Náhledový obrázek článku

Jaké jsou druhy pojištění a kde se výhodně pojistit?

Ondřej PokornýAutor článku

V dnešní době je na trhu nespočet pojistných produktů. Pojistit si tedy můžeme prakticky vše. V tomto článku se podíváme na základní druhy pojištění a poradíme vám, kdy se vám vyplatí a jak se výhodně i snadno pojistit.

Životní pojištění

Životní pojištění zajistí vaši rodinu v případě nečekaných životních situací. Bohuže úrazy, nemoci, a dokonce i smrt jsou zcela nevyzpytatelné. Proto je dobré sjednat si pojištění, které vám dodá pocit jistoty.

Na trhu naleznete hned několik druhů životního pojištění, od rizikového, až po kapitálové, investiční a mnoho dalších.

Odlište se od ostatních a sjednejte si kvalitní životní či úrazové pojištění za rozumnou cenu. Více o životním pojištění →

Úrazové pojištění

Úraz je sám o sobě velmi nepříjemný, a navíc může pěkně zahýbat s rodinnou kasou. Nedej bože, je-li s trvalými následky či dlouhodobou pracovní neschopností. V takovém případě se hodí úrazové pojištění, které vám bude krýt záda.

Úrazové pojištění je druh životního pojištění, ale je zaměřené pouze na úrazy. Jelikož se jedná o jednu z nejčastěji sjednávaných pojistek, má právo zaujmout v tomto článku své místo. Lze si ho sjednat samostatně, například pokud víte, že jste velmi aktivní a úraz u vás hrozí více než u jiných jedinců, nebo si jej také můžete sjednat jakou součást životka.

Důležité je zdůraznit, že s úrazovým pojištěním nelze spořit, protože je bez rezervotvorné složky.

Zajímají vás podrobnosti k úrazovému pojištění? Jak sestavit ideální úrazovko? Mrkněte na náš článek Více o úrazovém pojištění →

Cestovní pojištění

Zdravotní péče v zahraničí není zrovna levnou záležitostí, proto byste neměli ani váhat pojistit se na cesty. Bohužel i v cizině se toho může spoustu přihodit a je lepší být připraven. Zdánlivá banalita v cizí zemi může přerůst do obrovských rozměrů.

Cestovní pojištění si sjednejte, ať jedete na dovolenou, služební cestu, zahraniční kurz nebo i pouze na školní zájezd. Náhoda je víte co.

Podívejte se na způsoby, kde sjednat kvalitní a cenově rozumné cestovní pojištění – Více o cestovním pojištění →

Povinné ručení

Povinné ručení slouží jako pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla provozem vozidla způsobena škoda. Jak už název napovídá, povinnost uzavřít povinné ručení je přímo stanovena zákonem a platí pro každé vozidlo, která má co dočinění s pozemní komunikací.

Kde sjednat nejvýhodnější povinné ručení? Jak se stanovuje výše pojistného? Jaký zvolit limit krytí? To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku – Více o povinném ručení →

Havarijní pojištění

Sjednání havarijního pojištění je sice dobrovolné, ale vaše auto si určitě zaslouží zvýšenou pozornost. Havarijko vašemu vozu kryje záda v případě nehody, vandalizmu či odcizení. Pokryje škody způsobené na vašem vozidle i v případě, že jste viníkem nehody vy.

Co kryje havarijní pojištění, kolik stojí a kdy nemáte nárok na pojistné plnění? Máte také zájem o sjednání asistenčních služeb? V našem článku se dozvíte vše, co se havarijka týká! Více o havarijním pojištění →

Pojištění majetku

Zvažujete koupi, nebo již vlastníte dům, či byt? Pak určitě zauvažujte o pojištění majetku, zejména pak o pojištění nemovitosti a také pojištění domácnosti. Tyto dva produkty jsou totiž rozdílné a nejvhodnější je sjednat si je obojí.

Podívejte se, jaké máte možnosti v oblasti pojištění majetku a jaké pojištění vám doporučujeme zvolit. Více o pojištění majetku →

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti jistě znáte jako tzv. blbostku. Možná ale nevíte, že i tato pojistka se dělí na dva základní druhy: pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. Již to vám může velmi dobře napovědět, jaký z produktů se vám vyplatí zvolit.

Tématu pojištění odpovědnosti jsme také věnovali celý článek, ve kterém se mimo jiné dozvíte, na co se oba druhy pojištění vztahují, jaké mají limity, kolik stojí a kde si je sjednat. Více o pojištění odpovědnosti →

Mám zájem o pojištění

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Úspěšně odesláno
Které pojištění zajímá vás?

Vyplňte prosím všechna pole.