Vedení Plus Konta od ČSOB zdarma? Má to malý háček…

ČSOB přišla s účtem zdarma až mezi posledními. Jaké výhody Plus Konto nabízí a co od něj můžeme čekat? Nejen to se dozvíte v naší recenzi běžného osobního účtu.

O ČSOB

Československá obchodní banka je jednou z nejstarších bank v České republice. Byla založena státem v roce 1964 a financovala především zahraniční obchod. Po roce 1989 rozšířila své služby a začala sloužit i podnikatelům.

Nyní se banka specializuje na komplexní bankovní služby jak pro fyzické osoby, tak i pro podnikatele. Vlastníkem je belgický institut KBC Group, kterému patří 100 % akcií. Centrála ČSOB se nachází v Praze 5, Radlicích. Zajímavostí je, že budova centrály je největší kancelářskou budovou v České republice.

Celou historii ČSOB najdete na Wikipedii.

Reklamní video

Získaná ocenění

Za své služby ČSOB obdržela několik ocenění.

Ocenění

Zlatá koruna 2019 1. místo za Leasing pro podnikatele 3. místo v kategorii Platební karty (Premium karta)
Zlatá koruna 2018 2. místo v kategorii úvěry (Půjčka na cokoliv) 3. místo v kategorii Platební karty (Premium karta)
Zlatá koruna 2017 1. a 3. místo za Leasing pro podnikatele 2. místo v kategorii hypotéka
Fincentrum banka roku 2017 1. místo v kategorii banka bez bariér 1. místo za hypotéku roku
Cena hospodářských novin 2017 1. místo za nejlepší životní pojišťovnu 2. a 3. místo v kategorii klientsky nejpřívětivější banka

Poplatky

Vedení účtu máte zdarma, pokud patříte do některé z těchto skupin:

 • přichází vám minimálně 10 000 Kč měsíčně na účet,
 • děti, studenti a mladí do 26 let,
 • mateřské a rodičovské dovolené (až na 3 roky),
 • starší 58 let (nebo zdravotně znevýhodnění) s příjmem minimálně 5 000 Kč měsíčně na účet.

Pokud do žádné ze skupin nepatříte, naúčtuje vám ČSOB každý měsíc poplatek za vedení ve výši 69 Kč.

Pojďme se podívat na tabulku poplatků za nejčastější operace.

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 0 Kč / 69 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení základní platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů ČSOB 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 40 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 100 Kč

Mrkněte taky na kompletní sazebník.

Výhody Plus Konta

 • Možnost povoleného přečerpání účtu
 • Vedení účtu zdarma v případě splnění podmínek
 • Výběry v bankomatech ČSOB zdarma
 • Vhodné pro studenty vedení účtu zdarma
 • Možnost výběru hotovosti na pobočkách České pošty
 • Moderní a přehledné internetové bankovnictví Snadná správa peněz

Nevýhody Plus Konta

 • Poplatek 69 Kč za vedení účtu při nesplnění podmínek
 • Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 40 Kč
 • Výběry v zahraničí dokonce 100 Kč
 • Příchozí a odchozí europlatby 150/250 Kč Sazebník

Platební karty

K Plus Kontu máte dvě bezkontaktní platební karty (Visa Classic nebo Debit Mastercard) zdarma. Vyberete s nimi nejen ze všech bankomatů ČSOB, ale i na České poště.

Kreditní karta

K Plus Kontu si můžete také pořídit Kreditní kartu Standard. Měsíční poplatek za kartu Standard činí 30 Kč, za výběr z ČSOB bankomatu v ČR si už připlatíte 50 Kč. Výběry z jiného bankomatu v ČR také nejsou z nejlevnějších, jeden vás přijde na 100 Kč.

Vzhledem k vysokému počtu ČSOB bankomatů v ČR se však nemusíte bát, že byste museli vybírat z „cizího“. ČSOB nás tak trochu straší na každém rohu. Výběry z bankomatů v zahraničí vás přijdou na nekřesťanských 150 Kč.

Kontokorent

Může se stát, že přijdou nenadálé výdaje a vy budete muset sáhnout hluboko do svého účtu. Někdy můžete zajít tak hluboko, že ho přečerpáte. Z toho důvodu si lze sjednat kontokorent, neboli také povolené přečerpání účtu.

Pokud jej nepoužíváte, neplatíte za něj nic. V případě přečerpání účtu platíte úroky z přečerpané částky. Kontokorent si můžete sjednat až do výše 20 000 Kč bez papírování nebo může tvořit až dvojnásobek vašeho příjmu, maximálně však 250 000 Kč.

Google Pay a Apple Pay

Používáte smartphone s operačním systémem Android? Pak můžete platební kartu nechat doma a směle platit mobilem – pomocí služby Google Pay.

Nosíte v kapse iPhone? Žádný problém. I s ním můžete platit, ČSOB totiž podporuje také Apple Pay.

Jak si založit Plus Konto

Plus Konto si můžete sjednat třemi způsoby. Na pobočce, online anebo telefonicky. Pro sjednání na pobočce budete potřebovat občanský průkaz. Sjednání online je možné na webu ČSOB.

Internetové bankovnictví

Stanete-li se uživatelem Plus Konta, určitě budete plně využívat internetové bankovnictví. To prošlo určitými změnami a došlo k jeho zmodernizování.

Pro přístup k vašemu účtu přes mobilní telefon využijete Smartbanking. Jedná se o mobilní aplikaci, díky které budete mít snadný přístup k vašemu účtu. Smartbanking je pečlivě zabezpečený, můžete si nastavit přihlašování třeba i otiskem prstu.

Úvodní stránka – internetové bankovnictví ČSOB

Jednorázová platba – internetové bankovnictví ČSOB

Detail platební karty – internetové bankovnictví ČSOB

Obecná nastavení – internetové bankovnictví ČSOB

Oficiální video

Komu účet doporučuji

Osobní účet Plus Konto doporučuji všem, kteří splňují podmínky pro vedení účtu zdarma. Jste-li student nebo maminka na mateřské, tento účet pro vás bude mít smysl.

Účet u ČSOB naopak nedoporučuji lidem, kteří cestují a plánují často vybírat v zahraničí či posílat zahraniční platby. Mrkněte na naše srovnání běžných účtů 2020.

Srovnání běžných účtů 2020
68 100 0

Komentáře (3)

Jakub Andrtnapsal(a)…

Dobrý den, měl jsem Plus Konto a nyní mám Premium konto, ale vzhledem k tomu jak se banka chová a to vše dokonce schvaluje její ombudsman, tak nemohu doporučit. Bohužel :-(

David Bártlnapsal(a)…

Až donedávna jsem byl s bankou (Poštovní spořitelna, ERA) až na ty poplatky za každou "kravinu" celkem spokojen. Nyní odcházím pryč, z důvodu nespolehlivého internetového bankovnictví - hlavně při platbách do zahraničí. Banka má údajně jakousi "černou listinu" nespolehlivých obchodníků a s takovými obchod neuzavřete ani omylem. Běžný uživatel tento "tajný" seznam ale nezná a kolikrát je platba sázkou do loterie. Alternativou je jakási předplacená karta "coolkarta", která sice není vázána na účet - dobíjí se - ale musí se nechat vyjmout číslo oné karty z té “černé listiny" - platby

však nadále nejdou uskutečnit, banka transakce vytrvale blokuje. Helpdesk ČSOB absolutně k ničemu, na všechno mají dostatek času - až 30 dní. Tolik času žel nemám. Slibují hory, doly, rychlé vyřízení, no možná tak ve snu. TUHLE BANKU NEBRAT !

Lubomír Dostálnapsal(a)…

S touto bankou nechci mít již nikdy nic společného! Absolutně neosobní přístup, lichvářské taktiky a naprosto neprofesionální jednání zaměstnanců je až zarážející. Nemluvě o tom, že páni bankéři mají na vše dostatek času. Obejít obloukem a velice rychle zapomenout, že tato instituce vůbec existuje…

Jiří Somsinapsal(a)…

Dobrý den, pane Dostále,

chápu Vás, s takovými zkušenostmi bych se taky ČSOB vyhýbal. Můžu se prosím zeptat, ke které bance jste přešel a jste-li v současnosti spokojený?

Děkuji

Jakub Andrtnapsal(a)…

Souhlasím s Vámi, jejich praktiky by měla občas zkontrolovat ČNB- lžou, lžou a zase lžou.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020