Běžný účet Air Bank – vážně budete mít banku rádi?

,

Když se řekne Air Bank, vybaví se každému jejich vtipná reklama s heslem: "I banku můžete mít rádi". Můžete mít rádi i jejich běžný účet? Je svěží a moderní. Nabízí se ovšem otázka, zda-li má opravdu tolik výhod, aby byl lepší než konkurence.

O Air Bank

Air Bank vznikla 22. listopadu 2011. Plány na její vytvoření se začaly zhmotňovat už v roce 2008. Banka spadá pod skupinu PPF patřící k největším investičním a finančním skupinám ve střední a východní Evropě. Představitelé banky si dali za cíl vytvořit něco nového, co na českém trhu ještě není. Poměrně velké množství ocenění, postupně se rozšiřující síť poboček a bankomatů, zvyšující se počet klientů i reklamy, které zná snad každý, dokazuje, že taková banka na trhu dosud chyběla.

Klienty láká propracované internetové bankovnictví, zajímavé služby, i kvalitní aplikace My Air, do které se dá přihlásit otiskem prstu a umí rozpoznat tváře.

Získaná ocenění

Hlavní znaky běžného účtu Air Bank

 • Běžný účet založíte jednoduše online
 • Až do výše 500 Kč vám budou proplaceny poplatky za změnu banky
 • Získáte dvě platební karty a jednu platební nálepku
 • Internetové bankovnictví nabízí mnoho vychytávek
 • Výhodné úročení 1 % p.a. Stačí 5x za měsíc zaplatit kartou?
 • Moderní aplikace My Air, do které se jednoduše přihlásíte pouhým otiskem prstu
 • Vklady na účet můžete provádět prostřednictvím vkladomatů nebo poštovní poukázkou typu A
 • S aplikací My Air můžete získat část peněz zpět při nákupech v partnerských obchodech

Poplatky

Air Bank si můžeme vybrat ze dvou možností – Malý a Velký tarif. Jak se od sebe liší?

Malý tarif

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů Air Bank 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 25 Kč
Výběry z bankomatů v EU/mimo EU 25 Kč / 100 Kč

U Malého tarifu zaplatíme 25 Kč za výběry z bankomatů (kromě bankomatů Air Bank, z těch vybíráme zdarma).

Za zahraniční výběry v rámci Evropské unie si Air Bank naúčtuje 25 Kč. Výběry mimo Evropskou unii přijdou na 100 Kč. Mrkněte na kompletní ceník.

Velký tarif

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 100 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v Česku 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v EU 0 Kč
Výběry z bankomatů mimo EU 100 Kč

U Velkého tarifu je to jednoduché. Zaplatíme měsíční poplatek 100 Kč a téměř všechny nejpoužívanější služby máme „zdarma“. Vzhledem k měsíčnímu poplatku jsou služby zdarma přinejmenším diskutabilní. Mrkněte na kompletní ceník.

Kontokorent k běžnému účtu

Kontokorent k běžnému účtu je ideální rezerva pro případ, že by vám krátkodobě chyběly finanční prostředky. Jednoduše si ho zapnete na pár kliknutí v internetovém bankovnictví, ale jde to i na pobočce. Peníze můžete využívat nepřetržitě, ale vždy alespoň jednou do roka je potřeba být jeden den na účtu v plusu. Kontokorent je poskytován ve výši od 5 000 Kč do 50 000 Kč. Za každých 1000 Kč zaplatíte 0,52 Kč denně. Zapnutí, vedení i vypnutí kontokorentu je zdarma.

Výhody oproti konkurenci

 • Možnost sjednání běžného účtu online
 • Banka nabízí měsíční zkušební dobu, během které vám bude vracet veškeré poplatky. Tedy i 100 Kč za Velký tarif. Poplatky za mezinárodní platby v této nabídce zahrnuty nejsou
 • K běžnému účtu můžete získat bonusové úročení 1 % p.a. Je nutné zaplatit 5x měsíčně kartou?
 • Peníze lze vybírat i na terminálech Sazky Celkem 1200 odběrných míst?
 • Běžný účet disponuje v internetovém bankovnictví funkcí Šanon, kde si můžete ukládat dokumenty spojené s placením
 • K účtu dostanete 2 platební karty a jednu platební nálepku

Slabé stránky

 • Air Bank nemá v nabídce kreditní karty a v dohledné době s nimi ani nepočítá
 • Banka v současné době nedisponuje příliš velkým počtem poboček a bankomatů
 • Poplatek za Velký tarif. Existuje hned několik účtů, kde za stejné služby nezaplatíte nic

Internetové bankovnictví

Velkým plus Air Bank je propracované internetové bankovnictví, které patří ke špičce na trhu. Je moderní, intuitivní a přehledné. Banka se ve velké míře inspiruje požadavky a návrhy klientů a své internetové bankovnictví co nejvíce přizpůsobuje právě jim.

Chytré inkaso

Bez vašeho svolení se na účtu nic dít nebude a platí to i v případě inkasa. Žádnou platbu nikdo z vašeho účtu nestáhne, pokud nepotvrdíte svůj souhlas s transakcí.

Přehledy a štítky

Internetové bankovnictví od Air Bank vám pomůže i s přehledem výdajů a příjmů. Vše usnadní přehledy a štítky. Přiřaďte si štítky k jednotlivým kategoriím (děti, jídlo, auto, oblečení apod.). Jednotlivé kategorie můžete sledovat a zjistit, kde utrácíte příliš.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Air Bank

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví Air Bank

Oficiální video

Google Pay a Apple Pay

V Air Bank můžete již nyní platit jednoduše mobilním telefonem značky Apple díky službě Apple Pay.

Naopak podpora služby Google Pay pro mobilní telefony se systémem Android zatím v Air Bank spuštěna nebyla, což by se mělo změnit ještě do konce roku 2019. Platit mobilem však lze přímo skrz aplikaci My Air.

Možnosti založení

Založení běžného účtu od Air Bank je naprosto jednoduché. Buď můžete zajít na pobočku a tam vše vyřešit s bankovním poradcem nebo využít formulář na internetových stránkách banky. Smlouvu k podpisu vám přiveze kurýr až domů.

Alternativy k Air Bank účtu

Air Bank běžný účet určitě není úplně špatný. Otázkou zůstává, zda opravdu musíte platit měsíční poplatek v případě Velkého tarifu, když můžete zdarma využívat účet u Equa Bank. Pokud chcete účet, kde si vše nastavíte přes mobilní telefon, zkuste Tom účet od Monety.

Pro koho se účet Air Bank hodí?

Běžný účet od Air Bank je vhodný pro všechny, kdo chtějí ovládat svůj účet pomocí PC nebo mobilního telefonu. Ti, kdo upřednostňují kamenné pobočky, by měli raději volit něco jiného.

Srovnání běžných účtů
Běžný účet Air Bank – vážně budete mít banku rádi? 3.5 5 1

Komentáře (10)

Lída

s Air Bank jsem nad míru spokojena, zkušenosti mám s Monetou, ČS a ČSOB, oproti těmto to je opravdu příjemné rozčarování. Nafackovala bych si, že jsem nepřešla dříve (klientem jsem necelé dva roky), jízlivě jsem se smála reklamám Air Bank s komentáři "to určitě." Pak mi ale kamarádka řekla, že to, co je obsahem reklam, je pravda, jelikož se nejedná o hloupé děvče, rozhodla jsem se účet zkušebně založit a jsem velmi spokojená. Většinu věcí si člověk běžně pracující s PC dokáže nastavit sám v přehledném bankovnictví a pokud preferuje osobní návštěvu pobočky, je profesionálně obsloužen nebo aspoň v porovnání s výše uvedenými konkurenčními bankami. Pokud si banka udrží reputaci i nadále, ráda budu dlouhodobým klientem. Co však vidím jako problém třeba pro starší občany, kteří nejsou tolik sběhlí na PC a upřednostňovali by raději osobní návštěvu, je nedostatek poboček mimo větší města.

Monika Warnes

Dobrý den, dovolte mi se svěřit s velmi špatnou zkušeností. Omylem jsem odeslala na nesprávné číslo účtu velkou sumu peněz. Hned jsem si své chyby všimla a kontaktovala pobočku. Nikdo mi nebyl schopen pomoct a výsledek byl takový že má čekat zda se mi peníze do čtyř dnů vrátí nebo ne. Pokud ne až po té kontaktní banku a požádají majitelé účtu o vrácení peněz. Pokud to po dvou vyzvach neudělá případ předají policii s nejistým výsledkem. Čekala bych větší podporu od instituce, které směřují nemalé peníze a ne výsměch na pobočce, kde mi pracovník řekl " nic si z toho nedělejte alespoň jste zdravá

Jindřich

Já mám s neme špatnou zkušenost strašne neosobní přístup a zrušili mojí mamince účet bez jakéhokoli upozornění jenom protože byla na dovolené a nestihli jsme udělat disponenta i když psala že je na dovolené

Šárka

Jsem u Air benk už víc než 5 let. Do této doby nenastala situace, kdy jsem musela řešit nějaké poplatky. Dříve jsem byla u České. Byla to katastrofa. Tam Vás málem inkasovali za to, že jste vstoupili do jejich kanceláře. U Air Benk se mi líbí to, že naopak od ostatních Vás podporují v nákupu kartou v eshopech. Dělají to různými benefity. Informace o platbách jsou srozumitelné přehledné.

To, že nepřestanu s bankou spolupracovat mě přesvědčila včerejší situace. Stala se mi taková hloupá věc. Šla jsem si vybrat peníze z bankomatu a jak je člověk ve stresu, no prostě jsem si peníze z bankomatu nezvala. Vytáhla jsem kartu a šla jsem dom.. Když jsem si to uvědomila vrátila jsem se do bankomatu až po 10 min., kdy už bylo pozdě a peníze pryč. Nejednalo se pro někoho o velkou částku 2000,- , ale pro mě to jsou velké vydřené peníze. Ihned jsem zavolala na zl Air benk, kde mě příjemně uvítali a uklidnili. Dokonce i zařídili, aby mě peníze ten někdo vrátil.

Láďaa

Každý bankomat cca do 10s neodebrané bankovky vtahuje zpět do sebe a vrací je na účet.

Jarmilla

Jsem klientkou AB víc než pět let a naprostá spokojenost do doby než se vyskytne problém. Operátor na lince Vám řekne info, která pak v reálu neplatí, různí klientští pracovníci pak píší všechno možné, jen nepřiznají svou chybu. Plánuji účet zrušit, potřebuji relevantní informace a ne žoviální bankéře.

Tony

Jsem u banky od r.2012 a vždy vše bez problému jsem velmi spokojen.vždy ochota a vstřícnost.

Vanessa

Účet jsem založila v listopadu,super ochota,aplikace úplně super. Prostě ideální banka. Ale v březnu uzavřeli pobočku konec,ende. Takže teď bankomat stále bez peněz, nefunguje,mimo provoz. Chtěla jsem vložit peníze na účet a proplatit a ejhle..nejde. Naštěstí mám ještě jednu banku,takže jsem musela vybrat a uložit peníze do jiné banky. Úplně mě to rozhodlo. Takže jsem se rozhodla že to bohužel musím skončit z Airbankou. Nemůžu uz spoléhat na bankomat,ktery je neustale mimo provoz,kde si clovek nemuze ani vybrat ani uložiť peníze natož odvádět platby.

Vojta

Jsem u Airbank 5 let a celkově spokojenost.

Ano, je tam poplatek za výběr z cizího bankomatu, ale zároveň taky služba garance spokojenosti. Kliknete na poplatek, napíšete důvod a jakýkoliv poplatek se vám okamžitě vrátí, to až 3x ročně. A úrok 1 % na bú vám vydělá tak na 1-2 výběry měsíčně.

Že je poplatek za výběr v EU pak problém vlastně není, protože kurz mají mnohem nižší než ty bezpoplatkové banky (ucb), takže to ve výsledku vyjde nastejno.

Vyzdvihl bych SEPA platby za 25 Kč při solidním kurzu, to je v porovnání s jinými bankami velmi dobré.

Pak také okamžité platby, které spolu s ČS nabídli jako první.

Internet banking je přehledný s mnoha super funkcemi a jde tam udělat vlastně vše, takže na pobočku nikdy nemusíte ani vkročit.

Mínusy jsou absence kreditek a hypotéka jen na zkolaudovanou nemovitost (navíc nespolupracují s poradci, takže jejich sazba je vlastně pevná, zatímco jinde se dostanete o mnoho desetin pod oficiální sazbu)

Marek - DuoFinance.cz

Děkujeme za vaši zkušenost, jsme rádi, že jste s Air Bank spokojen :)

MichalB

Ahojte, účet mám u Air Bank více než 4 roky. Jsem velmi, ale VELMI spokojen oproti předešlé bance, kterou jsem opustil po 21 letech. Ani nemusím psát která to byla :) A to jsem jeden z těch co umí být věrný jak eskymácký pes. Kluci a holky z Air Bank, děláte svou práci velmi dobře. Prosím pokračujte stejně !!!!! Komunikace po telefonu, :) vždycky sranda :) S vedením a obsluhou účtu i s komunikací banky jsem velmi spokojen. Rychlé převody peněz ten den nebo max. druhý, večerní převody do ani netuším kolika hodin dělám denně, přehledné internetové bankovnictví, ovladatelnost dvou a více účtů, paní Ptáčková na telefonu :) káva na pobočce, příjemný personál, útulné prostředí. A o nějaký ten bankomat, když je třeba :) vždycky zakopnu třeba na Kaufu. Ať se daří. PS: Malý tarif.

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, děkujeme za obsáhlou zpětnou vazbu.

Stejně jako Vy jsem spokojeným klientem Air Bank. Trochu to kazí poplatek za výběr u cizího bankomatu, což se však zdárně snaží kompenzovat rozšiřováním vlastní sítě bankomatů.

Zajímavou novinkou v Air Bank jsou odměny za nákupy v partnerských obchodech - např. 5% cashback za nákup v supermarketech Albert.

Přeji Vám pěkný den :)

Cash

Air Bank je jedna z nejhorších bank jakou jsem kdy měl .Po dnešních zkušenostech bych šel raději do Providendu !!! Mít peníze na účtu a být zodpovědný klient je ta nejhorší kombinace, která existuje. Měl jsem zaltý vklad u Č.spořitelny,peníze na terminovaném vkladu u Unibonu ale toho čeho jsem se dočkal u Airu .... no člověk by blil. Prostě hnus a arogance !!!

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, čeho jste se konkrétně dočkal v Air Bank?

Marek

Účet mám u Airbank skoro dva roky. S vedením účtu i s komunikací jsem velmi spokojen. Platím velký tarif za 100kc měsíčně. Mám také jednu půjčku se splatností dva roky také tam. Půjčku splácím naprosto bez problémů celou dobu. Teď se mi však mou chybou podařilo přesunout větší množství financí na mé druhé konto čímž nezbylo na splátku u Airbank. Vše jsem rychle vyřešil avšak zarazila mě reakce Airbank kdy se již při první upomínce člověk cítí jako zloděj který nesplácí celou dobu. Přemýšlím o změně banky.

Jaroslav Polák

Já osobně chápu Vaše rozhořčení, avšak ideální upomínková věta, která by zněla dobře lidem, vašeho případu a hrozivě lidem, kteří na to vážně kašlou, nejspíše neexistuje, a tak bych na tom kvůli tomu, že Vám byla strojově zaslána upomínka, nestavěl celou filozofii této banky. Mimochodem řekl bych, že když se toho z mého pohledu nedá toho moc vymyslet, tak u jiné banky to nebude s největší pravděpodobností jiné...

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, máte úplnou pravdu, tyto automatické upomínky nelze brát osobně :)

Napište komentář

Srovnání běžných účtů