3 nejvíc vychytané studentské účty 2019!

,

Jsi student a někdo ti doporučil Fio? Nebo snad Air Bank? Zeptej se ho, jestli už mu vzali svéprávnost. A hned pak hoď očko na tenhle článek. Prodrali jsme se bankovní džunglí za tebe a tady je výsledek.

Po urputném boji se na třetí místo vyšplhala ČSOB. Jako jediná z tradičních bank má studentům co nabídnout.

Studentský účet ČSOB je ten samý účet jako vlajková loď ČSOB Plus Konto. Jen s tím rozdílem, že banka všem klientům mladším 26 let odpouští podmínku zajistit pravidelný příjem.

Plusy a mínusy studentského účtu ČSOB

 • Zázemí tradiční banky
 • Všechny běžné operace bez poplatku Založení účtu, vedení, platební karta, veškeré tuzemské bankovní převody?
 • Do 26 let nemusíš řešit výši příjmu
 • Výběry z bankomatů ČSOB zdarma
 • Účet v ČSOB si můžeš založit bez ohledu na věk
 • Výběry z cizích bankomatů stojí 40 Kč

Více o tomto účtu si můžeš přečíst v recenzi studentského účtu ČSOB.

Založit Plus Konto

Kašle na reklamy a místo toho maká na svých službách. Taková je Unicredit bank. Výsledkem budiž výtečný studentský účet. Přesto na stránkách Unicredit nic o studentském účtu nenajdeš.

Jak je to možné?

Unicredit ke studentským účtům přistupuje stejně jako ČSOB. To znamená, že nevyžaduje od studentů mladších 26 let minimální příjem.

Když se bavíme o studentském účtu Unicredit, bavíme se o Ukontu pro mladé – ke kterému doložíš potvrzení o studiu. Právě doložení potvrzení a nutnost zakládat účet na pobočce brzdí ambice této opomíjené banky.

Plusy a mínusy studentského účtu Unicredit

 • Všechny běžné operace bez poplatku Založení účtu, vedení, platební karta, veškeré tuzemské bankovní převody?
 • Výběry ze všech bankomatů v Česku zdarma
 • Založení online
 • Musíš doložit potvrzení o studiu
 • Účet v Unicredit si můžeš založit od 15 let

Více o tomto účtu si můžeš přečíst v recenzi Ukonto – účet Unicredit.

Založit účet Unicredit

Proč ne Air Bank ani Fio banku?

Ještě před vyhlášením vítěze si zodpovíme otázku, která jistě mnohé hlodá už od začátku článku.

Nevýhody Fio banky

 • Výběry z Fio bankomatů pouze v násobcích 500 Kč
 • Zoufale řídká síť Fio bankomatů
 • Výběr z cizího bankomatu stojí 30 Kč Za každé 4000 Kč zaplacené kartou v rámci jednoho měsíce získáš 1 výběr zdarma.?

Abych Fio bance jenom nekřivdil – pro spoustu nenáročných lidí ve středním věku (zvyklých na dementní poplatky v České spořitelně) je tento účet pecka.

Nevýhody Air Bank

 • Málo bankomatů (uznávám, že Air Bank na tom maká)
 • Výběry u Sazky za 10 Kč
 • Výběr z cizího bankomatu přijde na 25 Kč

Air Bank i Fio rozjely neskutečný marketing. Všechna čest. Bohužel mnoho lidí pod vlivem marketingové masáže vypnulo mozek.

Nevidím důvod, proč platit za službu, kterou získáš u konkurence zdarma. Ale každý svého účtu zakladatelem.

Equa bank působí na českém trhu od roku 2011 a v současné době její účet využívá přes 333 tisíc klientů.

Ať je ti 18 nebo 26, Equa pro tebe bude to pravé. Žádné poplatky, žádné potvrzení o studiu. A k tomu výběry ze všech bankomatů v Česku zdarma. Co dodat?

Plusy a mínusy účtu v Equa

 • Všechny běžné operace bez poplatku Založení účtu, vedení, platební karta, veškeré tuzemské bankovní převody?
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma
 • Účet můžeš založit online
 • Promakané internetové i mobilní bankovnictví
 • Pobočky pouze ve velkých městech
 • Účet si můžeš založit od 18 let

Další informace o účtu v najdeš v recenzi účtu Equa bank.

Založit Equa účet

Shrnutí

Účty jsem hodnotil především na základě neomezených výběrů z bankomatů. Až jednou tuhle svobodu okusíš, už nikdy se ti nebude chtít hledat „ten svůj bankomat“. Transakce bez poplatku v rámci České republiky jsou u všech tří účtů samozřejmost. Na závěr stručná tabulka.

3 nejvíc vychytané studentské účty 2019! 4.1 5 1 33 hlasů, přidejte svůj!

Komentáře (7)

MV

A co KB studentský účet G2?

Jarek

A co takový účet Richee? Výbery ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, úročení 1,5%, všechno vedené zdarma....

Vladan 123

Dobrý den,

dovolím si malou kritiku. Srovnání je sice ok, nicméně zde a ne jen zde se vyhýbáte (nevím, zda záměrně) platbám a výběrům v zahraničí. V dnešní době si myslím, že to je absolutní nutnost. Právě tam jsou tak markantní rozdíly, že se člověk nestačí divit. Studenti nejsou pro banky zajímavý, neb jejich finanční přínos je mizivý, takže banky na to spíše nahlížejí jako na vklad od budoucna. S tím zahraničím je to v podstatě to samé, jak s mobilními službami za dob placeného roamingu.

Ale každopádně vyhlásit jako vítěze mezi studentskými účty Equa bank mi přijde nefér. Studentský účet od 18 let? WTF?

Tomáš - DuoFinance.cz

Dobrý den, díky za obsáhlou zpětnou vazbu.

Sto lidí, sto chutí – říká se. V bankovním sektoru bych to převedl na "sto lidí, deset bankovních účtů." Po dvou letech, co tento článek na webu máme (a aktualizujeme), jste první, kdo se ozval, že mu při výběru účtu záleží na zahraničních výběrech a platbách. Z toho vyvozuji, že to nebude až tak horké. Přestože je toto důležité kritérium pro vás, nemusí to řešit "všichni ostatní".

Tohle není článek "nejlepší účet pro cestovatele". Nejde se zavděčit všem a ani se o to nepokoušíme. Náš web má jiné priority. Komu se tohle srovnání nelíbí, ať si pro své potřeby najde lepší.

Toť vše. Mějte se krásně :)

Katka99

Equa bank je super, ale až od 18 let, což je velká škoda

Pat

Chybí mi tady studentský účet Raiffeisenbank. Vedení je v zdarma, všechny operace taky a výběry z bankomatů jsou zdarma nejen ze všech bankomatů v ČR, ale po celém světě, což nenabízí nikdo jiný. Osobně bych zařadil Raiffeisenbanku na zlatou medaili.

Tomáš - DuoFinance.cz

Studentský účet Raiffeisenbank není špatný. Ale nelíbí se mi podmínka tří odchozích transakcí v měsíci (při nesplnění si Raiffeisenbank naúčtuje poplatek 49 Kč).

Daniela

Dovolím si s výrokem, že Reiffeisenbank má jako jediná výběr ze všech bankomatů na světě zdarma. Tuto službu nabízí UnicreditBank minimálně od roku 2014, kdy jsem si tam zakládala studentský účet, který sloužil primárně jako třídní účet na maturitní ples. Dokonce na tomto účtě bylo cca rok jenom nějakých 20 Kč a žádný tok peněz, kupodivu si za to nestrhli ani poplatek, nic. V dnešní době přecházím co nejvíce na Unicreditbank, protože mě už nebaví finanční politika České Spořitelny a jakým způsobem ze mě chtějí tahat další a další peníze u služeb, které jsou na nic a tvrdí, jak jsou pro celou rodinu a zároveň si nejsou schopni zjistit, zda už to někdo z rodiny nemá... ale to je už zase o něčem jiné...

avathar

Tomáš z DuoFinance propaguje účty kde má afiliate :)

Tonda

A co třeba Moneta money bank účet pro studenty (genius student)?

Tomáš - DuoFinance.cz

U Genius student platíte za výběr z bankomatu jiné banky 59 Kč a za výběr v zahraničí 0,5 % z vybírané částky + 100 Kč. To považuju u studentského účtu za nepřijatelné. Abych jen nekritizoval – mobilní aplikace a síť poboček patří k velkým výhodám tohoto účtu. Přesto na TOP3 to za mě prostě není.

Anonym

mBank?

Tomáš - DuoFinance.cz

mBank nepovažujeme za banku vhodnou pro studenty ze dvou důvodů. Pokud klient nezaplatí kartou alespoň 500 Kč v rámci měsíce, napálí mu mBank poplatek 29 Kč. Poplatek 29 Kč se vztahuje také na výběry v hodnotě méně než 1500 Kč.

Jarek

Tohle již neplatí. Pokud je článek přejmenován na nejlepší účty 2019 je třeba si updatovat i informace. Mbank má již kartu zdarma bez potřeby minimálního plnění a navíc pro platby v zahraničí skvělý kurz. 3 výběry myslím zůstávají, ale upřímně, tohle v dnešní době, kdy se kartou platí všude, fakt není problém. Vybírat vícekrát je zbytečné.

Tomáš - DuoFinance.cz

Opravdu není v našich silách aktualizovat několik měsíců (v tomto případě půl roku) staré komentáře. Jasně, už není potřeba plnit obrat 500 korun měsíčně. Tři výběry zdarma platí pro mKonto #navlastnitriko, tedy pro mladé klienty ve věku 15–18 let. (Tento článek je určený pro starší studenty, plnoleté.) Klienti plnoletí (byť studující) už "jedou" na standardním mKontu. To znamená, že za výběry menší než 1500 Kč platí 29 Kč. Budete se divit, ale i v dnešní předimenzované době mají mladí lidé rádi v peněžence hotovost.

Pokud často cestujete či platíte v zahraniční měně, může pro vás být mKonto dobrá volba. Stejně tak pokud za sebou máte 15–17,99 let života :)

Chystáme aktualizaci článku. Díky za komentář, mějte se krásně.

Napište komentář