Transferwise – výhodný převod peněz do zahraničí

,

Ještě nikdy jste neslyšeli o společnosti Transferwise? Transferwise je britská společnost, která se specializuje na bezhotovostní převody měn. Oproti bankám poskytuje výhodnější kurzy a také vás ušetří vysokých poplatků za převedení peněz na jiný účet.

Velmi stručně o Transferwise

Společnost byla založena v roce 2011 zakladateli služby Skype.

Transferwise je levná alternativa zahraničních bankovních převodů. Ve srovnání s jinými bankami nabízí výhodnější kurzy a ušetřit můžeme také na poplatcích.

Převod peněz

Převedení peněz do zahraničí je jednodušší než jste si mysleli. Zvládne to opravdu každý. Více informací o převodu peněz se dozvíte níže.

Hlavní výhody Transferwise

Jako největší výhodu bych zmínil výhodný kurz. U Transferwise se obchoduje takzvaně za střed. Co to znamená? Jednoduše je to prostřední hranice mezi nákupem a prodejem měny.

Poplatek za převod

Poplatek za převod se liší podle toho, kam peníze posíláte. Pohybuje se od 0,7 % do 1 %. Možná si říkáte, že je to dost. Avšak po podrobnějším zkoumání trhu zjistíte, že se jedná o standardní hodnotu.

Díky kombinaci výhodného kurzu a drobného poplatku se stává převod prostřednictvím Transferwise velmi atraktivní.

Malá nevýhoda

Transferwise bohužel není dostupný v českém jazyce. Pokud neovládáte angličtinu, Google Překladač vám rád pomůže.

Krok po kroku

Krok první – registrace

K převodu peněz je nutná registrace. Po vyplnění všech nezbytných údajů můžeme ihned převádět peníze. Poplatek, který za převod zaplatíte, uvidíte okamžitě po vyplnění částky.

Za jaký kurz peníze převádím?

Aktuální kurz měny, do které si chcete převést peníze, můžete vidět pod kalkulačkou na úvodní stránce Transferwise. Nejprve nastavíte měnu, do které chcete peníze převádět, a poté uvidíte částku, která přistane na účet v cizí měně.

Krok druhý – vyplnění údajů o příjemci

Vyplnění údajů o příjemci je nezbytným krokem pro zaslání peněz na zahraniční účet. Jedná se o jméno majitele účtu, číslo účtu a kód banky. Více informací vědět nemusíte, dokonce nemusíte znát ani IBAN cizího účtu.

Pokud znáte pouze email příjemce

I na ty z vás, kdo neznáte číslo účtu příjemce, Transferwise myslel. Vše, co potřebujete znát, je email adresáta.

Nezatrhávejte, že znáte bankovní detaily adresáta, a vyplňte jen email. Zbytek za vás zařídí Transferwise. Adresátovi bude zaslán email, ve kterém bude pobídnut k vyplnění svých údajů.

Krok třetí – převedení peněz

Po úspěšném procesu vyplňování budete vyzváni k převedení peněz ze svého tuzemského účtu na účet Transferwise vedený u Raiffeisenbank.

Aby celá transakce proběhla bez problému, Transferwise každému uživateli vygeneruje číslo tzv. REFERENCE. Toto číslo vepište do kolonky zprávy pro příjemce ve svém internetovém bankovnictví.

Jak dlouho převod trvá?

Převod prostředků zpravidla trvá 1 až 3 pracovní dny. Například převod prostředků do Velké Británie zabere pouze jeden den. O aktuálním stavu vaší transakce vás bude Transferwise průběžně informovat emailem.

První převod zdarma

U Transferwise je možné mít první převod zdarma. Tato nabídka platí pro každého nově příchozího zákazníka, který je doporučen zakazníkem stávajícím.

Pokud hodláte Transferwise využít, klikněte na odkaz "Převést peníze zdarma" a váš první převod v hodnotě do £500 bude zcela zdarma.

Založit účet na Transferwise
Transferwise – výhodný převod peněz do zahraničí 4.3 5 1 21 hlasů, přidejte svůj!

Komentáře (6)

Jirka Krč

Dobrý den, tak jsem vyzkoušel transfer z EUR na CZK a vše proběhlo OK. Jediný problém jsem měl při pokusu o platbu z účtu. Banka požaduje vyplnit adresu vlastníka. Měl jsem poukázat peníze na účet TransferWise Europe SA, (Square de Meeûs 38 bte 40, 1000 Brussels, Belgium). Uvádějí, že každý má u banky svůj vlastní účet. To bych potom musel uvádět svoji adresu. Protože jsem si nebyl jistý, platbu jsem zrušil a opakoval ji s úhradou debetní kartou. Upozorňuji, že tato platba je asi o 30% dražší. Jestli můžete poradit s adresou příjemce, zkusil bych příště opět platbu z účtu. Děkuji za radu.

Ramone

Zdravim,je mozno sluzbu Transferwire vyuzit pro transfer penez z Kanady do Czech republik?

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, ano, je to možné :)

Monča

Dobrý den,

potřebuji převést peníze z Dánska, kde máme v Saxo bank peníze v USD, na běžný účet do ČR u České spořitelny. Lze to? Zmiňujete se o účtu u Raiffeisenbak. Je třeba si založit nějaký jiný účet, u této banky? Děkuji za rychlou odpověď.

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, bez problémů to lze :) Není třeba si zakládat žádný jiný účet.

Děkujeme za dotaz

Jirka Krč

Dobrý den, je možné uskutečnit převod přes Transferwise z EUR na CZK mezi dvěma bankami se sídlem v ČR?

Marek - DuoFinance.cz

Ano, lze :)

Heinrich

Dobrý den, je možno službu využít pro transfer peněz z Filipín do ČR?

Marek - DuoFinance.cz

Dobrý den, Transferwise v současné době bohužel nepokrývá směny filipínského pesa na českou korunu.

Jakub Ondrejka

Chtel bych se zeptat, pokud prevadim napriklad z Mexika do Kolumbie, neni zde mena pro Kolumbii...Pokud tedy poslu na Kolumbijsky ucet z Mexika eura, nebudou na prichozim uctu pocitany zadne poplatky navic za prevod z eura do Kolumbijske meny?

Ondřej - DuoFinance.cz

Dobrý den, jelikož Transferwise neumožňuje převod na kolumbijské Peso, musíte k převodu využít některou z tamních institucí. Ta si samozřejmě bude účtovat poplatky podle svého.

Napište komentář

Založit účet na Transferwise