Náhledový obrázek článku

Bankovní účet Air Bank

(Veškeré informace o účtu)

Tým DuoFinance.cz

Když se řekne Air Bank, nejspíš se vám vybaví reklama s heslem: „I banku můžete mít rádi“. Ale přinese vám její účet opravdu tolik výhod, aby byl lepší než konkurence? Pojďme se na to podívat.

 • Zřízení, vedení i zrušení účtu je zdarma.
 • Podporuje novinky jako je bankovní identita či platba na kontakt.
 • Cashback u vybraných obchodníků v ČR
 • Mobilní aplikace patří mezi nejlepší na trhu.
 • Výběry z bankomatů jiných bank a výběry v zahraničí jsou zpoplatněny.

Historie Air Bank

Air Bank vznikla 22. listopadu 2011. Plány na její vytvoření se začaly zhmotňovat už v roce 2008. Banka spadá pod skupinu PPF patřící k největším investičním a finančním skupinám ve střední a východní Evropě.

Poměrně velké množství ocenění, postupně se rozšiřující síť poboček a bankomatů, zvyšující se počet klientů i reklamy, které zná snad každý, dokazuje, že taková banka má co nabídnout. Na začátku roku 2024 Air Bank ohlásila, že již obsluhuje více než 1,2 miliónu klientů.

Klienty láká mimo jiné propracované internetové bankovnictví, zajímavé služby, i kvalitní aplikace My Air, do které se dá přihlásit otiskem prstu a umí rozpoznat tváře.

Získaná ocenění

Poplatky

Většina nejpoužívanějších služeb je v Air Bank zdarma. Pozor si však dejte na výběry z bankomatů jiných bank, za které zaplatíte 35 Kč.Od 1. února 2023 jsou výběry zdarma i v bankomatech UniCredit Bank, Moneta Money Bank a Komerční Banky.

Například CHYTRÝ ÚČET od Raiffeisenbank nabízí výběry ze všech bankomatů zdarma.

Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč :)
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč :)
Vydání a vedení platební karty 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Výběry z bankomatů Air Bank 0 Kč :)
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 35 Kč :(
Výběry z bankomatů v EU/mimo EU 35 Kč / 100 Kč :(

Za zahraniční výběry v rámci Evropské unie si Air Bank naúčtuje 35 Kč. Výběry mimo Evropskou unii přijdou na 100 Kč. Mrkněte na kompletní ceník.

Výhody účtu

 • Možnost sjednání běžného účtu online.
 • Běžný účet disponuje v internetovém bankovnictví funkcí Šanon, kde si můžete ukládat dokumenty spojené s placením.
 • K účtu dostanete 2 platební karty.
 • V případě nespokojenosti s určitou službou je možné nechat si vrátit zaplacený poplatek.maximálně 3× ročně
 • Jednoduchý a přehledný sazebník.
 • Cashback u vybraných obchodníků v ČR.
 • Podpora tzv. bankovní identity a platby na kontakt.Platba na kontakt umožňuje převádění peněz bez znalosti čísla účtu. Stačí znát telefonní číslo příjemce.

Nevýhody Air Bank

 • Air Bank nemá v nabídce kreditní karty a v dohledné době s nimi ani nepočítá.
 • Vysoký poplatek za výběr z cizího bankomatu a v zahraničí.
 • Pobočky pouze ve větších městech.

Platební karty k účtu

S platebními kartami v Air Bank je to jednoduché. Vždy totiž dostanete klasickou bezkontaktní kartu Mastercard bez jakéhokoliv pojištění či jiných výhod. Pokud tedy pokukujete po kartě s cestovním pojištěním nebo se zlatým designem, máte smůlu. Pojištění a zlatý design nabízí třeba účet v mBank.

Na druhou stranu však za vedení karty nezaplatíte ani korunu. To platí nejenom o první, ale také o druhé vydané platební kartě, kterou si můžete nechat vystavit pro sebe nebo pro kohokoliv jiného.

Slevy při placení v obchodech

Při placení platební kartou Air Bank ve vybraných obchodech je možné získat zajímavé slevy. Stačí si vybranou slevu aktivovat v aplikaci My Air a zaplatit kartou vydanou k účtu. Na rozdíl od podobných akcí jsou slevy reálně využitelné i na jiné než luxusní zboží. Pravidelně se objevují slevy 2–10 % např. na nákupy v supermarketech Albert.včetně akčního zboží

Placení mobilem a hodinkami

Placení mobilem

Používáte smartphone s operačním systémem Android? Pak můžete platební kartu nechat doma a platit mobilem – pomocí služby Google Pay.

Stejně tak lze platit jednoduše mobilním telefonem značky Apple díky službě Apple Pay.

Placení hodinkami

Platit již můžete také vybranými modely chytrých hodinek Garminnáramků Fitbit.

Pozor však na to, že pro aktivaci plateb hodinkami a náramky musíte počkat, až vám domů dorazí fyzická platební karta.

Kontokorent

Kontokorent k běžnému účtu je ideální rezerva pro případ, že by vám krátkodobě chyběly finanční prostředky. Jednoduše si ho zapnete na pár kliknutí v internetovém nebo mobilním bankovnictví. Jde to však i na pobočce.

Peníze můžete využívat nepřetržitě, ale vždy alespoň jednou do roka je potřeba být jeden den na účtu v plusu. Kontokorent je poskytován do výše 50 000 Kč. Zapnutí, vedení i vypnutí kontokorentu je zdarma. Používejte jej však opatrně, protože úrok je jako na každém kontokorentu vysoký.

Internetové bankovnictví

Velkým plus Air Bank je propracované internetové bankovnictví, které patří ke špičce na trhu. Je moderní, intuitivní a přehledné. Banka se ve velké míře inspiruje požadavky a návrhy klientů a své internetové bankovnictví co nejvíce přizpůsobuje právě jim.

Chytré inkaso

Bez vašeho svolení se na účtu nic dít nebude a platí to i v případě inkasa. Žádnou platbu nikdo z vašeho účtu nestáhne, pokud nepotvrdíte svůj souhlas s transakcí.

Přehledy a štítky

Internetové bankovnictví od Air Bank vám pomůže i s přehledem výdajů a příjmů. Vše usnadní přehledy a štítky. Přiřaďte si štítky k jednotlivým kategoriím (děti, jídlo, auto, oblečení apod.). Jednotlivé kategorie můžete sledovat a zjistit, kde utrácíte příliš.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Air Bank

Otevřít galerii

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Air Bank

Nastavení účtu – internetové bankovnictví Air Bank

Zobrazit oficiální video internetového bankovnictví

Mobilní bankovnictví

Moderní banka se samozřejmě neobejde bez moderní mobilní aplikace. O kvalitách mobilní aplikace Air Bank hovoří skvělé hodnocení 4,8 v Google Play. Pro mobilní telefony od Applu je aplikace k dispozici v App Store.

Jaké funkce nabízí?

 • Přihlášení otiskem prstu nebo obličejem
 • Rychlé platby a QR platby
 • Potvrzování karetních transakcí
 • Chytrý přehled
 • Odměny za placení
 • Oznámení o zůstatku
 • A další…

Hodnocení uživatelů v Google Play

My Air Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

My Air App Store

Zajímá vás více o internetovém nebo mobilním bankovnictví Air Bank? Mrkněte na náš článek.

Založení účtu v Air Bank

Založení běžného účtu od Air Bank je jednoduché. První možností je popadnout občanku a dorazit na pobočku. Dále můžete využít formulář na internetových stránkách banky. Účet poté aktivujete ověřovací platbou z jiného účtu nebo vám kurýr doveze smlouvu až domů.

Nejjednodušší možností je však založení účtu přes mobilní aplikaci My Air. Stačí pouze vyplnit potřebné údaje, vyfotit dva doklady totožnosti a poslat ověřovací platbu z vašeho jiného účtu. Pokud máte bankovní identitu u jiné banky, tak bude založení účtu ještě snažší.Odpadne nutnost posílání ověřovací platby a focení dokladů.

Než si účet založíte, mrkněte na naše srovnání bankovních účtů.

Často kladené otázky (FAQ)

Jak si mohu založit běžný účet Air Bank?

Několika způsoby. Nejjednodušší cestou je založení v aplikaci My Air na mobilu, případně on-line vyplněním formuláře. Pokud tyto možnost nemáte, navštivte jakoukoliv pobočku.

Co k založení účtu potřebuji?

K založení účtu na pobočce postačí plnoletost a platný občanský průkaz. Pokud chcete účet založit online, připravte si také druhý doklad totožnosti, platné telefonní číslo a bankovní účet u jiné banky pro ověření.

Může si účet v Air Bank založit i cizinec?

Ano, účet si mohou založit cizinci s občanstvím v EU i mimo EU. Potřebovat budete cestovní pas a průkaz o povolení k pobytu. Založení je možné osobně na pobočce nebo on-line přes webové stránky. Založení účtu přes aplikaci My Air pro cizince možné není.

Mohu založit účet dítěti?

U Air Bank je možné založit účet dítěti od věku 10 let. Obsloužit ho půjde z aplikace My Air a chybět nebude ani platební karta. Celý účet je 100% pod kontrolou rodičů (nutné mít účet u Air Bank), včetně nastavování limitů. Děti od 15 let si pak mohou založit a využívat plnohodnotný účet Air Bank bez dozoru rodičů.

Je účet, aplikace My Air a internetbanking zabezpečený?

Bezpečnost a ověřování úkonů je u běžného účtu Air Bank velmi dobré. Při každém přihlášení je potřeba zadat heslo nebo PIN, při neaktivitě jste po pár minutách odhlášeni. Transakce je třeba potvrzovat SMS kódem nebo otiskem prstu. Přihlášení je možné zabezpečit dvoufázovým ověřením, které je kombinací hesla a SMS kódu.

Musí mi na účet chodit peníze?

Není třeba, vedení je zcela zdarma i pokud účet nevyužíváte.

Kolik běžných účtů si mohu u Air Bank zřídit?

Banka nabízí založení až 10 běžných účtů jednomu člověku.

Podporuje účet více měn?

Každý běžný účet je veden v jedné měně – Air Bank podporuje české koruny, dolary a eura. Pro každou měnu je možné založit samostatný účet.

Mohu k běžnému účtu Air Bank zřídit i spořicí účet?

Ano, spořicí účet je po sjednání napojen přímo v internetovém bankovnictví a aplikaci My Air. Nabízí spoření do obálek a okamžitý převod peněz na běžný účet.

Co vše můžu obsloužit z internetbankingu a aplikace My Air?

V podstatě vše, co potřebujete. Pošlete peníze, zkontrolujete pohyby, nastavíte trvalý příkaz, vystavíte žádost, aby vám někdo jednoduše poslal peníze přes QR kód, zřídíte si zde cestovní pojištění na pár kliknutí, požádáte o půjčku, hypotéku a mnoho dalšího.

Chci přejít od jiné banky. Vyřídí to za mě Air Bank?

Ano, stačí dát souhlas. Pracovníci Air Bank se postarají o zrušení starého účtu a převedení peněžních prostředků.

Jsou moje peníze na běžném účtu pojištěné?

Ano, peníze na běžném účtu jsou pojištěny dle Zákona o bankách do výše 100 tisíc eur, tj. asi 2 400 000 Kč.

Srovnání běžných účtů
70 100 0
Srovnání běžných účtů