Běžný účet Tom Plus od Monety, vsadíte na kocoura?

Moneta Money Bank v roce 2020 vylepšila svůj Tom účet, čímž vznikl běžný účet Tom Plus. Lze jej ovládat přes mobilní aplikaci Smart banka, která získala několik ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019. Účet Tom Plus má být modernější, jednodušší a levnější. Jak je na tom ve skutečnosti?

Ve zkratce o Monetě

V roce 1990 koupila část, tehdy krachující, Agrobanky nadnárodní společnost General Electric. V tu dobu banka existovala pod názvem GE Capital Bank, a.s. Později se přejmenovala na GE Money Bank, a.s., kterou máme ještě všichni v živé paměti. General Electric se rozhodl, že český bankovní trh už není nic pro něj a svou část divizí prodal. Proto 1. května 2016 vznikla dnešní Moneta Money Bank.

Touto změnou se z Monety stala naprosto samostatná banka a v současnosti je považována za českou banku se silnou základnou a dobrými předpoklady k úspěchu. Obchoduje se svými akciemi na Burze cenných papírů v Praze, má takřka milión klientů a je čtvrtou největší bankou v České republice. Současným generálním ředitelem banky je Tomáš Spurný, který získal ocenění Bankéř roku 2017. Historii Monety se věnuje i wikipedie.

Získaná ocenění

Hlavní znaky Tom Plus účtu

 • Založení účtu je velmi jednoduché. Stačí mít nainstalovanou aplikaci Smart banka
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma
 • Výběry v zahraničí zdarma

Poplatky

Ze sazebníku účtu Tom Plus jsem pro vás vycucla poplatky za nejčastější služby.

Založení účtu 0 Kč
Vedení účtu (za měsíc) 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty Standard 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů MONETA 0 Kč
Výběry z bankomatů jiných bank v ČR 0 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 0 Kč


Výhody oproti konkurenci

 • Oceněná mobilní aplikace Smart banka
 • Možnost otevření běžného účtu Tom Plus ve Smart Bance
 • Výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma
 • Žádné poplatky za vedení účtu a bez podmínek
 • Široká síť poboček a bankomatů
 • Možnost čerpat Flexikredit neomezeně dlouho

Slabé stránky

Nutno podotknout, že účet Tom Plus nemá příliš slabých stránek. Díky silnému zázemí banky můžete snadno s jakýmkoliv problémem dojít na pobočku.

Platební karty

K běžnému účtu Tom Plus získáte debetní kartu STANDARD. Můžete s ní platit v obchodech nebo na internetu a samozřejmě vybírat hotovost. Jednu kartu dostanete k účtu zdarma. Za každou další budete platit 59 Kč měsíčně.

Debetní karta Gold

Debetní zlatá karta je určena náročným klientům. Zaplatíte za ní 169 Kč měsíčně. S jejím držením jsou spojené stejné služby jako se stříbrnou kartou a k tomu něco navíc. Stanete se členem Program Priority Pass, který vám umožní vstup do VIP letištních salonků a restaurací.

Cizoměnová debetní karta

Cizoměnové debetní karty jsou vydávány zdarma k účtům vedených v měnách EUR nebo USD. Jejich výhodou je skutečnost, že neplatíte kurzové rozdíly a můžete vybírat v zahraničí zdarma.

Kreditní karta

V případě potřeby můžete k Tom Plus účtu získat i kreditní kartu MoneyCard ve verzi Smart nebo Gold. Úvěrový rámec činní max. 50 000 Kč, resp. 300 000 v případě verze Gold. Radost vám udělá bezúročné období dlouhé až 50 dní. Při útratě nad 3000 Kč neplatíte poplatek za vedení kreditního účtu (běžně 49 Kč) nebo za výběr z bankomatu Monety (běžně 39 Kč).

Kontokorent Flexikredit

K běžnému Tom Plus účtu si můžete sjednat také kontokorent Flexikredit. Založit si ho můžete na pobočce banky. Jedná se o povolené přečerpání účtu do smluvené částky tzv. do mínusu. S kontokorentem máte k dispozici částku od 2000 Kč do 100 000 Kč. Za jeho čerpání zaplatíte 29 Kč. Sjednání a vedení je zdarma. Na rozdíl od jiných bank Moneta nepožaduje jednou za čas kontokorent splatit, můžete jej tedy čerpat neomezenou dobu.

Internetové bankovnictví

Google Pay a Apple Pay

Moneta jako jedna z prvních bank spustila placení chytrými mobilními telefony se službami Google PayApple Pay, které dnes můžete naplno využívat. Placení mobilem je nutné nejprve nastavit v aplikaci Smart banka.

Dále existuje možnost placení hodinkami Garmin a náramky Fitbit.

Možnosti založení

Tom Plus účet si můžete online, v mobilní aplikaci nebo na obchodním místě banky. Do chytrého telefonu s Android nebo iOS si stáhnete aplikaci Smart Banka a účet si přes aplikaci jednoduše otevřete. Stojí vás to jen pár minut času a účet můžete využívat. Pokud si nevíte rady, zajděte jednoduše na pobočku a nechte si účet otevřít tam.

Jak založit účet přes Smart Banku?

 1. Stáhněte si aplikaci Smart Banka.
 2. Vyfoťte občanský průkaz a další doklad totožnosti.
 3. Je nutné zaplatit ověřovací platbu ze stávajícího účtu.
 4. Jakmile je vše ověřeno, můžete začít účet naplno využívat.

Alternativy k Tom Plus účtu

Zajímavou alternativou je běžný účet Equa Bank, který je také zdarma a může se chlubit propracovaným mobilním bankovnictvím. Banka ovšem nemá takové množství poboček, a navíc v nich chybí pokladna. Bez poplatků můžete mít i účet u mBank, mrkněte na něj.

Pro koho se Tom účet hodí?

Tom Plus účet má jistě dobře našlápnuto k tomu, aby se stal velmi oblíbeným účtem. Hodí se především pro mladší generaci, která uvítá možnost pracovat s účtem jen pomocí chytrého telefonu.

Srovnání běžných účtů 2020
80 100 0

Komentáře (12)

Studentnapsal(a)…

Ahoj, pokud někdo čte tento komentář tak chci upozornit že účet tom plus můžou mít studenti od 15 let s tím že ale musí si ho vyřídit na pobočce a se zákonným zástupcem píšu to sem pro rodiče nebo studenty který chtějí si zařídit studentský účet tak se rovnou zeptejte na účet tom plus kde máte výběry ze všech bankomatů zdarma atd. i když je to zbytečný jen kvůli těm výběrům podotýkám že já jsem to dost využil!

Michalnapsal(a)…

Mohu se zeptat proč máte v plusech uvedeno že výběry z ostatních bankomatů jsou zdarma, když v odkazu na kompletní ceník je uveden za výběr z bankomatů ostatních bank poplatek 20 Kč za výběr? Děkuji za odpověď

Marek - DuoFinance.cznapsal(a)…

Dobrý den, recenze se nově vztahuje k účtu Tom Plus, který je pouze mírně pozměněnou verzí Tom účtu. V případě účtu Tom Plus je výběr ze všech bankomatů skutečně zcela zdarma.

Děkuji vám za dotaz a přeji příjemný zbytek léta.

Petrnapsal(a)…

Dobrý den. Ani né před rokem jsem na pobočce v Třeboni založil svému otci, účet kam mu budou posílat důchod. Nechtěl jsem ČS a Moneta zde měla pěknou pobočku i s bankomatem. Při zřizování účtu jsem i tu to zkutečnost vzpomenul. Jaké překvapení, když po necelém měsíci, jsem šel na pobočku. Vše zavřeno a jen nápis - zrušeno. A pochopitelně kde je nejbližší pobočka atd.. Bankomat také přemístěn jinam, ale alespoň v Třeboni. Sice na hodně zvláštním místě - v chodbě domu u schodiště, který se uzavírá- ale pochopitelně se dostanete přes k němu přes kartu.

Ať mi nikdo neříká, že při zřizování účtu, kdy jsem uvedl jeden z důvodů, výhody pobočky v místě bydliště, personál nevěděl o jejím následném rušení. Beru to jako neseriózní jednání.

A teď třešnička na dortu byla, když jsem včera hledal bankomat schovaný v tom domě. Nebyl zde a ani žádný odkaz. Po té jsem zjistil, že nejbližší bankomat je v Jindřichově Hradci kde je i pobočka. To je ale 28 km od původní. Moc děkuji za skvělé jednání.

Petrnapsal(a)…

S Tom Plus můžete vybírat ze všech bankomatů všech bank v ČR i zahraničí. Takže problém s bankomatem bych viděl jako naprosto lichý.

Už nechci účet tomnapsal(a)…

Dobrý den, mám účet TOM, založený v listopadu 2019 a chtěla bych ho zrušit (leden 2020). Účtuje si banka za tak brzké zrušení nějaké poplatky? Dále bych chtěla vědět, zda mi musí na účet chodit peníze, které jsem předpokládala, že mi tam chodit budou a při uzavírání smlouvy jsem toto nahlásila. Peníze mi ale chodí jinam. Tzn. zda můžu účet využívat zcela minimálně a občas tam poslat nějaké peníze, nebo bude lepší ho zrušit. Děkuji.

Marek - DuoFinance.cznapsal(a)…

Dobrý den, žádný poplatek za zrušení vám naúčtován nebude ani vám na účet nemusí chodit peníze. Účet tedy můžete bezstarostně využívat i minimálně :)

Děkuji za dotaz a přeji vám krásný den

Sociálnapsal(a)…

Ví prosím někdo, co se stane, když se na den omylem dostanu do mínusu? Nevěřil bych, že to vůbec jde, ale zjevně se k něčemu takovému schyluje. Platil jsem kartou drobné nákupy, čekal jsem, že až prachy na účtu dojdou, terminál řekne dost a hotovo. Jenže! Teď jsem zjistil, že se stalo to, že jsem měl před pár dny na účtu zůstatek asi 42 korun, udělal jsem nákup za 30, ale ten se ještě nestihl zaúčtovat a v mezičase jsem stihl udělat ještě jeden nákup za 20. Teď se zaúčtoval ten za 30, takže na účtu je zůstatek 12 a až se zaúčtuje i ten za 20, tak tam teoreticky padne mínus 8 Kč. Pozor - kontokorent nemám sjednaný. Co se bude dít? Samozřejmě si tam hned posílám kilo, ale chvíli tam těch mínus 8 kč asi bude, tak mě zajímá, co to bude mít za následky...

Marek - DuoFinance.cznapsal(a)…

Dobrý den, můžete být úplně klidný. Pokud dluh do několika dnů splatíte, nestane se vůbec nic :)

Děkuji za dotaz a přeji pěkný den

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020