Studentský účet od MONETY – spíše nic než moc…

,

Máme tady další ze studentských účtů. Tentokrát se v klání náročných studentů proti bance ocitá MONETA. Jak se popasuje s nemalými nároky? Vše o účtu Student Genius. Jdeme na to.

Založení účtu – pro koho je určen?

Obdobně, jako jiné účty je i Student Genius určen studentům mezi 15 – 27 let. Je ti více než 20? Připrav si potvrzení o studiu, nebo platný ISIC.

První nevýhoda

Založení účtu pouze na pobočce, nebo přes telefon. Patříš-li k průkopníkům digitálního věku, čeká tě zklamání. Moneta zatím nenabízí možnost založení účtu online.

Chceš si založit účet online? Momentálně nejlepší studentský účet to nabízí. Přečti si o nejlepším studentském účtu.

Absurdní poplatky

Dnes jedna banka vedle druhé útočí s hesly: "stop absurdním poplatkům". Moneta si zřejmě ničeho nevšimla. Na co si u ní dát pozor?

Poplatek 6 Kč za elektronické platby

Pokud si založíš účet Genius Student, čeká tě nemilé překvapení. Chceš poslat peníze kamarádovi – 6 Kč. Chceš poslat peníze do školy – 6 Kč. A tak dál a dál. Člověk by si řekl: "Dobře, když je to z banky do banky." Moneta si však nechá zaplatit i platby ve své bance.

Výběr z cizího bankomatu 59 Kč

Krásný večer. Jakékoliv město, v kterém ses rozhodl strávit den ti leží u nohou. A pak zjistíš, že potřebuješ hotovost. Začneš hledat bankomat Monety, ale po chvíli si řekneš: "Za pár korun můžu vybrat všude, tak proč se zdržovat." Bum 60 Kč.

Tak to půjde týden za týdnem až zjistíš, že ti z účtu měsíčně mizí 400 Kč.

Vedení účtu zdarma

Abych jen nekřivdil. Moneta Money Bank nechce žádné pevné měsíční poplatky. Jednoduchou matikou však zjistíme, že pokud pošleš alespoň 10 plateb, hezky se to vykompenzuje. Rázem jsme na 80 Kč měsíčně.

Předčasný závěr

Moneta si zřejmě nevšimla, že banky poplatky snižují. Bohužel ani v rukávu nemá nic, co by pomohlo. Proto mohu s klidem říci, že se ti tento účet vůbec nevyplatí.

Srovnání studentských účtů
Studentský účet od MONETY – spíše nic než moc… 1 5 1

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Srovnání studentských účtů