Náhledový obrázek článku

Spořicí účet HIT od Equa bank

(Veškeré informace o účtu)

Tým duofinance.czAutor článku

Hledáte spořicí účet s úrokem, který stojí za víc než jen pousmání? Pak zaměřte pozornost na spořicí účet v Equa bank. V našem srovnání se pravidelně umisťuje na předních příčkách a v kombinaci s běžným účtem tvoří těžko porazitelnou dvojku.

O bance

Equa bank působí na českém trhu od roku 2011. První zmínka o bance však pochází z roku 1993, kdy vznikla její předchůdkyně IC Banka. Ta měla s novodobou moderní bankou pramálo společného.

Equa se může pyšnit narůstajícím počtem klientů. Nyní jich má více než 450 000. Pro zajímavost, v lednu 2015 jí důvěru propůjčovalo "pouze" 120 000 klientů. Počet jejích příznivců se tedy skutečně hojně rozrůstá. Banka sází na jednoduchost a srozumitelnost, čímž se liší od ostatních konkurentů.

Zajímá vás více o Equa bank? Udělejte si pohodu a přečtěte si naši recenzi o Equa bank.

Charakteristika spořicího účtu HIT

Spořicí účet HIT od Equa bank nabízí při splnění podmínek zajímavou bonusovou sazbu. Účet je bez poplatků a úspory máte kdykoliv po ruce.

Podmínkou založení spořicího účtu HIT je vedení běžného účtu od Equa bank. Nemusíte se ale obávat, několikanásobný vítěz zlaté koruny rovněž poplatky nepřekvapí. Vedení, platby, výběry – vše zdarma.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Je jedním z typů bankovních účtů, které jsou poskytovány jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Nedostanete k němu kartu, ani si na něm nenastavíte trvalý příkaz. Na oplátku vám však banka nabídne výhodnější úrok, kterým motivuje k svědomitému odkládání peněz.

Důležité informace k účtu

Pojďme se společně podívat na vše důležité, co se spořicího účtu HIT týká.

Pásma úročení a úroková sazba

Spořicí účet HIT nabízí u částek do 200 000 Kč základní úrok 0,1 % + bonus 2,9 % při splnění podmínek, celkem tedy 3,0 %. U částek nad 200 000 Kč získáte úrokovou sazbu pouze 0,1 %.

Pokud máte v plánu uložit větší částku než 500 000 Kč, bude výhodnější zvolit spořicí účet MAX, o kterém se dočtete níže v jiných variantách spoření.

Jak získáte bonusovou sazbu 3,0 %?

 • Provedete 3 platby kartou od Equa bank měsíčně nebo
 • Aktuální hodnota investice aspoň 50 000 Kčk poslednímu dni v měsíci

Příklad úročení na spořicím účtu HIT:

Pokud budete mít na účtu uloženo 300 000 Kč a splníte podmínky pro získání bonusu (2,9 %), tak částka 200 000 Kč bude úročena sazbou 3,0 % a zbylých 100 000 Kč se úročí sazbou 0,1 %.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte, na spořicím účtu u Equa bank podobné podmínky nenajdete. To ale neznamená, že spořit nedoporučujeme. Hezký a zavedený standard je alespoň 10 % z výdělku.

Jaká je výpovědní lhůta?

Jednou z hlavních výhod všech spořicích účtů je možnost uložené finance kdykoliv zdarma vybrat. Opakem jsou termínované vklady, kde je stanovená doba vkladu a za předčasný výběr si banky účtují sankční poplatky. V některých případech nelze vklad předčasně vybrat vůbec.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Platby mezi účty Equa zdarma
 • Není požadován minimální zůstatek
 • Lákavá úroková sazbaV případě splnění podmínek
 • Snadné sjednání a správa online

Nevýhody

 • Pro bonusovou sazbu nutnost splnění podmínek
 • Podmínka běžného účtujehož zřízení a vedení je zdarma
 • Debetní karta pouze k běžnému účtu

Kde můžu spravovat své peníze?

Své peníze budete spravovat v klasickém internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci, stejně pohodlně jako běžný účet u Equa bank.

Internetové bankovnictví Equa bank

Internetové bankovnictví Equa bank je jednoduché, intuitivní a přehledné. Banka se stoupajícími nároky klientů provedla modernizaci svého bankovnictví a přidala mnohé funkce, které vám usnadní správu financí.

Co vše bankovnictví Equa bank umí?

V bankovnictví Equa bank můžete ovládat téměř vše, díky čemuž nemusíte zbytečně vážit cestu na pobočku nebo viset s operátorem na infolince. Získáte přehled o svých transakcích, nastavujete limity či trvalé příkazy a můžete nahlížet do archivu výpisů.

Nepotřebujete tedy, aby vám banka zasílala papírové výpisy, které jsou zpoplatněné. Navíc tak šetříte přírodu!

Jak vypadá internetové bankovnictví Equa bank? Podívejte se na naše video.

Mobilní bankovnictví Equa bank

Equa bank představila v roce 2017 mobilní aplikaci nové generace. Při její tvorbě se inspirovala nejen v zahraničí, ale také názory samotných klientů.

Aplikace je intuitivní, jednoduchá a přehledná. Inspirací k tvorbě designu i funkcí byly sociální sítě. Prostřednictvím mobilního bankovnictví můžete pohodlně spravovat své finance a využívat několika skvělých funkcí:

 • Rychlé a bezpečné přihlášení
 • Přehled o všech transakcích
 • Jednoduché platby
 • Platební karty vždy pod kontrolou

Aplikaci lze bezplatně stáhnout na Google Play a App Store. Níže se můžete podívat na hodnocení uživatelů přímo z těchto online obchodů.

Hodnocení uživatelů v Google Play

Hodnocení uživatelů v Google Play

Hodnocení uživatelů v App Store

Hodnocení uživatelů v App Store

Zajímá vás více o internetovém nebo mobilním bankovnictví Equa bank? Mrkněte na náš článek.

Jiné varianty spoření u Equa bank

Banka Equa bank nabízí další dvě varianty spoření: Spořicí účet MAX a spořicí účet EXTRA. Pojďme si je stručně představit.

Spořicí účet EXTRA

Jedná se o novinku. Základní úrok zde činí pouhých 0,1 %. Ještě se však nesmějte. Pokud ze spořicího účtu za celý měsíc nic nevyberete, dostanete v daném měsíci úrok 4 %, který platí do částky 3 milióny Kč. Pokud si tedy chcete peníze na spořicí účet pouze uložit a nevybírat, tak je pro vás tento účet ideální volbou.

Spořicí účet EXTRA lze sjednat pouze v internetovém bankovnictví v sekci Žádosti/Nabídky.

Spořicí účet MAX

Spořicí účet MAX je též bez poplatků. Částky do 500 000 Kč "úročí" sazbou 0,1 %. Smysl začne dávat při spoření vyšších částek. Část vkladu nad 500 000 Kč se již totiž úročí sazbou 1 %. I přesto je však v současnosti sazba na tomto účtu směšně nízká.

Jak účet založit?

Momentálně už není možné účet založit.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké informace banka vyžaduje k založení účtu?

Nezbytné je vyplnit údaje o vaší osobě (jméno, příjmení, bydliště, trvalé bydliště atd.) a prokázat se platným dokladem, nejlépe občanským průkazem.

Musím dodržovat nějaké zvláštní podmínky?

Nemusíte, ale pokud každý měsíc zaplatíte alespoň 3krát kartou (online nebo v obchodě), případně budete mít na spořicím účtu Equa bank 50 000 Kč nebo více, získáte bonusovou sazbu 3,0 % namísto základních 0,1 %.

Jak často mi banka připíše úrok?

Úrok je připisován jednou měsíčně, a to vždy k 1. dni měsíce.

Jak dlouho zabere převod peněz ze "spořáku"?

Na běžný účet Equa bank je to otázka vteřiny, na jiné účty do jednoho pracovního dne.

Mohu mít jistotu, že o peníze nepřijdu?

Jistotu vám dává přímo zákon o bankách, který v ČR platí. Podle něj jsou všechny vklady pojištěny až do částky 100 000 €, což je v přepočtu 2,50 miliónu Kč.

Lze si založit více spořicích účtů?

V Equa bank ne, na jedno rodné číslo lze zřídit pouze jeden jediný.

Je vedení účtu časově omezeno?

Není, spořicí účet si u Equa bank zakládáte na dobu neurčitou. Pokud byste ho přestali využívat, lze jej kdykoliv zrušit.

Komu účet doporučujeme?

Spořicí účet HIT od Equa bank nabízí průměrné zhodnocení vašich peněz na poli spořicích účtů. Mezi hlavní plusy HITu se řadí zejména snadné sjednání a správa účtu online, zřízení a vedení bez poplatků a v neposlední řadě bonusový úrok při splnění jednoduchých podmínek.

Nevýhodou je pak absence trvalých plateb, které však můžete v pohodě provádět z běžného účtu, a dále nutnost splnění podmínek pro získání bonusu. Myslíme si však, že v rámci běžného používání účtu nebudete mít problém tyto podmínky splnit.

Mohlo by vás zajímat

Dále tu na téma spořicích účtů máme třeba:

 1. Srovnání spořicích účtů
 2. Spořicí účet Max banka
 3. Spořicí účet Creditas
 4. Spořicí účet Moneta

Na našem webu naleznete také:

80 100 0
Srovnání spořicích účtů