Běžný účet Air Bank – vážně budete mít banku rádi?

Když se řekne Air Bank, vybaví se každému jejich vtipná reklama s heslem: "I banku můžete mít rádi". Můžete mít rádi i jejich běžný účet? Je svěží a moderní. Nabízí se ovšem otázka, zda-li má opravdu tolik výhod, aby byl lepší než konkurence.

O Air Bank

Air Bank vznikla 22. listopadu 2011. Plány na její vytvoření se začaly zhmotňovat už v roce 2008. Banka spadá pod skupinu PPF patřící k největším investičním a finančním skupinám ve střední a východní Evropě. Představitelé banky si dali za cíl vytvořit něco nového, co na českém trhu ještě není. Poměrně velké množství ocenění, postupně se rozšiřující síť poboček a bankomatů, zvyšující se počet klientů i reklamy, které zná snad každý, dokazuje, že taková banka na trhu dosud chyběla.

Klienty láká propracované internetové bankovnictví, zajímavé služby, i kvalitní aplikace My Air, do které se dá přihlásit otiskem prstu a umí rozpoznat tváře.

Získaná ocenění

Hlavní znaky běžného účtu Air Bank

 • Běžný účet založíte jednoduše online
 • Až do výše 500 Kč vám budou proplaceny poplatky za změnu banky
 • Získáte dvě platební karty a jednu platební nálepku
 • Internetové bankovnictví nabízí mnoho vychytávek
 • Moderní aplikace My Air, do které se jednoduše přihlásíte pouhým otiskem prstu
 • Vklady na účet můžete provádět prostřednictvím vkladomatů nebo poštovní poukázkou typu A
 • S aplikací My Air můžete získat část peněz zpět při nákupech v partnerských obchodech

Poplatky

Air Bank si můžeme vybrat ze dvou možností – Malý a Velký tarif. Jak se od sebe liší?

Malý tarif

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů Air Bank 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 25 Kč
Výběry z bankomatů v EU/mimo EU 25 Kč / 100 Kč

U Malého tarifu zaplatíme 25 Kč za výběry z bankomatů (kromě bankomatů Air Bank, z těch vybíráme zdarma).

Za zahraniční výběry v rámci Evropské unie si Air Bank naúčtuje 25 Kč. Výběry mimo Evropskou unii přijdou na 100 Kč. Mrkněte na kompletní ceník.

Velký tarif

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 100 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v Česku 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v EU 0 Kč
Výběry z bankomatů mimo EU 100 Kč

U Velkého tarifu je to jednoduché. Zaplatíme měsíční poplatek 100 Kč a téměř všechny nejpoužívanější služby máme „zdarma“. Vzhledem k měsíčnímu poplatku jsou služby zdarma přinejmenším diskutabilní. Mrkněte na kompletní ceník.

Kontokorent k běžnému účtu

Kontokorent k běžnému účtu je ideální rezerva pro případ, že by vám krátkodobě chyběly finanční prostředky. Jednoduše si ho zapnete na pár kliknutí v internetovém bankovnictví, ale jde to i na pobočce. Peníze můžete využívat nepřetržitě, ale vždy alespoň jednou do roka je potřeba být jeden den na účtu v plusu. Kontokorent je poskytován ve výši od 5 000 Kč do 50 000 Kč. Za každých 1000 Kč zaplatíte 0,52 Kč denně. Zapnutí, vedení i vypnutí kontokorentu je zdarma.

Výhody oproti konkurenci

 • Možnost sjednání běžného účtu online
 • Banka nabízí měsíční zkušební dobu, během které vám bude vracet veškeré poplatky. Tedy i 100 Kč za Velký tarif. Poplatky za mezinárodní platby v této nabídce zahrnuty nejsou
 • Peníze lze vybírat i na terminálech Sazky Celkem 1200 odběrných míst?
 • Běžný účet disponuje v internetovém bankovnictví funkcí Šanon, kde si můžete ukládat dokumenty spojené s placením
 • K účtu dostanete 2 platební karty a jednu platební nálepku

Slabé stránky

 • Air Bank nemá v nabídce kreditní karty a v dohledné době s nimi ani nepočítá
 • Banka v současné době nedisponuje příliš velkým počtem poboček a bankomatů
 • Poplatek za Velký tarif. Existuje hned několik účtů, kde za stejné služby nezaplatíte nic

Internetové bankovnictví

Velkým plus Air Bank je propracované internetové bankovnictví, které patří ke špičce na trhu. Je moderní, intuitivní a přehledné. Banka se ve velké míře inspiruje požadavky a návrhy klientů a své internetové bankovnictví co nejvíce přizpůsobuje právě jim.

Chytré inkaso

Bez vašeho svolení se na účtu nic dít nebude a platí to i v případě inkasa. Žádnou platbu nikdo z vašeho účtu nestáhne, pokud nepotvrdíte svůj souhlas s transakcí.

Přehledy a štítky

Internetové bankovnictví od Air Bank vám pomůže i s přehledem výdajů a příjmů. Vše usnadní přehledy a štítky. Přiřaďte si štítky k jednotlivým kategoriím (děti, jídlo, auto, oblečení apod.). Jednotlivé kategorie můžete sledovat a zjistit, kde utrácíte příliš.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Air Bank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví Air Bank

Oficiální video

Google Pay a Apple Pay

V Air Bank můžete již nyní platit jednoduše mobilním telefonem značky Apple díky službě Apple Pay.

Naopak podpora služby Google Pay pro mobilní telefony se systémem Android zatím v Air Bank spuštěna nebyla, což by se mělo změnit ještě do konce roku 2019. Platit mobilem však lze přímo skrz aplikaci My Air.

Možnosti založení

Založení běžného účtu od Air Bank je naprosto jednoduché. Buď můžete zajít na pobočku a tam vše vyřešit s bankovním poradcem nebo využít formulář na internetových stránkách banky. Smlouvu k podpisu vám přiveze kurýr až domů.

Alternativy k Air Bank účtu

Air Bank běžný účet určitě není úplně špatný. Otázkou zůstává, zda opravdu musíte platit měsíční poplatek v případě Velkého tarifu, když můžete zdarma využívat účet u Equa Bank. Pokud chcete účet, kde si vše nastavíte přes mobilní telefon, zkuste Tom účet od Monety.

Pro koho se účet Air Bank hodí?

Běžný účet od Air Bank je vhodný pro všechny, kdo chtějí ovládat svůj účet pomocí PC nebo mobilního telefonu. Ti, kdo upřednostňují kamenné pobočky, by měli raději volit něco jiného.

Srovnání běžných účtů
70 100 0

Komentáře (17)

Airbanknapsal(a)…

I banku můžete mít rádi,ale ona Vás ne.

Pavlínanapsal(a)…

To,že neustále snižují úroky na spořícím účtě a na běžném účtě není úrok žádný,bych vzhledem k současné ekonomické situaci chápala,ale proč těch 0,6% úroku ze spořícího účtu začaly nově připisovat až třetí měsíc (dříve druhý, po splnění podmínky v prvním měsíci) už je moc,a to bez upozornění....A s vyplácením odměn si také dávají načas,jestli vůbec...Takže za mě velké zklamání a chování neseriozní.

Jakub199napsal(a)…

No, přišel mně e-mail o změně úročení na spořícím účtu... 0,6 % do 250tis a 0,1 nad 250tis... nikde v emailu ale nepsali, že ruší úročení na běžném účtu! Takže nyní žádné 1%, ani 0,6% - ale 0%... je to pouze dohledatelné ve špatně viditelném odkazu v emailu.. v emailu jako takovém tato informace obsažena není... Doposud jsem byl s touto bankou spokojený na 100%, skvělé mobilní bankovnictví a úroky... ale z tohoto jsem hodně rozpačitý a připadá mně to jako klasický tah běžných velkých bank, proti kterým Airbank všude "bojuje"... Navíc na webu Airbank není dohledatelné prakticky nic..

Tomiknapsal(a)…

Tohle je jednoznačně nejlepší banka na trhu. A že zaplatím 100 za Velký tarif mně vůbec nevadí. Jsem u nich od úplných začátků, přešel jsem z Komerčky, před tím jsem byl ještě tehdy u GE Money, teď Moneta. Nějak jsem odvykl návštěvám poboček, nesmyslné byrokracii a podivnému pocitu u stolku se starýma bankéřkama. IB i My air jsou určitě nejlepší na trhu. Vše perfentně funguje, rychlost převodu peněz, vyřízení úvěru, kontokorent..já našel opravdu banku, kterou mám rád.

Sinainapsal(a)…

Mohu se zeptat, proč jste odešel od Monety? Líbí se mi a uvažuji nad ní... Proto mě zajímají vaše poznatky ať se mohu lépe rozhodnout. Děkuji Sinai

Lenka1989napsal(a)…

Za mně Air bank super, dokud jsem něco nepotřebovala...

Šlo o to, aby mi na účet mohl chodit důchod mé příbuzné. Jelikož se nejedná o manžela/manželku, tak se to prý musí probrat s právníkem i přes to, že mám rozhodnutí ČSSZ o zvláštním příjemci. Tak ok, chlapci na pobočce si okopírovali vše potřebné a prý max. do dvou dnů Vám dáme vědět. No, jsou to tři měsíce a nikdo se neozval, takže lítám jak blbec každý měsíc na poštu.

Děkuji za skvělé služby milá Air bank.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů