Spořicí účet HIT Equa bank a šťavnatý úrok 1,6 %

,

Hledáte spořicí účet s úrokem, který stojí za víc než jen pousmání? Pak zaměřte pozornost na spořicí účet v Equa bank. V našem srovnání se pravidelně umisťuje na předních příčkách a v kombinaci s běžným účtem tvoří těžko porazitelnou dvojku.

Založení spořicího účtu

Svůj spořicí účet si můžete založit jak online, tak na některé z mála poboček. V případě založení online vám smlouvu následně doručí kurýr.

Máte už v Equa bank osobní účet? Pak vám nezbývá nic jiného, než vyrazit na pobočku. Divné.

Spořicí účet pouze k běžnému

Kdyby byl běžný účet v Equa špatný, jednalo by se o obrovskou nevýhodu. Jenže běžný účet v Equa je světlem na konci bankovního tunelu. A vítěz našeho srovnání běžných účtů.

Platby mezi běžným a spořicím účtem trvají několik sekund.

Úrok 1,6 % nebo 0,2 %

Přichází chvíle pravdy. Abyste získali nárok na variantu HIT (úrok 1,6 %), očekává od vás Equa, že alespoň 3× v měsíci zaplatíte kartou k běžnému účtu, nebo bude hodnota vašich investic k poslednímu dni v měsíci vyšší než 50 000 Kč.

Při nesplnění úrok nekompromisně klesne na 0,2 %.

Limit 300 000 Kč

Úrok 1,6 % platí pro vklady do výše 300 000 korun. Tučnější úspory jsou úročeny sazbou 0,2 %.

Výhody spořicího účtu Equa

  • Absence minimálního zůstatku,
  • zřízení, vedení a platby mezi vlastními účty zdarma,
  • platby v rámci Equa trvají několik sekund.

Nevýhody Equa

Skvrnkou na vítězném trikotu je absence pravidelných plateb (trvalý příkaz, inkaso) ze spořicího účtu. Řešení je snadné. Provádějte tyto platby z běžného účtu. Trváte na tom, aby váš spořák pravidelné platby zvládal? Mrkněte na ING Konto.

Internetové bankovnictví

Poplatky – obvykle to půjde bez nich

Sazebník může kdekoho překvapit. Odchozí domácí platba totiž stojí 9 korun. Tento poplatek by si Equa mohla odpustit. Nic není dokonalé.

Měsíční výpis poštou za 29 Kč je dnes standard.

Spořicí účet MAX

Vedle varianty HIT si můžete nově sjednat i variantu MAX. Podmínky a poplatky jsou u obou variant stejné, liší se pouze výše úrokové sazby a pásma úročení.

Varianta MAX se vyplatí těm, kteří si chtějí na spořicí účet uložit podstatně více peněz. Do částky 500 000 korun platí úrok pouhých 0,2 %. Částky nad 500 000 korun se zhodnocují skvělým úrokem 1,5 % bez nutnosti splnění jakýchkoliv podmínek.

Závěr

Splněním snadných podmínek získáte zajímavý úrok, který budete jinde hledat jen stěží.

Srovnání spořicích účtů 2020
Spořicí účet HIT Equa bank a šťavnatý úrok 1,6 % 4.3 5 1

Komentáře (2)

Martin3113

Ja teda i za prevod ze sporiciho na bezny platim, "prevod mezi ucty" a neni to uplne malo, treba 29 nebo tak neco

Eva TR

Poplatek za odchozí platbu lze opět snadno vyřešit tím, že platbu ze spořícího účtu pošlete na svůj běžný účet u Equa (což je zdarma) a pak z onoho běžného na jakýkoliv jiný (opět zdarma, jelikož odchozí platby z běžného účtu jsou prostě zdarma, na rozdíl od odchozích plateb ze spořícího). Tj. za cenu drobného zdržení (resp. jednoho úkonu navíc) lze neplatit za odchozí platbu nic, ;-).

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, přesně z tohoto důvodu se z našeho pohledu jedná o nelogický poplatek.

Napište komentář

Srovnání spořicích účtů 2020