Equa bank je rebel. Zlákají vás výběry za 0 Kč?

,

Equa bank se svým běžným účtem dlouhodobě boduje jak mezi odborníky, tak u široké veřejnosti. Co čekat od vítěze Zlaté koruny 2018 v kategorii běžných účtů?

fdfdfdf

O Equa bank

Equa bank působí na českém trhu od roku 2011. Můžeme ji stejně jako mBank nebo Fio banku považovat za banku nové generace. V červenci 2019 Equa překonala hranici 400 tisíc klientů a toto číslo neustále roste.

Pokud vás zajímá víc, mrkněte na naši podrobnou recenzi Equa bank.

Získaná ocenění

Poplatky

Equa se pyšní účtem zdarma. A to bez jakýchkoliv podmínek. Na rozdíl od mnoha konkurenčních bank u Equa nenajdete žádné hvězdičky a podmínky. Přesvědčte se v aktuálním sazebníku.

Ze sazebníku jsem vytáhnul poplatky za nejčastější služby. Odchozí platby zahrnují jednorázové i trvalé příkazy, inkasa a SIPO.

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry ze všech bankomatů v ČR 0 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 9 Kč
Dotaz na zůstatek v cizím bankomatu 9 Kč

Výhody oproti konkurenci

  • nulové náklady na nejčastěji využívané služby
  • mobilní bankovnictví vyhrálo prestižní cenu WebTop100 v kategorii Mobilní řešení roku 2018
  • přehledné internetové bankovnictví
  • výběry ze všech bankomatů zdarma – bez podmínek
  • 1. místo v našem srovnání nejlepší běžný účet 2019

Slabé stránky Equa

Jakou zaplatíme daň za účet bez poplatku?

Nepohodlné vklady hotovosti

Equa bank stejně jako mBank patří mezi bezhotovostní banky. Když už navštívíte nějakou pobočku, určitě v ní nenaleznete pokladnu. Vkladomaty zatím Equa žádné nemá. Snad se brzy dočkáme.

Vložit hotovost můžeme dvěma způsoby:

  1. Na pobočce České pošty – složenkou typu A. Obykle trvá 2 dny, než se peníze na účtu objeví.?
  2. Vložit peníze na svůj účet u jiné banky a následně peníze přeposlat.Převod mezi bankami trvá zpravidla 1 den.?

Více se dozvíte v článku vklad hotovosti do Equa.

Google Pay a Apple Pay

V Equa bank již můžete platit rychle a pohodlně svým mobilním telefonem prostřednictvím služby Google Pay.

Uživatelé jablíčkových mobilních telefonů se dočkají na konci roku 2019, kdy Equa bank plánuje spustit také službu Apple Pay.

Kontokorent a půjčka Equa bank

Kontokorent (povolené přečerpání)

Potřebujete krátkodobou rezervu? Kontokorent Equa bank patří mezi nejlevnější v Česku. Neplatíte za poskytnutí ani vedení.

Platíte pouze úrok ze skutečně vypůjčených peněz. Banka umožňuje nastavit limit přečerpání v rozmezí 5 000 až 100 000 Kč.

Půjčka Equa bank

Minutová půjčka Equa bank se stala vítězem soutěže Zlatá koruna 2019 v kategorii půjček. Půjčit si můžete 5 000 až 700 000 Kč. A to bez poplatku za zřízení a vedení, mimořádné splátky i předčasné splacení.

Internetové bankovnictví Equa bank

Klienti se mohou přihlásit na adrese www.equabanking.cz/IBS/

Přihlášení

Přihlášení – internetové bankovnictví Equa bank

Úvodní stránka

Úvodní stránka – internetové bankovnictví Equa bank

Zadání jednorázové platby

Jednorázová platba – internetové bankovnictví Equa bank

Nastavení platební karty

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví Equa bank

Obecná nastavení

Nastavení účtu – internetové bankovnictví Equa bank

Naše videorecenze

Možnosti založení účtu

Založit účet můžete na pobočce nebo online.

Založení online

  1. Na stránkách Equa vyplňte žádost.
  2. Po dokončení žádosti se vám ozve kurýr, který doručí smlouvu o vedení účtu. Kurýr za vámi dojede kamkoliv v rámci ČR. Bohužel není možné založit účet bez přítomnosti v ČR.?

Alternativy k Equa bank

Pokud hledáte účet bez poplatků, mrkněte také na mKonto od mBank. Za zmínku stojí rovněž běžný účet Fio banky.

Komu účet doporučuji

Účet Equa bank nadchne všechny, kteří zvládnou (a chtějí) ovládat svůj účet zcela samostatně přes mobilní a internetové bankovnictví. Osloví tedy především mladší generaci. Účet si může založit každá osoba starší 18 let.

Vyzkoušejte i vy stav bez bankovní tíže.

Založit účet v Equa
Equa bank je rebel. Zlákají vás výběry za 0 Kč? 4.5 5 1

Komentáře (20)

Růžena Vargová

Účet jsem si zřídila na doporučení známého. Bylo slíbeno připsání mě i jemu 100,- Kč. Ani náhodou... Do e-mailu dvakrát sliby.. tento měsíc, do konce září... A nic. Když jsem se rozhodla,že účet zruším,tak mi mé peníze neodeslali kam jsem si zadala. Zadala jsem převod celého zůstatku, ale chytráci si ještě něco chtějí zůstat, protože jsem na výpisu zjistila, že platba nebyla odeslána kvůli nedostatku peněž na účtě.Přitom tam stále vidím,že tam jsou.Na tomto účtě nemám žádné příkazy, s tím jsem čekala až jestli se banka projeví jako solidní.Takže za mě... mizérie.Žádná výhoda oproti mému původnímu účtu.Ten jsem naštěstí nezrušila,ani nepřevedla všechny příkazy do Equa bank.

Ludmila

Měla jsem účet u Monety. Děs, nebudu rozebírat.. Přechod k Equa naprosto bez problémů. Nejsem technický fanda, takže mohu potvrdit jednoduché dorozumívání v internetbankingu, změny v nastavení, výběry ze všech bankomatů zdarma beru jako obrovský bonus.

Eugen Bonaventura

Před touto bankou mohu jen výrazně varovat. Vystavená platební karta v cizině nefungovala.

Posílání peněz v cizí měně je mnohonásobně dražší než jinde. Internetové bankovnictví je uspořádáno, tak aby se v případě vícero účtů dostal klient k nechtěné výměně korun za cizý měnu, kde banka inkasuje ve vteřině bez téměř jakéhokoli varování tučný poplatek. V mém případě to bylo ,,nepatrných” 4 500 Kč. Spor o vrácení poplatku z chybně provedené transakce vedu s vychytralými právníky banky u finančního arbitra již téměř rok a průtahy v řízení nevěští nic bobrého. Jinak stížnosti, které předemnou uvedli jiní klijenti mohu rovněž potvrdit. Před touto bankou mohu opravdu jen upřímně varovat. Eugen Berwid.

Michalisimo

Nejde mi založit účet online, zvou mě na pobocku nebo mám zavolat zákaznickou linku, docela komplikované hned ze startu..

Krakonoš

Mám stejnou zkušenost.

lájoš

zkusím ziskat bonus 300kč, pak napišu zde , jestli to není bouda (2.5.2019)

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, určitě to zkuste! Žádnou boudu na vás nechystáme :)

Kateřina Veselá

Equa bank je skvělá banka. Ale co mi opravdu vadí je, že dnes většina bank umí převést peníze do jiné banky (pokud peníze pošlete dopoledne ještě ten den), ale u equa bank si o tom můžete nechat zdát. Škoda.

Imrich

Je to bolest vsech bank v CR . Zil jsem dlouho v UK a tam je to super prevody cca 5 vterin 365/7 v roce . Vyborny to je treba na online nakupovani ebay tam jsem nakoupil prodejce mel penize na ucte okamzite a do hodiny vam to poslal v Cr neco jako scifi . Koupis online jenze prodavajici ma na ucte penize az na druhy den v lepsim pripade atd nebudu tady psat jak to chodi v UK protoze CR je pralesni zeme .

Khechinova

Jsem v této bance asi 5 let,najednou se zbláznili a dělají samé aktualizace. Nejsem často na internetu, neumím ani udělat aktualizace,nedostanu se včas k penězům a jsem naštvaná. Když jsem volala na zákaznickou linku,stále hrála hudba,nikdo telefon nezvedl,za "hovor" jsem zaplatila!

Žaneta

Nespokojenost se lhůtou reklamace - tzv. sporné transakce. Dle informací (pracovníka na lince) ji nemá e-qua bank nikde stanovenou.. Tudíž své peníze zřejmě neuvidím nebo je uvidím třeba i za 10 let..

Žaneta

Po mé urgenci u operátora a naštvaných statusech mi druhý den přišel e-mail, že moji reklamaci uznávají a peníze posílají na účet.

Jan Kadeřábek

Zřízení účtu - po vyplnění online formuláře mi volá paní pro ověření údajů a přečítá všechna data bez diakritiky, komplet to opravujeme a ubezpečuje mě, že je to OK. Na druhý den volá znova s údaji ve stejně zmršené podobě... znova opravujeme, načež mi hlásí, že jim "zamrzl systém" a že se mi ozve. Neozývá se... pak nějakém týdnu mi volají, že mám přijet potvrdit podpisem zřízení účtu a říkám jim, že jsem si to rozmyslel.

Po tom, co mi ČS zavedla další poplatky a přečetl jsem si kladné recenze, jsem jim přece jen dal ještě šanci, ale šel to raději zřídit na pobočku ve Zlíně. Při zpracování údajů jim "zůstalo na 50%". Následovaly emaily technikům a další myslím 2 neúspěšné pokusy... nakonec mě pán u přepážky ujistil, že "ráno to holky vyřeší a budu přijde mi emai / sms s číslem nově zřízeného účtu". Na druhý den v 10.30 mi chlapík volá, že prý jsem já u něj zapomněl něco podepsat, ale že zřízení se nemám obávat, prý "to řeší".

Jan Kadeřábek

Doplnění - účet byl založen na druhý den v noci, snad již bude vše OK a banka si tak u mě napraví reputaci. Pán na pobočce každopádně velmi příjemný a snaživý, ale s technickými problémy holt nic nezmůže ... tak uvidíme.

Tomáš - DuoFinance.cz

Díky, že jste se podělil o svou zkušenost. Podobné technické problémy nastanou čas od času v každé bance. Věřím, že od teď už bude vše OK a účet v Equa bank vám bude přinášet samou radost :)

Karel Novák

Na stránkách banky jsou pobočky otevřeny i v So a Ne, ale účty v těchto dnech neotevírají, protože ty schvaluje centrála. A ta, jak mi slečna v bance v neděli sdělila, v So a Ne nepracuje. Navíc neměla na mě čas, protože v 10,30 čekala klientku a zřejmě to s ní bylo naplánováno až do závěrečné 21 hodiny. Poté žádala, abych jí sdělil data, aby před schůzkou v nějaký všední den už mě mohli mít prověřeného, resp. právnickou osobu, pro kterou jsem měl účet otevřít. Samozřejmě, že banky musejí žadatele prověřovat, ale má to smysl, až se účet začne reálně připravovat. Chovat se k potenciálnímu klientu předem, jako by to byl sprostý podezřelý mě opravdu neoslovilo. Klientem této banky se firma mnou zastoupená, podnikající na českém trhu už 20 let, tedy nestala a nestane.

Hanka

Super banka. Vše zadarmo, jako vedení účtu, výběry z bankomatu.... Po telefonu vždy pomohou, pokud něco potřebuji vědět. Hanka

Franta

Equa kartu nosím s sebou místo karty jiné banky, z které si právě hotovost přepošlu a potom vyberu, kde chci. Na rozdíl od Monety Money Bank mi třebas u Equa bank chybí možnost nechat si zasílat e-mailem zůstatek účtu po transakcích. Heslo do internetbankingu nejde do počítače uložit, což vyžaduje jeho zadávání při každém přihlášení. Účet od této banky mám jako záložní, ale nejvíce platím jejich kartou, protože umožňují dostatečný počet transakcí bez hlášky: překročen limit (asi transakcí bez zadání pinu), jako je tomu a karty od Monety.

Romario

To je snad normální, že nejde uložit heslo pro internetové bankovnictví. Tím Vás banka alespoň trochu chrání proti "hackutí" účtu!

Pišta

Pokud heslo k internetbankingu nejde do PC uložit, tak je chyba mezi klávesnicí a židlí, neboť "všechno jde, jen malé děti se musí nosit"

Mimochodem, jsem u této banky od r. 2013, jsem nadmíru spokojen a jen doufám, že mi ta spokojenost vydrží ještě nějaký rok.

Alena

S touto bankou jsem velice spokojená.Internetové bankovnictví mi vyhovuje a když vznikne problém, vždy v obchodním domě Kotva v Praze i o víkendu pomůžou.Alena.

Lucka

Mě u equa banky nic nechybí. Jsem velice spokojena. Nyní jsem na rodičovské dovolené a vedení účtu zdarma je tedy velice příjemné (každá kačka se počítá). A navíc výběry ze všech bankomatů zdarma je velice pohodlné. Za mě super. Byla jsem mile překvapena, když mi volala operátorka, aby mě informovala o možnosti zřízení zlaté karty - ano, pouze informovala. Nic mi nenutila, nebyla nepříjemná. Jen mě informovala o možnostech. Za mě úžasná banka a nehodlám měnit ani po návratu do práce. Před tím jsem měla vedený účet u raiffaisen bank a po tom co mě pěkně vypekli až podrazili a chovali se ke mě velice nepříjemně tak už equa banku nevyměním za nic na světě!!!

Danvancz

S bankou jsem spokojen akorát mi dlouhodobě chybí 3D secure u platební karty a push notifikace transakcí v mobilní aplikaci. Taky bych se nezlobil, kdyby začali poskytovat kreditní karty nejlépe ve verzi VISA.

Helena Nyklová

Dobrý den, může si u vás založit účet cizinec? A za jakých podmínek. Děkuji

Tomáš - DuoFinance.cz

Dobrý den, účet v Equa bank si mohou založit cizinci s trvalým pobytem v České republice.

Leoš

Mě poněkud vadí to "slavné" Telco Score, pokud se chci stát jejich klientem.

Jirka

Bohužel zatím Equa bank není z mého pohledu plnohodnotná banka hlavně pro nevyřešenost práce s hotovostí. Složenka je pomalá a drahá a tanečky s převodem přes jiný účet jsou zbytečné a zdlouhavé, to už mám jiné konkurenční možnosti, než abych ztrácel čas s tímto ústavem.

Tomáš - DuoFinance.cz

Na tom, co píšete, je kus pravdy. Každý si musí ujasnit, co od svého účtu vyžaduje a jakým způsobem ho používá. Na našem webu nepíšeme, že účet v Equa je vhodný pro každého. Mnoho lidí dnes funguje téměř bez hotovosti (výplata na účet, placení kartou) a účet u Equa je pro ně správnou volbou. Equa rovněž přislíbila, že zapracuje na síti vkladomatů. Věříme. Díky za komentář.

Charlie

Platbu za odeslání peněz složenkou při jednom vkladu za měsíc banka proplatí.

Magdalena

Dotaz. Pomohou mi zrušit účet u jiné banky bez toho, aniž bych do banky musela chodit a účet rušit?

Tomáš - DuoFinance.cz

Ano, u Equa bank můžete využít tzv. kodex mobility. Bez návštěvy staré banky vám Equa převede zůstatek, trvalé příkazy i inkasa.

Roman

Neumožňuje přiřadit k běžnému účtu dvě platební karty což je pro rodinné hospodaření problém.

Tomáš - DuoFinance.cz

Romane, máte pravdu. Kompromisem by pro vás mohl být velký tarif od Air Bank. Díky za komentář.

Napište komentář

Založit účet v Equa