Jak funguje internetová peněženka PayPal?

Veronika Cvejnová

PayPal je celosvětově známá platební metoda, díky které můžete bezpečně platit na internetu. Pomocí PayPalu je možné provádět bezhotovostní převody, což je v dnešní době velmi oblíbené. Pojďte se dozvědět vše o internetové peněžence PayPal.

Co je to PayPal

PayPal.com je internetový platební systém, jinak také internetová peněženka, který se řadí k nejznámějším a nejoblíbenějším platebním metodám na světě. Oblíbenost PayPalu je velmi často dána právě díky komfortnosti a bezpečnosti platby. Můžete jím platit v internetových obchodech a u společností obchodujících na internetu. Důležité je, aby daná společnost platbu pomocí PayPal akceptovala.

PayPal tvoří prostředníka mezi kupcem, daným e-shopem a bankou, kde právě nakupujete. Každý uživatel má na PayPalu svůj účet, do kterého se přihlašuje stejně jako do internetového bankovnictví. Platbu v e-shopu pak potvrzujete přihlašovacími údaji.

PayPal umožňuje uživatelům posílat a přijímat online platby v mnoha světových měnách. K těmto měnám se řadí například česká koruna, euro, americký a kanadský dolar, argentinské peso, izraelský šekel a mnoho dalších.

Na internetu můžeme v dnešní době platit mnoha způsoby. Zajímavým startupem je určitě služba Revolut, která umožňuje platby debetní kartou v zahraničí zcela bez poplatků. Výhodou je, že lze mít na účtu až 26 různých měn, které lze mezi sebou směňovat za mezibankovní kurzy a posílat peníze na kterýkoliv účet na světě zadarmo. Pokud vás zajímá více o Revolut, určitě si přečtěte naši recenzi Revolut – pohádkový startup?

Peníze na PayPal

Na účet PayPal si peníze můžete poslat sami nebo vám je pošle někdo z jiného účtu PayPal. Také jej lze propojit s vaší klasickou platební kartou (lze i s více kartami) a peníze tak snadno obousměrně převádět.

Výhodou propojení s platební kartou je také to, že si na účet nemusíte posílat peníze předem, a i přesto lze PayPal účtem platit. Ke stržení peněz dochází přímo z vašeho bankovního účtu prostřednictvím propojené platební karty.

Ačkoliv PayPal podporuje českou korunu, i přesto je lepší provádět zahraniční platby v originální měně – a to kvůli výhodnějšímu kurzu.

V roce 2018 představil PayPal také novinku, PayPal debetní platební kartu přímo napojenou na PayPal účet. Díky této kartě lze platit nejen u obchodníků, ale také vybírat hotovost z bankomatů označených štítkem MasterCard, Cirrus nebo PULSE. Zde jsou však již také poplatky.

Za vydání nové karty se neplatí žádný poplatek. Zpoplatněné jsou však výběry z bankomatu, výběr hotovosti na pobočce libovolné banky, mezinárodní transakce a vklad hotovosti na účet.

Poplatky a limity

Založení internetové peněženky je zdarma, stejně tak jako převody peněz. Zpoplatněné pak jsou platby kartou, kde je poplatek 4,9 % z převáděné částky. Pokud jste prodávající, také se vás již poplatky týkají.

 • Založení PayPal: zdarma
 • Vedení PayPal: zdarma
 • Převody peněz: zdarma
 • Nákup zboží: zdarma
 • Platby kartou: 4,9 % z převáděné částky

Více o poplatcích naleznete na oficiální stránce Paypal.com.

Trocha historie PayPal

Společnost PayPal byla založena v roce 1998 jako malá firma Confinity. V roce 2002 učinila veřejnou nabídku a zakoupila ji firma eBay. V roce 2015 se stala nezávislou společností. Sídlo firmy je v Kalifornii, v San José. Zajímavostí je, že jedním ze spoluvlastníků byl Elson Musk, který šéfuje v automobilovém závodě Tesla.

Jak PayPal funguje

PayPal je prostředníkem mezi internetovým obchodem a bankou. Skýtá tedy oboustrannou bezpečnostní výhodu. Pro to, abyste mohli PayPalem zaplatit, je nutné mít dostatečný obnos na účtu nebo mít propojenou funkční platební kartu. Díky tomu může následně PayPal zaručit obchodníkovi, že budete mít na zaplacení.

Hlavní výhodou této platební metody je bezpečnostní prvek. Při placení prostřednictvím PayPal se k obchodníkovi vůbec nedostanou údaje z vaší platební karty. Tato metoda je tedy obzvlášť vhodná při platbách do zahraničí.

Propojení s kartou

Po založení PayPal účtu jej následně propojíte se svojí platební kartou. Ta musí mít povolené platby na internetu. Pro informace, zda vaše karta platby na internetu podporuje, kontaktujte svou banku. Kontakty na všechny banky fungující v ČR naleznete v našem článku Kontakty na banky.

Po propojení PayPal účtu s vaší platební kartou získá PayPal informace a přístup k vašim financím.

PayPal je tolik oblíbený zejména kvůli své bezpečnosti. Pokud nakoupíte v internetovém obchodě a zboží neobdržíte, můžete požádat PayPal o pomoc. PayPal peníze strhne zpět a přepošle vám je na váš účet. Je zde i druhá strana mince, a to ochrana samotného obchodníka – pokud obchodník doloží dostatečné důkazy, že vám zboží dodal, PayPal nemusí vaši stížnost uznat. Ale nemusíte se bát, zákazník je pro PayPal na prvním místě.

Peníze zpět ze spárů nepoctivého obchodníka vám pomůže získat také tzv. Chargeback, který je nástrojem platební karty. Pro více informací o zpětném zaúčtování si přečtěte náš článek Co je to Chargeback.

Výhody a nevýhody PayPal

Jasná PRO, proč se rozhodnout pro internetovou peněženku PayPal.

 • Rychlé platby a téměř okamžité připsání peněz
 • Bezpečnost vašich platebních údajůty se předávají v zašifrované podobě
 • Jednoduché placenídíky formuláři, kde vyplníte pouze e-mail druhé strany a zadáte výši částky
 • Založení PayPal účtu zdarma

Nevýhody PayPal

 • V případě nabourání se někoho jiného do vašeho účtu máte opravdu problémdoporučujeme silné heslo, které pravidelně měňte
 • Stále chybí česká lokalizace uživatelského prostředíregistrační formulář v angličtině

Jako založit účet u PayPal

Založení PayPal účtu je velmi snadné. Registrace vám potrvá 5 minut a je zdarma. PayPal funguje jako určitý prostředník mezi bankovním účtem příjemce a odesílatele.

 1. Navštivte webové stránky www.paypal.com
 2. Kliknutím na Zaregistrovat spusťte registraci
 3. Vyberte osobní nebo firemní účet
 4. Vyplňte registrační formulář a zvolte silné heslo
 5. Potvrďte obchodní podmínky
 6. Do svého nového účtu se přihlaste
 7. Propojte váš bankovní účet s PayPal
 8. Nechte PayPal ověřit vaši kartu posláním drobné částkykterou si současně nabijete účet, částka bude odečtena z prvního nákupu

Pro to, abyste mohli začít PayPal hned používat si postačíte s e-mailem a platební kartou. Službu však lze využívat i bez platební karty (nutné je však PayPal propojit s vaším bankovním účtem).

Kde lze platit PayPalem

Možností, kde platit pomocí PayPal, je v dnešní době opravdu mnoho. Jedná se o již velmi rozšířenou platební metodu, která je známá po celém světě. Platit jím můžete i na eBay. Ale například na Aliexpressu není PayPal podporován. Zde mají svůj vlastní systém Alipay. Na PayPal může i někdo jiný zaplatit vám.

Jak poslat peníze na PayPal

Peníze na PayPal můžete zaslat dvěma způsoby – prostřednictvím platební karty a bankovního účtu. Za převod platební kartou je poplatek 4,9 % z převáděné částky, vhodnějším způsobem je určitě platba přes bankovní účet.

Převod peněz z PayPal účtu provedete v záložce My Account – Withdraw. Zde klikněte na "Withdraw funds to your bank account". Transakce je zdarma a peníze budete mít na účtu do 3 pracovních dní.

Jak na směnu měn

Pokud potřebujete zadat platbu v cizí měně, je nutné koruny převést na danou měnu. Převod provedete opět v záložce My Account – v položce Profile a Currency balances. Poté již pouze vyberete měnu, na kterou chcete koruny převést. Tuto měnu však musíte mít nejprve přidanou v používaných měnách. To nastavíte v Select new currency – add currency.

Závěr

PayPal je určitě skvělá platební metoda, která má stejně jako vše své mouchy. Jeho obrovskou výhodou je to, že pomocí PayPalu je možné bezpečně a snadno platit na internetu. Hodit se vám určitě bude při platbách do zahraničí. Velmi oceňujeme, že se PayPal rozšiřuje po českých e-shopech a stává se samozřejmostí. Další výhodou je určitě to, že se jedná o téměř bezplatnou platební metodu, která je založena na drobných neskrytých poplatcích a provizích.

Založit PayPal
85 100 0

Komentáře (13)

Iveta napsal(a)…

Muzu se zeptat chci si dat penize z paypalu na chanci . Dam vlozit peníze .... a pak kdyz se mi to ma uz jen potvrdit tak se mi to ani nenacte a hodí me to na prazdnou stranku , nevim co stim mam delat prosim pomozte mi

Ilona napsal(a)…

Dobrý den, ráda bach věděla, zda existuje nějaký výhodný způsob, jak převést peníze ( v eurech) z paypal účtu na český účet. Kurz který pac pak využívá je extrémně nevhodný. Např nyní je kurz nákupu eu 25.2 ale při konverzi z pac pal je použit kurz foto skoro o další korunu půl menší. Cca 23.8 coz je v případě větší sumy obrovská ztráta. Děkuji za odpověď.

Marek - DuoFinance.cz napsal(a)…

Dobrý den,

doporučuji službu TransferWise: https://www.duofinance.cz/transferwise

Pokud by to nešlo přímo, pošlete si eura z paypal účtu na eurový účet, a následně peníze převeďte přes TransferWise.

Děkuji za dotaz a přeji vám příjemný den.

David Izmael napsal(a)…

Dobry den dal jsem na internet že prodávám zboží, na to se me ozval člověk že má zájem a že peníze me pošle na paypal ,na to me přišel email :Níže je uveden podrobný návod, jak provést převod:

1. Navštivte ve svém počítači nebo mobilním telefonu web https://www.moonpay.com

2. Přihlaste se k účtu a začněte nakupovat (BTC) pomocí svého bankovního účtu nebo kreditní karty

3. Zkopírujte a vložte adresu peněženky agenta vyzvednutí (BTC) a nakupujte pomocí své kreditní karty

4. Vyplňte všechny potřebné údaje požadované na další stránce a potvrďte platbu

5. Obdržíte potvrzení. Po úspěšném dokončení připojte a odešlete e-mail naskenovanou kopii / obrázek potvrzení o převodu.

Kliknutím sem dokončíte převod na webu bitcoinů

Transport Agency: Adresa peněženky Parcel2go Bitcoin Core (BTC):

Je to normální dekuji Stein

Marek - DuoFinance.cz napsal(a)…

Dobrý den,

standardní to určitě není a důrazně doporučuji na takového zájemce nereagovat.

Přeji vám příjemný den.

Lenka napsal(a)…

PayPal je neseriózni společnost. Nenechají vás smazat účet, i když jste ho založili v podstatě na jednu jedinou platbu, účet vůbec nepoužíváte. Bankovní účet s tím spojený už dávno nemáte, protže jste banku změnili. Nutí vás skenovat vaše doklady, sdílet informace, i když je evidentní, že účet byl opravdu použit jen na jednu platbu v hodnotě asi 20 euro před skoro dvěma lety. V životě nikdy už.

Pepan napsal(a)…

Zrušení účtu je na cca 2 kliknutí, žádný problém.

Monpetitloup napsal(a)…

Platím přes PayPal zahraničním obchodům. Proto jsem si ho spojila s eurovým kontem. Český bankovní prostředník mi ale při platbě zahraničnímu obchodníkovi během transakce eura převedl na koruny a ty pak zpět na eura dle svých kurzů, takže se mi milý PayPal hoooodně prodražil (na každém euru o několik Kč = ve výsledku mi strhli více euro než měli). Z centrály PayPalu mi sdělili, že s tím nic neudělají, že je to "politika českého bankovního prostředníka". Takže se možná víc vyplatí mít PayPal připojený ke korunovému účtu, ale tam zase mohou naúčtovat kromě (samozřejmě strašně výhodného kurzu převodu) ještě poplatky za převod měny. Nevím, co je výhodnější. Nevíte někdo?

JKop napsal(a)…

Zdravím, úplně stejný případ, Paypal je neseriózní a proto je lepší využít jiných služeb.

Napsat komentář

Založit PayPal