Recenze spořicího účtu ING Konto pro rok 2019

,

ING konto je jedním z vytrvalých válečníků na poli spořicích účtů. Postupně mu však (stejně jako ostatním) dochází síla na rozdávání zajímavých úroků klientům. I tak ale může být pro opatrnější klienty ING konto jedna z možností, jak nechat své úspory růst. Pomalu ale bezpečně. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

ING konto je kompletně zdarma

Mít spořící účet vedený zdarma je v dnešní době naprostý standard. Jediná zpoplatněná služba je zaslání papírového výpisu (20 Kč za výpis) mimo standardní roční periodu. Samozřejmostí je pojištění vkladů až do výše 100 tisíc euro.

Peníze máte po ruce

Veškeré peníze můžete mít do 2 dní na svém běžném účtu. Opravdu veškeré. ING konto nevyžaduje minimální zůstatek. Zároveň můžete spořit jakoukoliv částku v jakýchkoliv intervalech. Výběry i vklady jsou samozřejmě zdarma.

Jak je to s úročením?

V posledních 6 letech výrazně klesly úrokové sazby napříč všemi spořícími účty. S tím se nedá nic dělat. Aktuální sazba tohoto spořícího účtu je 0,5 % ročně do výše vkladu 300 000 Kč. Nad 300 000 Kč je roční sazba 0,1 %. Úroky jsou připisovány vždy na konci měsíce.

Vývoj úrokové sazby ING konta

Proč jsou úroky tak nízké

Lidé mají momentálně v bankách uloženo příliš mnoho peněz. Banky se tedy spíše než na získávání dalších vkladů soustředí na to, aby uložené peníze rozpůjčovaly těm, kteří naspořeno nemají. Výsledkem tohoto jevu jsou pak levné hypotéky a další druhy úvěrů.

Vyzkoušejte ING podílové fondy

Kvůli nízkému úročení na spořících účtech vás už určitě napadla otázka: "Kde teda peníze nechat, aby mi to něco vydělalo?"

Má odpověď je jasná. Zkuste ING podílové fondy. Řekněme si hlavní důvody, proč do toho jít.

  1. Jako jediný investiční produkt v Česku neúčtuje žádné vstupní ani výstupní poplatky. Založení, vedení i výběr je zcela zdarma.
  2. Investovat můžete už od 100 Kč.
  3. Peníze máte k dispozici do 5 dnů.

Stávajícím klientům ING konta doporučuji přesunout část uložených prostředků na ING podílové fondy.

Jak založit ING konto?

Nejjednodušší je založit si ING konto online kliknutím na zelené tlačítko na konci článku. Pokud zvolíte tento způsob, nebudete muset řešit žádné papírování ani chodit na poštu. Online založení zvládnete za pár minut.

ING konto si můžete založit také přes bezplatnou linku ING: 800 159 159 nebo na kterékoliv pobočce ING.

Založit ING Konto
Recenze spořicího účtu ING Konto pro rok 2019 4 5 1

Komentáře (14)

Zdeňka Hejlová

Jsem velmi znepokojena postupem ING.Jelikož jsem měla účet delší dobu v klidu a nekontaktovala jsem ho, brala jsem to jako jisté uložené peníze s kterými nemusím často nikterak nakládat. Nyní jsem zjistila, že se k účtu vůbec nijak nedostanu, protože jsem časem změnila telefon i původní banku. Musím dojet do 80 km vzdálené banky, abych to všechno zachránila. Doufám, že se moje finance neztratily a všechno touto anabází bude vyřešeno, jenom budu doufat, že internetové bankovnictví bude už fungovat, po přečtení minulých příspěvků se trochu bojím. Jenom chci podotknout, že adresu mám stále stejnou, tak pokud se ING nespojila s klienty jinou cestou, tak mohla při těchto svých změnách využít Českou poštu, když bance dávám k dispozici nemalé finanční prostředky.

Sestra Spořivá

POZOR! Nová akce "Chytré spoření" pro stávající i nové klienty: na každý měsíční vklad (do 300 000 Kč) je zvýhodněná úroková sazba 2% p. a. na 1/2 roku. Peníze máte kdykoliv k dispozici, bez výpovědní lhůty a bez poplatku.

ALE POZOR:

Pokud si peníze vložíte a zároveň v tom samém kalendářním měsíci vyberete, tak záleží na tom, zda bude součet vkladů očištěný o výdaje kladný nebo záporný. V daném měsíci se vám vždy bude zvýhodněnou sazbou úročit pouze kladný rozdíl. Pokud bude tento rozdíl záporný, tzn. výběry v předchozím měsíci přesáhly vklady, ztrácíte bohužel nárok na zvýhodněnou sazbu v daném měsíci.

A HLAVNĚ POZOR:

V případě, že váš zůstatek klesne pod hodnotu zůstatku k 31. 1. 2019 ztrácíte zcela nárok na zvýhodněný úrok, protože akce je určená pro nové vklady od 1. 2. 2019. Nárok na zvýhodněný úrok máte opět až ve chvíli, kdy objem prostředků na vašem ING Kontu převýší zůstatek platný k 31. 1. 2019.

DOBRÉ VĚDĚT!!! :-)

Tomáš - DuoFinance.cz

Tomu říkám užitečný komentář, díky! :) Mně tyto rádoby výhodné akce ING pro nové klienty přijdou směšné. Ale asi jim to funguje, když to provozují už X let.

Petr Olomoucký

ING v nedávné době provedlo naprosto nesmyslnou proměnu internetového a mobilního bankovnictví. Bylo nutné provádět opakovaně nesmyslné autorizace kontaktních telefonů, nákládání s podílovými fondy znemožňoval opakovaný požadavek na vyplňování investičních dotazníků. O grafice a přehlednosti zbytečné cokoliv psát, to už si každý vyzkoušel a podle diskuzí na netu “náležitě ocenil”. Problém jsem vyřešil jednoduše. Vyprázdnil jsem ing konto do 0,00 hned jak to bylo možné převodem na účet v jiné bance. Pokud nehodlá ing bank reagovat na podněty zákazníků, nehodlám u ing ukládat ani halíř. Dokud si většina klientů neuvědomí, že banka nakládá s jejich penězi a pokud nereaguje na podněty na kontaktních linkách nebo na netu, je třeba svoji nespokojenost sdělit bance převodem peněz jinam...

Sporilka

Naprostý souhlas. Udělala jsem totéž

Sporilka

Dobrý den, autor článku zřejmě zkoušel jiné IB než ostatní klienti ING. Nova aplikace IB nefunguje. Přečtete si recenze a nenajdete jedinou kladnou. Nesolidní jednání společnosti je, ze nedokáže přiznat chybu a sjednat nápravu. Mě IB na iPadu funguje pouze tak, ze vidím kolik tam mám financí, ale provádění plateb již nefunguje a stále po více jak měsíci mi nikdo nesdělil čím to je. Prý to musí zkonzultovat s jinými. Ale od Vánoc se mi již nikdo neozval. Zřejmě si svých klientu neváží.

Tomáš - DuoFinance.cz

Dobrý den, ta chvála patřila ještě starému internetovému bankovnictví. Děkuji za upozornění, už jsem to smazal.

ING klientka

Naprosto souhlasím se všemi. Úplná katastrofa, proč vůbec došlo ke změně, když původní int. bankovnictví bylo bez problémů? Abych pochopila nový systém, vyzkoušela jsem si ovládání v DEMO verzi. V ostré verzi chybí hlavní záložky: Domů, Moje produkty, Platby a znak na Odhlášení vpravo nahoře. Zavírám ostrou verzi nesprávně - křížkem, což činím nerada. Začínám se o svoje úspory bát a rovněž uvažuji o změně banky.

Dlouholetý klient

Internetové bankovnictví nějak nefunguje, není možné v něm pracovat a dostat se k penězům (provést převod peněz).

Milan PETR

Zdravím

od zavedení nového systému neustále problémy dostat se na účet pracovat s účtem to jste se opradu předvedli jen pokračujte a můžete to zabalit Petr.

Tomáš - DuoFinance.cz

Mně se nové bankovnictví ING také nelíbí. Je zajímavé, že hned dvě nová bankovnictví (vedle ING také Česká spořitelna) se setkala s poměrně negativními ohlasy klientů.

ING klient

Nové internetové bankovnictví ING je děs a hrůza. Nepřehledné omalovánky. Více mi vyhovuje bankovnictví jako má například Fio nebo airbank.

Martina Kr.

Dobrý den. Docela mě štve nové přihlášení, nelze se k němu dostat. Dřív to bylo přehlednější. Mám obavy že na takové přihlašování které jsem ještě ani nenašla nemám nervy je to pro mě důvod přemýšlet o něčem jiném. Vůbec se mi to nelíbí i tak vám přeji krásný den. Martina

Jaromír Synek

Naprosto souhlasím s komentářem pana Růžičky.

Do nového systému se sice dostanu, ale je to naprostá katastrofa. Dříve jsem oceňoval na internetovém bankovnictví spořícího účtu a fondech od ING banky jednoduchost a přehlednost. To byla velká výhoda od ostatních bank. Po zavedení nového systému však tato výhoda rázem zanikla a z přehledného systému se stal rázem systém nepřehledný a nelze vůbec jednoduše dohledat aktuální stav a vývoj fondů. Při dotazu na telefonické podpoře mi bylo odpovězeno, že si to banka uvědomuje a připravuje nápravu. Nicméně operátor mi však nebyl schopen říci, zda-li náprava bude trvat 2 týdny nebo několik měsíců. Jsem velice nespokojen a přemýšlím o změně banky.

Štefan Sklenár

Založenie účtu cez internet za 5 minut ale funkčný účet ani po 5 dňoch......vraj sú zavalení.....a preverenie zaslaných dokumentov ím trvá neskutočne dlho. Myslím si že návšteva pobočky je rozumnejší nápad. Mám silné pochybnosti o službách tejto banky !

Milan Růžička

Nemůžu se dostat na účet. "Nový systém" je sabotáž ohrožující jméno banky. Až do zavedení "současného systému" intern.bankovnictví jsem byl spokojen. Teď si stěžuji, protože mi byl znemožněn přístup k účtou a celý "systém" je buď produktem negramotného IT nebo úmyslná sabotáž. Před vánoci!!! Začínám se bát o bezpečí rodinných úspor. Přemýšlím o nutné změně banky.

Jsem krajně nespokojen!!

S pozdravem, ale bez úcty Milan Růžička

Seniorka

Nabídka 2% úročení na novém spořícím účtu je pro opatrného střadatele lákavá. Banka uvádí, že peníze "můžete mít na svém běžném účtu do 2 dnů". Za jak dlouho budou na spořícím účtu, se nepíše. Když mi ale za 5 dní není připsán zaslaný vklad, začínám mít pochybnosti. Chyba není na mé straně a na účtu mám stále nulu. Za internetové bankovnictví dávám palec dolů. Měnit systém současně s vyhlášením akce nepovažuji za optimální a ztrácím důvěru.

Napište komentář

Založit ING Konto
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček