Recenze spořicího účtu ING Konto pro rok 2018

,

ING konto je jedním z vytrvalých válečníků na poli spořicích účtů. Postupně mu však (stejně jako ostatním) dochází síla na rozdávání zajímavých úroků klientům. I tak ale může být pro opatrnější klienty ING konto jedna z možností, jak nechat své úspory růst. Pomalu ale bezpečně. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

ING konto je kompletně zdarma

Mít spořící účet vedený zdarma je v dnešní době naprostý standard. Jediná zpoplatněná služba je zaslání papírového výpisu (20 Kč za výpis) mimo standardní roční periodu. Samozřejmostí je pojištění vkladů až do výše 100 tisíc euro.

Peníze máte po ruce

Veškeré peníze můžete mít do 2 dní na svém běžném účtu. Opravdu veškeré. ING konto nevyžaduje minimální zůstatek. Zároveň můžete spořit jakoukoliv částku v jakýchkoliv intervalech. Výběry i vklady jsou samozřejmě zdarma.

Palec nahoru za internetové bankovnictví

ING konto si zakládá na svém internetovém bankovnictví. Z pohledu uživatele musím konstatovat, že se opravdu povedlo. Je přehledné, intuitivní a dá se v něm snadno najít to, co člověk zrovna potřebuje.

A když se přeci jen něco nedaří, máme od ING k dispozici bezplatnou pomoc na telefonním čísle 800 159 159.

Jak je to s úročením?

V posledních 6 letech výrazně klesly úrokové sazby napříč všemi spořícími účty. S tím se nedá nic dělat. Aktuální sazba tohoto spořícího účtu je 0,5 % ročně do výše vkladu 300 000 Kč. Nad 300 000 Kč je roční sazba 0,1 %. Úroky jsou připisovány vždy na konci měsíce.

Proč jsou úroky tak nízké

Lidé mají momentálně v bankách uloženo příliš mnoho peněz. Banky se tedy spíše než na získávání dalších vkladů soustředí na to, aby uložené peníze rozpůjčovaly těm, kteří naspořeno nemají. Výsledkem tohoto jevu jsou pak levné hypotéky a další druhy úvěrů.

Bonus 300 Kč k prvnímu vkladu

Uveďte při zakládání ING konta do pole kód akce číslo "4636832". Pokud do 30 dnů od založení vložíte alespoň 5 000 Kč, připíše vám ING bonus 300 Kč.

Vyzkoušejte ING podílové fondy

Kvůli nízkému úročení na spořících účtech vás už určitě napadla otázka: "Kde teda peníze nechat, aby mi to něco vydělalo?"

Má odpověď je jasná. Zkuste ING podílové fondy. Řekněme si hlavní důvody, proč do toho jít.

  1. Jako jediný investiční produkt v Česku neúčtuje žádné vstupní ani výstupní poplatky. Založení, vedení i výběr je zcela zdarma.
  2. Investovat můžete už od 100 Kč.
  3. Peníze máte k dispozici do 5 dnů.

Stávajícím klientům ING konta doporučuji přesunout část uložených prostředků na ING podílové fondy.

Jak založit ING konto?

Nejjednodušší je založit si ING konto online kliknutím na zelené tlačítko na konci článku. Pokud zvolíte tento způsob, nebudete muset řešit žádné papírování ani chodit na poštu. Online založení zvládnete za pár minut.

ING konto si můžete založit také přes bezplatnou linku ING: 800 159 159 nebo na kterékoliv pobočce ING.

Založit ING Konto Založit ING Konto
Recenze spořicího účtu ING Konto pro rok 2018 4 5 1

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář