Náhledový obrázek článku

Účty pro mladé od Air Bank. Naučí tě hospodařit s penězi!

Tým DuoFinance.cz

Air Bank rozšiřuje svou nabídku produktů a tentokrát se zaměřila na mladé. Pro studenty si připravila účet pro mladé od 15 let, který funguje stejně, jako klasický běžný účet. Žádné zbytečné podmínky a poplatky nečekejte. Dětem vytvořila skvělou vychytávku, a totiž, že snížila věkovou hranici pro založení disponenta. Nově tak mohou v bance využívat běžný účet nebo platit kartou i děti od 10 let.

O Air Bank

Air Bank vtrhla na český trh v roce 2011 a rozvířila tak stojaté vody zkostnatělého bankovnictví. Hlavním cílem bylo vytvořit svěží koncept a nabídnout klientům to, co zde doposud chybělo – férovost, jednoduchost a transparentní služby.

Společně s bezpoplatkovou politikou se tak Air Bank podařilo to, o čem se ostatním bankám může dodnes jen zdát. Banka slavila úspěch hned po prvním měsíci fungování, kdy do ní klienti převedli peníze v hodnotě přes miliardu korun.

Na to, že Air Bank nastoupila do řady s nepopsaným papírem, získala velmi rychle mnoho ocenění. Podařilo se jí rozšířit síť poboček i bankomatů, přidat do své nabídky flexibilní hypotéku a nyní dokonce vytvořit účty pro mladé. Banka se nebojí inovací, ale na druhou stranu sází na přehlednost.

Více o hurikánu jménem Air Bank si můžete přečíst na Wikipedii nebo v našem článku o Air Bank.

Jaké účty pro mladé Air Bank nabízí?

Účet pro dospívající 15+

V jednoduchosti je krása, jedno z hesel, které Air Bank hrdě razí. Proto se rozhodla zjednodušit život mladým a vytvořila pro ně Účet pro mladé s kartou zdarma.

Účet si můžeš založit, pokud ti už bylo 15. A ani s sebou nemusíš tahat rodiče na pobočku. Konto si totiž snadno založíš sám/a na webu Air Bank nebo v aplikaci. Potřebuješ k tomu české telefonní číslo a samozřejmě věk minimálně 15 let.

Účet pro dětičky 10+

Ani na děti banka nezapomíná. A to je dobře! Měly by se totiž učit finanční gramotnosti již od útlého věku. V dnešní době to budou opravdu potřebovat.

U Air Bank si sice nemohou založit vlastní účet, ale banka si pro ně připravila skvělou vychytávku. Snížila totiž věkovou hranici pro založení disponenta již od 10 let.

Děti tak mohou v bance využívat běžný účet nebo platit kartou. Jak to funguje? Banka vám jako majiteli účtu umožní přidat dítě jako disponenta k účtu, podmínkou však je, abyste byl zákonným zástupcem dítěte a aby dítě vlastnilo dětský občanský průkaz. Sjednání disponenta je možné také online.

Na kolik tě to vyjde?

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Příchozí a odchozí platby v rámci ČR 0 Kč :)
Odchozí a příchozí SEPA platby 0 Kč :)
Vydání a vedení platební karty 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Výběry z bankomatů Air Bank 0 Kč :)
Výběry z cizích bankomatů v ČR a EU 35 Kč :(

Výhody oproti konkurenci

  • Založení a vedení účtu zcela bez podmínek
  • Přehledné internetové bankovnictví
  • Účet již od 15 let s kartou zdarma
  • Moderní appka My Air s odměnami za placení
  • Platby mobilem nebo hodinkami

Slabé stránky

  • Zpoplatněné výběry z bankomatu jiné banky v ČR a EU

Co dalšího si můžeš založit?

Spořicí účet

K účtu pro mladé si můžeš od 15 let ještě bokem spořit se spořicím účtem. Podmínky jsou stejné, jako u klasického běžného účtu. Aby se ti naspořené peníze úročily, je nutné 5× měsíčně zaplatit kartou.

  • Částka do zůstatku 250 000 Kč se úročí 0,6 % ročně
  • Zůstatek od 250 000 Kč se úročí 0,1 % ročně
  • Vše nad 1 000 000 Kč se neúročí

Vedení spořicího účtu je zdarma. Založíš si ho snadno online, pokud jsi ale ještě neměl žádný účet, je nejprve nutné provést ověření na pobočce a doložit občanku. Můžeš tak vše sfouknout najednou, ať už založení běžného účtu, tak i spoření.

Platební karta

K účtu pro mladé je k dispozici stejná platební karta, jako pro dospěláky. Jedná se o debetku a můžeš mít až tři. První a druhá jsou zdarma, za třetí už zaplatíš 100 Kč. Ke spořicímu účtu Air Bank kartu nevydává.

Kontokorent nee

Kontokorent si k účtu pro mladé založit nemůžeš. Sjednat si ho můžeš až od 18 let. Možná lepší ne? Než se hned v mládí dostávat do mínusu.

Jak účty založit

Účet u Air Bank si můžeš na pohodu založit od 15 let a nemusíš se obávat žádného zbytečného papírování. Pro založení na pobočce potřebuješ pouze platné české telefonní číslo a občanku. Při zakládání na dálku je třeba také druhý doklad totožnosti a aktivační platba ve výši 1 Kč (pro jistotu, že si žadatele už jiná česká banka ověřila).

Sjednání online probíhá na webových stránkách Air Bank nebo v mobilní aplikaci My Air.

Často kladené otázky (FAQ)

Abychom ti ušetřili čas, připravili jsme si pro tebe odpovědi na nejčastější otázky.

Dětský účet

Jaké jsou podmínky pro založení?

Podmínkou je, aby majitel účtu byl zákonný zástupce dítěte a aby dítě vlastnilo dětský občanský průkaz.

Kde mohu dětský účet Air Bank založit?

Nelze založit vyloženě dětský účet Air Bank, ale můžete svůj běžný účet vyčlenit pro své dítě, aby jej mohlo využívat jako disponent. U Air Bank navíc můžete mít až 10 běžných účtů, každý tedy lze využívat za jiným účelem. Sjednání disponenta od deseti let věku je možné zařídit jednoduše online v internetovém bankovnictví.

Jak může dítě/disponent s účtem nakládat?

Dítě (disponent) může s účtem nakládat jen podle nastavení oprávnění. Může používat internetové i mobilní bankovnictví, kontrolovat zůstatek, posílat platby nebo využívat platební kartu pro platby v obchodě či pro výběry z bankomatů.

Dostane disponent k účtu platební kartu?

Ano, k účtu bude dítěti k dispozici platební karta, aby si osvojilo placení v obchodech i výběry z bankomatů a naučilo se tak zacházet s penězi.

Studentský účet

Co potřebuji k založení studentského účtu Air Bank?

Pro založení na pobočce potřebuješ pouze platné české telefonní číslo a občanku. Při zakládání na dálku je třeba také druhý doklad totožnosti a aktivační platba ve výši 1 Kč.

Jakým způsobem mohu účet založit?

Účet pro mladé si můžeš založit jak na pobočce, tak i online.

Jsou na účtu nějaká omezení?

Na účtu nejsou vůbec žádná omezení. Účet pro mladé funguje stejně, jako klasický běžný účet od Air Bank.

Dostanu platební kartu?

Ano, samozřejmě, k účtu dostaneš platební kartu zdarma.

Funguje tu rodičovský dohled?

Účet funguje stejně jako běžný účet "pro dospělé", takže žádný rodičovský dohled neumožňuje.

Je možnost pořízení dalších produktů?

K účtu pro mladé si můžeš již od 15 let sjednat až 3 spořicí účty. Stejně tak běžných účtů můžeš mít až 10. Samozřejmostí je pak debetní karta.

Kolik účtů si mohu jako student otevřít?

Můžeš mít až 10 běžných účtů a 3 spořicí. Od 3. listopadu se budou měnit obchodní podmínky a banka plánuje nabídnout možnost až tří běžných účtů v jiné měně zdarma.

Co se s účtem stane v mých 18?

Nic moc se nezmění. Banka ti dá vědět, že tvůj účet se mění na účet pro dospěláky. Podmínky se ale nijak zásadně nemění, pouze se ti rozšíří nabídka o půjčky.

Alternativy k účtu Air Bank

Pokud tě dětský účet ani účet pro mladé od Air Bank nezaujaly, nezoufej. Na českém bankovním trhu je naštěstí docela široká nabídka účtů pro mladé. Fajn by mohlo být například U konto od UniCredit Bank, které nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

U mladých od 18 let také zajímavě vychází Tom účet Plus, který umožňuje pracovat s účtem jenom pomocí telefonu, nebo účet u Equa bank s nulovými poplatky a oplývající mnoha oceněními.

Mrkej také na srovnání studentských účtů 2020.

Komu účet doporučujeme

Účet pro děti a pro mladé od Air Bank můžeme považovat za velmi jednoduché a férové konto bez zbytečných poplatků. Vzhledem k tomu, že tato banka je mladá a dynamická, není pro ni problém vytvořit pohodové podmínky mladým a nabídnout jim přehledné a moderní služby. Mezi ty patří například stylové platby mobilem, moderní appka My Air či funkce odměny, pomocí které získáš část peněz z placení zpět.

Tento účet doporučujeme všem, kdo si chtějí užívat vegetbanking bez starostí a neočekávají nadstandardní služby.

Srovnání studentských účtů
70 100 0
Srovnání studentských účtů