Náhledový obrázek článku

Internetové bankovnictví ING Bank – povedlo se?

Veronika Cvejnová

Internetové a mobilní bankovnictví ING Bank, které bylo spuštěno v roce 2018, klienty zatím příliš nenadchlo. Objevují se spíš nesouhlasné a nespokojené recenze. ING bankovnictví údajně zpřehlednila a inovovala, pojďme se tedy podívat, jak to doopravdy je a jaké funkce ING banking nabízí!

Internetové bankovnictví ING

Cílem internetového bankovnictví ING Bank je poskytovat rychlé a přehledné služby, které klientům usnadní správu financí. Základem je snadnější orientace a možnost ovládat svůj účet nejen z počítače, ale i z mobilního telefonu a tabletu.

V bankovnictví naleznete veškeré informace o svých účtech, aktuální zůstatky, přehledy transakcí i informace o podílových fondech.

Složení portfolia fondů a informace o vývoji hodnot investic jsou graficky znázorněny. Bankovnictví umožňuje provádět jednorázové i trvalé platební příkazy, inkasa, nákupy nebo odkupy podílových fondů, investice a zobrazovat přehled transakcí či obchodů.

Všechny důležité funkce jsou přehledně v hlavním menu. Také zůstatek, kvůli kterému většina klientů nejčastěji bankovnictví otevírá, je ihned po přihlášení umístěn na úvodní stránce. Výhodou je přizpůsobivý design pro všechna zařízení.

O internetovém a mobilním bankovnictví ING Bank se dočtete též na Zlatakoruna.cz.

O ING Bank

ING Bank je česká pobočka obchodní skupiny Internationale Nederlanden Groep. Tato společnost má sídlo v Amsterdamu v Nizozemí. Na český trh vstoupila v roce 1992 a poskytuje zde komerční služby v oblasti pojišťovnictví, penzijního spoření, bankovnictví, správy majetku a obchodu s nemovitostmi.

ING Bank má 52 000 zaměstnanců a své služby nabízí ve 40 zemích světa. V České republice má 340 zaměstnanců. Jedná se o společnost se silnou evropskou základnou. Samotná značka ING je pozitivně vnímána jako silný brand.

Od roku 2001 začala ING nabízet produkt pro fyzické osoby – spořicí účet ING Konto, čímž odstartovala kategorii spořicích účtů u nás. Svoji nabídku také rozšířila o podílové fondy a klientům umožnila vyšší zhodnocení úspor.

Více informací o skupině ING Group se dozvíte na Wikipedie.org.

Jaké funkce internetové bankovnictví nabízí

Internetové bankovnictví ING Bank slouží k ucelenému přehledu o účtech, transakcích, úsporách i investicích klientů. Díky modernizaci a přidání nových funkcí by se měl uživatel ve správě svých financí lépe a rychleji orientovat.

Základem je přehledné úvodní menu, ve kterém naleznete ty nejdůležitější a nejpoužívanější funkce. Patří mezi ně záložka Domů, Moje produkty, Platby a Nákup fondů. Ihned po přihlášení můžete vidět disponibilní i účetní zůstatek.

Internetové bankovnictví ING Bank si můžete také vyzkoušet nanečisto v demo verzi.

Funkce bankovnictví

 • Kontrola účetního zůstatku a přehled transakcí
 • Provádění jednorázových i trvalých plateb, inkasa
 • Nákupy a odkupy podílových fondů, investice
 • Změna kontaktních údajů, nastavení transakčních účtů, hesel či investičního dotazníku
 • Možnost založit si k ING Kontu také ING Podílové fondy a zhodnocovat své úspory
 • Responzivní design, který se snadno přizpůsobí zařízení, ve kterém je bankovnictví právě používáno (počítač, tablet, telefon)

Převody peněz

Funkce snadné převody peněz je dostupná ihned z úvodní stránky. Najdete ji na hlavním panelu pod názvem Platby. Kliknete na tlačítko platby a vyplníte všechny potřebné údaje o příjemci (jméno, číslo účtu) a o platbě (částku, jednorázová/opakovaná platba, datum, poznámka). Poté zvolíte pokračovat, zadáte potvrzovací kód ze zprávy a potvrdíte.

Zjištění stavu fondu

Potřebujete zjistit, kolik vám fond vydělává? Základní informace naleznete přímo na domovské stránce v bublině fondu. Pro detailní informace klikněte přímo na bublinu fondu, následně na Zobrazit graf a nyní si rozbalte grafy s minulým vývojem. V levém horním rohu si můžete zvolit pohled na Ziskovost v % nebo Kapitál v měně.

Investice do podílových fondů

V hlavním menu kliknete na Nákup fondů. Z nabídky si vyberete fond, do kterého chcete investovat. Internetové bankovnictví vás provede sjednáním smlouvy krok po kroku. Abyste vybrali vhodnou skupinu fondů, vyplňte také investiční dotazník.

Internetové bankovnictví ING Bank – úvodní strana

Internetove-bankovnictvi-Ing-bank

Reklamní video

Bezpečnost

Kromě klasických prvků ochrany je bezpečnost vašeho účtu zajištěna přihlašováním autorizačním kódem.

Jak se přihlásit do internetového bankovnictví ING Bank? V pravém horním rohu na stránkách Ing.cz kliknete na tlačítko přihlásit, zadáte své klientské číslo a kliknete na další. Poté zadáte heslo a opět zvolíte další. Nyní na váš telefon obdržíte autorizační SMS kód, který zadáte do příslušného políčka a potvrdíte.

Prihlaseni-internetove-bankovnictvi

Jak sjednat internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví získáte při založení ING Konta. To můžete provést snadno online. Ušetří vám to složité papírování na pobočce a hravě si tak založíte účet během pár minut.

ING Konto si lze také založit přes bezplatnou linku ING: 800 159 159 nebo na jakékoliv pobočce.

Mobilní aplikace

Ke správě financí prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu slouží mobilní bankovnictví ING Bank. To by vám měla usnadnit ovládání spořicího účtu a ING Podílových fondů, a to odkudkoliv a kdykoliv. K tomu vám postačí mobilní internet.

V mobilní aplikaci získáte přehled o svých transakcích a dalších informace o účtu. Sledovat také můžete vývoj svých investic. V jednoduchém a přehledném grafu se vám zobrazí investiční portfolio. Vše je navíc doplněno celkovou hodnotou investic a výnosem z nich.

V mobilní aplikaci lze také snadno provést nákup fondu, který je stejně jednoduchý, jako v klasickém internetovém bankovnictví.

Mobilní bankovnictví, stejně jako to internetové, nabízí DEMO verzi k vyzkoušení. Aplikaci můžete stáhnout na Google Play a App Store.

Funkce mobilní aplikace

 • Přehled o celkovém zůstatku na ING Kontu
 • Přehled o hodnotě portfolia a celkovém výnosu fondů
 • Přehled o platbách a příkazech
 • Grafické znázornění fondů s přehledem o portfoliu
 • Možnost změnit heslo a zadávat standardní transakce
 • Často kladené otázky
 • DEMO verze aplikace

Výhody

 • Přehledná a snadná správa účtu
 • Okamžitý přehled o vývoji investic
 • Správa produktů ING Konta a podílových fondů
 • Nákup a prodej fondů

Nevýhody

 • V aplikaci u verze iOS chybí Touch ID a Face ID
 • Mnoho klientů si stěžuje na nepřehlednost, nefunkčnost a chybějící funkce

Závěr

S vypuštěním nového internetového bankovnictví ING Bank se strhla vlna stížností a nespokojenosti. Klientům se nelíbí, že je bankovnictví až příliš jednoduché, postrádá potřebné funkce, a navíc je i přes svou jednoduchost nepřehledné.

To je pravý opak toho, čeho ING Bank chtěla docílit – přehlednost, jednoduchost, užitečné funkce. Banka má tedy ještě stále co dohánět a napravovat, protože je zřejmé, že inovace bankovnictví se jí zrovna moc nepovedla.

Srovnání spořicích účtů
74 100 0

Komentáře (2)

Křivková Jindřiška

Už dva týdny se snažím převézt peníze z ING.konta na jiný účet.Zatím bezvýsledně.Nejdříve jsem musela zaktivovat můj účet zasláním 1Kč.Následně jsem si musela zaktivovat můj telefon.Uběhly dva týdny a následně mi oznámili,že pro převod potřebují můj PIN.Chtěla jsem jim ho dát,načež mi bylo sděleno ,že starý PIN neplatí .Chtěla jsem tedy nový,ale ten mi nemohou prý dát,jelikož jim nefunguje systém.Mám si počkat do zítra.Jsem tedy zvědavá,jaký problém nastane zítra.Jsem ráda,že přestanu být klientkou ING.

Stolin Jiri

chci dat souhlas k prevodu mého uctu do raiffeisenbank ,ale nevim jak.poradtemi prosim,ale nevim ani číslo uctu ani uzivatelske jmeno dekuji Stolin Jiri Lounykarlova612

Ing. Marek Tesař

Dobrý den,

kontaktujte se svým dotazem zákaznickou linku ING na telefonním čísle 800 159 159.

Děkuji za dotaz a přeji vám příjemný den.

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání spořicích účtů