eKonto SMART sice nabízí vedení účtu zdarma, ale…

,

Raiffeisenbank umí vytvořit účty na míru. Minule jsme se o tom přesvědčili u studentského účtu eKonto STUDENT. Dnes máme v hledáčku chytrý osobní účet eKonto SMART, který vám nabízí vedení zdarma, musíte však splnit stanovené podmínky. Jaké? To se dozvíte v dnešním článku.

O Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vstoupila na český trh v roce 1993. Poté v roce 2006 koupila eBanku a převzala její oblíbené eKonto. V té době bylo eKonto prvním bankovním účtem s vedením zdarma při splnění stanovených podmínek. Nyní jsou účty podobného typu rozšířené a nabízí je téměř všechny banky.

Raiffeisenbank je klientsky oblíbenou bankou. Podle aktiv je pátou největší bankovní institucí na českém trhu. Letos bude slavit 25. výročí působení v České republice. V Evropě však působí již od 19. století. Její ochrannou známkou je zajímavý architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak zdobil v dávných dobách štíty budov a byl symbolem ochrany rodin.

Získaná ocenění

Kvalitu služeb Raiffeisenbank dokazují mnohonásobná domácí i mezinárodní ocenění. Mezi největší úspěchy patří dvojnásobné vítězství v soutěži Hospodářských novin, kde banka získala ocenění Nejlepší banka roku 2016 a zároveň Klientsky nejpřívětivější banka.

V roce 2016 získala banka ocenění v soutěži Zlatá koruna. Na první příčce se umístila v kategorii Platební karty.

Poplatky eKonto SMART

Bankovní účet eKonto Smart je běžný osobní účet, který nabízí vedení zdarma při splnění stanovených podmínek. Pojďme se podívat blíže, jaké podmínky musíte splnit, abyste se mohli těšit z účtu zdarma.

Vedení účtu je zdarma při splnění následujících podmínek:

 • Na účet vám přijde minimálně 15 000 korun měsíčně. Počítá se součet všech příchozích plateb.?
 • Uskutečníte alespoň 3 odchozí transakce.

Při nesplnění těchto podmínek zaplatíte poplatek 99 korun měsíčně.

Ze sazebníku poplatků jsem pro vás vycucla poplatky za nejčastější služby.

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 0 Kč / 99 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení základní platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů Raiffeisenbank 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 0 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 100 Kč + 0,5 %

Poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí znamená, že zaplatíte 100 Kč a navíc 0,5 % z hodnoty výběru.

Výhody eKonta SMART

 • Vedení zdarma při splnění podmínek
 • Výběry z bankomatů v ČR zdarma
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Vklad na pobočce zdarma
 • Kreditní karta zdarma

Nevýhody eKonta SMART

 • Při neaktivitě klienta poplatek za vedení účtu 99 korun
 • Zpoplatněná platební karta pro platby na internetu: 65 korun Debit Master Card Standard, 85 korun Debit Mastercard Gold Base
 • Výběry z bankomatů v zahraničí za 100 korun + 0,5 % z vybírané částky
 • Vedení účtu v cizí měně 29 korun
 • Pro platby na internetu je nutné zažádat embosovanou platební kartu, za její vedení zaplatíte 65 korun (Debit Master Card Standard), 85 korun měsíčně (Debit Mastercard Gold Base)
 • Drahé europlatby odchozí 200 korun, příchozí 220 korun

Platební karty

K eKontu SMART je vedení kreditní karty EASY, debetní karty a bezkontaktní nálepky zdarma. Pokud však chce klient platit s platební kartou na internetu, musí požádat o embosovanou platební kartu. Její vedení stojí 65 korun (Debit Mastercard Standard), 85 korun (Debit Mastercard Gold Base).

Kreditní karta EASY

Kreditní karta EASY je v rámci eKonta SMART zdarma. V roce 2014 dokonce získala bronzovou medaili v soutěži Zlatá koruna 2014. Karta nabízí spoustu slev a výhod.

Svému uživateli přináší:

 • Finanční limit až 100 000 korun
 • Neustálý přehled o platbách
 • Získáte slevy u obchodníků díky programu PREMIUM RB CLUB
 • Prodloužená záruka až o 1 rok na zboží placené kartou?
 • Je bezkontaktní
 • Na výběr máte 3 různé designy

Kontokorent

K účtu eKonto SMART je k dispozici bezúročná rezerva do výše 1000 korun. Tato rezerva je bez poplatků. Budete-li si chtít sjednat kontokorent, jeho poskytnutí vás bude stát 200 korun. Dále zaplatíte za využití debetu v daném měsíci 90 korun. To už se moc nevyplatí.

Jak si založit eKonto SMART

Založení eKonta je možné na pobočce nebo s kurýrem. Nejprve však musíte vyplnit online žádost, na základě které vás banka kontaktuje.

Co potřebuji k založení účtu?

 • Občanský průkaz, příp. jiný doklad totožnosti
 • Povolení k pobytu v ČR
 • Věk minimálně 12 let

Internetové bankovnictví

Raiffeisenbank své internetové bankovnictví v roce 2017 modernizovala. Bylo načase, protože do té doby klienti museli využívat starou verzi, která vznikla snad ještě v 90. letech.

Přihlášení

Přihlášení – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Úvodní stránka

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Zadání jednorázové platby

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Nastavení platební karty

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Oficiální video

Komu účet doporučuji

Tento účet doporučuji těm klientům, kteří dokáží splnit požadované podmínky k vedení účtu zdarma a budou využívat především výhod, které konto nabízí.

Jeho nevýhoda tkví ve vysokých poplatcích za europlatby, výběry z bankomatů v zahraničí a v poplatku za platební kartu sloužící k internetovým platbám.

Srovnání běžných účtů 2018
eKonto SMART sice nabízí vedení účtu zdarma, ale… 3 5 1

Komentáře (3)

Lucka

Již nikdy více. Velice špatná zkušenost. Měla jsem vedení účtu zdarma za splnění dvou podmínek - více jak 15000 měsíčně a kartu aktivně užívat. To jsem splňovala. Pak jsem si ale dovolila otěhotnět. Vzhledem k tomu, že stát dává rodičovskou 7600 měsíčně na tři roky jsem se u banky informovala, zda je možné i tak mít vedení účtu zdarma. Milá paní operátorka mě informovala, že to možné je, že o mě jako o klienta přijít nechtějí i vzhledem k tomu, že je to pouze na tři roky a pak se vrátím do práce a budu opět splňovat všechny podmínky pro účet zdarma. Domluvila jsem se, že se tedy ozvu až budu nastupovat na mateřskou abychom vše nastavili. Po cca 3 měsících jsem mluvila s operátorem, který mi oznámil, že neví, co mi kolegyně řekla nebo slíbila, ale že nic takového nelze. Že jedinné, co mohu zkusit je nechat si zrušit účet a že se mi do 14 dní od žádosti o zrušení účtu ozvou a nabídnou mi vedení účtu na rok zdarma když jej nezruším. Napsala jsem tedy rozčílený email a samozřejmě jsem účet

aja

souhlas s Radomírem Vlkem...nejhorší banka, s jakou jsem se kdy setkala...absolutní pohrdání klienty...špatná komunikace...vedení účtu zdarma při zadaných podmínkách je výsměchem klientům - internetové bankovnictví funguje velmi špatně a omezeně (velmi často zahlceno - nelze provést platby)...rozhodně nedoporučuji...

Radomír Vlk

Bohužel bych tuto banko pokud by to snad šlo hodnotil mínus deseti hvězdami. Podle mne již horší banka ani nemůže vzniknout. Neochota cokoli řešit, nejsložitější internetové bankovnictví jaké jsem měl kdy možnost vyzkoušet, a nehorázné poplatky. Již nikdy. Hned následující pracovní den ruším svůj účet.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2018
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček