Co je karenční doba v pojištění? Zjistíte v článku

,

Pokud jste si někdy vyřizovali úrazové nebo životní pojištění, určitě jste se už s tímto pojmem setkali. Co přesně karenční doba znamená, kdy se využívá a proč je dobré o ní vědět, se dozvíte na následujících řádcích.

Ochrana pojišťoven

Karenční doba (někdy též karenční lhůta), je způsob ochrany pojišťoven proti pojistným podvodům. Tato lhůta běží od počátku vaší pojistné smlouvy. Pokud v jejím průběhu nastane pojistná událost, pojišťovna vám nevyplatí na pojistném plnění ani halíř – má na to právo. Karenční doba se liší u každého připojištění, pojďme se podívat na ty, v nichž se pojišťovny často shodnou.

Nejčastější karenční doby

Nečekejte, až bude hořet

Byť už vaše karenční doba mohla uplynout – pokud budete po pojišťovně požadovat plnění těsně po jejím skočení, pojišťovna si bude pečlivě zjišťovat váš zdravotní stav zpětně. Buďte na to připraveni a obrňte se trpělivostí.

A rovnou zapomeňte na to, že se proti závažným onemocněním půjdete pojistit až ve chvíli, kdy vám bude nějaké onemocnění diagnostikováno.

Doporučení na závěr

Než uzavřete jakoukouliv smlouvu o životním nebo úrazovém pojištění, ujasněte si se svým finančním poradcem karenční doby. Málokdy se sice pojišťovna mění kvůli karenční době, ale rozhodně stojí za to být v obraze.

Spočítat cenu pojištění
Co je karenční doba v pojištění? Zjistíte v článku 4.2 5 1 5 hlasů, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Spočítat cenu pojištění
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček