Běžný účet od Trinity Bank

Veškeré informace o účtu

Veronika Cvejnová

Trinity Bank je malá rybka ve velkém moři. Možná jste ani netušili, že v ČR působí od roku 1996. Má vám běžný účet od bývalého Moravského Peněžního Ústavu vůbec co nabídnout?

Ve zkratce o účtu

 • Zřízení a vedení účtu je zdarma
 • Transparentní podmínky účtu
 • Zpoplatněné výběry hotovosti
 • Možnost zřízení účtu v cizí měně
 • Málo poboček, žádné bankomaty

Historie Trinity Bank

Trinity Bank byla založena jako Moravský Peněžní Ústav v roce 1996. V letech 2013 a 2014 byla největší záložnou v republice. V roce 2018 obdržela bankovní licenci a o rok později se přejmenovala na Trinity Bank.

Jedná se o ryze českou banku s 25letou historií, která nevyniká tak, jako některé její bankovní konkurentky. Přesto se však pyšní 24 000 klienty a její bilanční suma činí 19,7 mld. Kč.

Pokud vás zajímá víc, mrkněte na naši podrobnou recenzi Trinity Bank.

Získaná ocenění

Vzhledem ke svému krátkému působení na bankovním poli se Trinity Bank zatím nemůže pyšnit žádnými oceněními.

Poplatky Trinity Bank

Trinity Bank není zcela bezpoplatková banka. Založení a vedení běžného účtu je sice zdarma, ale například za výběry z bankomatů si zaplatíte. Zpoplatněné je také vedení účtu v cizí měně nebo zaslání výpisu poštou.

V sazebníku naleznete poplatky za nejčastější služby. Do odchozích plateb je zahrnuto také zřízení, vedení a zrušení SIPO plateb, inkas a trvalých příkazů

Na kompletní sazebník se můžete podívat na stránkách banky.

Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Odchozí a příchozí úhrady 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Výběry hotovosti v CZK 9 Kč :(
Vklady hotovosti v cizí měnědo ekvivalentu 500 000 Kč 9 Kč :(
Vedení účtu v cizí měně (EUR, USD) 19 Kč :(
Odchozí úhrada expresní 99 Kč :(

Výhody a nevýhody účtu

Výhody účtu Trinity Bank

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Transparentní podmínky účtu
 • Možnost sjednání účtu v cizí měně
 • Nabídka spoření a vkladových účtů

Nevýhody účtu Trinity Bank

 • Zbytečné poplatky
 • Málo poboček a bankomatů
 • Možnost sjednat účet pouze na pobočce

Další běžné účty Trinity Bank

Trinity Bank má ve své nabídce další běžný účet v cizí měně (EUR, USD)základní platební účet. Tyto účty se mezi sebou neliší, klient si zaplatí pouze za vedení účtu v cizí měně 19 Kč / měsíčně.

Běžný účet v cizí měně je vhodný pro inkasování a provádění plateb v eurech nebo dolarech. U tohoto účtu jsou navíc zpoplatněné vklady hotovosti v cizí měně částkou 9 Kč do ekvivalentu 500 000 Kč a částkou 49 Kč nad ekvivalent 500 000 Kč.

Platební karty Trinity Bank

Trinity Bank platební karty momentálně nenabízí. 1. ledna 2019 se transformovala ze spořitelního družstva na banku a 19. 2. 2019 na trh vstoupila jako nová banka TRINITY BANK a.s.

Aktuálně se tedy zaměřuje zejména na spořicí produkty, o které klienti jeví zájem, a na udržení standardu obsluhy klientů. Nabídku svých produktů plánuje v budoucnu rozšiřovat dle zájmu klientely.

Úvěry a financování Trinity Bank

Trinity Bank nabízí financování pouze podnikatelům a firmám. Půjčky poskytuje na míru dle individuálních požadavků. Financuje nákup, výstavbu či rekonstrukci nemovitosti.

Pomůže tak s provozním financováním firmy, restrukturalizací finanční situace nebo financováním investičních a developerských projektů.

 • Úroková sazba od 3,9 % p.a.
 • Splatnost od 6 měsíců až po dobu neurčitou
 • Nabízí také úvěr v cizí měně
 • Flexibilní financování úvěru

Internetové bankovnictví

Trinity Bank spustila v roce 2021 novou verzi internetového bankovnictví, které by nyní mělo být intuitivní a bezpečné. Hlavní změny se týkaly redesignu bankovnictví – od přihlášení, přes základní přehledy i úpravy v rámci zadávání plateb. Byla zpřehledněna také historie transakcí a jednotlivé rozložení prvků i navigace.

K přihlášení do bankovnictví je třeba zadat uživatelské jméno a ověřit den i měsíc narození. V dalším kroku zadáte heslo a ověřovací kód, který obdržíte na mobilním telefonu.

Mobilní aplikace

Banka zatím nemá mobilní aplikaci, soustředila se doposud pouze na internetové bankovnictví. Plánuje ji však nabídnout.

Reklamní video – Privátní bankovnictví

Založení účtu v Trinity Bank

Pokud se rozhodnete založit účet u Trinity Bank, je třeba nejprve vyplnit kontaktní formulář na webových stránkách banky. Následně vás banka kontaktuje s dalším postupem. Můžete samozřejmě také použít infolinku banky na telefonním čísle 800 678 678.

Kontaktni_formular_trinity

Komu účet doporučuji

Běžný účet od Trinity Bank je základní platební účet vhodný pro nenáročnou klientelu. Jedná se o typicky tradiční banku – bývalý Moravský Peněžní Ústav, tudíž předpokládáme, že zde mají účet zejména bývalí klienti peněžního ústavu, kteří oceňují tradici a dlouholetou stabilitu.

Výhodou je, že banka nabízí také spořicí a vkladové účty i osobního bankéře. Individuální přístup je pro Trinity Bank základním stavebním kamenem. Nelze však říci, že by banka vynikala ve svých službách a zatím z průměru příliš nevyčnívá. Možná se to ale brzy změní, necháme se překvapit!

Srovnání běžných účtů 2021

Komentáře

Zatím žádný komentář, buďte první!

Napsat komentář

Srovnání běžných účtů 2021