Běžný účet České spořitelny – uzdraví vaše finance?

,

Běžný účet u naší největší banky by měl být jasnou volbou a sázkou na jistotu. Dnes se možná přesvědčíme, že největší nemusí nutně znamenat také nejlepší. Jak si stojí oproti konkurenci?

Pár informací o České spořitelně

Česká spořitelna je nejstarší a také největší bankou v České republice. Její vznik se datuje už k roku 1823, kdy začala fungovat jako záložna. Tehdy se jmenovala Spořitelna česká. V roce 1943 byly sloučeny tři spořitelny: Městská spořitelna pražská, Městská spořitelna na královských Vinohradech a Spořitelna česká. Vznikl pro ně nový název – Spořitelna pražská. V období zestátňování v roce 1967 se opět změnil název na Státní spořitelnu, která v té době byla jediným peněžením ústavem s hospodářskou a právní subjektivitou.

Pod současným názvem Česká spořitelna, a.s. začala fungovat 1. února 1992, kdy se také stala akciovou společností. V roce 2000 se stala součástí Erste Bank, která nyní drží 100 % akcií banky. Banka má v současnosti 4,6 miliónu klientů a poskytuje služby firmám i jednotlivcům. Nesoustředí se jen na bankovní služby, ale i na charitativní projekty prostřednictvím Nadace České spořitelny.

Hlavní znaky běžného účtu České spořitelny

 • Nepřetržitý přístup k účtu prostřednictvím George
 • Bezkontaktní debetní karta Visa Classic
 • Bezplatné výběry z bankomatů ČS
 • Bez poplatků za příchozí platby
 • Široká síť poboček a bankomatů
 • Možnost sjednání služby Moje zdravé finance

Získaná ocenění

 • 1. místo v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku
 • 2. místo v kategorii Banka roku
 • 2. místo v kategorii Banka bez bariér
 • 2. místo v kategorii Hypotéka roku
 • 3. místo v kategorii Pojišťovna roku

Zdroj: Banka roku 2017

 • 1. místo v kategorii Cena ZK za společenskou odpovědnost
 • 1. a 3. místo v kategorii Stavební spoření
 • 1. místo v kategorii Hypotéky
 • 1. místo v kategorii Platební karty
 • 2. místo v kategorii Životní pojištění
 • 2. místo v kategorii Podnikatelské úvěry

Zdroj: Zlatá koruna 2018

 • 2. místo v kategorii Cena ZK za společenskou odpovědnost
 • 2. místo v kategorii Stavební spoření
 • 1. místo v kategorii Hypotéky
 • 1. místo v kategorii Platební karty
 • 3. místo v kategorii Penzijní spoření
 • 1. místo v kategorii Podnikatelské úvěry

Zdroj: Zlatá koruna 2019

Jak je vidět, banka získala nejedno ocenění z různých kategorií, která zde nejsou ani zdaleka uvedena všechna. Její běžný účet ale příliš velký úspěch v soutěžích nezaznamenal.

Poplatky

Česká spořitelna má ve své nabídce dva druhy účtů – Základní účet, jehož vedení je zdarma a Účet se službou Moje zdravé finance. Ten je zpoplatněný, ale při splnění určitých podmínek může být zdarma i on.

Jaké služby dostanete zdarma?

 • Vedení Základního úču
 • Bezkontaktní debetní karta Visa Classic
 • Příchozí platby
 • Internetové a mobilní bankovnictví
 • Platba kartou u obchodníka

Co vás bude stát peníze?

 • Odchozí platby v rámci ČS: 5 Kč
 • Odchozí platby mimo ČS: 7 Kč
 • Výběr z bankomatu ČS: 5 Kč
 • Přečerpání: 25 Kč

Podrobný ceník v PDF

Poplatky v případě účtu se službou Moje zdravé finance

Se službou Moje zdravé finance získáte svého osobního bankéře, dva účty zdarma, chytrý přehled o vašich výdajích, možnou úsporu na energiích a zdarma výběry z bankomatů ČS, příchozí a elektronicky zadané odchozí platby nebo kontokorent.

Za vedení účtu zaplatíte měsíčně 100 Kč. Pokud chcete mít účet úplně zdarma, musíte mít alespoň jednou za měsíc zůstatek 7000 Kč, zaplatit minimálně jednou kartou a využívat nějaký další produkt (penzijní připojištění, životní pojištění apod.). Pro další informace o poplatcích si prohlédněte podrobný ceník.

Výhody oproti konkurenci

 • Zázemí silné a stabilní banky
 • Velké množství poboček, kontaktních míst a bankomatů
 • Zřízení cestovního pojištění k účtu za 45 Kč Léčebné výlohy, úrazové pojištění smrt/trvalé následky, pojištění zavazadel a odpovědnosti?
 • Možnost přikoupení dalších doplňkových služeb k běžnému účtu
 • Propracované internetové bankovnictví
 • Služba Moje zdravé finance k běžnému účtu

Slabé stránky

Běžný účet od České spořitelny je skz naskrz propleten poplatky. Zaplatíte za odchozí platby, příchozí platby z cizí banky i za výběr z bankomatu ČS. Skoro se až nechce věřit, že se neplatí za vydání a vedení platební karty.

Za výběry z vlastních bankomatů, příchozí a odchozí platby nebo za kontokorent neplatíte v případě, že máte k účtu sjednanou službu Moje zdravé finance. Za tu ale zaplatíte 100 Kč Službu můžete mít úplně zdarma, když splníte dvě podmínky nebo za 50 Kč v případě, že splníte alespoň jednu.?

Platební karty

K běžnému účtu České spořitelny získáte platební debetní kartu Visa Classic. Vydání jedné karty je zdarma, další karta už stojí 25 Kč měsíčně. Používat můžete i bezkontaktní nálepku, která stojí 6 Kč měsíčně. S kartou je možné provádět bezkontaktní platby, bezpečné online platby, vybírat hotovost nebo platit v bankomatu své účty. Vaše platební karta může mít originální vzhled podle vašeho výběru.

Kreditní karty

Kreditní karta MasterCard od České spořitelny je zajímavá především výpočtem úroků. Platíte za vybrané peníze úrok v korunách. Za každých vypůjčených 500 Kč zaplatíte 10 Kč. Do 499 Kč vás kreditka nestojí nic. Úvěrový limit na kartě lze nastavit do maximální výše 200 000 Kč. Potěší bezúročné období až na 55 dní. V případě, že v daném měsíci utratíte alespoň 3000 Kč kreditní kartou, máte její vedení zdarma, jinak za 50 Kč. Mimo jedné kreditní karty pro sebe, můžete získat tři další karty nebo kontaktní nálepky pro rodinu nebo někoho blízkého zdarma.

Kontokorent

K běžnému účtu České spořitelny si můžete sjednat také kontokorent až do limitu 100 000 Kč. Úroky platíte jen z vyčerpané částky a při každé příchozí platbě se tato částka automaticky snižuje. Neplatíte žádné pravidelné splátky. Jednou za 12 měsíců je nutné být na účtu v plusu a tím kontokorent splatit. Zřízení a vedení účtu je zdarma. Roční úroková sazba z vyčerpané částky činní 18,9 % p.a.

Internetové bankovnictví

V současné době nabízí Česká spořitelna hned tři typy internetového bankovnictví: Servis 24, Business 24 a George. Internetové bankovnictví George postupně nahrazuje dřívější Servis 24. V rámci přechodu na nový systém bude zřízen nový a bezpečnější způsob pro přihlášení – Bankovní IDentita.

Přihlášení

Přihlášení – internetové bankovnictví České spořitelny

Úvodní stránka

Úvodní stránka – internetové bankovnictví České spořitelny

Zadání jednorázové platby

Jednorázová platba – internetové bankovnictví České spořitelny

Nastavení platební karty

Nastavení platební karty – internetové bankovnictví České spořitelny

Obecná nastavení

Nastavení účtu – internetové bankovnictví České spořitelny

Oficiální video

Google Pay a Apple Pay

Alespoň v něčem je Česká spořitelna popředu a již v současné době umožňuje moderní placení mobilními telefony se službami Google PayApple Pay.

Možnosti založení

Běžný účet od České spořitelny si můžete založit telefonicky nebo na některé z poboček, kterých má banka 487.

Alternativy k účtu České spořitelny

Běžný účet od České spořitelny nenabízí nejvýhodnější podmínky pro ty, kdo chtějí účet zdarma. Pokud nechcete platit skoro za každou operaci na svém účtu, zkuste Tom účet od Monety nebo účet od Equa Bank, která za něj získala i ocenění.

Komu účet doporučujeme

Běžný účet České spořitelny ocení především starší generace a lidé, kteří se přiklání ke klasice, dlouholeté historii a návštěvám poboček než k levnějším produktům mladší konkurence převážně ovládaných online.

Srovnání běžných účtů 2019
Běžný účet České spořitelny – uzdraví vaše finance? 2.5 5 1

Komentáře (8)

Mihai

I have an debit account at Csas for over 3 years and today I decided to close it, is just not worth it. In 3 years only once or twice I got a proper support, usually I got rejected because the bank policy is something like this: " You don't speak czech, bring a translator or go find another bank". Today I went to the bank because George stopped working and I had to sign a contract renewal. The lady at the office spoke English and told me to bring an translator because I don't understand English :)). I told her the that was not possible and asked her what are my options. The response I got from her was to look for another bank. I left because I was already getting angry... I send an email to csas to complain about it and the response is that she acted correctly. Now I went to KB bank, and at the moment I was treated like a proper customer.

Marek - DuoFinance.cz

Thank you for sharing your experience with us. I hope you're satisfied with KB.

Have a nice day!

Romano De Angelis

2 měsíce utrpení. Jsem zahraniční zákazník. Aplikace George negeneruje textové zprávy zabezpečení k dokončení bankovních transakcí nebo k zadání bankovního účtu pomocí počítače. Výsledek: Banka obviňuje telefonní společnost T-MOBILE a peníze nemůžu používat 2 měsíce. Jedinou alternativou je vzít letadlo do Prahy a uzavřít bankovní účet tak, že peníze přinesu do vážnější banky, ale nejprve se pokusím promluvit s některým právníkem, abych zjistil, zda mám právo na náhradu škody, protože mi nedávají příležitost pracovat na mém účtu po dobu asi 2 měsíců.

Duffy

U ČS mě dlouho držela hypotéka. Po jejím doplacení na běžném účtu hned naběhly poplatky, protože se jim zdálo, že dostatečně nevyužívám jejich služby. Odešel jsem k Fio, žena před 3 roky k UCB. Po obou přestupech jsme byli vždy příjemně překvapeni, jak obě banky jsou orientované na klienta a to především s výběry z bankomatů doma i v zahraničí a i dalšími poplatky. ČS nastaví poplatky, a když využíváte jejich drahé produkty, tak vám je odpustí.

Inra

Po 15 letech pohody "vnutili" nový produkt GEOGE - největší hnus - od listopadu 2018 řeším stále nějaké problémy. Teď naposledy, možnost přihlášení do svého účtu. Asi zaměstnávají nějaké ty cizokrajné doctory a inžennééry, takže kontaktuji nějakou jinou banku.

jiri bursik

zadam v Ceske sporitelne o prendani zastavy na byt na pozemek stavebni. horor, prodluzovani, milion papiru atd..!!! nikdy uz nechci od nich uver nebo pujcku.!!

Adéla HM

Tuto banku jiz nikdy vice!Clovek musi vybehavat aby mel levnejsi ucet. Pak aniz by dali vedet, tak za vedeni uctu se zase plati vice. Mela jsem u nich i urazove+sporeni pro me a dceru. Vyndali mi z toho denni odskodneni, tak jsem odesla, penize, co jsem sporila dceri mi uz nevratili a jeste po mne chteli doplatit 300kc,tak kdyz jsem se ozvala rekli mi, ze tohle je nezajima. Ted odchazim k jine bance, oni zavolaji a najeenou, ze by dali take vedebi a vybery z bankomatu zdarma. Rikam na jak dlouho by to bylo? Na rok? A odpoved na 3 roky. Tak jsem se uz zacala smat. Jsem rada, ze jdu pryc. Komunikace s touto bankou hruuuza... Kdyz clovek mlci, banka je spokojena, pak se clovek ozve nebo odchazi ke konkurenci a najednou strasne mili a ochotni.

VáclavK

Bohužel jsou pro ČS klienti jen stádo ovcí k oškubání. Naprosto tragicky (ne)funguje internetové bankovnictví George, které nedovolí odeslat vyšší platbu než 200t. Kč pokud si klient nenainstaluje jejich obskurní software do telefonu. Ani na pobočce nelze limit změnit a ani nelze z George vystoupit, pokud byl již instalován. Rovněž provádění plateb neustále vyžaduje zapsat název platby, což vám při zadání často přepíše všechny údaje a hrozí že platbu pošlete někam úplně jinam. Stížnosti řeší jen první linie zaměstnanců stylem "já to předám" a zjevně se tím nikdo výše nazbývá. Naprosto NEklientský přístup, jak z doby před 30 lety.

Pavell

tuto banku nedoporučuji ani jejich produkty na reklamaci nereagují a vše zametají pod kobereček řeknou vám jen 1000 důvodu proč něco nejde a 1000 důvodu proč nejde odložit splátka a proč nejde čerpat z pojistky proti výpadku příjmů

každá jiná banka se chová x krát lépe a tato banka využívá jen to že mají 4.7 mil. klientů za odchozí tuzemskou platbu 29kč výber z jejich bankomatu 5kč řekněte mi která jiná banka má zpoplatněný výběr z jejich bankomatu v Česku ... jdu spát stížnost na Českou spořitelnu na ČNB snad dostanou pokutu :-)

Jaroslav

Pozor na spoření v programu zdravé finance. Spořitelna slibuje 0,20 % úrok. Jenže při výběru 1,- kč

za tento měsíc je úrok O i kdybyste měli na účtu několik miliónů. Tak není to až tak zdravé!!!

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2019