Valuto.com ke dni 22. 8. 2016 ukončuje služby

,

"… z důvodu změny ve strategii řízení společnosti Currency One S.A. ukončí valuto svou činnost dne 22. srpna 2016." Těmito slovy popisuje celou situaci společnost Valuto na svém blogu. Co to pro klienty znamená?

Ukončení služby valuto.com

Co můžete Vy, jako klienti valuto čekat? Nebojte se. Společnost se nepotýká s žádnými problémy. Proto se vás toto ukončení v žádném případě finančně nedotkne. Zkrátka jen už nebudete moci službu využívat.

Veškeré informace o ukončení naleznete na internetových stránkách valuto, konkrétně na jejich blogu. Právě na něm jsou připraveny veškeré odpovědi na vaše otázky.

Své dotazy můžete vznést také na:

 • telefonním čísle: 228 885 616
 • emailové adrese: podpora@valuto.com

O co se vlastně jedná?

Valuto.com je online P2P směnárna cizích měn. Jedná se o jedno z dětí akciové společnosti Currency One. Vraťme se však na moment k oné zkratce P2P. Pro naše potřeby ji volně můžeme přeložit jako "uživatel uživateli". A Vy už jistě začínáte tušit, co by to mohlo znamenat.

Princip fungování Valuto

P2P znamená, že směna probíhá přímo mezi uživateli. Valuto je tedy čistokrevný prostředník. Nebo jinými slovy zprostředkovatel. Nutno podotknout, že mu zprostředkovávání výměn měnových párů jde jako po másle.

Prozatím jsou podporovány tyto měny: Česká koruna, Euro, Americký dolar, Britská libra a Polský zlotý.

Věřím, že s postupnou expanzí napříč Evropou bude Valuto nabízet směnu dalších a dalších měn.

Zjednodušený příklad

Lojza si chce vyměnit 1000 eur, které vydělal v Německu, za české koruny. Nyní má několik možností. Buď využije banku / směnárnu. Nebo bude chytřejší a vyzkouší Valuto. Co musí udělat, aby měl na účtu vysněné české korunky?

 1. Založí si Valuto kliknutím zde.
 2. Převede peníze ze svého bankovního účtu (vedeného v eurech) na svůj účet u Valuto.
 3. Vyhledá na Valuto vhodnou nabídku jiného uživatele nebo "vyhlásí vlastní kurz".
 4. Smění peníze v domluveném kurzu.
 5. Převede peníze z Valuto na svůj bankovní účet vedený v korunách.

Více si můžete přečíst přímo na stránkách Valuto.

Proč používat Valuto?

Odpověď je jednoduchá – protože se to vyplatí. Ať už jste firma nebo běžný občan, Valuto vám může výrazně snížit náklady na měnovou směnu. Obvykle totiž na Valutu peníze směníte za kurz blížící se ČNB střed. A to je kurz, který jen tak někdo nenabídne.

Jednoduchá matematika

Oněch 1000 euro tedy můžeme směnit za střední kurz 27,1 Kč za euro (v den vydání článku). Nebo můžeme jít do Komerční banky a směnit v kurzu 26,495 Kč za euro.

 1. V případě směny přes Valuto získáme 27 100 Kč.
 2. Když půjdeme do banky, dostaneme 26 495 Kč.

Rozdíl je 605 Kč.

Bezpečné a rychlé převody

Projekt Valuto je provozován pod přísnou licencí České národní banky. Můžete se tedy spolehnout, že vaše peníze jsou v bezpečí.

Posíláte-li peníze z jedné z 5 partnerských bank, objeví se na Valutu (připraveny ke směně) už za několik minut. Při výběru by se pak peníze měly objevit na vašem účtu do 24 hodin.

Výhody přináší i nevýhody

Valuto se mi jeví jako velmi sympatická a perspektivní služba. Ale všem je jasné, že nic není dokonalé. V jakých situacích se Valuto příliš nevyplatí? Napadají mě pouze dva důvody.

 1. Pokud nemáte (a nechcete) zřizovat účet v cizí měně.
 2. Chcete-li směnit jednorázově malou částku.

Závěr

Valuto je služba, která si bezesporu najde své fanoušky. A těm pak ušetří stovky, tisíce či desetitisíce korun za směšné náklady.

Je na každém, aby zvážil, jak často a v jakých objemech směňuje cizí měny. Nejste zrovna tím, koho by se Valuto mělo týkat? Řekněte o něm svým známým, kteří by jej mohli ocenit.

Rozhodně si myslím, že Valuto má před sebou zářnou budoucnost a že stojí za to ho vyzkoušet!

Valuto.com ke dni 22. 8. 2016 ukončuje služby 3.7 5 1 3 hlasy, přidejte svůj!

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Změňme to!

Napište komentář

Přejít na stránky Valuto