Ušetřete nakupováním pomocí Plnapenezenka.cz

,

Vaše nákupy na internetu můžou být levnější! Díky službě Plnapenezenka.cz získáte zpět až 10 % z ceny svého nákupu. O co se jedná? Plnapenezenka.cz je jedním z nejznámějších cashback portálů v České republice. Jaké odměny vám přinese? Pojďme si říct, jak plná peněženka funguje a zda se opravdu vyplatí!

Co je to Plnapenezenka.cz?

V České republice se to v posledních letech celkem začalo hemžit cashback portály. Plnapenezenka.cz však byla jedním z prvních a je tím největším.

Jedná se tedy o webový portál, prostřednictvím kterého vstupujete do internetových obchodů, nakupujete v nich a získáváte za to peníze zpět – cashback.

Plnapenezenka.cz spolupracuje se známými obchody, například se Zoot.cz, Kasa.cz, Booking.com, Bonprix.cz, eBay.com či Notino.cz a mnoha dalšími.

Vstoupíte-li do internetového obchodu právě prostřednictvím Plnapenezenka, získáte za svůj nákup odměnu zpět. V tomto případě je provize rozdělena mezi vás (větší část) a na fungování portálu Plnapenezenka (ta menší část). Tím se významně liší od konkurenčního Hamty.cz, kde jde nakupujícímu zpět celá odměna.

Více o Hamty.cz si přečtěte v naší recenzi Hamty.cz – budete mít opravdu více než tamty?

Ale i Plnapenezenka má své výhody. Tím, že je na trhu déle než výše zmíněné Hamty, najdete zde opravdu široký sortiment zboží a internetových obchodů. Od kosmetiky, oblečení, lékárny až po elektroniku či potřeby pro domácí mazlíčky. Vybere si opravdu každý.

Kolik to stojí

Registrace na portálu Plnapenezenka.cz je zcela zdarma, stejně tak "členství" je bez poplatku. Portál existuje právě na rozdělení odměn, přičemž vám jako uživateli (nakupujícímu) se vrací větší část odměny, do Plnepenezenky míří ta menší část. Nemusíte mít tak starosti s každoročním poplatkem a přesně víte, s čím můžete počítat.

Členství zdarma vás potěší také na cashback portálu Vratnepenize.cz!

Kdo ji spustil

Portál Plnapenezenka.cz byl založen roku 2012 společností OEMSI. V roce 2014 jej koupil Michal Hardyn pro společnost 5DM.cz. Roku 2018 se projekt oddělil a nyní je zastřešován společností Prima Digital s.r.o. a majitelem je Jan Dočekal.

Chcete se dozvědět víc o historii Plnapenezenka.cz? Mrkněte na článek na Wikipedie.cz.

Jak Plnapenezenka funguje?

Registrace a bonus

Na portálu se nejprve zdarma zaregistrujete. Vyplníte svoji e-mailovou adresu a odsouhlasíte podmínky. Poté kliknete na zelené tlačítko Vytvořit účet zdarma.

Registrace Plnapenezenka.cz

Za registraci získáte svou první odměnu. Ta běžně činí 50 korun, nyní je však na Plnapenezenka.cz akce a bonusová odměna za registraci je 60 korun.

Odměnu si můžete převést na bankovní účet, když dosáhne 100 korun. Pokud nechcete čekat, můžete si ji však poslat i od 1 koruny, ale to již bez zmíněného bonusu za registraci a za přivedení přátel. Na účet vám odměna dorazí do tří dnů.

Jak postupovat a získat odměny?

Po registraci můžete jednoduše přejít k nákupu v internetovém obchodě. Vybírat můžete z 682 zapojených obchodů. Pamatujte však, že vždy musíte do vybraného obchodu přejít proklikem z portálu Plnapenezenka.cz. K tomu slouží tlačítko "přejít do obchodu".

Plnapenezenka.cz – jak přejít do obchodu
Pokud byste se na stránky e-shopu dostali jiným způsobem, ztrácíte nárok na odměnu. Portál totiž nemá šanci zaznamenat váš vstup do daného e-shopu.

Užijte si nakupování!

Jakmile jste na stránkách e-shopu, můžete začít s radostí nakupovat. Odměny se vám automaticky připisují na váš účet u Plnapenezenka.cz, nemusíte se o nic starat – pouze abyste vždy do obchodu přešli proklikem přes portál Plnapenezenka.

Vyplacení odměny

Odměna za nákup vám je na uživatelský účet připsána do 2 dnů. Nyní je ve stavu registrovaná a čeká na potvrzení obchodníkem. Poté je hned zařazena do vaší výplaty.

Jak jsme již zmínili, odměnu si můžete nechat vyplatit již od 1 koruny. Tím pádem však ztrácíte nárok na odměnu za první nákupy, za instalaci lištičky do prohlížeče a za doporučení kamarádům. Proto je vždy lepší vydržet, až se vám na uživatelském účtu nastřádá 100 korun. Poté získáte s vyplacením všechny bonusy, které vám náleží.

Výplata vám dorazí na účet do 3 pracovních dnů.

Seznam obchodů

Portál Plnapenezenka.cz je v současnosti propojen s 682 obchody. Seznam obchodů však neustále, doslova každým dnem, roste. Vybírat můžete z deseti kategorií, které jsou dále rozděleny na podkategorie:

 • Móda
 • Cestování
 • Zahraniční obchody
 • Elektro a nákupní galerie
 • Domácnost a hobby
 • Slevy
 • Jídlo
 • Zdraví a drogerie
 • Finance a služby

Výše odměn

Odměna vždy závisí na tom, kde jste produkt nakoupili. Každý e-shop totiž nabízí jinou odměnu. Nejčastěji se odměny pohybují v rozmezí 2 – 10 %, ale dosahovat mohou až 15 %. Na této stránce naleznete všechny partnerské eshopy i s výší jejich odměn.

Do ceny, ze které se vypočítává odměna, není zahrnuto DPH ani poštovné. Rádi bychom ještě dodali jednu zásadní maličkost. Čím častěji nakupujete, tím větší odměny vás čekají.

Další možnost, jak zde vydělat, je stáhnutí si lišty do prohlížeče, sledování akčních nabídek, popřípadě doporučení serveru známým. I za splnění těchto bodů vás čekají zajímavé odměny.

Za co vše získáte odměnu?

 • První odměnu, kterou získáte, je vstupní bonus. Ten běžně činí 50 korun, nyní je však 60 korun (1. nákup 10 Kč, 2. nákup 20 Kč, 3. nákup 30 Kč).
 • Pokud portál doporučíte kamarádovi, získáte za každého aktivního 300 korun (tento bonus vysoce převyšuje průměr cashbackových portálů).
 • Abyste nikdy nezapomněli přejít do internetového obchodu proklikem, můžete si do internetového prohlížeče nainstalovat lištičku a okamžitě získáte další odměnu 10 korun.
 • Další odměny získáváte také díky věrnostnímu programu a slevovým kuponům.

Jak Plnapenezenka získává odměny?

Plnapenezenka.cz funguje na stejném principu jako konkurenční portál Hamty.cz. Tím, že do partnerských e-shopů přivede zákazníky, získává provizi (odměnu), kterou může svým uživatelům ponechat celou nebo si ji s nimi rozdělit a část použít na své fungování.

Jedná se o legální a jednoduchý způsob, přičemž spokojeny jsou všechny tři strany. Zákazník ušetří a obdrží nějakou tu korunu nazpět, cashback portál pokryje své výdaje za provoz a získá cenné spolupráce s e-shopy a samotné internetové obchody si přitáhnou tolik chtěné zákazníky, kteří u nich rádi výhodně nakoupí.

Mrkněte co o cashback portálech píše server Skrblik.cz.

Tipy na co nejlepší využití

 • Instalujte si do prohlížeče lištičku, se kterou vám odměna za nákup neuteče. Lištičku lze instalovat do prohlížeče Firefox nebo Chrome a při vstupu na e-shop, kde lze získat cashback, vás vždy upozorní – nikdy vám tedy odměna neunikne a ještě za instalaci získáte bonus 10 Kč.
 • Vypněte si AdBlock pro skrývání reklam (může dojít k nesprávnému přesměrování).
 • Nevybírejte zboží moc dlouho (mohlo by dojít ke ztrátě spojení s Plnapenezenka.cz).
 • Vždy si zkontrolujte podmínky obchodu a odměny.
 • Využívejte akcí, věrnostních programů a slev.
 • Doporučujte Plnapenezenka.cz známým a získávejte bonusy za přivedení nového uživatele.

Věrnostní program

Plnapenezenka.cz si pro své věrné zákazníky také připravila věrnostní program. Čím více nákupů za určité období uskutečníte, tím více se vaše odměna navyšuje. Můžete tak získat ještě vyšší odměny, nežli běžný uživatel, a to až o 10 %.

Slevové kupony a akce

Také zde naleznete slevové kupony a akční nabídky. Získáte tak ještě další odměnu navíc a využijete novinky a akce v daných internetových obchodech.

Výhody Plnapenezenka.cz

 • Velký počet partnerských e-shopů
 • Nadprůměrné odměny, bonusy a akce
 • Věrnostní program a slevové kupony
 • Výplata od 1 Kč do 3 pracovních dní
 • Členství bez poplatku

Nevýhody

 • Nedisponuje mobilní aplikací i bez aplikace však lze nakoupit z telefonu?
 • Uživatelé získávají část odměn druhou část portál používá na své fungování?
 • Chybí telefonní spojení a live chat

Hledáte cashback portál, který disponuje mobilní aplikací? My jsme jej pro vás našli! Mrkněte na naši recenzi Vratnepenize.cz.

Reklamní video

Závěr

Cashback portál Planpenezenka.cz je vhodný pro občasné i pravidelné nákupy v internetových obchodech. Svým uživatelům nabízí vcelku příjemné odměny, které mohou dosahovat až 25 %. Čím častěji budete nakupovat, tím vyšší vaše odměny budou. Musíme pochválit zajímavé bonusy, akce a slevové kupony i členství bez poplatku. Co nám naopak chybí je možnost live chatu a mobilní aplikace.

Pokud vás lákají ještě vyšší odměny, pro srovnání mrkněte na recenzi Hamty.cz.

Založit Plnou peněženku
Ušetřete nakupováním pomocí Plnapenezenka.cz 3.2 5 1 9 hlasů, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Založit Plnou peněženku