Náhledový obrázek článku

Jak funguje internetová peněženka PayPal?

Tým duofinance.czAutor článku

PayPal je celosvětově známá platební metoda, díky které můžete bezpečně platit na internetu. Pomocí PayPalu je možné provádět bezhotovostní převody po celém světě. V naší recenzi se dozvíte vše o internetové peněžence PayPal.

Co je to PayPal

PayPal.com je internetový platební systém, jinak také internetová peněženka, který se řadí k nejznámějším a nejoblíbenějším platebním metodám na světě. Oblíbenost PayPalu je velmi často dána právě díky komfortnosti a bezpečnosti platby.

Můžete jím platit v internetových obchodech a u společností obchodujících na internetu. Důležité je, aby daná společnost platbu pomocí PayPal akceptovala.

PayPal tvoří prostředníka mezi kupcem, daným e-shopem a bankou, kde právě nakupujete. Každý uživatel má na PayPalu svůj účet, do kterého se přihlašuje stejně jako do internetového bankovnictví. Platbu v e-shopu pak potvrzujete přihlašovacími údaji.

PayPal umožňuje uživatelům posílat a přijímat online platby v mnoha světových měnách. K těmto měnám se řadí například česká koruna, euro, americký a kanadský dolar, argentinské peso, izraelský šekel a mnoho dalších.

Na internetu můžeme v dnešní době platit mnoha způsoby. Zajímavá je taé například služba Revolut, která umožňuje platby debetní kartou v zahraničí zcela bez poplatků. Výhodou je, že lze mít na účtu až 30 různých měn, které lze mezi sebou směňovat za mezibankovní kurzy a posílat peníze na kterýkoliv účet na světě zadarmo. Pokud vás zajímá více o Revolut, určitě si přečtěte naši recenzi Revolut – pohádkový startup?

Peníze na PayPal

Na účet PayPal si peníze můžete poslat sami nebo vám je pošle někdo z jiného účtu PayPal. Také jej lze propojit s vaší klasickou platební kartou (lze i s více kartami) a peníze tak snadno obousměrně převádět.

Výhodou propojení s platební kartou je také to, že si na účet nemusíte posílat peníze předem, a i přesto lze PayPal účtem platit. Ke stržení peněz dochází přímo z vašeho bankovního účtu prostřednictvím propojené platební karty.

Ačkoliv PayPal podporuje českou korunu, i přesto je lepší provádět zahraniční platby v originální měně – a to kvůli výhodnějšímu kurzu.

V roce 2018 představil PayPal také novinku, PayPal debetní platební kartu přímo napojenou na PayPal účet. Díky této kartě lze platit nejen u obchodníků, ale také vybírat hotovost z bankomatů označených štítkem Mastercard, Cirrus nebo PULSE. Zde jsou však již také poplatky.

Za vydání nové karty se neplatí žádný poplatek. Zpoplatněné jsou však výběry z bankomatu, výběr hotovosti na pobočce libovolné banky, mezinárodní transakce a vklad hotovosti na účet.

Poplatky a limity

Založení internetové peněženky je zdarma, stejně tak jako používání účtu. Posílání peněz i platby v internetových obchodech jsou zdarma, a to, pokud není potřeba převod měny.

Přepočet měny a převod zůstatku na firemním účtu i u transakcí, u kterých příjemce souhlasil s úhradou převodu měny, je zpoplatněn navýšením základního směnného kurzu o 3,00 %.

Dále jsou zpoplatněné mezinárodní osobní transakce: u příjemců v Kanadě, Evropě l, Evropě ll, Severní Evropě a USA činí poplatek 1,99 EUR. V jiném regionu to je 3,99 EUR. Též se platí za neaktivitu účtu PayPal 270 Kč.

Dále se platí za výběry nebo převody zůstatku z osobního účtu PayPal.

Výběr / převod na:

 • Bankovní účet: zdarma
 • Americký bankovní účet: 3 %Není-li třeba provést převod měny.
 • Karty: 1 % z vybírané částkyBG, RO, SI

Více o poplatcích naleznete na oficiální stránce Paypal.com.

Trocha historie PayPal

Společnost PayPal byla založena v roce 1998 jako malá firma Confinity. V roce 2002 učinila veřejnou nabídku a zakoupila ji firma eBay. V roce 2015 se stala nezávislou společností. Sídlo firmy je v Kalifornii, v San José. Zajímavostí je, že jedním ze spoluvlastníků byl Elson Musk, který šéfuje v automobilovém závodě Tesla.

Jak PayPal funguje

PayPal je prostředníkem mezi internetovým obchodem a bankou. Skýtá tedy oboustrannou bezpečnostní výhodu. Pro to, abyste mohli PayPalem zaplatit, je nutné mít dostatečný obnos na účtu nebo mít propojenou funkční platební kartu. Díky tomu může následně PayPal zaručit obchodníkovi, že budete mít na zaplacení.

Hlavní výhodou této platební metody je bezpečnostní prvek. Při placení prostřednictvím PayPal se k obchodníkovi vůbec nedostanou údaje z vaší platební karty. Tato metoda je tedy obzvlášť vhodná při platbách do zahraničí.

Propojení s kartou

Po založení PayPal účtu jej následně propojíte se svojí platební kartou. Ta musí mít povolené platby na internetu. Pro informace, zda vaše karta platby na internetu podporuje, kontaktujte svou banku. Kontakty na všechny banky fungující v ČR naleznete v našem článku Kontakty na banky.

Po propojení PayPal účtu s vaší platební kartou získá PayPal informace a přístup k vašim financím.

PayPal je tolik oblíbený zejména kvůli své bezpečnosti. Pokud nakoupíte v internetovém obchodě a zboží neobdržíte, můžete požádat PayPal o pomoc. PayPal peníze strhne zpět a přepošle vám je na váš účet. Je zde i druhá strana mince, a to ochrana samotného obchodníka – pokud obchodník doloží dostatečné důkazy, že vám zboží dodal, PayPal nemusí vaši stížnost uznat. Ale nemusíte se bát, zákazník je pro PayPal na prvním místě.

Peníze zpět ze spárů nepoctivého obchodníka vám pomůže získat také tzv. Chargeback, který je nástrojem platební karty. Pro více informací o zpětném zaúčtování si přečtěte náš článek Co je to Chargeback.

Výhody a nevýhody PayPal

Jasná PRO, proč se rozhodnout pro internetovou peněženku PayPal.

 • Rychlé platby a téměř okamžité připsání peněz
 • Bezpečnost vašich platebních údajůty se předávají v zašifrované podobě
 • Jednoduché placenídíky formuláři, kde vyplníte pouze e-mail druhé strany a zadáte výši částky
 • Založení PayPal účtu zdarma

Nevýhody PayPal

 • Pokud se vám někdo nabourá do vašeho účtu, máte opravdu problémdoporučujeme silné heslo, které pravidelně měňte
 • Stále chybí česká lokalizace uživatelského prostředíregistrační formulář v angličtině

Jako založit účet u PayPal

Založení PayPal účtu je velmi snadné. Registrace vám potrvá 5 minut a je zdarma. PayPal funguje jako určitý prostředník mezi bankovním účtem příjemce a odesílatele.

 1. Navštivte webové stránky www.paypal.com
 2. Kliknutím na Zaregistrovat spusťte registraci
 3. Vyberte osobní nebo firemní účet
 4. Vyplňte registrační formulář a zvolte silné heslo
 5. Potvrďte obchodní podmínky
 6. Do svého nového účtu se přihlaste
 7. Propojte váš bankovní účet s PayPal
 8. Nechte PayPal ověřit vaši kartu posláním drobné částkykterou si současně nabijete účet, částka bude odečtena z prvního nákupu

Pro to, abyste mohli začít PayPal hned používat si postačíte s e-mailem a platební kartou. Službu však lze využívat i bez platební karty (nutné je však PayPal propojit s vaším bankovním účtem).

Kde lze platit PayPalem

Možností, kde platit pomocí PayPal, je v dnešní době opravdu mnoho. Jedná se o již velmi rozšířenou platební metodu, která je známá po celém světě. Platit jím můžete i na eBay a nově i na Aliexpressu. Na PayPal může i někdo jiný zaplatit vám.

Jak poslat peníze na PayPal

Peníze na PayPal můžete zaslat dvěma způsoby – prostřednictvím platební karty a bankovního účtu. Za převod platební kartou je poplatek 4,9 % z převáděné částky, vhodnějším způsobem je určitě platba přes bankovní účet.

Převod peněz z PayPal účtu provedete v záložce My Account – Withdraw. Zde klikněte na "Withdraw funds to your bank account". Transakce je zdarma a peníze budete mít na účtu do 3 pracovních dní.

Jak na směnu měn

Pokud potřebujete zadat platbu v cizí měně, je nutné koruny převést na danou měnu. Převod provedete opět v záložce My Account – v položce Profile a Currency balances. Poté již pouze vyberete měnu, na kterou chcete koruny převést. Tuto měnu však musíte mít nejprve přidanou v používaných měnách. To nastavíte v Select new currency – add currency.

Závěr

PayPal je určitě skvělá platební metoda, která má stejně jako vše své mouchy. Jeho obrovskou výhodou je to, že pomocí PayPalu je možné bezpečně a snadno platit na internetu. Hodit se vám určitě bude při platbách do zahraničí. Velmi oceňujeme, že se PayPal rozšiřuje po českých e-shopech a stává se samozřejmostí. Další výhodou je určitě to, že se jedná o téměř bezplatnou platební metodu, která je založena na drobných neskrytých poplatcích a provizích.

Založit PayPal
85 100 0

Komentáře (31)

Zdravím. Prosím jaké jsou limity pro převody z paypal účtu na bankovní účet a opačně? Jelikož tam neni KYC tak předpokládám, že to bude dost málo, nebo si můžu na paypal účet nechat poslat třeba 100 000 Kč a ty pak převést na svůj účet? Děkuji

Dobrý den,

PayPal na svém webu uvádí toto:

If you don't have a PayPal account, you can send a one-time payment of up to 4,000.00 USD.

If you have a verified PayPal account, there's no limit on the total amount of money you can send. You can send up to 60,000.00 USD in a single transaction, but we may limit that amount to 10,000.00 USD. These amounts can also vary depending on your currency.

If you haven’t verified your PayPal account, there will be a limit on the total amount of money you can send. You’ll be able to view this amount when you go to send money.

Děkuji za dotaz a přeji příjemný den.

Dobrý den, mě by zajímalo, kde najdu vyúčtování poplatků. Potřebuji to do firemního účetnictví a nevím, kde to najít. Děkuji

Stále nevím jak si poslat peníze z bankovního účtu (od ČSOB) na můj PayPal účet.

řeším stejný problém s ČSOB 😑

Dobry den, přišlo mi upozornění e-mailem, ze můj účet paypal pro neaktivitu 12 mesici bude požadovat poplatky. Paypal nepoužívám, jak ho mám tedy zrušit?

Dobrý den,

účet si můžete zrušit přes nastavení účtu. Nicméně Vás mohu ubezpečit, že PayPal má ve svých podmínkách napsané, že v podmínkách ohledně poplatků za neaktivitu mají napsané toto:

"Poplatek za neaktivitu bude nižší z těchto částek: a) poplatek uvedený níže (v ČR to je 270 Kč), b) zbývající zůstatek na vašem účtu."

Což znamená, že pokud máte na účtu čistou nulu, nic platit nebudete, PayPal nic nestrhne a nebude Vám ani odebírat peníze z bankovního účtu, jelikož na to nemá nárok. Tedy můžete být v klidu a rušit si účet není nutné.

Jak se to dělá chci s mého účtu paypal přeposlat penize na debitni kartu děkuji za odpověď.

Dobrý den, mají mi dorazit peníze z kalifornie a na účtu v aplikaci paypall v ikonce se zvonečkem mám: obdrželi jste odhad. Na email mi došla zpráva od: service@intl.paypal.com , opět byl v emailu napsán odhad a Payment status: pending Payment charges:bitcoin Payment fee:$550 Note:we’ll not notify the receiver until the required charges is cleared. Chtěla by jsem se zeptat co to přesně znamemá, co mám dělat a jestli se nejedná o podvod. Děkuju za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den, před 7 dni mi PayPal poslal peníze na můj účet v ČSOB bance, do dnes peníze nemám. Banka po mně chce potvrzení o platbě od PayPalu, ale bohužel nevím kam se obrátit, když žádnou mailovou adresu na PayPal nemůžu najít. Děkuji

Dobrý den,

obrátit se můžete na telefonní číslo 239 018 242. Jde o technickou podporu PayPal.

Děkuji za dotaz a přeji vám příjemný den.

Dobrý den,

nedávno jsem linku zkoušel a je možné, že už je dávno zrušená a jsem hlasem robota odkázán a internetový support samotného PayPalu. Je nějaká nová linka, nebo opravdu jediná možná linka pro české uživatele není dostupná?

Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Založit PayPal