Spořicí účet ČSOB

Veškeré informace o účtu

Veronika Cvejnová

Pokud si plánujete spořit na horší časy, měli byste opravdu zvážit, jaký spořicí účet si zvolíte. Bude-li to ten od ČSOB, to necháme na vás. Předem vás však musíme upozornit, že spoření v dnešní době není žádný med. Úrokové sazby na spořicích účtech klesají již na hranici minima, a tak není jednoduché najít banku, která vám může nabídnout víc. Pojďme se tedy podívat na spořicí účet od ČSOB. Je vůbec něco, co by vás na něm mohlo zaujmout? Nebo budete spíš zklamaní?

O bance

Jak jsme už psali v našem článku o bance ČSOB, jedná se o jednu z nejstarších bank na našem trhu. Má velmi silnou pozici a nabízí širokou nabídku produktů. Byla založena v roce 1964 a může se pyšnit téměř 4 milióny klientů. Banka nabízí snad opravdu vše, na co si jen může klient vzpomenout.

Mrkněte třeba na naši recenzi běžného účtu ČSOB Plus Konto.

Mezi velké výhody ČSOB jednoznačně patří dlouholetá historie, silné zázemí a široká síť bankomatů. Nevýhodou pak jsou poměrně vysoké poplatky za vedení účtů a – to nás v dnešním článku zajímá nejvíce – nízké úrokové sazby na spořicích účtech.

Charakteristika spořicího účtu ČSOB

Spořicí účet od ČSOB vám nenabídne závratné zúročení vašich financí. Úrok se pohybuje kolem 1 % p.a. Pokud se rozhodnete pustit do investování, polepšíte si se spořením Duo Profit. V případě spoření s investicemi činí maximální zhodnocení 3,5 % p.a.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Je jedním z typů bankovních účtů, které jsou poskytovány jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Za své vložené finanční prostředky získáte na spořicím účtu zhodnocení, které se však pohybuje na hranici minima. Na druhou stranu, držet na běžném účtu větší obnos peněz se vám moc nevyplatí. U spořicího účtu ale rozhodně oceníte nulové riziko investice a vysokou likviditu finančních prostředků.

Důležité informace k účtu

Pojďme se společně podívat na vše důležité, co se spořicího účtu ČSOB týká.

Pásma úročení a úroková sazba

Spořicí účet ČSOB nabízí úrok až 1,25 % p.a. do 1 miliónu Kč. Sazba se úměrně zvyšuje, čím více máte u banky naspořeno. Částky do 250 tisíc Kč se úročí sazbou 1,00 % p.a., částky nad 250 000 Kč (byť o jeden halíř) se zhodnotí úrokem 1,10 % p.a.

Zde ale zpozorněte, výhodou je, že se hodnotí celé úspory, ne pouze částka nad stanovený limit. Úspory nad 500 000 Kč se poté úročí 1,25 % p.a. a to až do 1 000 000 Kč. Část zůstatku nad milión se úročí 0,15 % p.a.

Děti do 18 let spoří ještě výhodněji

 • Částky do 250 000 Kč se spoří sazbou 1,5 % p.a.
 • Má-li dítě Plus Konto, spoří sazbou 1,75 % p.a.Zůstatek do 250 000 Kč
 • Pokud navíc měsíčně investuje minimálně 1 000 Kč, získá výslednou sazbu 2,00 % p.a.Zůstatek do 250 000 Kč a splněná podmínka běžného účtu

Příklad úročení na spořicím účtu ČSOB:

Pokud budete mít na účtu uloženo 250 000 Kč, získáte úrok 1,00 % p.a. Částka 300 000 Kč se vám ale již celá zhodnotí sazbou 1,10 % p.a.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte, na spořicí účet ČSOB můžete vkládat finance libovolně. I přesto vám ale doporučujeme spořit pravidelně, protože jedině tak můžete své peníze lépe zhodnocovat. Hezký a zavedený standard je alespoň 10 % z výdělku.

Jaká je výpovědní lhůta?

Žádná výpovědní lhůta zde není, peníze máte k dispozici ihned. To je také jedna z hlavních výhod spořicích účtů. Opakem jsou právě termínované vklady, kde je doba vkladu pevně daná a za předčasný výběr si banky účtují poplatky.

Poplatky na účtu ČSOB

Založení účtu 0 Kč :)
Vedení účtu 0 Kč :)
Zrušení účtu 0 Kč :)
Tuzemské příchozí úhrady 0 Kč :)
Tuzemské odchozí úhrady 0 Kč :)
Internetové bankovnictví 0 Kč :)
Zasílání elektronického výpisu 0 Kč :)
Výběr hotovosti na pobočce ČSOB 100 Kč :(

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Spoření bez poplatků za zřízení i vedení účtu
 • Vklady hotovosti na pobočkách a vkladomatech zdarma
 • Peníze ihned k dispozici
 • Nepotřebujete běžný účet
 • Snadné sjednání online

Nevýhody

 • Nízká úroková sazba
 • Pro lepší zhodnocení je nutné zkombinovat spoření a investováníspořicí účet Duo Profit
 • U spoření Duo Profit je minimální vklad 30 000 Kč

Kde můžu spravovat své finance

U ČSOB budete své spoření obsluhovat v klasickém internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci, stejně pohodlně jako běžný účet.

Internetové bankovnictví ČSOB

Internetové bankovnictví ČSOB vám umožní vše pohodlně vyřídit přes počítač. Rychle zadáte úhrady a získáte dokonalý přehled o investicích, hypotéce, pojištění i penzijku. Také si jednoduše nastavíte platební karty nebo pořídíte nové produkty.

Co vše bankovnictví ČSOB umí?

V internetovém bankovnictví ČSOB najdete vše, co potřebujete. Můžete provádět pohodlnou správu účtů, rychle a levně zadávat úhrady nebo si jednoduše změnit pořadí a názvy účtů. Dlaždicové uspořádání vám zajistí dokonalý přehled.

Jak vypadá internetové bankovnictví ČSOB? Podívejte se na video.

Mobilní bankovnictví ČSOB

Mobilní bankovnictví ČSOB Smartbanking umožňuje bleskový přístup k účtu z mobilního telefonu, tabletu nebo hodinek. Funguje na všech operačních systémech a snadno se ovládá. Vyzkoušet si jej můžete v demoverzi.

Aplikace má několik funkcí:

 • Chytrý přehled a snadné ovládání
 • Jednodušší zadávání plateb
 • Skvělé zabezpečení
 • Snadné sjednání produktů
 • Lze propojit i s chytrými hodinkami

Aplikaci lze bezplatně stáhnout na Google Play a App Store. Níže se můžete podívat na hodnocení uživatelů přímo z těchto online obchodů.

Hodnocení uživatelů v Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

Zajímá vás více o internetovém nebo mobilním bankovnictví ČSOB? Mrkněte na náš článek.

Jiné varianty spoření

V recenzi se věnujeme spořicímu účtu ČSOB, ale banka nabízí další spořicí produkty. Mezi ty se řadí: spoření Duo Profit a doplňkové penzijní spoření. Pojďme si je stručně představit.

Spoření Duo Profit

Spořicí účet s bonusem nabízí nyní zhodnocení maximálně 0,75 %. Pokud se rozhodnete pro investování, zvolit můžete balíček Duo Profit, který vám nabídne zhodnocení "až" 3,5 % na 1 rok.

Duo Profit kombinuje spořicí účet a investování do podílových fondů. Výhodou je, že investování zde zvládne úplný začátečník. Nevýhodou pak, že hodnota investice může kolísat a není zde záruka návratnosti investované částky.

Peníze z obou účtu máte vždy dostupné, převedete je kdykoliv obratem. Z fondů do několika dnů.

Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření ochrání budoucnost vás i vašich dětí. Vaše úspory se budou pravidelně zhodnocovat, a navíc získáte státní příspěvek, a ještě ušetříte na daních.

Spořit můžete i dětem, na první studium nebo na bydlení. Sjednání a vedení penzijka máte zdarma.

Speciální akce

U spořicího účtu ČSOB banka nemá aktuálně žádnou speciální akci, ale můžete získat bonus až 2 000 Kč za založení doplňkového penzijního spoření.

Bonusy ostatních bank naleznete v sekci bonusy za založení účtu.

Reklamní video

Jak účet založit?

Spořicí účet můžete založit na jakékoliv pobočce ČSOB, online nebo telefonicky. K tomu vám postačí občanský průkaz. Každý klient může vlastnit pouze jeden spořicí účet.

Podmínky zřízení účtu

 • Věk 18 let (Spoření pro děti lze i dříve)
 • Občanský průkaz

Jak postupovat při založení spořicího účtu?

Pokud máte internetové bankovnictví ČSOB, sjednání můžete provést jednoduše online. Pokud nepoužíváte internetbanking ČSOB, spořicí účet si sjednáte snadno telefonicky. Další možností je založení účtu na pobočce.

Založení spořicího účtu online

Založení spořicího účtu ČSOB online

Spořicí účet k běžnému?

Pro založení spořicího účtu nemusíte mít současně založený ČSOB Běžný účet. Pokud byste ho i přesto chtěli založit, s běžným účtem Plus Konto získáte zdarma výběry i neomezený počet plateb. Pokud splníte podmínky příjmu na účet, neplatíte ani za vedení.

Založit spořicí účet ČSOB

Často kladené otázky (FAQ)

Kolik za účet zaplatím?

Ani korunu, založení i správa účtu je zcela zdarma, aniž byste museli plnit nějaké podmínky.

Jak často mi budou úroky připisovány?

Banka vám připíše zhodnocení každý měsíc, a to vždy v jeho první den.

Jak rychle si mohu peníze z účtu převést?

Využíváte-li běžný účet ČSOB, je to otázka pár vteřin, finance stačí mezi účty jednoduše "přetáhnout". Na účet jiné banky budou peníze připsány v průběhu pracovního dne.

Budu za převody něco platit?

Účet je zcela bez poplatků, což platí i pro převody. Za příchozí ani odchozí platby tak nic nehradíte.

Můžu na účtu nastavit trvalé příkazy?

Tohle ČSOB neumožňuje. Trvalý příkaz lze nastavit pouze z běžného účtu.

Má účet nějaké limity pro vklady

Banka výši vkladů nijak neomezuje, na účtu můžete mít několik stovek i desítky tisíc Kč, kolik jen budete chtít. Pro vyšší částky je však lepší využít termínovaných vkladů, investic, nebo stavebního spoření.

Jsou mé peníze na spořicím účtu ČSOB pojištěny?

Ano, ze zákona jsou pojištěny všechny vklady až do částky 100 000 €, což je v přepočtu zhruba 2,66 miliónu Kč.

Je účet časově nějak omezen?

Není, zakládáte ho na dobu neurčitou. Pokud ho však přestanete využívat, lze ho kdykoliv zrušit.

Komu účet doporučujeme

Spoření u ČSOB vám závratné zúročení financí nepřinese. Základní úročení patří k nejnižším na trhu a nestojí vůbec za řeč. Vyššího úročení pak dosáhnete, pokud se pustíte do investování, ale také se nejedná o oslnivé zhodnocení vašich peněz.

Tento spořicí účet můžete využít, pokud nechcete své finanční prostředky ponechávat na běžném účtu ladem a nechat požírat inflací. Ale nečekejte žádné zázraky, drobné výdělky se dostaví až u vyšších částek a po delší době spoření. Spíš vám doporučujeme mrknout na jiné spořicí účty.

Vhodnější alternativu si vyberete v našem srovnání spořicích účtů 2022.

Srovnání spořicích účtů 2022
60 100 0
Srovnání spořicích účtů 2022