Vážně vám Chytrý účet nabídne základní služby zdarma?

Raiffeisenbank umí vytvořit účty na míru. Dnes máme v hledáčku osobní účet, který si sebevědomě říká chytrý. Opravdu vám nabídne všechny základní služby zdarma, a nebo vás oškube na skrytých poplatcích? To se dozvíte v dnešním článku.

O Raiffeisenbank

Raiffeisenbank vstoupila na český trh v roce 1993. Poté v roce 2006 koupila eBanku a převzala její oblíbené eKonto. V té době bylo eKonto prvním bankovním účtem s vedením zdarma při splnění stanovených podmínek. Nyní jsou účty podobného typu rozšířené a nabízí je téměř všechny banky.

Raiffeisenbank je klientsky oblíbenou bankou. Podle aktiv je pátou největší bankovní institucí na českém trhu. V roce 2018 oslavila 25. výročí působení v České republice. V Evropě však působí již od 19. století. Její ochrannou známkou je zajímavý architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak zdobil v dávných dobách štíty budov a byl symbolem ochrany rodin.

Získaná ocenění

Kvalitu služeb Raiffeisenbank dokazují mnohonásobná domácí i mezinárodní ocenění. Raiffeisenbank v roce 2018 dosáhla již počtvrté v řadě na titul Klientsky nejpřívětivější bankasoutěži Hospodářských novin.

V roce 2016 získala banka ocenění v soutěži Zlatá koruna. Na první příčce se umístila v kategorii Platební karty.

Poplatky Chytrý účet

Chytrý účet je běžný osobní účet, který nabízí vedení zdarma za každých okolností. Nenajdete zde tedy žádné hloupé podmínky.

Ze sazebníku poplatků jsem pro vás vycucla poplatky za nejčastější služby.

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení základní platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů Raiffeisenbank 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 0 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 100 Kč + 0,5 %

Poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí znamená, že zaplatíte 100 Kč a navíc 0,5 % z hodnoty výběru.

Výhody Chytrého účtu

 • Vedení zdarma bez podmínek
 • Výběry z bankomatů v ČR zdarma
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Vklad na pobočce zdarma
 • Kreditní karta zdarma

Nevýhody Chytrého účtu

 • Výběry z bankomatů v zahraničí za 100 korun + 0,5 % z vybírané částky
 • Vedení účtu v cizí měně 29 korun
 • Drahé SEPA platby mimo EHP odchozí 220 korun, příchozí 200 korun

Platební karty

K Chytrému účtu je vedení kreditní karty EASY, debetní karty BASIC či STANDARD a bezkontaktní nálepky zdarma. Je možnost si připlatit 85 Kč měsíčně za embosovanou platební kartu Debit Mastercard GOLD BASE.

Kreditní karta EASY

Kreditní karta EASY je v rámci Chytrého účtu zdarma. V roce 2014 dokonce získala bronzovou medaili v soutěži Zlatá koruna 2014. Karta nabízí spoustu slev a výhod.

Svému uživateli přináší:

 • Finanční limit až 100 000 korun
 • Neustálý přehled o platbách
 • Získáte slevy u obchodníků díky programu PREMIUM RB CLUB
 • Prodloužená záruka až o 1 rok na zboží placené kartou
 • Je bezkontaktní
 • Na výběr máte 3 různé designy

Kontokorent

K Chytrému účtu je k dispozici bezúročná rezerva do výše 1000 korun. Tato rezerva je bez poplatků. Budete-li si chtít sjednat kontokorent, jeho poskytnutí vás bude stát 200 korun. Dále zaplatíte za využití debetu v daném měsíci 90 korun. To už se moc nevyplatí.

Jak si založit Chytrý účet

Založení Chytrého účtu je možné na pobočce nebo s kurýrem. Nejprve však musíte vyplnit online žádost, na základě které vás banka kontaktuje.

Co potřebuji k založení účtu?

 • Občanský průkaz, příp. jiný doklad totožnosti
 • Povolení k pobytu v ČR

Internetové bankovnictví

Přihlášení – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Raiffeisenbank

Oficiální video

Google Pay a Apple Pay

Používáte smartphone s operačním systémem Android? Pak můžete platební kartu nechat doma a směle platit mobilem – pomocí služby Google Pay.

Nosíte v kapse iPhone? Žádný problém. I s ním můžete platit, Raiffeisenbank totiž podporuje také Apple Pay.

Komu účet doporučuji

Tento účet doporučuji těm klientům, kteří nechtějí platit žádné poplatky za všechny základní služby a budou využívat především výhod, které konto nabízí.

Jeho nevýhoda tkví ve vysokých poplatcích za SEPA platby a za výběry z bankomatů v zahraničí.

Srovnání běžných účtů 2020
60 100 0

Komentáře (13)

Krista holeckovanapsal(a)…

Ctyri tydny cekam na zrizeni uctu .to bylo do ctyr dnu prijede kuryr se smlouvou 10dni nic volam pry nedopatreni ozvou se vam od vas dalsi dva tydny nic asi uz nechci neduveryhodne

Pavel Kolíneknapsal(a)…

Pavel Kolínek

10x volání na klientskou linku ohledně aktivace karty. 10x byl hovor s automatem přerušen. Reproduktor vypnutý, odezva klávesnic OK- kontrolována bankéřem na info lince, po cca 6. volání mi bankéř poradil místo 4místného T-pinu dát 6místný, i tak se mnou automat nekomunikuje. Chtěli jsme tam dát manželčiny prachy, ale nejde to. Konec s RB.

Vlada Konecniknapsal(a)…

Šmejdská klientsky nepříjemná banka ...... po změně zákona mi z několika zahraničních online heren přišly po nuceném ukončení činnosti na českém trhu do banky zbytkové částky ve výši několika centů max 1USD. Ač jsem doložil maily, že výslovně nechci tyto mikročástky zasílat, banka si za každou příchozí platbu započítala poplatek dle ceníku 200 Kč a reklamaci/žádost o zrušení poplatků zamítla. Při dalším nepříjemném jednání na pobočce po dotazu, zda když mi "vtipálek" pošle ze zahraničí 1 Dolar rozdělený na 100x 1 cent , zaplatím na poplatcích 20.000 Kč bez možnosti tomu zabránit, kravaťák na pobočce nejprve něco brblal a pak, že by se to nějak řešilo ......?!

Radim Dnapsal(a)…

Už jsem od nich jednou utekl před léty. Když ale loni nabízeli spořící účet s úrokem 3%, tak jsem do toho šel. Spořící byl k běžnému, u které nebyly poplatky při třech obratech a příchozí platbě 15tis. Nejdříve mi zrušili úroky na spořícím účtě a pak mi naúčtovali vedení běžného 99,- měsíčně i když jsme měl splněny podmínky pro vedení zdarma. Tak jsem to zase zrušil, s tím že mi peníze převedou do 14-ti dní. Haha po 14 dnech peníze zmizely a když jsem tam volal, takže mi je pošlou za dalších 14 dní. POZOR nešlo o tisíce, ale statisíce. které si banka prostě jen tak ponechá 14 dní někde "pod matrací" aniž bych k nim měl jakýkoliv přístup!! Toto dnes??

Davidnapsal(a)…

Bohužel se musím přidat k těm, kteří měli s Raiffeisenbank špatnou zkušenost. Telefonicky mi byla slíbena odměna za založení účtu, když splním určitě podmínky po dobu třech měsíců. Později mi bylo řečeno 4 měsíců, ale i tak nic. Podmínky jsem plnil asi 6 měsíců, nakonec jsem samozřejmě nic nedostal. Při reklamaci mi bylo sděleno, že žádná akce v té době nebyla. A vlastně nepřímo naznačeno, že jsem si vše vymyslel. Uvidíme, jak se k tomu postaví ještě pán na přepážce, se kterým jsem účet sjednával. Ten také dobře věděl, co jsme sjednávali. Tato banka tak opravdu ztrácí moji důvěru a brzy účet ukončím. A nikomu již tuto banku nedoporučím.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020