Tělesné poškození vs. Denní odškodné – Kdo z koho?

,

Dva bratři. Denní odškodné a tělesné poškození. Smlouva, kterou se rozhodnete uzavřít, vám dá na výběr. Buď jedno, nebo druhé. Lidé často přemýšlejí, které si vybrat. Které je lepší? Skutečnost je taková, že nejde 100% odhadnout, které se vyplatí více. Pojďme se na to podívat blíže.

Jak to vlastně funguje?

Prvním a jasným faktem je, že dostáváme peníze za úraz. V případě denního odškodného dostaneme peníze za den léčení nejzávažnějšího úrazu. U pojištění tělesného poškození se bere celkové poškození. Každý úraz je od lékaře oceněn procentuálně.

Při uzavírání smlouvy si vybíráme výší pojistné částky. Z té se bude následně plnit právě to procento, které lékař stanovil. To je u jednoho úrazu vždy méně než u denního odškodného.

Výhoda přichází, pokud se nám stane více úrazů na jednou. U denního odškodného by se plnil pouze úraz největší. U tělesného poškození se sečtou procenta jednotlivých úrazů, a tudíž se plní vyšší částka.

Je to skutečně výhoda?

Zde vyvstává otázka, s čím se setkáme častěji. Nejsem věštec, tudíž mi nezbývá nic jiného než se opět obrátit na statistiky.

Tělesné poškození úrazem

Jste-li adrenalinový sportovec, či děláte cokoliv, kde je razantně zvýšená šance, že se vám stane několik úrazů, doporučuji zvolit toto připojištění.

Denní odškodné

Pokud se neřadíte do výše uvedené skupiny, doporučuji zvolit denní odškodné. I pokud jste sportovec.

Závěr

Ano. Existují případy, kdy je výhodné zvolit tělesné poškození. Týká se to však velmi úzké skupiny lidí.

Máte dotaz? Rád jej zodpovím na telefoním čísle 777 205 170.

Také by vám mohl pomoci článek: Jak správně nastavit úrazové pojištění.

Mám zájem o pojištění
Tělesné poškození vs. Denní odškodné – Kdo z koho? 4.5 5 1 2 hlasy, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář