U konto, další osobní účet s vedením zdarma?

,

Silná nadnárodní banka UniCredit Bank se pyšní oblíbeným osobním účtem U konto s vedením zdarma. Jaké podmínky musí klient splnit a je U konto opravdu tak výhodné, jak se zdá? Pojďme se na něj podívat pod lupou.

O UniCredit Bank

První bankovní dům Rolo Banca byl založen v roce 1473. Po několika slučováních, kterými si UniCredit Bank prošla, došlo v roce 2007 k integraci dvou úspěšných bank HVB a Živnostenské banky. Od roku 2013 banka používá obchodní název UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Poskytuje kompletní bankovní služby. Orientuje se jak na firmy, tak i na fyzické osoby. Nabízí široké portfolio služeb a produktů, mezi ně patří i financování projektů ze strukturálních fondů EU. Působí v 17 zemích Evropy a podle kapitálových ukazatelů je jednou z nejodolnějších bank v Evropě.

Centrála banky je v Praze 4, ulice Želetavská, administrativní komplex BB centrum. Majitelem je rakouská banka UniCredit Bank Austria AG, která vlastní 100 % akcií.

Získaná ocenění

Za své služby a široké portfolio získala UniCredit Bank zajímavá ocenění.

 • Nejvyšší ocenění v soutěži Best Trade Finance Bank udělované finančním titulem Euromoney
 • PRESTO půjčka obsadila 2. místo v neúčelových úvěrech v soutěži Finanční produkt roku 2017
 • PRESTO půjčka získala v roce 2017 také 3. místo v konsolidaci půjček v kategorii sloučení úvěrů
 • V roce 2019 byla skupina UniCredit oceněna jako nejlepší banka ve střední a východní Evropě v soutěži Best Banks Awards, kterou pořádá časopis Global Finance

Poplatky U konto

U konto je běžný osobní účet, jehož vedení můžete mít zdarma, ale musíte splnit stanovenou podmínku. Jaká to je?

 • Příjem na účet minimálně 12 000 Kč měsíčně. Nepočítají se vklady hotovosti a převody mezi vlastními účty v rámci Unicredit
 • Při nesplnění podmínky za vedení účtu zaplatíte poplatek 199 Kč měsíčně

U konto pro mladé

Tuto variantu U konta ocení mladí lidé ve věku 15 let až 26 let.

Těm totiž Unicredit bank odpouští podmínku 12 000 Kč příjmu. Všechny ostatní výhody U konta samozřejmě zůstávají.

Více o účtu pro mladé si můžete přečíst v samostatné recenzi UniCredit Bank – U konto pro mladé.

Co vše máte k účtu zdarma při splnění podmínky?

 • Vedení účtu
 • Výběry z bankomatů všech bank v ČR i zahraničí zdarma i při nesplnění podmínky?
 • Trvalé i jednorázové příkazy přes Online nebo Smart Banking při nesplnění podmínek stojí jednorázový příkaz 6 Kč, trvalý je zdarma?
 • Všechny standardní tuzemské elektronické platby
 • 1 debetní platební karta Debit MasterCard zdarma i při nesplnění podmínek?

Co je zpoplatněné?

 • Při nesplnění podmínky se účet prodraží, zaplatíte 199 korun měsíčně za jeho vedení
 • Nastavení SMS klíče pro inicializaci plateb stojí 200 korun, dále za každou SMS budete platit 1,50 koruny Řešením je používat pouze mobilní aplikaci?
 • Výběry na přepážce 150 korun/1 výběr

Podívejte se do sazebníku banky.

Výhody U konta

 • Vedení zdarma při splnění podmínky.
 • Výběry z bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, příchozí a odchozí tuzemské transakce zdarma.
 • Vklad hotovosti zdarma na pobočkách UniCredit.
 • Vedení 1 platební karty Debit MasterCard zdarma.
 • První dva měsíce U konta zdarma. Není potřeba splnit podmínku minimální částky 12 000 korun. Tento bonus platí i pro U konto Premium.

Nevýhody U konta

 • Při nesplnění podmínky poplatek za vedení účtu 199 korun měsíčně
 • Platba 200 Kč za nastavení inicializačního sms klíče + 1,50 Kč za každou sms

Platební karta

K účtu U konto dostanete k dispozici platební kartu Debit MasterCard. Můžete s ní vybírat ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma.

Výhody Debit MasterCard

 • výběry z bankomatů i na pobočkách banky zdarma, v ČR i zahraničí
 • Karta je bezkontaktní, do částky 500 korun není potřeba zadávat PIN
 • Zajišťuje bezpečné platby na internetu pomocí 3D Secure
 • Je možné s ní platit faktury či dobíjet kredit

Google Pay a Apple Pay

UniCredit Bank se na spuštění služby Google Pay připravuje, konkrétní datum však zatím neoznámila.

Naopak Apple Pay již můžete v současné době naplno využívat.

Kontokorent

Pokud potřebujete mít k účtu finanční rezervu, nabízí se kontokorent, za jehož založení nic neplatíte. Limit je až 150 000 korun bez dokazování příjmů. Při čerpání zaplatíte úrok 18 % p.a. ze zapůjčené částky. Není nutné dokládat příjmy a není požadován ručitel.

Jak si založit U konto

Vyplníte údaje do online formuláře. Vyberete si, na které pobočce chcete U konto sjednat, a druhý den se vám ozve bankéř, který si s vámi sjedná osobní schůzku.

Komu účet doporučuji

U konto doporučuji těm, kteří mají jistotu, že splní podmínky vedení účtu zdarma. Pokud vám jednou na účet nepřijde minimálně 12 000 korun, zaplatíte za vedení účtu 199 korun.

Založit U konto
U konto, další osobní účet s vedením zdarma? 3.8 5 1

Komentáře (11)

Josef

Využil/využívám celkově služby 6 bankovních institutů a za mě mohu s klidem říct, že co se týče služeb je UCB 2. nejhorší co jsem měl možnost mít

Karel Lanc

Pravdu má Rumcajz, nebýt těchto stránek tak jsem bance na 100% důvěřoval i když jsem se do ní dostal náhodou když přestala jednostranně poskytovat BÚ AXA. Stanovenou minimální částku 12 000,- Kč mě splácí celou výší starobního důchodu Česká správa sociálního zabezpečení. Výplatní termín důchodu je tímto orgánem pevně stanoven na 2 den v měsíci. Po přečtení komentářů jsem začal kontrolovat zpětně zatím 6 měsíců a zjistil, že ve dvou měsících, kdy mě naprosto logicky byl zaslán z důvodů SO a NE důchod 2x v měsíci jsem pokutován 2x 199,- Kč a to v lednu a dubnu 2019. co mě čeká v předchozím období musím zjistit. Bude mě skoro 80 let z toho jsem přes 60 let pracoval v poměrně vysoké ekonomické sféře, ale s takovou nelogickou úrovní banky jsem se ještě nesetkal. Další postup budu řešit v bance osobně.

Jose

Banku UniCredit používám řadu let, ale po tom co navíc "vylepšili" internetové stránky tak odcházím jinam - doporučuji udělat totéž. Jsou mnohem lepší banky (FIO Banka, Raiffeisenbank, ING Bank a pod.)

Peter

Táto banka je dobrá pre človeka, ktorému chodí výplata na účet a nemá žiadne požiadavky.

Online Banking je úbohý, poplatky za všetko navyše, zmeny nastavení komplikované. To čo majú iné banky štandardne v Online Bankingu zadarmo, to tam UCB ani nemá a rieši sa to písomne, alebo telefonicky samozrejme za poplatok. Mám UCB už viac rokov ako druhý účet, no teraz keď som ho chcel aj využívať ho pravdepodobne zruším. Ešte čakám odpoveď z UCB, že čo s tým plánujú urobiť a či mi spoplatnia aj zrušenie účtu:)

Vojta

Za mě jedna z nejhorších bank.

Zadáte platební příkaz ve čtvrtek ve 20:30, kdy přijde? Třeba u dinosaura ČS v pátek asi v 6 ráno. U UCB až v pondělí během dne... Kurzy extra nevýhodné, mnohadenní výpadek bankovnictví je u jiných bank nemyslitelný...

Asi jediné malinké pozitivum jsou převody z UCB SK zdarma (ale za odchozí již platíte 30 Kč).

Sousto

Mám U-konto již 5 let i s manželkou a nemůžeme si vynachválit. Podmínka 12 000,- měsíčně si myslím není pro většinu lidí dnes problém. Výběry že všech bankomatů ČR zdarma, vklad pomocí bankomatu zdarma, bankovnictví komplet zdarma, bezkontaktní debit karta MasterCard zdarma... Za celých 5 let jsem nepotřeboval chodit na pobočku (narozdíl od předchozí banky - České spořitelny). Klientská linka funguje denně 7-22 a dá se přes ni vyřídit všechno. Jediná nevýhoda je, že se vklad na běžném účtu neúročí. Ale od toho máme zase mraky spořících účtů zdarma.

Vac

Na účet mi chodí 25 000 Kč a stejně za vedení učtu platím 199 Kč, ta reklama není pravdivá, je to lež.

Rumcajz

Není to pravda, při součtu příchozích plateb v jednom kalendářním měsíci ve výši 12.000 Kč a více je vedení účtu 0 Kč. Nepočítá se do toho vklad bankomatem na svůj účet, nebo převod mezi vlastními účty v bance. Takže buď lžete záměrně, nebo neplníte výše uvedené. 9 hesel? Nevím kam je dáváte? Do internetového bankovnictví si ho generujete v mobilu a do mobilního máte Pin, nebo otisk prstu. V recenzi uvedený sms klíč za poplatek, kde je sms za 1,50 Kč mít nemusíte, potvrzujete kódem generovaným v aplikaci v chytrém telefonu.

Konto mám již několik let a mám zdarma vedení účtu, všechny tuzemské platby a výběry ze všech bankomatů všude na světě.

Tomáš - DuoFinance.cz

Díky za komentář. Všiml jsem si, že jsme v recenzi neměli uvedeno, že se nepočítají vklady hotovosti a převody mezi vlastními účty. Už jsem to pro úplnost doplnil.

Vac

Už chápu proč tato banka láká klienti na akci 100 Kč měsíčně za účet. Banka patří do skupiny dinosaurů, stejně jako Raifeissen, škubat a nic nedělat. I klientská linka Vás pošle někam :-) ...tedy rovnou na pobočku. Náročný klient zde není vítán. Osobní zkušenost, jsem u banky tři měsíce mám 9 hesel na všechno možné a stejně nic nefunguje. Jdu jinam kde jsou ke mě slušní .

Marek K.

Nejhorší banka, kterou jsem poznal. Pryč od ní. Do doby, než změnili internetové bankovnictví tak, že je nespolehlivé, nepřehledné a nepřesné, jsem ještě přetrpěl i tu jejich podmínku příjmu 12000 na účet měsíčně. Nyní už toho mám dost a opravdu s Unicredit končím a již nikdy více je nechci vidět.

Milos

Příšerná banka. Kreditni karta se běžně neukazuje v internetovém bankovnictví. Splátka kreditni karty odešla 2x a platbu hledali 4 měsíce než mi peníze vrátily. Proto jsem účet zrušil a musel další 2 měsíce čekat než se zruší kontokorent. Další 2 měsíce se rušil běžný účet. Ještě není zrušeny. Prý bude brzo. Doufejme. Nedokážu si představit že bych byl svázán třeba hypotékou. S těmi chybami internetového bankovnictví. Vypadá moderně, zajímavě ale ve skutečnosti je divné a přehled plateb je k bublinový chaos.

Aleš SLavíček

Po vypršení platnosti kreditní karty banka nezaslala automatiky novou, ačkoli čerpání i splátky byly vždy v pořádku. Při telefonické komounikaci visíte na telefonu cca 15 min něž někdo telefon vezme a po té co jim na vyžádání sdělíte rodné číslo jméno a adresu Vám nejsou schopni sdělit jednoduchou nekomplikovanou základní informaci, zda byla odeslána nová karta nebo nebyla. Stejně tak po Vás neustále vyžadují verifikaci a ověření i když nechcete provádět žádnou transakci jen vědět, jestli karta odešla nebo jestli máte jít na pobočku. Prostě to co je standardem v civilizovaných zemích na západ od Plzně tato banka nezvládá. Kdybych u nich neměl hypotéku, za docela slušného úročení byl bych už dávno pryč.

Wagi

V dnešní době hodnotím cenu bezmála 2 koruny za jednu příchozí sms velmi záporně vzhledem k tomu že nepřehledné a zastaralé internetové bankovnictví neposkytuje na IOS notifikaci o odchozích i příchozích platbách, změna platebních limitů účtu kterou snad u všech konkurenčních bank provádím v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci si banka zpoplatnila a to na můj vkus nemalou sumou 200 Kč a jediný způsob jak tuto změnu provést je po telefonu, když jsem se konečně potřetí odhodlal se na klientské centrum dovolat ať to trvá dlouho jak chce, tak se mi to během 20 minut podařilo ,a to jsem volal kolem jedenácté dopoledne, a dalších 15 minut jsem tuto banalitu řešil. Jednoho dne jsem si koupil nový telefon a měl jsem nastaveno že do internetového bankovnictví se přihlašuji pomocí smart klíče generovaného v aplikaci, jenže do aplikace na telefonu se můžu přihlásit pouze prostřednictvím sms kódu, který generuje ústředna, tudíž jsem byl znovu odkázán na zdlouhavé telefonování...

Napište komentář

Založit U konto