Náhledový obrázek článku

Spořicí účet SAVE od UniCredit

(Veškeré informace o účtu)

Tým duofinance.czAutor článku

UniCredit Bank nabízí svým klientům spořicí účet SAVE. Jak vysoká je úroková sazba? Jaké jsou poplatky? Čtěte dále, a dozvíte se odpovědi i na mnoho dalších otázek ohledně spořicího účtu SAVE.

Úroková sazba

Úroková sazba je u spořicího účtu tím nejdůležitějším parametrem. Jaké úrokové sazby na nás u spořicího účtu UniCredit Bank čekají?

Výše vkladu Úroková sazba
Kontrola úrokových sazeb: 30. 9. 2024
Vklady do 500 000 Kč 2,50 % p.a.
Vklady nad 500 000 Kč 0,00 % p.a.

Příklad úročení

Pokud budete mít na spořicím účtu UniCredit Bank uloženo 600 000 Kč, získáte úrokovou sazbu 2,50 % na částku 500 000 Kč. Zbývajících 100 000 Kč se nebude úročit vůbec.

Pokud vám nabízený úrok připadá nízký, zkuste mrknout na naše pravidelně aktualizované srovnání spořicích účtů, které je seřazeno podle nejvyšší úrokové sazby.

Co je to spořicí účet a jak funguje?

Obecně je spořicí účet jedním z typů bankovních účtů, které jsou poskytovány jako doplňkový produkt k účtu běžnému. Je zakládán za účelem shromažďování finančních prostředků, které klient poskytuje bance.

Ta mu na oplátku nabízí výhodnější úrok, kterým jej motivuje ke svědomitému odkládání peněz. Ke spořicímu účtu zpravidla nedostanete kartu, ani si na něm nenastavíte trvalý příkaz.

Reálné zhodnocení na spořicích účtech

Je důležité mít na paměti, že banky uvádějí pouze tzv. nominální úrok. O kolik své peníze reálně zhodnotíte však záleží také na inflaci. Pokud vám banka nabídne úrok např. 3 % ročně, ale inflace bude v daném roce činit 5 %, reálná kupní síla vašich uložených peněz poklesne, v tomto případě o 2 %.vzhledem k 15% dani z úroků bude situace ještě o poznání smutnější

S velkým zbohatnutím tedy nepočítejte. Pořád však lepší, než nechat přebytečné peníze odpočívat pod polštářem.

Charakteristika spořicího účtu SAVE

Spořicí účet SAVE je ideální k ukládání volných financí, které z něj můžete kdykoliv a bez jakýchkoliv poplatků vybrat. Výše a četnost vkladů není nijak omezena a záleží jen na vás, kolik si na spořicí účet uložíte.

Jedná se tedy o klasický spořicí účet. Nevýhodou je to, že si spořicí účet SAVE nemůžete založit samostatně. Lze totiž zřídit pouze k běžnému účtu.

Musím pravidelně spořit?

Nemusíte, na spořicím účtu SAVE od UniCredit Bank podobné podmínky nenajdete. Výše a termín uložení prvního i dalších vkladů je pouze na vás. Tento spořicí účet je tedy vhodný, když chcete k našetřeným financím ukládat další v libovolné výši.

Mám peníze kdykoliv k dispozici?

U spořicího účtu SAVE není stanovena žádná výpovědní lhůta. Finance tak můžete kdykoliv a bez poplatku vybrat. To stejné platí u většiny spořicích účtů.

Opakem jsou termínované vklady, kde je stanovená doba vkladu a za předčasný výběr si banky účtují poplatky. V některých případech nelze vklad předčasně vybrat vůbec.

Kdy dostanu slíbený úrok?

Úrok je vypočítáván každý den na základě uložené částky. Reálně vám však bude připsán na začátku každého měsíce. Banky vždy uvádějí pouze celkovou roční úrokovou sazbu, neboli p.a.

Z připsaného úroku vám bude odečtena 15% daň, kterou za vás odvede banka. Dani podléhají pouze připsané úroky, nikoliv celá naspořená částka.

Poplatky na spořicím účtu SAVE

Založení, správa a vedení účtu 0 Kč :)
Všechny tuzemské příchozí transakce 0 Kč :)
Všechny tuzemské odchozí transakce 0 Kč :)
Elektronický měsíční výpis 0 Kč :)
Internetové bankovnictví a appka 0 Kč :)
Zaslání výpisu poštou 100 Kč :(

Výhody a nevýhody

Výhody

  • Zřízení a vedení účtu zdarma
  • Všechny příchozí a odchozí transakce zdarma
  • Úročení až do částky 500 000 Kč
  • Okamžitý přístup k penězům
  • Garance úrokové sazby do 31.3.2023

Nevýhody

  • Nelze sjednat samostatně bez běžného účtu

O bance UniCredit

UniCredit Bank je stabilní nadnárodní banka. Její historie sahá až do roku 1473, kdy byl založen bankovní dům Rolo Banca. Od té doby si UniCredit prošla mnoha změnami a slučováním s ostatními bankami, až vznikla úspěšná skupina UniCredit, která poskytuje bankovní služby v mnoha zemích Evropy.

V České republice působí od roku 1996. Počet klientů neuvádí, ale dle odhadu jich je kolem 450 000. Momentálně je 100% akcionářem československé UniCredit Bank italský UNICREDIT S.p.A.

Zajímá vás více o UniCredit Bank? Přečtěte si náš článek.

Internetové bankovnictví UniCredit Bank

Internetové bankovnictví UniCredit prošlo v roce 2016 mnohými změnami. Výsledkem by mělo být moderní, přehledné a zejména bezpečné bankovnictví.

Co vše bankovnictví UniCredit umí?

Ihned po přihlášení můžete vidět přehled o zůstatcích na všech svých účtech, aktuální dlužnou částku v případě úvěru či aktuální částku na spořicím účtu. Všechny platby pak snadno zadáte pomocí tlačítka Zaplatit.

Dominantou je hlavní menu hned na úvodní stránce, ze kterého se dostanete na své bankovní produkty (účty, úvěry, spoření, investice a další…).

K přihlášení do bankovnictví potřebujete uživatelské číslo a Smart klíč. Další skvělou funkcí je možnost dobití kreditu telefonu či online žádost o bankovní produkty.

Internetové bankovnictví UniCredit Bank

Mobilní aplikace

Pokud vlastníte chytrý mobilní telefon tak jistě oceníte, že v UniCredit můžete svůj účet ovládat s pomocí mobilní aplikace, která se jmenuje Smart Banking. Aplikaci si můžete stáhnout přímo z Google Play, kde jí uživatelé udělili nepříliš vysoké hodnocení 3,5 z maximálních pěti. Pro Apple je k dispozici v App Store.

Co všechno aplikace zvládne?

  • Placenípřevody mezi vlastními účty, jednorázové platby, trvalé platby i QR platby
  • Přihlašování otiskem prstu či obličejem
  • Potvrzování karetních transakcí
  • Upozornění na pohyby na účtu
  • Zobrazení transakční historie
  • Vyhledávání bankomatů a poboček
  • Dobití kreditu v mobilním telefonu
  • Nastavení limitů či blokaci karty
  • Zobrazení PINu k platební kartě
  • Žádost o půjčku v mobilní aplikaci
  • Založení běžného účtu v mobilní aplikaci

Jaké funkce jsou dosud nedostupné?

  • Sjednání cestovního pojištění
  • Založení účtu v mobilní aplikaci
  • Multibanking (účty i v jiných bankách na jednom místě)

Zajímá vás více o internetovém nebo mobilním bankovnictví UniCredit Bank? Mrkněte na náš článek.

Jiné varianty spoření u UniCredit Bank

Dalším spořicím produktem, který UniCredit Bank nabízí, jsou termínované vklady. Pojďme si jej krátce představit.

Termínované vklady

Termínované vklady jsou bezpečný způsob, jak zhodnotit volné peníze lépe jak na spořicím účtu. Zpravidla totiž získáte vyšší úrokovou sazbu, než jakou dostanete na spořicím účtu.

Pozor však na to, že peníze jsou na terminovaném vkladu blokovány po předem stanovenou dobu. Uložte si na něj tedy pouze ty peníze, které nebudete po tuto dobu potřebovat. Aktuálního úrokovou sazbu zjistíte v přehledu úrokových sazeb.

Speciální akce

Při založení běžného účtu v tarifu START, OPEN nebo TOP lze získat zvýhodněnou úrokovou sazbu na spořicím účtu ve výši 4,00 %. Stačí pouze třikrát zaplatit debetní kartou vydanou v účtu. Podrobné informace naleznete v podmínkách akce.

Pokud by se vám však hodila nějaká ta koruna navíc, zabruste také do sekce bonusy za založení účtu.

Jak účet založit?

Spořicí účet si můžete založit pouze na pobočce, případně se můžete s bankou domluvit na korespondenčním založení.

Podmínky zřízení spořicího účtu

  • Věk alespoň 15 letpod 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce
  • Občanský průkaz
  • Běžný účet v UniCredit Bank

Jak postupovat při založení spořicího účtu?

Spořicí účet SAVE si lze založit pouze na pobočce, případně korespondenčně. Stačí přijít na pobočku a s sebou mít občanský průkaz. Neplnoletá osoba musí vždy přijít v doprovodu zákonného zástupce.

Pokud chcete, aby vás banka kontaktovala, vyplňte kontaktní formulář na stránkách UniCredit Bank.

Založení sporiciho uctu UniCredit

Pokud vás spořicí účet SAVE nezaujal, porozhlédněte se po jiném v našem srovnání spořicích účtů.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké jsou podmínky založení spořicího účtu?

Banka nestanovuje žádné speciální podmínky pro založení účtu. Stačí přijít na pobočku s občanským průkazem. Pokud vám je méně než 18 let, musíte přijít v doprovodu zákonného zástupce. Ke spořicímu účtu si musíte založit i běžný účet.

Co se stane, pokud na spořicí účet delší dobu nic nevložím?

Nestane se vůbec nic. Na spořicí účet SAVE nemusíte pravidelně vkládat peníze. Záleží pouze na vás, kdy se rozhodnete volné peníze spořit.

Na co mohu naspořené finance využít?

Naspořené finance můžete využít zcela na cokoliv. Banka po vás žádné doložení jejich využití nepožaduje.

Je na účtu stanovená nějaká výpovědní lhůta?

Není, účet je bez výpovědní doby a k financím tak máte okamžitý přístup.

Srovnání spořicích účtů
60 100 0
Srovnání spořicích účtů