Náhledový obrázek článku

Běžný účet od Trinity Bank

(Veškeré informace o účtu)

Tým DuoFinance.czAutor článku

Trinity Bank je malá rybka ve velkém moři. Možná jste ani netušili, že v ČR působí od roku 1996. Má vám běžný účet od bývalého Moravského Peněžního Ústavu vůbec co nabídnout?

Ve zkratce o účtu

 • Zřízení a vedení účtu je zdarma
 • Platební karty nejsou k dispozici
 • Zpoplatněné výběry hotovosti
 • Velmi omezené služby
 • Málo poboček, žádné bankomaty

Historie Trinity Bank

Trinity Bank byla založena jako Moravský Peněžní Ústav v roce 1996. V letech 2013 a 2014 byla největší záložnou v republice. V roce 2018 obdržela bankovní licenci a o rok později se přejmenovala na Trinity Bank.

Jedná se tedy o ryze českou banku s více než 25letou historií, která nevyniká tak, jako některé její bankovní konkurentky. Trinity Bank v současnosti obsluhuje okolo 139 000 klientů.údaj v roce 2024

Pokud vás zajímá víc, mrkněte na naši podrobnou recenzi Trinity Bank.

Získaná ocenění

Vzhledem ke svému krátkému působení na bankovním poli se Trinity Bank zatím nemůže pyšnit žádnými oceněními.

Poplatky Trinity Bank

Trinity Bank není zcela bezpoplatková banka. Založení a vedení běžného účtu je zdarma. Výběr hotovosti na pobočce vás však přijde na 9 Kč. Jinou možnost pro výběr hotovosti ani nemáte, protože Trinity Bank platební karty neposkytuje. Zpoplatněné je také vedení účtu v cizí měně nebo zaslání výpisu poštou.

V sazebníku naleznete poplatky za všechny nabízené služby. Do odchozích plateb je zahrnuto také zřízení, vedení a zrušení SIPO plateb, inkas a trvalých příkazů.

Na kompletní sazebník se můžete podívat na stránkách banky.

Založení a vedení účtu 0 Kč :)
Odchozí a příchozí úhrady 0 Kč :)
Internetové a mobilní bankovnictví 0 Kč :)
Výběry hotovosti v CZK 9 Kč :(
Výběr hotovosti v cizí měnědo ekvivalentu 500 000 Kč 19 Kč :(
Vedení účtu v cizí měně (EUR, USD) 19 Kč :(
Odchozí úhrada expresní 99 Kč :(

Výhody a nevýhody účtu

Výhody účtu Trinity Bank

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Transparentní podmínky účtu
 • Možnost sjednání účtu v cizí měně
 • Nabídka spoření a vkladových účtů

Nevýhody účtu Trinity Bank

 • Zbytečné poplatky
 • Není možné si zřídit platební kartu
 • Málo poboček a bankomatů
 • Možnost sjednat účet pouze na pobočce
 • Nepodporuje okamžité platby, bankovní identitu a další

Další běžné účty Trinity Bank

Trinity Bank má ve své nabídce také běžný účet v cizí měně (EUR, USD). Tyto účty se od korunového účtu nijak neliší. Zaplatíte však poplatek 19 Kč měsíčně za vedení účtu.

Běžný účet v cizí měně je vhodný pro inkasování a provádění plateb v eurech nebo dolarech. U tohoto účtu jsou navíc zpoplatněné vklady hotovosti v cizí měně částkou 9 Kč do ekvivalentu 500 000 Kč a částkou 49 Kč nad ekvivalent 500 000 Kč.

Platební karty Trinity Bank

Trinity Bank platební karty momentálně nenabízí, což je jedna z největších nevýhod tohoto účtu. Na výběry z bankomatů tedy můžete zapomenout. K hotovosti se dostanete pouze na pobočkách za poplatek 9 Kč.

Úvěry a financování Trinity Bank

Trinity Bank nabízí financování pouze podnikatelům a firmám. Půjčky poskytuje na míru dle individuálních požadavků. Financuje nákup, výstavbu či rekonstrukci nemovitosti.

Fyzické osoby mají tedy v Trinity Bank smůlu.

Internetové bankovnictví

Trinity Bank spustila v roce 2021 novou verzi internetového bankovnictví, které by nyní mělo být intuitivní a bezpečné. Hlavní změny se týkaly redesignu bankovnictví – od přihlášení, přes základní přehledy i úpravy v rámci zadávání plateb. Byla zpřehledněna také historie transakcí a jednotlivé rozložení prvků i navigace.

K přihlášení do bankovnictví je třeba zadat uživatelské jméno a ověřit den i měsíc narození. V dalším kroku zadáte heslo a ověřovací kód, který obdržíte na mobilním telefonu.

Mobilní aplikace

Trinity Bank zatím o své mobilní aplikaci pouze mluví. Snad nás překvapí a nabídne ji co nejdříve. Do té doby si klienti musí vystačit s internetovým bankovnictvím.

Založení účtu v Trinity Bank

Pokud se rozhodnete založit účet u Trinity Bank, je třeba nejprve vyplnit kontaktní formulář na webových stránkách banky. Následně vás banka kontaktuje s dalším postupem. Můžete samozřejmě také použít infolinku banky na telefonním čísle 800 678 678.

Kontaktni_formular_trinity

Závěr

Běžný účet od Trinity Bank je základní platební účet vhodný pro velmi nenáročnou klientelu. Běžným klientům účet doporučit rozhodně nemůžeme.

Jedná se o bývalý Moravský Peněžní Ústav, tudíž předpokládáme, že zde mají účet zejména bývalí klienti peněžního ústavu.

Výhodou je, že banka nabízí také spořicí a vkladové účty i osobního bankéře. Individuální přístup je pro Trinity Bank základním stavebním kamenem. Nelze však říci, že by banka vynikala ve svých službách. Běžný účet bez platební karty, bez okamžitých plateb, bez bankovní identity atd. ? To nechcete…

Srovnání běžných účtů 2024

Komentáře (3)

No,já si zřídil účet on-line,na pobočku jsem nemusel,ale 3,68% úrok platí s omezením do výše vkladu 400.000,-kč a navíc jen po dobu vyhlášení akce,což beru jako podvod,protože v porovnáních

spořících ůčtů tyto údaje nikde předem nezjistíte....!!!

Dobrý den,

chápeme vaše rozhořčení. U jiných srovnání spořicích účtů je tomu možná jinak, ale v našem srovnání je jasně uveden standardní úrok 2,58 %. Úrok 3,68 % je správně označen jako dočasná akční nabídka pro nové vklady s odkazem na podrobné podmínky akce.

Naše srovnání spořicích účtu naleznete pod odkazem: https://www.duofinance.cz/sporici-ucty-srovnani

Děkuji vám za komentář a přeji vám příjemný den.

Přihlašování do banky je katastrofa,zvlášť když mne banka svévolně odhlásí když zrovna zadávám platbu.Mobilní apka neexistuje .Slibuje se už léta.Spořící účet sice hlásá 3,08%,ale ne pro stavající účty.Děkuji nechci

nesmyslný poplatek za expresní platbu 99kč., která ještě trvá min. 2 hodiny

Dobrý den,

máte pravdu, poplatek za expresní platbu v době, kdy většina bank nabízí okamžité platby zdarma, se dá označit za absurdní.

Přeji vám příjemný den.

Napsat komentář

KomentářKomentáře ručně schvalujeme. Proto buďte trpěliví, než se váš komentář zobrazí. Díky.
Jméno
Email
Srovnání běžných účtů 2024