U konto, další osobní účet s vedením zdarma?

,

Silná nadnárodní banka UniCredit Bank se pyšní oblíbeným osobním účtem U konto s vedením zdarma. Jaké podmínky musí klient splnit a je U konto opravdu tak výhodné, jak se zdá? Pojďme se na něj podívat pod lupou.

O UniCredit Bank

První bankovní dům Rolo Banca byl založen v roce 1473. Po několika slučováních, kterými si UniCredit Bank prošla, došlo v roce 2007 k integraci dvou úspěšných bank HVB a Živnostenské banky. Od roku 2013 banka používá obchodní název UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Poskytuje kompletní bankovní služby. Orientuje se jak na firmy, tak i na fyzické osoby. Nabízí široké portfolio služeb a produktů, mezi ně patří i financování projektů ze strukturálních fondů EU. Působí v 17 zemích Evropy a podle kapitálu je jednou z nejodolnějších bank v Evropě.

Centrála banky je v Praze 4, ulice Želetavská, administrativní komplex BB centrum. Majitelem je rakouská banka UniCredit Bank Austria AG z Vídně, vlastní 100 % akcií.

Získaná ocenění

Za své služby a široké portfolio získala UniCredit Bank zajímavá ocenění.

Poplatky U konto

U konto je běžný osobní účet, jehož vedení můžete mít zdarma, ale musíte splnit stanovenou podmínku. Jaká to je?

 • Příjem na účet minimálně 12 000 korun měsíčně.
 • Při nesplnění podmínky se účet absolutně nevyplatí, za jeho vedení zaplatíte 199 korun měsíčně. Navíc vám Unicredit naúčtuje poplatky za spoustu dalších operací.

Co vše máte k účtu zdarma při splnění podmínky?

 • Vedení účtu
 • Výběry z bankomatů všech bank v ČR i zahraničí
 • Trvalé i jednorázové příkazy přes Online nebo Smart Banking
 • Garance podmínek 10 let
 • Všechny standardní tuzemské elektronické platby
 • 1 debetní platební karta Debit MasterCard

Co je zpoplatněné?

 • Při nesplnění podmínky se účet prodraží, zaplatíte 199 korun měsíčně za jeho vedení
 • Nastavení SMS klíče pro inicializaci plateb stojí 200 korun, dále pak sada 100 sms vás vyjde na 50 korun Řešení je používat pouze mobilní aplikaci, ale pro mnohé je to nereálné?
 • Výběry na přepážce 100 korun/1 výběr
 • Výběr z bankomatu své banky 5 korun Pokud není splněna podmínka pro vedení účtu zdarma?
 • Výběr z bankomatu cizí banky 30 korun Pokud není splněna podmínka pro vedení účtu zdarma?
 • Výběr z bankomatu v zahraničí 100 korun + 0,5 % z vybírané částky, v rámci UniCredit 5 korun Pokud není splněna podmínka pro vedení účtu zdarma?

Takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Pro další poplatky nahlédněte do sazebníku banky. UniCredit poplatky opravdu nešetří, proto je na místě otázka, vyplatí se tento účet v případě nesplnění podmínky? Pojďme si ukázat výhody a nevýhody U konta.

Výhody U konta

 • Vedení zdarma při splnění podmínky
 • Výběry z bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, příchozí a odchozí tuzemské transakce zdarma, ale opět pouze při splnění podmínky
 • Vklad hotovosti zdarma na pobočkách a bankomatech UniCredit
 • Vedení 1 platební karty Debit MasterCard
 • Výběr hotovosti při platbě kartou – cashback

Nevýhody U konta

 • Při nesplnění podmínky poplatek za vedení účtu 199 korun měsíčně
 • Platba 200 korun za nastavení inicializačního sms klíče + dokoupení sady sms
 • Při nesplnění podmínky přijdou na řadu mnohé poplatky, například za výběry z bankomatů, za příchozí i odchozí transakce, za výběr na přepážce…

Bonus

Příjemným bonusem, kterým si UniCredit Bank mírně vylepšila reputaci, jsou první dva měsíce U konta zdarma. Zde není potřeba splnit podmínku minimální částky 12 000 korun. Tento bonus platí i pro U konto Premium.

Platební karta

K účtu U konto dostanete k dispozici platební kartu Debit MasterCard. Můžete s ní (při splnění stanovené podmínky) vybírat ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma.

Výhody Debit MasterCard

 • výběry z bankomatů i na pobočkách banky zdarma, v ČR i zahraničí Při splnění podmínky?
 • Karta je bezkontaktní, do částky 500 korun není potřeba zadávat PIN
 • Zajišťuje bezpečné platby na internetu pomocí 3D Secure
 • Je možné s ní platit faktury či dobíjet kredit

Kontokorent

Pokud potřebujete mít k účtu finanční rezervu, nabízí se kontokorent, za jehož založení nic neplatíte. Limit je až 150 000 korun bez dokazování příjmů. Při čerpání zaplatíte úrok z čerpané částky. Není nutné dokládat příjmy a není požadován ručitel.

Jak si založit U konto

Vyplníte údaje do online formuláře. Vyberete si, ve které pobočce chcete U konto sjednat a druhý den se vám ozve bankéř a sjedná s vámi osobní schůzku.

U konto pro mladé

Pro děti do věku 15 let se nabízí U konto pro mladé. Účet je bez poplatků, pro děti starší 8 let se nabízí platební karta a pasivní přístup do internetového bankovnictví. Všechny výběry v České republice i zahraničí jsou také zdarma. Tento dětský účet se rozhodně vyplatí.

Internetové bankovnictví

UniCredit Bank vytvořila nové zmodernizované internetové bankovnictví Online banking, kde se pokusila vychytat nesrovnalosti. Co na něj říkáte?

Komu účet doporučuji

U konto doporučuji těm, kteří mají jistotu, že splní podmínky vedení účtu zdarma. Pokud vám jednou na účet nepřijde minimálně 12 000 korun, poplatky nepočkají a začnou si vybírat svou daň.

Srovnání běžných účtů 2018
U konto, další osobní účet s vedením zdarma? 3.8 5 1

Komentáře (2)

Aleš SLavíček

Po vypršení platnosti kreditní karty banka nezaslala automatiky novou, ačkoli čerpání i splátky byly vždy v pořádku. Při telefonické komounikaci visíte na telefonu cca 15 min něž někdo telefon vezme a po té co jim na vyžádání sdělíte rodné číslo jméno a adresu Vám nejsou schopni sdělit jednoduchou nekomplikovanou základní informaci, zda byla odeslána nová karta nebo nebyla. Stejně tak po Vás neustále vyžadují verifikaci a ověření i když nechcete provádět žádnou transakci jen vědět, jestli karta odešla nebo jestli máte jít na pobočku. Prostě to co je standardem v civilizovaných zemích na západ od Plzně tato banka nezvládá. Kdybych u nich neměl hypotéku, za docela slušného úročení byl bych už dávno pryč.

Wagi

V dnešní době hodnotím cenu bezmála 2 koruny za jednu příchozí sms velmi záporně vzhledem k tomu že nepřehledné a zastaralé internetové bankovnictví neposkytuje na IOS notifikaci o odchozích i příchozích platbách, změna platebních limitů účtu kterou snad u všech konkurenčních bank provádím v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci si banka zpoplatnila a to na můj vkus nemalou sumou 200 Kč a jediný způsob jak tuto změnu provést je po telefonu, když jsem se konečně potřetí odhodlal se na klientské centrum dovolat ať to trvá dlouho jak chce, tak se mi to během 20 minut podařilo ,a to jsem volal kolem jedenácté dopoledne, a dalších 15 minut jsem tuto banalitu řešil. Jednoho dne jsem si koupil nový telefon a měl jsem nastaveno že do internetového bankovnictví se přihlašuji pomocí smart klíče generovaného v aplikaci, jenže do aplikace na telefonu se můžu přihlásit pouze prostřednictvím sms kódu, který generuje ústředna, tudíž jsem byl znovu odkázán na zdlouhavé telefonování...

Napište komentář

Srovnání běžných účtů 2018
Peněžní bonusy

Srovnání půjček

Recenze půjček