Náhledový obrázek článku

Jak vybrat účet aneb nedali jsme jim už dost?

Ondřej PokornýAutor článku

Dnes se jedná o nedílnou součást každého z nás. Bankovní účet je nezbytný. Toto si uvědomují jak banky, tak my – lidé. Co tím chci říct? Myslím si, že mnoho občanů České republiky zkrátka založilo účet tam, kde to měli nejblíže. Případně zvolili mezi dvěma pobočkami v centru. Dále už to nechali tak nějak v rukou banky…

Co je na tom?

Zeptám se. Všimnete si, když vám z účtu zmizí měsíčně 100 Kč? Více než deset let si toho spousta lidí nevšimla. Představme si banku s dvěma milióny klientů, kteří si nevšimli. Dvacet čtyři miliard. Tato čísla nejsou ničím podložené, ale garantuji vám jedno. Je to nic oproti skutečnosti. Nemyslíte, že už banky dostaly dost?

Co takhle změna?

Na toto téma by se dalo diskutovat hodiny. Změna však přijde jen tehdy, udělá-li ji každý z nás. Spousta lidí již banku změnila. Proč se k nim nepřidat?

Co změna obnáší?

Odpověď je tak jednoduchá. Založit nový účet. Přeposlat prostředky. Zrušit ten starý.

Trvalý příkaz či SIPO

Máte navedeno velké množství trvalých příkazů? Využíváte SIPO? Nebojte. Banky jsou dnes připraveny na všechno. O převedení těchto záležitostí se vůbec nemusíte starat. Nová banka za vás vše vyřídí. Stačí si požádat.

Jdete do toho?

Odhodlali jste se banku změnit? Přemýšlíte, kde se nestane obdobný omyl se stokorunou? Za naše stránky vám momentálně doporučujeme dvě banky. Záleží na vašich potřebách.

Rádi řešíte věci rychle a přes internet? Neradi cestujete po pobočkách? Poté doporučuji banku mBank. Proč zrovna ji? Důvod naleznete ve článku vyplatí se mkonto od mBank?.

Patříte ke „staré škole“ a chcete zůstat u poboček? Poté doporučujeme Fio banku. Ta rovněž disponuje kvalitním internetovým bankovnictvím. Nabídne vám však větší množství poboček. Také je vhodná, zvláště pokud budete převádět velké množství trvalých příkazů a SIPO.

Otázky?

Máte ještě nezodpovězené otázky? Neváhejte nám napsat pod článkem. Všechny dotazy ihned zodpovíme. Pokud je vše jasné tak hurá na to.

Srovnání běžných účtů 2024
Srovnání běžných účtů 2024