Vyplatí se dnes hypotéka?

Ondřej Pokorný

Jen málo lidí je schopno zaplatit dům, či byt z vlastních prostředků. Myslím si, že mnoho lidí nemá našetřeno spíše nic. Není se čemu divit. Ne každý člověk spoří. Spíše jeho plat žerou výdaje. Hypotéka tento problém řeší. Často se jedná o jediný způsob, jak nového domu/bytu dosáhnout. I doba pomáhá. Úrokové míry jakoby říkaly, že je čas se rozhodnout.

Čas je teď

Pokud přemýšlíte o hypotéce, není na co čekat. Na druhou stranu je třeba být opatrný. Musíme si však uvědomit jednu důležitou věc. Dnešní úrokové míry zde nebudou navěky. Určitě se zítra neprobudíme a neuvidíme trojnásobné sazby. Ovšem pokud budete čekat příliš dlouho, nemusí se to vyplatit. Vypovídá o tom i letošní červen. Již bylo uzavřeno přibližně 10,5 tisíce hypoték. Co to vypovídá?

Kde?

Společností „prodávajících“ hypotéky je dnes mnoho. Je to dobře, nebo ne? Nevím. Každopádně máme z čeho vybírat. Přemýšlíte, kterou banku navštívit? Má odpověď je žádnou. Určitě ne do doby než to bude nutné. Dnešní trh je plný schopných lidí, kteří vám poradí a pomohou vybrat. Doporučuji nechat obavy a ostych stranou a začít si diktovat. Můžete tím jen získat. Navštivte sekci hypotéční makléři.

Co a jak?

Chtěli byste se o hypotékách dozvědět něco víc? Přečtěte si článek Druhy a typy hypoték, kde se dozvíte, s jakými hypotékami se na trhu můžeme setkat, a která je právě ta pro vás. Dále pro vás máme připraven článek, Základní pojmy u hypoték , které se vám jistě budou hodit.

Spočítat si hypotéku?

Chcete se na to mrknout sami? Pokud ano, zde vám doporučujeme online kalkulačku. V ní si můžete spočítat, jak by vypadala ta vaše hypotéka.

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email