Jak funguje internetová peněženka PayPal?

PayPal je celosvětově známá platební metoda, díky které můžete bezpečně platit na internetu. Díky PayPalu je možné provádět bezhotovostní převody, což je v dnešní době velmi oblíbené. Jako hlavní komfort tohoto platebního systému spatřujeme právě možnost platit kartou a bezpečnost této platební metody. Pojďte se dozvědět vše o internetové peněžence PayPal. Podíváme se také na poplatky!

Co je to PayPal

PayPal.com je internetový platební systém, jinak také internetová peněženka, který se řadí k nejznámějším a nejoblíbenějším platebním metodám na světě. Oblíbenost PayPalu je velmi často dána právě díky komfortnosti a bezpečnosti platby. Můžete jím platit v internetových obchodech a u společností obchodujících na internetu. Důležité je, aby daná společnost platbu pomocí PayPal akceptovala.

PayPal tvoří prostředníka mezi kupcem, daným e-shopem a bankou, kde právě nakupujete. Každý uživatel má na PayPalu svůj účet, do kterého se přihlašuje stejně jako do internetového bankovnictví. Platbu v e-shopu pak potvrzujete přihlašovacími údaji.

PayPal umožňuje uživatelům posílat a přijímat online platby v mnoha světových měnách. K těmto měnám se řadí například česká koruna, euro, americký a kanadský dolar, argentinské peso, izraelský šekel a mnoho dalších.

Na internetu můžeme v dnešní době platit mnoha způsoby. Zajímavým startupem je určitě služba Revolut, která umožňuje platby debetní kartou v zahraničí zcela bez poplatků. Výhodou je, že lze mít na účtu až 26 různých měn, které lze mezi sebou směňovat za mezibankovní kurzy a posílat peníze na kterýkoliv účet na světě zadarmo. Pokud vás zajímá více o Revolut, určitě si přečtěte naši recenzi Revolut – pohádkový startup?

Peníze na PayPal

Na účet PayPal si peníze můžete poslat sami nebo vám je pošle někdo z jiného účtu PayPal. Také jej lze propojit s vaší klasickou platební kartou (lze i s více kartami) a peníze tak snadno obousměrně převádět.

Výhodou propojení s platební kartou je také to, že si na účet nemusíte posílat peníze předem, a i přesto lze PayPal účtem platit. Ke stržení peněz dochází přímo z vašeho bankovního účtu prostřednictvím propojené platební karty.

Ačkoliv PayPal podporuje českou korunu, i přesto je lepší provádět zahraniční platby v originální měně – a to kvůli výhodnějšímu kurzu.

V roce 2018 představil PayPal také novinku, PayPal debetní platební kartu přímo napojenou na PayPal účet. Díky této kartě lze platit nejen u obchodníků, ale také vybírat hotovost z bankomatů označených štítkem MasterCard, Cirrus nebo PULSE. Zde jsou však již také poplatky.

Za vydání nové karty se neplatí žádný poplatek. Zpoplatněné jsou však výběry z bankomatu, výběr hotovosti na pobočce libovolné banky, mezinárodní transakce a vklad hotovosti na účet.

Poplatky a limity

Založení internetové peněženky je zdarma, stejně tak jako převody peněz. Zpoplatněné pak jsou platby kartou, kde je poplatek 4,9 % z převáděné částky. Pokud jste prodávající, také se vás již poplatky týkají.

 • Založení PayPal: zdarma
 • Vedení PayPal: zdarma
 • Převody peněz: zdarma
 • Nákup zboží: zdarma
 • Platby kartou: 4,9 % z převáděné částky

Více o poplatcích naleznete na oficiální stránce Paypal.com.

Trocha historie PayPal

Společnost PayPal byla založena v roce 1998 jako malá firma Confinity. V roce 2002 učinila veřejnou nabídku a zakoupila ji firma eBay. V roce 2015 se stala nezávislou společností. Sídlo firmy je v Kalifornii, v San José. Zajímavostí je, že jedním ze spoluvlastníků byl Elson Musk, který šéfuje v automobilovém závodě Tesla.

Jak PayPal funguje

PayPal je prostředníkem mezi internetovým obchodem a bankou. Skýtá tedy oboustrannou bezpečnostní výhodu. Pro to, abyste mohli PayPalem zaplatit, je nutné mít dostatečný obnos na účtu nebo mít propojenou funkční platební kartu. Díky tomu může následně PayPal zaručit obchodníkovi, že budete mít na zaplacení.

Hlavní výhodou této platební metody je bezpečnostní prvek. Při placení prostřednictvím PayPal se k obchodníkovi vůbec nedostanou údaje z vaší platební karty. Tato metoda je tedy obzvlášť vhodná při platbách do zahraničí.

Propojení s kartou

Po založení PayPal účtu jej následně propojíte se svojí platební kartou. Ta musí mít povolené platby na internetu. Pro informace, zda vaše karta platby na internetu podporuje, kontaktujte svou banku. Kontakty na všechny banky fungující v ČR naleznete v našem článku Kontakty na banky.

Po propojení PayPal účtu s vaší platební kartou získá PayPal informace a přístup k vašim financím.

PayPal je tolik oblíbený zejména kvůli své bezpečnosti. Pokud nakoupíte v internetovém obchodě a zboží neobdržíte, můžete požádat PayPal o pomoc. PayPal peníze strhne zpět a přepošle vám je na váš účet. Je zde i druhá strana mince, a to ochrana samotného obchodníka – pokud obchodník doloží dostatečné důkazy, že vám zboží dodal, PayPal nemusí vaši stížnost uznat. Ale nemusíte se bát, zákazník je pro PayPal na prvním místě.

Peníze zpět ze spárů nepoctivého obchodníka vám pomůže získat také tzv. Chargeback, který je nástrojem platební karty. Pro více informací o zpětném zaúčtování si přečtěte náš článek Co je to Chargeback.

Výhody a nevýhody PayPal

Jasná PRO, proč se rozhodnout pro internetovou peněženku PayPal.

 • Rychlé platby a téměř okamžité připsání peněz
 • Bezpečnost vašich platebních údajů ty se předávají v zašifrované podobě
 • Jednoduché placení díky formuláři, kde vyplníte pouze e-mail druhé strany a zadáte výši částky
 • Založení PayPal účtu zdarma

Nevýhody PayPal

 • V případě nabourání se někoho jiného do vašeho účtu máte opravdu problém doporučujeme silné heslo, které pravidelně měňte
 • Stále chybí česká lokalizace uživatelského prostředí registrační formulář v angličtině

Jako založit účet u PayPal

Založení PayPal účtu je velmi snadné. Registrace vám potrvá 5 minut a je zdarma. PayPal funguje jako určitý prostředník mezi bankovním účtem příjemce a odesílatele.

 1. Navštivte webové stránky www.paypal.com
 2. Kliknutím na Zaregistrovat spusťte registraci
 3. Vyberte osobní nebo firemní účet
 4. Vyplňte registrační formulář a zvolte silné heslo
 5. Potvrďte obchodní podmínky
 6. Do svého nového účtu se přihlaste
 7. Propojte váš bankovní účet s PayPal
 8. Nechte PayPal ověřit vaši kartu posláním drobné částky kterou si současně nabijete účet, částka bude odečtena z prvního nákupu

Pro to, abyste mohli začít PayPal hned používat si postačíte s e-mailem a platební kartou. Službu však lze využívat i bez platební karty (nutné je však PayPal propojit s vaším bankovním účtem).

Kde lze platit PayPalem

Možností, kde platit pomocí PayPal, je v dnešní době opravdu mnoho. Jedná se o již velmi rozšířenou platební metodu, která je známá po celém světě. Platit jím můžete i na eBay. Ale například na Aliexpressu není PayPal podporován. Zde mají svůj vlastní systém Alipay. Na PayPal může i někdo jiný zaplatit vám.

Jak poslat peníze na PayPal

Peníze na PayPal můžete zaslat dvěma způsoby – prostřednictvím platební karty a bankovního účtu. Za převod platební kartou je poplatek 4,9 % z převáděné částky, vhodnějším způsobem je určitě platba přes bankovní účet.

Převod peněz z PayPal účtu provedete v záložce My Account – Withdraw. Zde klikněte na "Withdraw funds to your bank account". Transakce je zdarma a peníze budete mít na účtu do 3 pracovních dní.

Jak na směnu měn

Pokud potřebujete zadat platbu v cizí měně, je nutné koruny převést na danou měnu. Převod provedete opět v záložce My Account – v položce Profile a Currency balances. Poté již pouze vyberete měnu, na kterou chcete koruny převést. Tuto měnu však musíte mít nejprve přidanou v používaných měnách. To nastavíte v Select new currency – add currency.

Závěr

PayPal je určitě skvělá platební metoda, která má stejně jako vše své mouchy. Jeho obrovskou výhodou je to, že pomocí PayPalu je možné bezpečně a snadno platit na internetu. Hodit se vám určitě bude při platbách do zahraničí. Velmi oceňujeme, že se PayPal rozšiřuje po českých e-shopech a stává se samozřejmostí. Další výhodou je určitě to, že se jedná o téměř bezplatnou platební metodu, která je založena na drobných neskrytých poplatcích a provizích.

Založit PayPal
85 100 0

Komentáře (8)

Blanka Fujdovánapsal(a)…

Dobrý den. Sužby PayPal jsou naprosto otřesné, komunikace neexistuje. Nemohu se dostat ke svému účtu, neodesílá mi to sms s kódem. Pokud chci radu, pomoc, musím se napřed přihlásit, ale protože nemohu potvrdit sms, nedostanu se prostě nikam. Nemluvím anglicky, takže telefonát je zbytečný. Nekonečný příběh! A protože se nemohu přihlásit, nemohu účet ani zrušit. A protože se nemohu přihlásit, na účtu není pohyb ale platím pokutu za to, že účet nepoužívám. Nejhorší služba, horší neznám.

Alinapsal(a)…

Dobrý den,

vytvořila jsem paypal.me a zkusmo jsme na něj poslali přes odkaz pod youtube videem 10 Kč. Příjem 10 Kč na paypal účtu vidím, ale hned se těch 10 Kč i odečetlo jako poplatek? Co to znamená? Když mi tedy na paypal někdo pošle peníze, strhne se za to poplatek?

Anetanapsal(a)…

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s vyřešením mého problému. Asi před 7 lety jsem si zřídila účet na paypal v době kdy jsem bydlela v řecku /samozřejmě i s řeckým tel číslem/.

Teď kdyz se chci přihlásit na paypal údaje mám uložené v pc tak není problém ale pozadují po mě i autorizační kod z tel. Jenže ten už léta nemám. Poradil by mi prosím někdo jak to mám vyřešit ?

Samozřejmě žádné kontaktní údaje nejsou.... :( Děkuji moc

N.Kroutilovánapsal(a)…

Dobrá den, mám prosbu. Mám založen český účet paypal. Dne 29.8., mně firma Bandcamp,Inc odeslala částku 2,30USD, 26.9. částku 3,86 USD, 28.9. 3,81 USD a 30.9. 0,72USD. Žádná s poukazovaných částek, kromě poslední t.j. 0,72 USD se v mojí peněžence neobjevila. Peníze mi nepřišly ani na můj český účet, přičemž peníze za propagaci na stránkách firmy Bandcamp z mého účtu bez problému odcházejí. Nevím jestli je to srozumitelné. Neumím anglicky a proto je pro mě problém se dotazovat přímo na servis paypal. Moc děkuji

N. Kroutilová

Martinnapsal(a)…

Dobrý den, prodávám čtyřkolku, s panem že zahraničí jsme se domluvili poslal peníze na můj paypal účet, ale já musím poslat 5000 na nějakou BTC adresu, vůbec nevím co s tím, potřebuju poradit

Jannapsal(a)…

Hezký pokus jak Vás okrást :)

Marek - DuoFinance.cznapsal(a)…

Dobrý den, čtyřkolku prodáváte vy, není tudíž důvod, abyste kamkoliv zasílal své peníze. Pan Jan tedy zřejmě není daleko od pravdy.

Přeji vám pěkný den.

Napište komentář

Založit PayPal