Založit účet G2 od Komerčky s bonusem 350 Kč?

, Tomáš Korábečný

Tonoucí se stébla chytá! Komerční banka si uvědomila, že generace konzervativních klientů tu nebude navždy. Mám na mysli klienty, kteří mají celý život účet v jedné bance a nehodlají to změnit. Jenže dnešní doba přijímání změn vyžaduje. Tak tedy vznikl studentský účet G2, milé děti! Pojďme si říct, zda oporou humorných plakátů je skutečně kvalitní produkt.

Charakteristika účtu G2

Komerční banku netřeba dlouze představovat. Snad každý už někdy viděl její pobočku. To je jedna z jejích velkých výhod, že má pobočku i v mnoha menších městech. Škoda jen že tento účet cílí na mladou generaci, která pobočky nepotřebuje a v 99 % případů ani nenavštěvuje.

Účet samotný je pak pojmenován jako "účet pro mladé lidi, studenty či absolventy VŠ od 15 do 30 let". Cílová skupina je tedy jasná. Popojedem.

Poplatky

Doby těch nejabsurdnějších poplatků jsou snad už pryč. Prolistoval jsem za vás sazebník a vytáhl z něj to nejdůležitější.

Co získáš zdarma?

  • Vedení účtu až do 30 let
  • Příchozí i odchozí platby v rámci ČR
  • Všechny výběry z bankomatů Komerční banky
  • 1 výběr měsíčně v zahraničí zdarma

Za co budeš platit

  • Výběr z bankomatu jiné banky – 39 Kč

Povolený debet do 5000 Kč zdarma

"Utrácej v klidu," uklidňují nás na stránce konta G2. Každý, komu je 18+ a doloží svůj studentský status, má nárok na povolený debet (kontokorent) do 5000 Kč. Bezúročně.

Komerčka určitě ví, proč láká nové klienty na tento benefit. O úvěrech si však myslím své. Je lepší si našetřit. Ale proti gustu…

Studentský úvěr Gaudeamus

Všechny banky rády myslí na naši budoucnost. Obzlášť když si na ni u nich půjčíme. Jako majitel účtu G2 máš nárok na půjčku, kterou využiješ na financování svých studií. Tedy školné, notebook či jiné vybavení.

Jedná se o úvěr poměrně férový – RPSN (skutečný úrok) se pohybuje kolem 7 %. Jen musíš doložit svůj přijem nebo sehnat ručitele. Za výhodu můžeme považovat i předčasné splacení úvěru zcela zdarma.

Pokud jsi s tímto smířen, můžeš si půjčit třeba 150 tisíc a začít splácet až po skončení studií. Platit úroky však budeš i během studia!

Gaudeamus micro

Odlehčená verze "velkého Gaudeama". Můžeš si půjčit od 10 do 30 tisíc korun. Ale u micro verze nepotřebuješ ručitele. RPSN je opět okolo 7 %.

Studentská půjčka Gaudeamus

Bonus za založení až 350 Kč

Dostali jsme se až k poslednímu důvodu, proč si účet G2 založit. Tím je velkorysý bonus za založení ve výši 350 Kč. Jak ho získám? Pokud jsi stále student a jsi držitelem studentského průkazu ISIC, dostaneš od Komerční banky 350 Kč.

Jaké jsou negativa?

Jako negativum vidím výběr z bankomatu nevlastněného Komerční bankou. Zaplatíte za něj totiž 39 Kč. Nutno podotknout, že takto to má nastavena spousta dalších bank.

Pro koho ano a pro koho ne

Před samotným napsáním článku jsem považoval účet G2 za zoufalý výkřik do tmy. Po zjištění, co všechno můžete založením získat, měním názor. Tento účet jistě najde využití u spousty studentů – nejen těch jedoucích na Erasmus.

Přečtěte si i další recenzi účtu G2.

Pro náročné radši Equa bank

Jestli se považuješ spíš za náročného klienta, mohlo by ti vadit zastaralé internetové bankovnictví. Určitě se ti ani nechce platit 39 Kč za výběr mimo síť bankomatů komerční banky.

V tomto případě ti rozhodně doporučím spíš běžný účet od Equa bank.

Skvělá volba pro nenáročné

Jak poznáš, že jsi nenáročný? Do této kategorie patříš, pokud ti na účet rodiče posílají kapesné a ty si ho pak celé vybereš v hotovosti třeba jednou měsíčně. Také pokud platíš kartou a na své internetové bankovnictví využíváš zřídka, patříš mezi nenáročné.

Pokud patříš do kategorie nenáročných, bude pro tebe G2 dobrou volbou. A to nejen díky bonusu 350 Kč.

Srovnání studentských účtů
76 100 0

Komentáře (1)

Tom1994napsal(a)…

Studentský účet u Komerčky mám asi 2 roky, se vším souhlasím, ale ten úvěr je u nich dost zavádějící a dokonce bych se nebál říct klamavý. Propagují, že půjčí studentům X set tisíc, ale když jsem si chtěl vzít 30 000 na auto, tak to nejde. Musíte mít smlouvu na hlavní pracovní poměr, brigáda nestačí, když nemáte, pak půjčí max. 20 000, a to v souhrnu. Takže když jsem měl kreditku s limitem 10 000, tak by půjčili jen 10 000. Přitom mám hodně solidní obraty, na brigádě si v průměru vydělám kolem 8 000 plus mám peníze od rodičů, nejde to udělat individuálně...a řekněte mi, který student prezenčního studia má smlouvu na hlavní pracovní poměr... Já teda nikoho neznám...

Tomáš - DuoFinance.cznapsal(a)…

Díky, že jste se podělil o svou zkušenost. Už jsme se báli, že G2 od Komerčky nikdo nevyužívá :) Se studentskými úvěry to je těžké.. Každý, kdo půjčuje peníze, chce mít co největší jistotu, že se mu peníze vrátí. Ale jak píšete, málokterý student má smlouvu na HPP a nedejbože ještě na dobu neurčitou. Študáci si holt musí půjčit v rodině, od kámošů nebo zkrátka pořádně máknout a zaplatit ze svého :)

Napište komentář

Srovnání studentských účtů