Náhledový obrázek článku

Seznam bank v ČR

Veronika CvejnováAutor článku

Podívejte se na kompletní seznam aktivních bank, které působí v České republice. Přehled obsahuje také hypoteční banky, které musí mít stejně jako klasické banky též bankovní licenci.

Air Bank

Air Bank se drží hesla: "I banku můžete mít rádi." Na český bankovní trh vstoupila v roce 2011 a na úspěch nemusela dlouho čekat. Poskytuje finanční služby drobné klientele a nabízí jednoduché bankovní produkty bez poplatků. V jejím portfoliu však chybí kreditní karta.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS vstoupila na český bankovní trh v roce 2017. Předtím 20 let působila jako Záložna CREDITAS. Jako jedna z mála bank v ČR má českého majoritního akcionáře. CREDITAS nabízí běžné bankovní služby bez poplatků. Nevýhodou je úzké portfolio produktů.

Česká exportní banka

Česká exportní banka byla založena v roce 1995 za účelem podpory exportu České republiky. Poskytuje různé druhy úvěrů a bankovních služeb, které jiné banky českým podnikatelům nabídnout nemohou. Klientelu tvoří z větší části právnické osoby.

Česká spořitelna

Česká spořitelna je největší česká banka, která má na našem trhu nejdelší tradici. Od roku 2000 je navíc součástí skupiny Erste. Poskytuje širokou nabídku finančních produktů a služeb, a má velké množství poboček i bankomatů. Její nevýhodou jsou vyšší poplatky.

Národní rozvojová banka

Původně Českomoravská záruční a rozvojová banka byla založena v roce 1992. Jejím jediným akcionářem je Česká republika. Cílem této banky je přispět a podílet se na podpoře hospodářského a sociálního rozvoje za pomocí poskytování finančních produktů. V roce 2021 změnila svůj název na Národní rozvojovou banku.

ČSOB

ČSOB byla založena v roce 1964 a působí na českém i slovenském trhu. Zaměřuje se jak na fyzické osoby, tak i na podnikatele a korporátní klientelu. Patří k nejstarším bankám v České republice. Může se pyšnit širokou nabídkou produktů, má ale poměrně vysoké poplatky.

Max banka

Max banka, původním názvem Expobank, působí na českém trhu od roku 1991. Jedná se o malou banku, která zaujme především svým úročeným bankovním účtem NEO účet a spořicím účtem se zajímavou úrokovou sazbou. Hlavní nevýhodou nynější Max banky je pouze jedna pobočka v Praze.

A jak došlo ke změně na Max banku? Expobank odkoupila v roce 2022 společnost Creditas a přejmenovala ji na Max banku. Se změnou názvu došlo ke kompletní změně „smýšlení banky“. Nyní se jedná o online banku zaměřenou na retailovou klientelu.

Fio banka

Fio banka je jako bankovní instituce aktivní od roku 2010, na finančním trhu se však pohybuje již od roku 1993. Jedná se o ryze českou banku, která poskytuje běžné bankovní služby bez poplatků. Má vlastní jedinečnou investiční aplikaci pro online obchodování s akciemi e-Broker.

Hypoteční banka

Hypoteční banka vznikla v roce 1991 pod názvem Agrobanka a specializuje se na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám. Jedná se o největšího poskytovatele hypoték v České republice. Od roku 2009 je jejím jediným akcionářem banka ČSOB.

J&T BANKA

J&T BANKA byla založena na českém finančním trhu v roce 1998. Působí jako privátní banka, která klientům pomáhá zhodnocovat majetek a vytváří investiční příležitosti. Nabízí široký výběr produktů a komplexní služby včetně poradenství. Nevýhodou je nízký počet poboček.

Komerční banka

Komerční banka byla založena v roce 1990. Jedná se o stabilní banku, která poskytuje širokou nabídku bankovních produktů pro celé spektrum klientů. Výhodou je velký počet bankomatů a poboček, nevýhodou pak nadprůměrně vysoké poplatky.

mBank

Na českém a slovenském trhu mBank působí od roku 2007. Jedná se o nízkonákladovou banku nové generace, která umožňuje vše týkající se financí vyřídit přes internet. Velkou předností mBank jsou výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma. Nevýhodou pak je málo poboček.

Moneta Money Bank

Moneta byla založena v roce 1997 jako GE Capital Bank. Zaměřuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Nyní se jedná o čistě českou bankovní instituci. Poskytuje širokou nabídku produktů a běžný účet s vedením zdarma.

Oberbank

Oberbank je rakouská regionální banka se sídlem v Linci, která od roku 2004 působí také v České republice a dalších okolních státech, jako je Maďarsko či Slovensko. Zaměřuje se na privátní a firemní klientelu, přičemž poskytuje osobní a spořicí účty a také investiční produkty.

PPF Banka

PPF Banka byla založena v roce 1992. Je součástí Mezinárodní investiční skupiny PPF Group. Zaměřuje se na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb. Jejími klienty jsou zejména střední a velké podniky, ale také finanční instituce s českým kapitálem.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank působí v České republice od roku 1993. Soustředí se na prémiovou klientelu a v její nabídce naleznete specifické finanční služby. Velkou výhodou je široká síť poboček a bankomatů, nevýhodou pak jsou vyšší poplatky u některých účtů.

Trinity Bank

Trinity Bank je ryze česká banka založená v roce 1996. Řadí se k méně známým bankám, ale mohli byste ji znát pod původním názvem Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo. Specializuje se na privátní a korporátní klientelu. Její nevýhodou je málo poboček a žádné bankomaty.

UniCredit Bank

UniCredit Bank působí v České republice od roku 1996, ale její historie sahá až do roku 1473. Lze ji charakterizovat jako silnou nadnárodní společnost, která nabízí široké portfolio služeb a produktů. Výhodou je vedení běžného účtu zdarma, nevýhodou pak, že pouze při splnění podmínek.

Srovnání běžných účtů 2024

Komentáře (1)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na banku City Bank která sídlila na Praze 6 ulice Evropská. Existuje ještě tato banka nebo se nějak přejmenovala nebo jí někdo převzal? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka City retailový segment již opustila. V současnosti se věnuje pouze korporátní klientele.

Děkuji za dotaz a přeji vám příjemný den.

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání běžných účtů 2024