Náhledový obrázek článku

Spořicí účet ING Konto

(Veškeré informace o účtu)

Tým duofinance.czAutor článku

Oblíbené ING Konto v roce 2021 končí stejně jako ostatní služby pro fyzické osoby od banky ING.

O bance

ING Bank je vcelku netradiční bankou, která jako první v České republice nabídla spořicí účet. Založena byla v roce 1991 a na český trh vstoupila v roce 1992.

Nyní má více než 430 000 klientů, kteří si u ní však nemohou otevřít klasický běžný účet jako známe u ostatních bank. Nabízí ale něco jiného, a to zhodnocení financí pomocí podílových fondů a spořicí účet se zajímavou úrokovou sazbou.

Zajímá vás více o ING Bank? Udělejte si pohodu a přečtěte si naši recenzi o ING Bank.

Charakteristika spořicího účtu ING

ING Konto je stálicí mezi spořicími účty a patří k nejoblíbenějším. O jeho kvalitě vypovídá i to, že je to nejčastěji oceňovaný spořicí účet ve Zlaté koruně.

Účet můžete založit kompletně online během pár minut a banka často nabízí výhodné akce na úrokové sazby. I přesto se však nedá hovořit o velkém zhodnocení, a z toho důvodu je ING Konto vhodnější pro krátkodobé uložení peněz.

Za založení, převody peněz nebo za vedení účtu neplatíte žádné poplatky a své peníze máte kdykoliv k dispozici. Účet můžete založit pohodlně z domova online. Samozřejmostí je pojištění vkladů až do výše 100 tisíc euro.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Spořicí účet je jedním z typů bankovních účtů a je poskytován jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Nedostanete k němu platební kartu, ani si na něm nenastavíte trvalý příkaz. Na oplátku vás však banka motivuje k šetření pomocí výhodnějšího úroku, který na běžném účtu nezískáte.

Důležité informace k účtu

Pojďme se společně podívat na veškeré důležité informace, které se spořicího účtu ING Konto týkají.

Pásma úročení a úroková sazba

Spořicí účet ING Konto úročí vklady do výše 300 000 Kč včetně 0,30 % p.a. U částek nad 300 000 Kč získáte sazbu 0,10 % p.a. Úroky ve prospěch ING Konta jsou připisovány vždy k poslednímu dni kalendářního měsíce.

Příklad úročení na spořicím účtu ING Konto:

Pokud budete mít na účtu uloženo 350 000 Kč, částka 300 000 Kč bude úročena sazbou 0,30 % p.a., zbylých 50 000 Kč bude úročeno 0,10 % p.a.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte, na spořicí účet ING Konto můžete ukládat jakékoliv částky a kdykoliv. Abyste si něco našetřili, samozřejmě vám doporučujeme spořit pravidelně, a to alespoň 10 % z výdělku. ING konto nevyžaduje ani minimální zůstatek.

Jaká je výpovědní lhůta?

Peníze máte po ruce téměř ihned. Pokud se rozhodnete spoření vybrat, peníze budete mít do 2 dní na svém běžném účtu.

Poplatky na účtu ING konto

Založení, vedení a zrušení účtu 0 Kč :)
Příchozí a odchozí platby v ČR 0 Kč :)
Inkasa a trvalé příkazy 0 Kč :)
Zasílání výpisů v pdf 0 Kč :)
Internetové bankovnictví a aplikace 0 Kč :)

Výhody a nevýhody ING konta

Výhody

 • Zřízení, vedení i zrušení účtu zdarma
 • Zdarma příchozí a odchozí platby
 • Možnost založení online
 • Neomezená minimální i maximální výše vkladu
 • Peníze kdykoliv k dispozici

Nevýhody

 • Lepší úroková sazba je limitována výší vkladu
 • Nízký úrok při částkách nad 300 000 Kč
 • Nelze vést spořicí účet v cizí měně

Kde můžu spravovat své peníze?

Svůj spořicí účet můžete spravovat v klasickém internetovém bankovnictví a mobilní aplikaci ING Bank CZ.

Internetové bankovnictví ING Bank

Internetové bankovnictví od ING má umožňovat rychlou a jednoduchou správu vašich úspor.

Bohužel po jeho revitalizaci se nedá úplně říct, že by to tak skutečně bylo. Samozřejmě stále nabízí možnost převodu peněz z účtu i založení a správu podílových fondů a mnoho dalších funkcí. Je ovšem velmi nepřehledné, dlouho trvá, než se uživatel zorientuje a uživatelské prostředí není příliš lákavé.

Svou nespokojenost s novým internetovým bankovnictvím už vyjádřilo mnoho uživatelů. Snad si jejich připomínky vezme banka k srdci a příjemná změna na sebe nenechá dlouho čekat.

Přihlášení do bankovnictví ING Bank probíhá pomocí klientského čísla či uživatelského jména a hesla. Pokud se chcete přihlašovat bezpečněji a rychleji, lze se přihlašovat pomocí biometrických údajů.

Jak vypadá internetové bankovnictví ING Bank? Podívejte se na video.

Mobilní aplikace ING Bank

S ING Mobilním bankovnictvím získáte přehled o svém spoření na ING Kontu a vývoji investic v ING Podílových fondech. V mobilní appce můžete provádět veškeré transakce, prodeje a nákupy investic.

Avšak ani s mobilním bankovnictvím nejsou klienti ING Bank dvakrát spokojení. Stěžují si zejména na problémy se spuštěním aplikace, neustálé vyskakování zpráv, které již byly přečtené či nefunkční tlačítka.

Aplikaci lze bezplatně stáhnout na Google Play a App Store. Níže se můžete podívat na hodnocení uživatelů přímo z těchto online obchodů.

Hodnocení uživatelů v Google Play

Hodnocení uživatelů ING Bank

Hodnocení uživatelů v App Store

ING Bank App Store recenze

Jiné varianty spoření u ING Bank

Pojďme si stručně představit další variantu spoření u ING Bank, kterou jsou podílové fondy.

Podílové fondy ING Bank

Kvůli nízkému úročení na spořicích účtech vás už určitě napadla otázka: "Kde tedy peníze nechat, aby mi to něco vydělalo?" Další možností jsou ING podílové fondy.

Jedná se jedinečný investiční produkt v České republice. U vybraných podílových fondů banka neúčtuje vstupní ani výstupní poplatky. Založení, vedení i výběr je tedy zcela zdarma. Investovat můžete už od 100 Kč a peníze máte k dispozici do 5 dnů. Vybírat můžete z široké nabídky fondů.

Speciální akce

ING Bank od 1. 1. 2021 nabízí speciální akci Doporuč ING Konto a získej finanční odměnu. Ten, kdo je s ING Kontem spokojený a doporučí jej svým známým, za každého doporučeného a přivedeného klienta získá odměnu až 500 Kč.

Více o podmínkách akce na www.ing.cz.

Jak založit ING konto?

Momentálně už není možné účet založit.

Často kladené otázky

Musím kvůli založení ING Konta změnit banku?

Při založení ING Konta banku měnit nemusíte. ING Konto je spořicí účet a můžete jej používat jako doplněk k běžnému účtu u jiné banky.

Jaký účet lze používat pro odchozí úhrady z ING Konta?

Odchozí úhrady z ING Konta lze používat pouze ve prospěch zvolených transakčních účtů, přičemž můžete zvolit maximálně 3.

Kolik účtů ING Konto si můžete založit?

Jedna osoba si může založit maximálně jedno ING Konto.

Lze si ING Konto založit v cizí měně?

Ne, to není možné. ING Konto si lze založit pouze v českých korunách, ani na něj nelze posílat peníze v jiné měně, než je CZK.

Na co mohu použít naspořené peníze?

Peníze z ING Konta lze využít na cokoliv. Bance nemusíte dokládat využití našetřených finančních prostředků.

Komu účet doporučujeme?

ING konto je určitě jeden z lepších spořicích produktů na českém trhu. Opakovaně získává různá ocenění a připravuje klientům akce se zvýhodněnými úrokovými sazbami. Bez nich se pohybují v nízkých číslech.

Velkou zajímavostí u ING konta je to, že si k němu můžete u banky zřídit i podílové fondy a část svých peněz posílat do nich. Tak můžete získat mnohem lepší zhodnocení. Při investování do podílových fondů je již však třeba počítat s rizikem, že v případě negativního vývoje na kapitálových trzích můžete o část zainvestované částky přijít. Vyšší výnos je zkrátka vykoupen vyšším rizikem.

Mohlo by vás zajímat

Dále tu na téma spořicích účtů máme třeba:

 1. Srovnání spořicích účtů
 2. Spořicí účet ČSOB
 3. Spořicí účet Max banka
 4. Spořicí účet Creditas

Na našem webu naleznete také:

80 100 0
Spořicí účty srovnání