Twisto – revoluce v placení

,

Revoluce v placení, to je Twisto. Díky této službě si můžete platbu odložit nebo Twistem dokonce nakoupit. Máte dokonalý přehled o svých útratách a jako bonus vám Twisto vyřídí třeba i reklamace. Co ještě může tato revoluční platební služba nabídnout?

Co je to Twisto?

Twisto je služba, která od roku 2014 umožňuje placení na internetu i v kamenných obchodech prostřednictvím odložené platby. Svým modernímu přístupem a neotřelými funkcemi si získává stále nové fanoušky a ukazuje zastaralým kreditkám, jak se to dělá.

Jak funguje nakupování s Twistem?

Jednoduše. Platíte kartou, nebo pomocí tlačítka Twisto pay. Veškeré nákupy v rámci jednoho měsíce pak Twisto započítá do měsíčního vyúčtování. Každé vyúčtování jste povinni zaplatit do 15. dne dalšího měsíce.

Nejprve si však musíte stanovit limit, s kterým chcete hospodařit.

Limit

Výše limitu může být „neomezená“. Přesnou výši vám nastaví Twisto dle vašich příjmů a výdajů. Spolehlivým klientům Twisto limit postupně navyšuje.

Pokud ovšem neplatíte vyúčtování včas, může vám limit i snížit.

Výhodou Twisto účtu je, že vás neustále o limitu informuje, nemusíte se tedy bát jeho přečerpání.

Prodloužení splatnosti vyúčtování

Pokud na včasnou úhradu nemáte peníze, naúčtuje vám Twisto patřičné poplatky za prodloužení splatnosti.

Chcete-li splatnost odložit o měsíc, musíte 10 % z částky zaplatit, zbytek platby se odloží. Poplatek za každých odložených 100 Kč činí 5 Kč.

Že vyúčtování zapomenete uhradit a budou třesky plesky? To se bát nemusíte. Twisto hraje fér a během bezplatné 15denní lhůty vám platbu několikrát připomene.

Virtuální účtenka

Twisto má všechny vaše nákupy z eshopů pohromadě. Vše, co jste pomocí něj platili, najdete na jednom místě. Ve svém účtu tedy vidíte i jednotlivé položky vašich nákupů. Můžete si tak snadno své útraty překontrolovat.

Výhody a nevýhody Twista

 • Přehlednost a skvělé uživatelské rozhraní.
 • Odložení plateb až o 45 dní. Pokud nakoupíte 1. den v měsíci?
 • Žádné skryté poplatky.
 • Výborný klientský servis.
 • Twisto splátky – možnost rozložení plateb na 3–12 měsíců.
 • Služba Snap.
 • Služba Split.
 • V principu se jedná o kreditní kartu.
 • Rostoucí, ale stále nízký počet partnerských eshopů.

Twisto splátky

V případě potřeby můžete také využít rozložení útraty do splátek. Každou platbu, nebo třeba celý nákup nad 3 000 Kč si lze rozložit do 3–12 měsíců.

Smlouvy a zdlouhavé vyřizování jsou minulost. Stačí si najít detail platby a kliknout na tlačítko „Rozložit do splátek“. O zbytek se postará Twisto.

Nemusíte se zabývat ani zasíláním plateb. Splátka se každý měsíc automaticky odečte z Twisto účtu. Také ji kdykoliv můžete zdarma splatit dřív.

Twisto Snap

Služba Snap nabízí svým uživatelům jednoduché a rychlé placení faktur pomocí ofocení. Jak to funguje?

Jednoduše vyfotíte svoji fakturu (tištěnou nebo elektronickou) a zaměstnanci Twisto se postarají o její uhrazení. Je důležité vyfotit fakturu tak, aby na ní byly vidět všechny náležitosti jako je částka, jméno, číslo účtu, variabilní symbol a datum splatnosti.

Fotit a odesílat faktury můžete přímo v aplikaci Twisto nebo vyfocenou fakturu zašlete na email plati@twisto.cz. V případě zaslání emailem odesílejte z emailové adresy, kterou máte u Twisto registrovanou.

Twisto Split

Jdete s přáteli na drink a nechcete řešit placení? Přichází na řadu služba Twisto Split.

Díky ní můžete útratu rozdělit (splitnout) a o účet se podělit až další den. Přátelům se v aplikaci objeví ihned a na zaplacení mají 7 dnů. Pokud někdo twisto nevyužívá přijde mu sms s platebními údaji.

Takto elegantně nemusíte řešit pouze víkendové radovánky, ale i rodinné nákupy, pracovní obědy, nebo společné dovolené.

Twisto a Apple Pay

Twisto neotálí. Spolu s několika dalšími bankami spustilo Apple Pay v první vlně. Stalo se tak 19. února 2019.

Co to pro vás znamená? Můžete si užívat Apple Pay a nemusíte měnit banku. Pokud tedy svůj účet vedete v bance, jež jablíčkové platby zatím nezavedla.

Placení prostřednictvím Apple vás u Twisto přijde na 49 Kč měsíčně. Právě 49 Kč je měsíční poplatek za „střední“ tarif, ke kterému získáte Twisto kartu „zdarma“. První 3 měsíce máte zdarma.

Platební karta

Twisto se spojilo s Mastercard a vytvořilo vlastní Twisto kartu. Díky ní můžete platit jednoduše a hlavně bezpečně.

Platební karta Twisto funguje jako každá jiná karta. Můžete platit všude, kde berou karty Mastercard. A Mastercard berou v podstatě všude. Směle můžete provádět kontaktní i bezkontaktní platby. Online i v kamenných obchodech.

Výběry hotovosti – Twisto cash

Twisto neumožňuje vybírat peníze z bankomatů. Pokud však hotovost potřebujete, stačí napsat na email cash@twisto.cz částku, kterou chcete vybrat. Twisto vám následně pošle peníze na účet, z kterého platíte svá vyúčtování.

Minimální částka je 500 Kč, maximální 10 000 Kč nebo zbytek vašeho měsíčního limitu na Twisto účtu. Každých 500 Kč stojí 10 Kč.

Platby a výběry Twisto kartou se zahrnou do měsíčního vyúčtování, které je splatné do 15. dne následujícího měsíce.

Platební náramek

Twisto jako první přichází na trh i s další novinkou. Tou je platební náramek, který je součástí platební karty. Náramek je ze silikonu, voděodolný a nemusí se nabíjet. Vybrat si můžete mezi černým a fialovým.

Pouze přiložíte ruku k platebnímu terminálu a máte zaplaceno. Platby se zaznamenávají do vašeho Twisto účtu – stejně jako u Twisto karty.

Internetové bankovnictví

Co by to bylo za recenzi, kdybych se nepodělil o trochu zákulisí?

Úvodní stránka po přihlášení

Takto vypadá stránka, která vás uvítá po přihlášení.

Úvodní stránka Twisto

Úhrada vyúčtování

Svou útratu nejčastěji zaplatíte platební kartou nebo starým dobrým bankovním převodem.

Uhrazen měsíčního vyúčtování

Přehled vyúčtování

Přehled vyúčtování

Detail vyúčtování

Každé vyúčtování si můžete rozkliknout a připomenout si, kde a za kolik jste v daném měsíci nakoupili.

Detail vyúčtování

Založení účtu

 1. Založte si Twisto účet online.
 2. Twisto váš účet schválí.
 3. Následně vám kurýr přiveze smlouvu k podpisu.
 4. Užívejte nakupování!

Průběh zakládání je procházka růžovým sadem. Twisto ví, že nikdo nemá čas, a proto v registraci vyžaduje pouze nejnutnější údaje.

Registrace probíhá neuvěřitelně rychle. Když si účet založíte v pondělí dopoledne, můžete už v úterý vesele platit.

Bonus 500 Kč (promo kód)

Při zakládání účtu uveďte promo kód DUOBONUS a po dokončení registrace získáte bonus 500 Kč na své nákupy. A to se před Vánocemi hodí víc než kdy jindy :) Tato akce platí do 8. prosince 2019.

Pro jistotu připomínám, že všechny výhody Twista jsou na první 3 měsíce zdarma, včetně odložené platby bez poplatků a zvýhodněného kurzu na zahraniční nákupy.

Založit Twisto
Twisto – revoluce v placení 4.4 5 1

Komentáře (8)

Dana K.

Já jsem teda spokojená. Používám už od loňska a nemůžu si vynachválit. Žádné poplatky ani penále nemám, protože splácím v termínu. Dokonce byli ochotni mi zaplatit fakturu, na kterou jsem zapomněla a byla po splatnosti. Takže já můžu doporučit.

Marie Novotná

Velké zklamání, objednávku nelze stornovat, naskakují obrovská penále, vyhrožují. V dnešním světě rychlých změn, kdy jsem se setkala s přístupem vrácení již zaplacené faktury, poplatek 10% ze stornované ceny, nebo se 100% stornem rezervované a nezaplacené faktury, je to absolutně nevýhodné a vyděračské. Zastaralý systém 90. let minulého století. Vřele nedoporučuji !!!!! již nikdy.

Mike

Hmm, tak já mám už jednu kreditku. Ta mi bude stačit.

Maks

Již nikdy více. Jsou to podvodníci, vyděrači, penále naskakují rychlostí světla, i když jste napsali, že objednávku rušíte. V neděli dopoledne Vám vyhrožují soudním vymáháním a připadáte si, jako největší dlužník, co půl roku neplatí složenky. Za mě již nikdy...

Miluše

Vše se dá včas a bez problémů řešit.Já jsem spokojena.

Evka

NEDOPORUČUJI !!!!!!!.Zarezervovala jsem lístky na akci a jelikož jsem se nemohla dostavit lístky jsem před samotnou akci chtěla stornovat bohužel mi bylo řečeno že toto nejde a lístky musím i přesto zaplatit . A nejen to za každých pár dnů nezaplacených se velice rychle šplhá penále kdy stále urguji k platbě.Tady už nikdy více !!!!!

Petr - Twisto.cz

Přes Twisto nerezervujete, ale nakupujete. Je to jasně uvedeno v košíku a podmínkách nákupu. Storno musíte řešit s prodejcem a pokud má v podmínkách, že to nejde, tak s tím Twisto nic nezmůže. V tomto případě opravdu není na vině Twisto. Na zaplacení máte vždy 14 dnů a ano, pak skutečně naskakuje penále.

Petr z Twista

Sch

Ale je to pěkně drahá kreditka...

Sami dávají příklad výpočtu odložení platby 3000,- o 1 měsíc a RPSN je 72,9% tak na to pozor.

Tomáš - DuoFinance.cz

Není co dodat. Člověk by si měl hlídat, kolik a za co utrácí, aby nemusel tyhle úroky platit.

Martinak45

Twisto je podle me super sluzba. Pouzivam ji spise k tomu, aby h mela pekne vsechny platby kartou pohromade i s doklady o koupi, ale uz se mi jednou stalo ze jsem potrebovala prodlouzit splatnost o par dni a za tech par kacek to urcite stoji:) taky kdyby vam chybely nejake drobne do vyplaty, twisto je spolehlive a bez skrytych poplatku.

Napište komentář

Založit Twisto