Náhledový obrázek článku

ePohledávky – získejte peníze, které vám patří

ePohledavky.cz je právní portál, který pomáhá fyzickým osobám, firmám i podnikatelům získat peníze od pojišťoven, odběratelů, zaměstnavatelů atd. To vše on-line, bez nutnosti navštěvovat právníka, soud, nebo kterékoliv jiné místo. Za posouzení případu ani neúspěšné vymožení pohledávky přitom nic neplatíte.

O ePohledavky

Portál ePohledavky se prezentuje jako revoluční služba, která vám zajistí pomoc bez nutnosti návštěvy právníka, soudu, exekutora apod. Svým klientům tak šetří nejenom čas, ale i peníze. Samotné "webovky" slouží pouze ke zprostředkování a propojení jednotlivých odborníků, kteří se dále věcí zabývají.

Dle komplikovanosti tak může na vašem případu pracovat jeden člověk, ale také celá právníka kancelář. Komunikace mezi vámi i zpracovateli probíhá on-line pomocí aplikace debito, v níž vidíte všechny poskytnuté dokumenty a průběh případu. Bez nutné komunikace s advokátem tak máte přehled 24/7 a odkudkoliv. O své situaci se také můžete nejdříve poradit v právní poradně.

Jaké služby nabízí?

Nabídka služeb je poměrně široká a využít ji mohou jak firmy a podnikatelé, tak běžní občané, potažmo fyzické osoby. Ve výčtu služeb zmiňujeme pouze některé, ostatní si můžete prohlédnout přímo na stránkách ePohledavky.cz:

  • Nezaplacená faktura: častý problém firem i živnostníků, když nespolehlivý odběratel odmítá uhradit, k čemu se zavázal.
  • Nesplacená půjčka: ať se jedná o nižší obnos půjčený známému, nebo o velké částky, můžete je získat zpět.
  • Nezaplacená mzda: pokud vám zaměstnavatel odmítá zaplatit za odpracovaný čas, zadělává si na pořádné problémy, které zaplacením mzdy nekončí.
  • Dlužné výživné: výživné / alimenty jsou častým důvodem, proč končí jeden z rodičů před soudem. Získejte pro své dítě peníze, které má rodič platit.
  • Náhrada škody: odmítá pojišťovna uhradit škodu, nebo vám zaplatila méně, než bylo dohodnuto? Nenechte se odbýt!

…a řada dalších. V nabídce ePohledavky.cz je téměř 20 základních služeb, poradit vám ale mohou i s případy, které se v nabídce nenachází.

Jak spolupráce funguje?

Cílem je ušetřit čas i peníze a usnadnit klientovi komunikaci s právníky. Vše tak probíhá přes web nebo mobilní aplikaci debito:

  • Zahájíte případ, napíšete vše potřebné a ofotíte dokumenty
  • Počkáte na posouzení odborníky
  • Máte-li šanci, získáte právní zastoupení; v opačném případě je posouzení zdarma
  • Následně sledujete, v jakém stavu je vaše pohledávka (jaké kroky byly provedeny, zda dlužník reaguje apod.)

Mobilní aplikace

Poplatky

Protože se jedná o službu, je potřeba ji řádně zaplatit. Posouzení případu, zdali má vůbec šanci na úspěch, je zdarma. Žádné peníze předem neplatíte ani za další služby.

ePohledavky, respektive spolupracující právník, si účtuje 20 % z vymožené částky až poté, co případ vyhraje. Strana, která prohrála, mu pak musí uhradit ještě náklady na jeho práci a právní zastoupení. Vy tak ve výsledku získáváte 80 % z částky, kterou si nárokujete. Může se to zdát jako tučná provize, ale lepší získat nějaké peníze než žádné.

Možnost odkoupení pohledávky

Ne všechny případy vypadají slibně a člověk už někdy prostě nemá sílu. Pokud nechcete na své peníze čekat, nebo si nejste jistí výsledkem, bude lepší pohledávku inkasní společnosti odprodat. Za kolik přesně nevíme, některé zdroje však uvádí 50 % z ceny, u těch hodnotnějších to může být více, například 70 %.

Ztráta může být poměrně vysoká, někdy se však soudy táhnou i několik let, po nichž už člověk s dlužnou částkou pomalu nepočítá, a je tak lepší získat alespoň část peněz. Neplatič navíc musí uhradit i náklady řízení v případě, že prohraje. Šance, že nezvládne zaplatit, je tak o to vyšší.

Závěrem

ePohledavky.cz mohou být zajímavým řešením v případě, kdy chcete získat zpět dlužné peníze, ale nevíte, na koho se obrátit, nebo nechcete "najímat" odborníky z několika odvětví (exekuce, osobní bankroty atd.). Na webu stačí jednoduše otevřít případ a vyčkat, než se ho ujmou. To bývá zpravidla velmi rychlé a téměř hned se bezplatně dozvíte, zdali máte šanci na úspěch, či nikoliv. Dle náročnosti případu se ho pak ujímá jeden nebo více odborníků, které propojuje právě portál ePohledavky, vy se o nic dalšího nestaráte.

FAQ – odpovědi na časté otázky

Je posouzení opravdu zdarma?

ePohledavky případ posoudí a do 24 hodin vám sdělí, zdali má smysl bojovat, či nikoliv. Za posouzení si nic neúčtují ani v případě, kdy pohledávku vyhodnotí negativně.

Kde a jak mi případ posoudí?

K přehledné komunikaci slouží aplikace debito, v níž jsou nejenom dokumenty, ale také informace o průběhu posouzení a vymáhání.

Co musím doložit, jaké dokumenty?

Všechny dokumenty, které máte, a vyplníte údaje dle formuláře v aplikaci. Pokud by něco chybělo, budou vás ePohledavky kontaktovat.

Kolik za vymáhání dluhu zaplatím?

Za vymožení zaplatíte 20 % z vymáhané částky, odměnu za právní zastoupení pak uhradí zpětně žalovaný v případě, kdy prohraje. V žádném případě neplatíte nic předem, a prohrajete-li, nebudou ePohledavky požadovat náhradu.

Jakou cestou pohledávku vymáhat?

Dluh by měl vždy vymáhat právník, respektive advokát, dle zákonného postupu (předžalobní výzva, žaloba), aby mu vznikl zákonny nárok na odměnu, kterou v případě výhry uhradí žalovaný.

Chci posoudit pohledávku
87 100 0

Komentáře (2)

Josef Krámský

Jedná se o vandala který zničil majetek a byl vzat do vazby. Jak sněho dostat finance 5000kč když policie a sud od toho dávají ruce pryč. Byla vtom větší škoda ale né moje.

Miroslav.Schejok

Dobrý den mám neplaticí nájemníky dluh za 2 mněsíční nájemném je 14000.kč + 25500.kč elektrina + voda 6000.kč + další pujčky.Slmlouva jim končí 30.6.2021.Děkji za odpověd a přeji pěkný den Schejok.M kontakt 775 349385

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Chci posoudit pohledávku