Co je karenční doba v pojištění? Zjistíte v článku

↓  Pokračujte dolů

,

Pokud jste si někdy vyřizovali úrazové nebo životní pojištění, určitě jste se už s tímto pojmem setkali. Co přesně karenční doba znamená, kdy se využívá a proč je dobré o ní vědět, se dozvíte na následujících řádcích.

Ochrana pojišťoven

Karenční doba (někdy též karenční lhůta), je způsob ochrany pojišťoven proti pojistným podvodům. Tato lhůta běží od počátku Vaší pojistné smlouvy. Pokud v jejím průběhu nastane pojistná událost, pojišťovna Vám nevyplatí na pojistném plnění ani halíř - má na to právo. Karenční doba se liší u každého připojištění, pojďme se podívat na ty, v nichž se pojišťovny často shodnou.

Nejčastější karenční doby

Nečekejte, až bude hořet

Byť už Vaše karenční doba mohla uplynout - pokud budete po pojišťovně požadovat plnění těsně po jejím skočení, pojišťovna si bude pečlivě zjišťovat Váš zdravotní stav zpětně. Buďte na to připraveni a obrňte se trpělivostí.

A rovnou zapomeňte na to, že se proti závažným onemocněním půjdete pojistit až ve chvíli, kdy Vám bude nějaké onemocnění diagnostikováno.

Doporučení na závěr

Než uzavřete jakoukouliv smlouvu o životním nebo úrazovém pojištění, ujasněte si se svým finančním poradcem karenční doby. Málokdy se sice pojišťovna mění kvůli karenční době, ale rozhodně stojí za to být v obraze.

Chci kvalitní úrazové pojištění Chci kvalitní úrazové pojištění
Co je karenční doba v pojištění? Zjistíte v článku 4 5 1 1 hlas, přidejte svůj!