Internetové bankovnictví ING Bank – povedlo se?

, Veronika Cvejnová

Internetové a mobilní bankovnictví ING Bank, které bylo spuštěno v roce 2018, klienty zatím příliš nenadchlo. Objevují se spíš nesouhlasné a nespokojené recenze. ING bankovnictví údajně zpřehlednila a inovovala, pojďme se tedy podívat, jak to doopravdy je a jaké funkce ING banking nabízí!

Internetové bankovnictví ING

Cílem internetového bankovnictví ING Bank je poskytovat rychlé a přehledné služby, které klientům usnadní správu financí. Základem je snadnější orientace a možnost ovládat svůj účet nejen z počítače, ale i z mobilního telefonu a tabletu.

V bankovnictví naleznete veškeré informace o svých účtech, aktuální zůstatky, přehledy transakcí i informace o podílových fondech.

Složení portfolia fondů a informace o vývoji hodnot investic jsou graficky znázorněny. Bankovnictví umožňuje provádět jednorázové i trvalé platební příkazy, inkasa, nákupy nebo odkupy podílových fondů, investice a zobrazovat přehled transakcí či obchodů.

Všechny důležité funkce jsou přehledně v hlavním menu. Také zůstatek, kvůli kterému většina klientů nejčastěji bankovnictví otevírá, je ihned po přihlášení umístěn na úvodní stránce. Výhodou je přizpůsobivý design pro všechna zařízení.

O internetovém a mobilním bankovnictví ING Bank se dočtete též na Zlatakoruna.cz.

O ING Bank

ING Bank je česká pobočka obchodní skupiny Internationale Nederlanden Groep. Tato společnost má sídlo v Amsterdamu v Nizozemí. Na český trh vstoupila v roce 1992 a poskytuje zde komerční služby v oblasti pojišťovnictví, penzijního spoření, bankovnictví, správy majetku a obchodu s nemovitostmi.

ING Bank má 52 000 zaměstnanců a své služby nabízí ve 40 zemích světa. V České republice má 340 zaměstnanců. Jedná se o společnost se silnou evropskou základnou. Samotná značka ING je pozitivně vnímána jako silný brand.

Od roku 2001 začala ING nabízet produkt pro fyzické osoby – spořicí účet ING Konto, čímž odstartovala kategorii spořicích účtů u nás. Svoji nabídku také rozšířila o podílové fondy a klientům umožnila vyšší zhodnocení úspor.

Více informací o skupině ING Group se dozvíte na Wikipedie.org.

Jaké funkce internetové bankovnictví nabízí

Internetové bankovnictví ING Bank slouží k ucelenému přehledu o účtech, transakcích, úsporách i investicích klientů. Díky modernizaci a přidání nových funkcí by se měl uživatel ve správě svých financí lépe a rychleji orientovat.

Základem je přehledné úvodní menu, ve kterém naleznete ty nejdůležitější a nejpoužívanější funkce. Patří mezi ně záložka Domů, Moje produkty, Platby a Nákup fondů. Ihned po přihlášení můžete vidět disponibilní i účetní zůstatek.

Internetové bankovnictví ING Bank si můžete také vyzkoušet nanečisto v demo verzi.

Funkce bankovnictví

 • Kontrola účetního zůstatku a přehled transakcí
 • Provádění jednorázových i trvalých plateb, inkasa
 • Nákupy a odkupy podílových fondů, investice
 • Změna kontaktních údajů, nastavení transakčních účtů, hesel či investičního dotazníku
 • Možnost založit si k ING Kontu také ING Podílové fondy a zhodnocovat své úspory
 • Responzivní design, který se snadno přizpůsobí zařízení, ve kterém je bankovnictví právě používáno (počítač, tablet, telefon)

Převody peněz

Funkce snadné převody peněz je dostupná ihned z úvodní stránky. Najdete ji na hlavním panelu pod názvem Platby. Kliknete na tlačítko platby a vyplníte všechny potřebné údaje o příjemci (jméno, číslo účtu) a o platbě (částku, jednorázová/opakovaná platba, datum, poznámka). Poté zvolíte pokračovat, zadáte potvrzovací kód ze zprávy a potvrdíte.

Zjištění stavu fondu

Potřebujete zjistit, kolik vám fond vydělává? Základní informace naleznete přímo na domovské stránce v bublině fondu. Pro detailní informace klikněte přímo na bublinu fondu, následně na Zobrazit graf a nyní si rozbalte grafy s minulým vývojem. V levém horním rohu si můžete zvolit pohled na Ziskovost v % nebo Kapitál v měně.

Investice do podílových fondů

V hlavním menu kliknete na Nákup fondů. Z nabídky si vyberete fond, do kterého chcete investovat. Internetové bankovnictví vás provede sjednáním smlouvy krok po kroku. Abyste vybrali vhodnou skupinu fondů, vyplňte také investiční dotazník.

Internetové bankovnictví ING Bank – úvodní strana

Internetove-bankovnictvi-Ing-bank

Reklamní video

Bezpečnost

Kromě klasických prvků ochrany je bezpečnost vašeho účtu zajištěna přihlašováním autorizačním kódem.

Jak se přihlásit do internetového bankovnictví ING Bank? V pravém horním rohu na stránkách Ing.cz kliknete na tlačítko přihlásit, zadáte své klientské číslo a kliknete na další. Poté zadáte heslo a opět zvolíte další. Nyní na váš telefon obdržíte autorizační SMS kód, který zadáte do příslušného políčka a potvrdíte.

Prihlaseni-internetove-bankovnictvi

Jak sjednat internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví získáte při založení ING Konta. To můžete provést snadno online. Ušetří vám to složité papírování na pobočce a hravě si tak založíte účet během pár minut.

ING Konto si lze také založit přes bezplatnou linku ING: 800 159 159 nebo na jakékoliv pobočce.

Mobilní aplikace

Ke správě financí prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu slouží mobilní bankovnictví ING Bank. To by vám měla usnadnit ovládání spořicího účtu a ING Podílových fondů, a to odkudkoliv a kdykoliv. K tomu vám postačí mobilní internet.

V mobilní aplikaci získáte přehled o svých transakcích a dalších informace o účtu. Sledovat také můžete vývoj svých investic. V jednoduchém a přehledném grafu se vám zobrazí investiční portfolio. Vše je navíc doplněno celkovou hodnotou investic a výnosem z nich.

V mobilní aplikaci lze také snadno provést nákup fondu, který je stejně jednoduchý, jako v klasickém internetovém bankovnictví.

Mobilní bankovnictví, stejně jako to internetové, nabízí DEMO verzi k vyzkoušení. Aplikaci můžete stáhnout na Google Play a App Store.

Funkce mobilní aplikace

 • Přehled o celkovém zůstatku na ING Kontu
 • Přehled o hodnotě portfolia a celkovém výnosu fondů
 • Přehled o platbách a příkazech
 • Grafické znázornění fondů s přehledem o portfoliu
 • Možnost změnit heslo a zadávat standardní transakce
 • Často kladené otázky
 • DEMO verze aplikace

Výhody

 • Přehledná a snadná správa účtu
 • Okamžitý přehled o vývoji investic
 • Správa produktů ING Konta a podílových fondů
 • Nákup a prodej fondů

Nevýhody

 • V aplikaci u verze iOS chybí Touch ID a Face ID
 • Mnoho klientů si stěžuje na nepřehlednost, nefunkčnost a chybějící funkce

Závěr

S vypuštěním nového internetového bankovnictví ING Bank se strhla vlna stížností a nespokojenosti. Klientům se nelíbí, že je bankovnictví až příliš jednoduché, postrádá potřebné funkce, a navíc je i přes svou jednoduchost nepřehledné.

To je pravý opak toho, čeho ING Bank chtěla docílit – přehlednost, jednoduchost, užitečné funkce. Banka má tedy ještě stále co dohánět a napravovat, protože je zřejmé, že inovace bankovnictví se jí zrovna moc nepovedla.

Srovnání spořicích účtů 2020

Komentáře

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Srovnání spořicích účtů 2020