokorent

K účtu eKonto SMART je k dispozici bezúročná rezerva do výše 1000 korun. Tato rezerva je bez poplatků. Budete-li si chtít sjednat kontokorent, jeho poskytnutí vás bude stát 200 korun. Dále zaplatíte za využití debetu v daném měsíci 90 korun. To už se moc nevyplatí.

Jak si založit eKonto SMART

Založení eKonta je možné na pobočce nebo s kurýrem. Nejprve však musíte vyplnit online žádost, na základě které vás banka kontaktuje.

Co potřebuji k založení účtu?

 • Občanský průkaz, příp. jiný doklad totožnosti
 • Povolení k pobytu v ČR

Internetové bankovnictví

Raiffeisenbank své internetové bankovnictví v roce 2017 modernizovala. Bylo načase, protože do té doby klienti museli využívat starou verzi, která vznikla snad ještě v 90. letech.

Přihlášení

Přihlášení – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Úvodní stránka

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Zadání jednorázové platby

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Nastavení platební karty

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Oficiální video

Google Pay a Apple Pay

Službu Google PayApple Pay pro pohodlné placení mobilním telefonem banka plánuje spustit již v letošním roce.

Komu účet doporučuji

Tento účet doporučuji těm klientům, kteří dokáží splnit požadované podmínky k vedení účtu zdarma a budou využívat především výhod, které konto nabízí.

Jeho nevýhoda tkví ve vysokých poplatcích za europlatby a za výběry z bankomatů v zahraničí.

Srovnání běžných účtů 2019
eKonto SMART sice nabízí vedení účtu zdarma, ale… 3 5 1

Komentáře (7)

Jaromír Kampas

Nejhorší banka.

Škoda, že jsem neměl informace o bance dříve. Po neustálém placení z banky do banky (abych splnil nesmyslné podmínky pro účet bez poplatků) jsem se rozhodl účet zrušit. Složitější to snad ani být nemůže. Po podepsání "Dohody o zániku závazku" mi neustále z různých čísel někdo volal. Telefon jsem samozřejmě nezvedal, protože ve smlouvě bylo, že účet lze prodloužit i telefonicky. Za týden jsem se v bance dozvěděl, že se mě pracovník asi snažil přesvědčit o prodloužení smlouvy. Telefonování přestalo. Slíbené zaslání zbytku peněz z účtu však nikde. Po třetí návštěvě v bance jsem odešel chytřejší o informaci, že mají na vyrovnání částky měsíc. Peníze však kupodivu přišly další den po mé návštěvě. Čekat dva týdny na zrušení účtu a měsíc na vrácení peněz se mi zdá příliš. Asi se opravdu klientů nechtějí zbavovat. Takovou banku již nikdy.

Doporučuji: Air banku na placení kartou - zatím jediná co umožňuje nastavit denní limit pro bezkontaktní placení.

Petr Stolar

Dobry den

Zajimalo by mne jestli si banka uctuje poplatky za zruseni ekonto smart nebo jestli jsou stim potize.

Tuto variantu bych asi nekdy musel resit. Dekuji.

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, v tomto případě nejsou účtovány žádné poplatky. Se zrušením účtu by neměly být žádné problémy, stačí zajít na pobočku.

Děkujeme za dotaz.

Zdena

Bohužel i já se musím přidat k negativnímu hodnocení Raiffaisen bank. Nejsem klientem, ale musela jsem navštívit jejich pobočku z důvodu zrušení účtu svého rodinného příslušníka na základě usnesení soudu o vypořádání dědictví.Zaskočila mne nekompetentnost zaměstnanců, kteří mají jediný zájem, a to přimět vás ke sjednání jejich účtu. Trochu jako šmejdi, nedoporučuji si s touto bankou něco začínat.

Lada Š.

Bohužel jsme si u nich brali s manželem hypotéku, tak máme účet povinně, jinak bychom se nedostali ani přes jeho založení, jelikož už tehdy byla paní tak nepříjemná a arogantní, že jsme měli oba dlouho spadlé čelisti. Účet máme pár měsíců, za tu dobu již šestý vážný problém. Přístup ve všech případech nezájem a arogance. Po nepříjemné zkušenosti ze založení jsme zjistily, že nám paní bez svolení a informaci o zpoplatnění zapnula jak placenou internetovou kartu, tak nepotřebné informační sms. Před Vánoci jsem musela nechat na kase v supermarketu nákup za 4000, neboť celorepublikově nefungovali karty a nemohla jsem použít vlastní peníze, myslela jsem, že se tam propadnu! Bez omluvy. Teď potřebuji nutně zaplatit účty a po třetí nefunguje internetové bankovnictví, které je mimochodem naprosto příšerné - ve srovnání se 4 dalšími bankami. Kdo nemusí, nechtějte s nimi mít nic společného.

Jano

Zcela souhlasím, nejhorší banka u nás je RB !!!!!

Nesmyslné poplatky, tragická komunikace., špatná mobilní aplikace!!

přejděte např do AIRBANK a uvidíte jak funguje správná banka.

Lucka

Již nikdy více. Velice špatná zkušenost. Měla jsem vedení účtu zdarma za splnění dvou podmínek - více jak 15000 měsíčně a kartu aktivně užívat. To jsem splňovala. Pak jsem si ale dovolila otěhotnět. Vzhledem k tomu, že stát dává rodičovskou 7600 měsíčně na tři roky jsem se u banky informovala, zda je možné i tak mít vedení účtu zdarma. Milá paní operátorka mě informovala, že to možné je, že o mě jako o klienta přijít nechtějí i vzhledem k tomu, že je to pouze na tři roky a pak se vrátím do práce a budu opět splňovat všechny podmínky pro účet zdarma. Domluvila jsem se, že se tedy ozvu až budu nastupovat na mateřskou abychom vše nastavili. Po cca 3 měsících jsem mluvila s operátorem, který mi oznámil, že neví, co mi kolegyně řekla nebo slíbila, ale že nic takového nelze. Že jedinné, co mohu zkusit je nechat si zrušit účet a že se mi do 14 dní od žádosti o zrušení účtu ozvou a nabídnou mi vedení účtu na rok zdarma když jej nezruším. Napsala jsem tedy rozčílený email a samozřejmě jsem účet

aja

souhlas s Radomírem Vlkem...nejhorší banka, s jakou jsem se kdy setkala...absolutní pohrdání klienty...špatná komunikace...vedení účtu zdarma při zadaných podmínkách je výsměchem klientům - internetové bankovnictví funguje velmi špatně a omezeně (velmi často zahlceno - nelze provést platby)...rozhodně nedoporučuji...

Radomír Vlk

Bohužel bych tuto banko pokud by to snad šlo hodnotil mínus deseti hvězdami. Podle mne již horší banka ani nemůže vzniknout. Neochota cokoli řešit, nejsložitější internetové bankovnictví jaké jsem měl kdy možnost vyzkoušet, a nehorázné poplatky. Již nikdy. Hned následující pracovní den ruším svůj účet.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2019