Můj účet od Komerční banky – hodí se pro vás?

Komerční banka už nějaký ten pátek na českém trhu působí. I když patří k největším bankovním domům v České republice, její běžné účty, oproti mnohem menším bankám, příliš úspěšné nejsou. Proč to tak je?

O Komerční bance

V roce 1990 byl založen peněžní ústav – předchůdce dnešní Komerční banky. V roce 1992 se peněžní ústav přeměnil na akciovou společnost. Akcie přešly do Fondu národního majetku ČR, který později její akcie uvolnil do kuponové privatizace. V roce 1995 se akcie dostaly na mezinárodní kapitálové trhy a v roce 2001 koupila většinový podíl francouzská finanční skupina Sociéte Générale. Později přidala ještě akcie stavební spořitelny Modré pyramidy, čímž svou působnost rozšířila ještě o stavební spoření.

V současnosti je Komerční banka přední bankovní institucí v ČR s širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví.

Hlavní znaky běžného účtu Komerční banky

 • Vedení účtu a výběry z bankomatů KB zdarma
 • Možnost jít až 60 000 Kč do mínusu díky kontokorentu
 • Přechod z jiné banky na Můj účet zařídí banka za klienta
 • Bezkontaktní platební karta obohacená o 3D Secure pro bezpečné placení kartou na internetu
 • Velký výběr doplňkových služeb
 • Mobilní a internetové bankovnictví
 • Garance kvality Pokud během prvních šesti měsíců nebudete s účtem spokojeni, vrátí vám banka poplatky za jeho vedení.

Poplatky

K běžnému účtu Můj účet Komerční banka poskytuje debetní bezkontaktní platební kartu. Všechny formality můžete vyřídit na pobočce, kterých je v současné době 343 nebo si účet sjednat online.

Můj účet si můžete založit v základní variantě nebo ve variantě Plus za poplatek 39 KčGold za poplatek 169 Kč. K poslední variantě navíc získáte i prémiové cestovní pojištění. Na stránkách Komerční banky si prohlédněte kompletní ceník.

Služby zdarma

 • Vedení účtu Varianta Plus 39 Kč a varianta Gold 169 Kč
 • Platební karta
 • Výběry z bankomatů KB
 • Internetové a mobilní bankovnictví
 • Příchozí korunové platby

Co vás bude stát peníze?

 • Odchozí elektronické domácí platby: 6 Kč Varianta Plus a Gold zdarma
 • Výběry z cizích bankomatů: 39 Kč Varianta Plus 2 výběry zdarma, varianta Gold zdarma
 • Výběry z bankomatů po celém světě: 99 Kč Varianta Gold zdarma
 • Výběr hotovosti na přepážce: 75 Kč

Výhody oproti konkurenci

 • U účtu Můj účet neplatíte žádné poplatky za vedení účtu
 • Všechny výběry z bankomatů Komerční banky jsou bezplatné
 • Každý měsíc vám přijde elektronický výpis zdarma
 • Svůj účet můžete ovládat v internetovém nebo mobilním bankovnictví
 • Banka nabízí celou řadu doplňkových služeb
 • Velké množství poboček a bankomatů

Slabé stránky

Největší slabinou účtu Můj účet od Komerční banky je její internetové bankovnictví. Elektronické bankovnictví s názvem MojeBanka nenabízí příliš příjemné uživatelské rozhraní.

Klienty určitě nepotěší ani vysoký poplatek za výběry z bankomatů ve světě, který činní 99 Kč a vysoký poplatek za výběr hotovosti na přepážce 75 Kč.

Platební karty

Komerční banka poskytuje klientům několik platebních karet. Klasickou kartu k běžnému účtu, kartu Platinum Visa a Zlatou kartu.

Karta k běžnému účtu

kartou k běžnému účtu platíte bezpečně na internetu díky 3D Secure. Ke kartě si můžete vybrat vlastní obrázek nebo zvolit některý z nabízených designů. Vydává se k běžnému účtu a zaplatíte s ní bezpečně a rychle kdekoliv na světě.

Platinum Visa

Platinum Visa poskytuje mimo běžné nabídky ještě další služby navíc. S platební kartou získáte pojištění golfového a lyžařského vybavení, pohodlí a nadstandard na letištích, přístup k hotovosti, cestovní pojištění pro celou rodinu či výběry z bankomatů zdarma po celém světě. Pořídíte si ji k běžnému účtu za 6 490 Kč.

Zlatá karta

Zlatou kartu získáte zdarma k účtu Můj účet Gold nebo za 1 990 Kč. Spolu s ní vás čeká i pojištění zavazadel a zpoždění letu, asistenční služby pro cesty autem, nadstandardní cestovní pojištění pro rodinu, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti.

Kreditní karty

K běžnému účtu Můj účet je možné získat i kreditní karty. Komerční banka poskytuje hned několik druhů těchto karet.

A karta potěší klienty úvěrovým limitem až 250 000 Kč, bezúročným obdobím na 45 dnů a příspěvkem na penzijní spoření. Lady karta, která má taktéž bezúročné období 45 dní a úvěrový limit do 250 000 Kč. S kartou získáte prodlouženou záruku na vybrané zboží a nákupy ve slevách. Velmi zajímavé služby nabízí karta Platinum s úvěrovým limitem maximálně 500 000 Kč a cestovním pojištěním do 5 miliónů korun pro celou rodinu. Mimo tyto výhody získáte také členství v Priority Pass s možností vstupu na VIP salonky letišť po celém světě.

Kontokorent

K běžnému účtu si u Komerční banky můžete sjednat také kontokorent do výše 60 000 Kč a ve výjimečných případech i 100 000 Kč. Povolené přečerpání lze sjednat již při založení účtu. Vybraná částka musí být alespoň jednou za rok doplacená. Sjednání kontokorentu je zdarma.

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Moje banka umožňuje zadávat trvalé příkazy, SIPO, inkaso. Získáte elektronické výpisy, informace o účtech, platbách i dostupných úvěrech. Účet lze ovládat pomocí PC, nebo mobilního telefonu s Mobilní bankou pro Android, iOS a Microsoft.

Google Pay a Apple Pay

V tomto případě jde Komerční banka s dobou a již dnes umožňuje využívat služeb Google PayApple Pay. Pro aktivaci Google Pay budete vedle samotné aplikace zároveň potřebovat aplikaci Mobilní banka od Komerční banky.

Možnosti založení

Můj účet od Komerční banky lze vyřídit online, kdy vám smlouvu přiveze domů kurýr nebo přímo na pobočce. S sebou si vezměte občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas či řidičský průkaz). Ihned s podpisem smlouvy získáte i přístup k internetovému bankovnictví a účet můžete hned používat.

Alternativy k účtu Můj účet

Můj účet od Komerční banky nemusí každému vyhovovat kvůli některým poplatkům i ne příliš přívětivému internetovému bankovnictví. Pokud chcete účet zdarma, zkuste běžný účet od Equa Bank. Zajímavý je i běžný účet od Air Bank, který vyniká zejména svým přehledným internetovým bankovnictvím. Chcete-li mít přehled, zkuste se podívat na srovnání běžných účtu a vyberte si podle svých preferencí.

Pro koho se Můj účet hodí

Můj účet je vhodný pro všechny, kdo chtějí mít možnost řešit jakékoliv potíže s účtem na pobočce, protože Komerční banka jich má dostatek. Nechybí ani dostatek bankomatů. Obvykle jí volí spíše starší generace, která chce mít jistotu stabilní banky s dlouholetou tradicí.

Srovnání běžných účtů 2020
64 100 0

Komentáře (7)

Ivonapsal(a)…

Tato banka už dávno nemá oproti konkurenci co nabídnout. Účet zcela zdarma mají jenom na oko, výběr zdarma jen z vlastních bankomatu placení v zahraničí nejhorším kurzem drahé výběry v zahraničí. Jediné co mohu pochválit je vkladomat , mobilní bankovnictví a vzhled platebních karet

Pavelnapsal(a)…

KB zrušila v Černošicích , Radotíně a další.Nejblize je na Zbraslavi.To si mohu vybrat banku a přívětivější v Praze.

Lukáš Kapuscinskýnapsal(a)…

Zatial som so službami veľmy sklamaný. Mesiac po založení učtu stále nemám platobnu kartu (po telefonate s kartovou službou som zistil že zatiaľ nebola podaná žiadosť o vytvorenie karty), stále po mesiaci nemám prístup na internet banking. ak to bude takto pokračovať , tak v priebehu dní mením banku

Lenka S.M.napsal(a)…

Internetové bankovnictví mi dost, omlouvám se za tento výraz, leze na nervy. Je to pomalé, přihlášení se většinou podaří až na podruhé (v tom lepším případě). Při každém přihlášení mám trauma, zda se přihlásím okamžitě, nebo mě to bude vyhazovat do odhlášeného režimu a většinou mám trauma oprávněně. Po úspěšném přihlášení se dlouho načítá hlavní stránka. Z mé strany je vše v pořádku co se PC a připojení týká, máme pravidelnou údržbu.

Gabriela.....napsal(a)…

Internetové bankovnictví jedním slovem KATASTROFA! Aplikace, přes kterou jsem chtěla poslat platbu najednou chtěla nový kód nebo certifikát. Když potřebujete něco zaplatit rychle, tak není šance, protože ty jejich vylepšováky , certifikáty, klíče a podobné nesmysly vás dovedou vlastně k tomu, že musíte stejně na pobočku, aby jste dostali kód který Vás konečně přihlásí do bankovnictví! Takže platbu, kterou jsem posílala do stejné banky, jsem stejně musela poslat z jiného účtu, protože jsem se prostě nemohla přihlásit.

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2020