Běžný účet Fio banky – naláká vás nebo odradí?

,

V roce 2010 spatřila světlo světa nová a ryze česká banka. Dali jí jméno Fio. Kdo v té době mohl tušit, že právě Fio přinese do bankovního světa tak svěží vítr a v následujících letech sesbírá jedno ocenění za druhým. V únoru 2019 Fio banka překročila hranici 900 tisíc klientů. Má běžný účet ve Fio i nevýhody? Nejen to si řekneme v dnešním článku.

Něco málo o Fio bance

V roce 1993 uchvátil skupinu „matfyzáků“ svět financí, především investic. Ještě v témže roce se skupina rozhodla založit firmu zaměřenou na obchodování s cennými papíry. Pojmenovali ji jak jinak než Fio.

V roce 1996 rozšířilo Fio své služby o družstevní záložnu. Během následujících let Fio rostlo a rostlo. Až v roce 2010 přišla další velká výzva. Zrušení služeb družstevní záložny a založení banky.

Ryze český kapitál

Po celou dobu od založení je Fio v rukou českých majitelů. Tím pádem je zbaveno břemena, které je obvykle spojeno se zapojením „nenasytných“ zahraničních investorů.

Mají účty zdarma, jak vydělávají?

Fio dle svých slov razí cestu dlouhodobého přiměřeného zisku. Hlavním zdrojem výnosů Fio nejsou bankovní poplatky, nýbrž úroky z hypoték, úvěrů a zprostředkování obchodů na burzách.

Nasbíraná ocenění

O tom, že se jedná o jeden z nejlepších účtů v České republice, svědčí posbíraná ocenění v různých soutěžích finančních produktů. Uveďme si některá z nich.

Reklamní video

Hlavní znaky běžného účtu od Fio banky

  • Založíte jednoduše online nebo na pobočce
  • Zřízení, vedení i zrušení účtu je zdarma
  • Neomezený počet příchozích i odchozích plateb v ČR
  • Neomezený počet příchozích i odchozích plateb mezi ČR a SR v EUR
  • Přehledné internetové bankovnictví
  • Bezkontaktní platební karta MasterCard Debit Contactless
  • Bezkontaktní platební karta pro někoho dalšího
  • Při aktivním využívání karty až 5 výběrů z cizích bankomatů zdarma
  • Číslo účtu na přání

Poplatky

Z aktuálního sazebníku jsem vytáhla poplatky za nejčastější služby. Odchozí platby zahrnují jednorázové i trvalé příkazy, inkasa a SIPO.

Založení a vedení účtu 0 Kč
Odchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Příchozí platby v rámci ČR 0 Kč
Vydání a vedení platební karty 0 Kč
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč
Výběry z bankomatů v ČR 0 Kč / 25 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí 25 Kč
Dotaz na zůstatek v bankomatu 0 Kč / 9 Kč

Výběry z bankomatů v Česku

Sazebník nám říká, že za výběry z bankomatů Fio banky neplatíme.

Za výběr z bankomatu jiné banky v ČR si Fio naúčtuje 25 Kč. Pofoukáním této bolístky budiž jeden výběr zdarma za každé 4000 Kč zaplacené kartou v jednom měsíci. Maximální počet takto získaných výběrů je 5 v rámci jednoho měsíce. První a druhý výběr v měsíci je vždy zdarma bez nutnosti placení kartou.?

Výhody oproti konkurenci

Pojďme si říci, proč by o přechodu do Fio banky měl uvažovat téměř každý klient opožděné konkurence.

Pro většinu klientů je bez poplatku

Právě Fio je jedním z hlavních protagonistů běžných účtů, za které se neplatí. Založení, vedení, tuzemské platby, vklady na pobočce, výběry z bankomatů Fio, dva výběry z bankomatu cizí banky v ČR nebo z bankomatu v zahraničí máte zdarma. A to mnoha lidem zkrátka stačí. Proč bychom měli jinde za to samé platit?

Moderní a přehledné internetové bankovnictví

Fio bance se internetové bankovnictví zkrátka povedlo. Přestože (nebo protože) nenásleduje nejnovější grafické trendy, zachovává si jednoduchost a přehlednost. Vítanou možností pro váhavé je možnost založit si demoverzi internet bankovnictví.

Google Pay a Apple Pay

Pokud vlastníte mobilní telefon se systémem Android nebo iOS, můžete již nyní ve Fio platit rychle a pohodlně se službami Google PayApple Pay.

Přiměřený počet poboček

Všeobecně známým nešvarem mladých bank je malý počet poboček. Zástupci mladé generace s tím obvykle problém nemají. Vše jde vyřešit přes internet, nebo telefon – včetně založení účtu.

Někteří z nás potřebují mít jistotu v podobě pobočky se snadnou dostupností. To v případě polské mBank či populární Air Bank nemusí být vždy možné.

Fio banka má pobočky v mnoha středních městech. V srpnu 2019 čítala síť poboček v rámci celé České republiky celkem 85 poboček.

Internetové bankovnictví

Úvodní stránka, internetové bankovnictví Fio banky

Jednorázová platba, internetové bankovnictví Fio banky

Detail platební karty, internetové bankovnictví Fio banky

Nastavení účtu, internetové bankovnictví Fio banky

Naše videorecenze

Slabé stránky

Po všech krásných vlastnostech se dostáváme i k negativům. Z mého pohledu se týkají jen bankomatů, resp. výběrů. Někomu se mohou tato negativa zdát banální, jiného zas mohou ve výběru banky ovlivnit.

25 Kč za výběr z cizích bankomatů

Není to moc. A pokud se obvykle pohybujete na místech, která znáte, tomuto poplatku se vyhnete.

Ale pokud často cestujete a nechce se vám pátrat po stopě Fio bankomatů, může se z 25 korun vyklubat několik stovek ročně. Veškeré výběry zdarma (bez podmínek) nabízí běžný účet Equa bank.

Ještě malý dodatek – při založení účtu dostanete 2 výběry z cizích bankomatů zdarma. Každý měsíc získáte další dva výběry z cizího bankomatu zdarma. A za každé 4 tisíce zaplacené kartou v jednom měsíci získáte jeden výběr v dalším měsíci zdarma.

Výběry v násobcích 500 Kč

Z bankomatů Fio banky zkrátka dvě stovky nevybereme. Alespoň prozatím. Toto může vadit především „chudým“ studentům. A situace, kdy na účtu máme čtyři stokoruny a z nich chceme vybrat dvě, se studentů už jednou provždy týkají. Nejlepší studentský účet hledejte jinde.

Možnosti založení

Běžný účet od Fio banky si můžete založit velmi rychle a jednoduše online nebo zajít na kteroukoliv jejich pobočku. Tam podepíšete nutné dokumenty a na účet vložíte minimální zůstatek. Ten činí 100 Kč. K podpisu smlouvy si vezměte doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas).

Alternativy k běžnému účtu od Fio banky

Fio účet je velmi lákavý a výhodný, takže není vůbec lehké najít stejně dobrou nebo dokonce lepší alternativu. Jedinou nevýhodou jsou zpoplatněné výběry z cizích bankomatů a protože těch vlastních Fio banka zase tolik nemá, budete nuceni je používat poměrně často. Pokud chcete vybírat bez poplatků ze všech bankomatů napříč celou ČR, mrkněte na osobní účet Equa bank.

Chcete-li, aby vám váš běžný účet i vydělával, zkuste se podívat na běžný účet Air Bank, kde dostanete úrok ve výši 1 % na vklady při splnění jednoduché podmínky.

Komu Fio banku doporučujeme?

Účet od Fio banky můžeme doporučit v podstatě každému. Zaradují se všichni, kdo dlouhá léta platili nesmyslné poplatky bance za služby, které jsou již dnes běžně dostupné zdarma. Klienti, kteří ale potřebují mít bankomat nebo pobočku na každém rohu, příliš spokojeni nebudou a měli by se poohlédnout po bance, která je o něco dostupnější.

Srovnání běžných účtů 2020
Běžný účet Fio banky – naláká vás nebo odradí? 4.0 5 1

Komentáře (29)

Pavel. U.

Kdyz tady tak procitam komentare, tak si rikam jestli je pro ty lidi, tak tezke si o bance nejdrive neco zjistit a pak si tam zalozit ucet. Fio je dobra pro bezneho cloveka, ktery chce jen ucet bez poplatku a kartu, aby s ni mohl platit.Pokud chcete banku pro firemni ucty a transakce v cizich menach, tak si nevybiram Fio, ale treba KB. Staci trochu zapatrat a muzete mit klid a nerozcilovat se.

Mireksto

U Fio jsem si založil účet zejména kvůli novému i-bankovnictvi George který mi prostě nevyhovuje a záviděl jsem přítelkyni která měla účet u Fio a smála se mi co to máme za nesmysl když jsem potřeboval něco zaplatit.Znechutilo se mi to tak , že jsem chodil s nechutí na ibankung jen jednou měsíčně.Potom jsem si založil účet u Fio a teď trnu aby se taky "nemodernizovali" .

Monika B.

Byla jsem u Fio několik let, ale přístup ke klientovy je stále horší, pokud vám nejde karta, tak na reklamaci čekáte několik měsíců a po stížnosti volá pracovnice Fio, že byla nemocná, tak o reklamaci nevěděli. Kartu za poplatek vymění a pak můžu dát opět reklamaci a když to vyjde, tak možná nebudu muset nic platit. Druhá rada byla vytvořit nový účet, tomu říkám nápad, čím víc účtu tím lépe že?No ale díky radám jak snadno a rychle odejít jinam teď můžu odejít. Za to ji děkuji

Lubino

Novinka

Lubino

Nějak mi ten komentář nevyšel. Já sám jsem v okruhu testerů aplikace Fio banky, mohu říci, že takto by asi měla vypadat aplikace v 21. století. V ostré verzi prý ještě nebudou veškeré novinky, nicméně přihlášení otiskem funguje skvěle, je tam přehled karet, jejich limity, kolik na nich v posledních dnech proběhlo transakcí atd. Je to opravdu velký krok dopředu a musím upozornit, že mi apka ani jednou nespadla, na žádný bug jsem nenarazil. Škoda, že to trvalo tak dlouho.

Update: včera jsem obdržel od p. Sochora (GŘ Fio) informaci, že byla uvolněna klientům nová aplikace.

Jan Smělý

Jsem u Fio banky už plné čtyři roky. Většiny lidí se asi netýkají příchozí platby ze zahraničí, přesto to něco o bance vypovídá. Mám ve Fio účet v USD a přijímám platby z USA. V letech 2015 – 2018 mi strhávali z příchozí platby z USA příslušný poplatek podle svého ceníku (dnes 100 Kč), to je OK. Loni v létě náhle začaly platby přicházet o 20 USD ponížené (+ poplatek). Prý je to poplatek korespondenční banky. Nikdo ve Fio mi ale nebyl schopen vysvětlit, co se změnilo, proč předtím chodily platby v plné výši a najednou ne. Dlouze jsem to s nimi řešil a nic kloudného se nedozvěděl. Vyřešila to vstřícnost americké firmy, která mi začala posílat platby o 20 USD vyšší a tím to kompenzovala na své náklady. Poslední platba před pár dny mi přišla ponížená o 35 USD!!! Takže si mám s nimi zase dlouze dopisovat přes pitomý "Fio servis", abych se zase nic nedozvěděl? Už toho mám dost, odcházím jinam!

moje jméno

Od listopadu 2010 jsem u nich a nemohu říct víc jak jedno křivé slovo. A to je smartbanka pro android. Aplikace s poslední aktualizací z roku 2017 je naprosto trestuhodná a nechápu, proč téměř v dnešní době to nejdůležitější nedokážou tak dlouho dotáhnout do konce. Je smutné, že se chodím na stav účtu ve Fiu koukat přes API do konkurenční banky, kde mohu využít dnes již běžné přihlášení otiskem. Abych jen nehaněl. Se službami jsem velice spokojen a až někdy za sto let vyvinou konečně moderní smartbanku, nebude už z mé strany co kritizovat.

Eduard H

Naprostý souhlas s Liborem F,je to naprosto šílený ústav,vracel jsem se . riskujíc řidičák,ze služebky,abych stihl vložit peníze na svůj účet do 18.00...v 17.15 mi slečna na přepážce na pobočce Olomouc sdělila, že pokladna je zavřená už od 16.30 ..na moje přání, ať ji tedy znovu otevřou mi řekla, že je to vyloučeno....vkladomaty neexistují... zruším u nich v nejbližší době účty...howgh..

vander

Fio mam uz 11 let, na poplatcích jsem díky tomu ušetřil desetitisíce. Fio je především internetová banka a jako takovou ji mohu doporučit. Co zamrzí je velká nedůvěra banky v klienta - bez ohledu na společnou historii, obraty či zůstatky je u Fio mizivá šance dosáhnout na půjčku, kreditku či hypotéku. Omezené jsou také karetní služby; od malého výběru karet přes omezené služby až po řídkou síť bankomatů. Komunikace s bankou je ideální přes internet/Fio servis (rychlá i odborná), telefonický kontakt zpravidla přepojuje na volnou pobočku, což zpravidla problém nevyřeší. Cizoměnové převody jsou levné, z ČR do zahraničí bezproblémové, v opačném směru je někdy problém s nalezením vhodné korespondenční banky.

Tera

Zřídila jsem si u této banky účet pro podnikání. Běžně jsem u Air Bank a nechtěla jsem mít všechny peníze v jedné bance. Ale zjišťuji, že rozdíly mezi těmito bankami jsou propastné. Už na pobočce je to úplně jiný pocit, když sedíte vedle úředníka a vidíte kam Vám na účtu kliká. U Fiobanky sedíte ,,postaru,, naproti úředníkovi a na obrazovku vůbec nevidíte.

Co mě štvalo je, že po svatbě jsem kvůli nahlášení změny jména musela jet na pobočku Fiobanky. Airbank to zvládla přes internetbanking.

Další věc u Fiobanky není možnost rozdělit si peníze na spořícím účtu do obálek, tak jak jsem zvyklá u Airbank, což mi taky vadí, protože jsem tímto způsobem zvyklá plánovat a mám přehled.

Jako nepříjemné vnímám rovněž to, že u účtů Fiobanky Vám zablokují stovku a já pak mám nepříjemný pocit z bankovnictví jakože něco dlužím když tam vidím tu zablokovanou částku. To z AirBank taky neznám.

Nejde změnit jméno účtu a je to dost nepřehledné. Takže jdu najít jinou banku.

Ladislav

Fio banka těžce zaspala dobu při vkládání peněz strašné fronty a vkladomaty slibují několik let nakonec jsem si založil učet u spořitelny a vkládání peněz bez front

Lubino

Ladislave mluvíte mi z duše. Jejich mobilní bankovnictví je naprostá tragédie. Včera jsem to už nevydržel a napsal jsem pánům Sochorovi (generální ředitel) a Franekovi (ředitel IT). Jejich IT oddělení musí být pěkná banda nazdárků. Pořád si hrají na to, že jsou český banka, což je fajn, ale pokud mají nefunkční apku, nikoho tento údaj asi nebude dojímat. Začnu se asi ohlížet po jiné bance, protože jejich přístup je velice laxní.

Filip V.

FIO banka těžce zaspala dobu s mobilním bankovnictvím. Poslední aktualizace proběhla v roce 2017. Od té doby jen kecy, sliby a mazání medu koleb huby. od prvního pololetí slibují novou APP, která bude na úrovni 21. století. Od druhé poloviny roku 2018 jsou ve finální testovací fázi. Máme květen 2019 a nová APP stále není, nikdo již nekomunikuje. Na někdetrých telefonech již APP nejde spustit (Android 9), tam kde se jde přihlásit, pak Android upozorňuje na velmi zastaralou APP. V internetovém bankovnictví jim přestaly fungovat patby pomocí šablon... Byla to skvělá banka, v tuto chvíli jedna z nejhorších, co se týče funkčnosti a funkcí samotných.

Apač

Původně jsem si myslel že je to moderní banka, osobní zkušenost mě však vyvedla z omylu. Kvůli velké části úkonů se musí chodit na pobočku, přes internetové bankovnictví polovinu věcí dělat nelze. Poslední kapkou pro mě bylo když jsem šel vložit hotovost na účet mé manželky a chtěly po mě poplatek 90 Kč za vklad. Je to neuvěřitelně zkostnatělá banka kterou nedoporučuji. Mam ještě účet u Airbank a nedá se to vůbec srovnat, tady mam naprostou spokojenost.

Libor. F

Kleju jako pohan každý měsíc v kb kam nosím měsíčně nájemné za pronajatý byt, že za vklad na účet někoho, jiného platím 70 Kč. A Ejhle!!! Má Fio mi minulý týden za vklad na účet někoho jiného naúčtovala korun 90! Mám ve Fio tři účty, ale ale ani jeden nemá s platbou nic společného. Dnes jsem si šel složit na svůj účet po práci v 16,37 hotovost. Kouknu na web v telefounu, pobočka otevřena do 18. hodin.... super! Přijdu tam, pobočka otevřena, a.... pokladna zavřena!!! od 16.30 hodin?! Co mají dělat lidi co jsou v práci do odpoledne? Vzít si dovolenou?! Měli bychom k bankám přistupovat stejně! Přijdou si ke mně do pekárny kde mám do 6 a od půl páté nebereme hotovost!!!??? Pane bože, kam to spějeme? Sedí jich tam 5, ale pokladna zavřena! Nevím zda to stejně mají ostatní banky, ale zjistím to a pokud to má jiná banka jinak, přejdu se všemi účty tam. Úročení je prakticky nulové.... nemám důvod tam nosit peníze. Když tam nesu tržbu, musím dokonce nahlásit kde jsem vzal peníze! Dost.

Anna

Přesně tak souhlasím v vámi. KB 70 Kč. Fio se chvástá jak je výhodná, ale domnívám se, že co se týká těchto zrůdných poplatků, tak je nejdražší z nejdražších.

K.

Proboha a proč nosíte nájemné na účet někoho jiného v hotovosti?? Zvlášť když máte ve FIO další účet? Holt u složení hotovosti v bance vás musí obsluhovat člověk a ten něco stojí. Mně to přijde OK, že si to taky zaplatíte.

FIO mám pomalu 10 let a spokojenost.

Libor F.

To je jednoduché, mám tam firemní účty a platbu potřebuji uhradit jako soukromá osoba :)

Mila

Dobrý den s účtem u fio banky jsme s manželem moc spokojeni,přešli jsme od české spořitelny kde to byla hrůza.Tady funguje vše na jedničku a doufám že to tak i zůstane.Diky

Martin Schwarz

Účet u Fio bych doporučil. Je pravda, že jsem využíval pouze běžný účet. Internetbanking je uživatelsky příjemný. S kartou nikdy nebyl problém. Jedinou nevýhodou je, že si člověk musí zjistit, jestli je dostupný bankomat. My tady ve městě máme pouze jeden. Ostatní banky, alespoň 3. Další nevýhodou je posílání peněz na jiný účet. U jiných bank máte peníze na účtu hned ráno. Fio dodá peníze až během dne. Někdy i kolem 11té hodiny. To mi vadilo asi nejvíc.

Jinak mohu doporučit.

Vše bez problémů.

Kateřina V.

Účet u Fio banky mám už víc jak rok a až dosud jsem si jej nemohla vynachválit. Co ale začali předvádět teď je naprostá tragédie. Každou odchozí platbu schvaluje "zúčtovací centrum", na potvrzení čekám skoro celý den! Bez tohoto schválení není možné vygenerovat potvrzení o platbě. Posílala jsem stížnost bance a prý s tím někteří zákazníci podváděli - jak proboha?? a prý má kontaktovat svoji pobočku a oni mi řeknou, za jakých PODMÍNEK můžu toto potvrzení o platbě získat. Nevím, jestli si to představují tak, že pošlu 10 plateb a 10x je poprosím, aby mi laskavě poslali potvrzení. Za mě je momentálně Fio banka naprosté zoufalství a rozhodně je nikomu nedoporučím dál.

Anna

Naprostý souhlas !!!

Franta

Fio účet jsem byl založit na narozeniny asi před třemi lety. Příjem, který mi tam chodí, vybírám ale jinou kartou, protože se mi nechce k Fio bankomatu, který je daleko. Dosud mě účet nestál ani korunu, proto bych jej doporučil i někomu jinému, pokud ale umí na počítači přihlásit se pomocí hesla, které je možno zapamatovat pro příště bez nutnosti pamatování.

Mirek.B.

souhlasím s negativními komentáři,odešel jsem kvůli nechutnému jednání zaměstnanců Fio,karta bezdůvodně přestala fungovat.Přešel jsem k equa,kde je vše zdarma,akorát zanedbatelný detail(9 Kč za výběr v zahraničí),směšný poplatek.

Milan Srba

Pozor na prevod valut z ciziny do Fio banky na konto v czk. Nehorazne nakupni kurzy jinych valut. Lepe nechat zahranicni banku prepocitat kurz do czk a pak prevez czk z ciziny do Fio banky. Muze byt rozdil az 2.5% na kazde transakci.

L.

Minulý týden jsem nutně potřebovala vybrat peníze na svatbu.Bankovní terminál v Rousínově mi kartu nevrátil a tak jsem volala na infolinku,kde mi bylo sděleno,že proběhne restart a technika posílají okamžitě,že máme počkat.Za pár hodin jsme měli obřad.Stalo se.Čekali jsme hodinu a půl ve velkém horku a nic.Volala jsem tedy znovu a bylo mi řečeno,že technika v žádném případě neposílají a že karta je blokovaná.Nevidím důvod proč,ale budiž.Policie mi řekla,že u terminálu banku zrušili,proto asi nefunguje,nicméně tam nebyla žádná cedule o nefunkčnosti a lidé si normálně peníze vybírali.Opět jsem volala a bylo mi sděleno,že si mám požádat o novou kartu s tím,že když popíšu situaci,dojde mi dřív a zdarma (přednostně).Nestalo se.Popsala jsem vše a čekala.Svatbu jsme odložili.Navíc mi byla strhnuta platba 99,- za novou kartu.Proč!!

Martin Čujan

Promiňte, ale váš komentář nemá hlavu ani patu. Rozumím tomu správně, že kvůli zaseknuté kartě v bankomatu jste museli odložit svatbu? :))))) A ostatní klienti vybírali na místě, které bylo a nebo nebylo zrušeno? :)))))

Vlk

Chci Vás varovat před zřízením účtu u Fio banky. Naletěl jsem na líbivou reklamu i čísla ve srovnáních bankovních účtů. Pobočka v Ostravě vypadá, jako by ji ten den vykradli, no nevadí, ale i služby jsou otřesné (slečna na pobočce zapomněla vyplnit a nastavit pár věcí, takže jsme museli na pobočku ještě 2krát! Zbytečně, nemuseli bychom, kdyby vše udělala jak měla napoprvé. Velmi humpolácký internet banking, naprosto tragická mobilní aplikace (nelze odemykat otiskem prstu! a nastavit v telefonu skoro nic!).

Od Fio odcházím k jiné bance. Air bank je dražší, ale vše aspoň finguje skvěle, ještě zvažuji eqvu, nicméně s fio jsem skončil.

Tomáš - DuoFinance.cz

Díky moc že jste se podělili o své zkušenosti s Fio bankou. Jen mě překvapilo, že zatím všechny komentáře jsou v kritickém duchu. Podělí se někdo i o pozitivní zkušenosti s účtem u Fio banky? :)

Helena

Potřebovala jsem kvůli platbám v zahraničí kreditku. Přestože mám na účtu částku blížící se 1/4M, kreditku mi nevydají, pokud si nepřevedu důchod k nim. S Fio končím, jdu jinam

Radek

Vse funguje pokud nic po bance nechcete. Jakmile se vyskytne nejaky problem jedina moznost je napsat pres Fio servis. Dovolat se nekam na pobocku nulova sance, hned po zazvoneni to zacne presmerovavat na jinou pobocku a tam se to obvykle nezvedne takze smula. V tuto chvili neumi posilat a ani prijmat dolary. Diky tomu jsme ztratili 3 tydny nemoznosti zaplatit zbozi. Tyden se nemohlo kvuli prechodu na jinou korespondencni banku a po ujisteni, ze je vse v poradku jsme odeslali platby a po 12 dnech jsem zacali urgovat kde jsou penize. Zase nemoznost se kamkoliv dovolat. Po trech dennich urgenci pres obecnou linku prisla zprava, ze to neumi poslat. Nastesti druhy den vratili dolary na ucet vcetne poplatku, ale s nemoznosti poslat penize na jiny ucet byt i v CR. Kdo pouze pouziva ucet a kartu tak ok, ale kdo obchoduje a potrebuje obcas neco resit (kdyz se jim to pokazi) tak tragedie a nedoporucuji. Lepsi si priplatit a mit zazemi silne banky, ktera ma lidi a zkusenosti.

Jakub 2020

Mě už došla trpělivost. Když dodavateli tvrdím, že moje banka neumí 3 týdny poslat peníze, tak se mu ani nelze divit, že mi takovou koninu nevěří, byť je to pravda. Dnes jsem účet zrušil, ani mě neštve to penále co budu platit dodavateli, ale to jak Fio komunikuje s klienty, USD platby neměli být funkční první květnový týden a až 17tého května přiznali, že mají problém je obnovit. Chlap na helpdesku mi 15.5 tvrdil, že USD platby jsou již obnoveny a buď lhal nebo si blbě tipnul, tak jak tak jsem měl ostudu, když jsem dodavateli volal, že platbu už můžu odeslat a pak znova, že to pořád nejde. Opravdu bych nevěřil, že nějaká banka může takhle komunikovat s klienty. Ostuda!

Jakub 2020

Tragicka banka! Ucet jsem si u nich otevrel kvuli dolarovemu uctu, ale nijak mi neoznamili, ze delaji nejake zmeny a k mym penezum se 2 az 3 tydny nedostanu. Jestli dolar klesne jeste trochu tak je snad budu zalovat. Smejdi neprofesionalni.

Pedro

jedna z jejich velkých nevýhod je bezpečnost, nemá mimo hesla, žádný další prvek k přihlášení do banky např přes SMS klíč to ji pak řadí bohužel o kategorii níže je asi dnes už jediná - škoda

Simon

nedoporučuji na firemní účet-nepřehlednost-poplatky

petr kupka

Mám u Fio banky účet, vše vypadalo ok, až do doby, když jsem chtěl pro svůj eshop platební bránu. Platební brána nešla nainstalovat na můj eshop a pracovnice banky se mi pouze vysmály a řekly smůla, ted budete muset platit 600kč měsičně po dobu 1 roku. Přišel jsem o 7200kč. Fio banka bez poplatků????

Matěj273

Tato banka se mi líbila, do doby než se mi rozbilo auto a potřeboval jsem půjčit nějaký obnost. Ten ale neposkytujeme. Celkem smutný

Tomáš - DuoFinance.cz

Máte pravdu, Fio skutečně nenabízí spotřebitelské půjčky. Můžete si půjčit buď prostřednictvím kreditní karty nebo využít kontokorent (povolené přečerpání do mínusu). Díky za komentář.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020